توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 305157
بان‌کی‌مون رسما سعودی‌ها را محکوم کرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۳۱
دبیر کل سازمان ملل در بیانیه بی سابقه ای بطور مستقیم حمله نیروهای ائتلاف به رهبری رژیم آل سعود به بیمارستانی در شهر صعده یمن رامحکوم کرد و خواستار تحقیقات بی وقفه و پاسخگویی عاملان این حمله شد.

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل روز سه شنبه برای نخستین بار در این بیانیه به نام سعودی ها بعنوان سرکردگان این حملات اشاره کرده است.

به گزارش ایرنا دراین بیانیه می خوانیم که دبیر کل سازمان ملل حملات هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به بیمارستان میادین درشهر صعده یمن را که توسط پزشکان بدون مرز و با حمایت یونیسف و سازمان بهداشت جهانی اداره می شد، محکوم می کند.
وی با اشاره به این که در این حملات گروه بی شماری مجروح و ساختمان این تاسیسات پزشکی کاملا ویران شده است بار دیگر بر ضروت احترام طرفین درگیر در جنگ ها به قوانین بین المللی انساندوستانه و احتراز از حمله به افراد و اماکن غیر نظامی تاکید کرده است.
دبیر کل سازمان ملل ضمن فراخواندن همه گروه های درگیر در یمن به پایان بخشیدن به عملیات نظامی و بخصوص حملات هوایی، خواستار تحقیقات سریع و بی وقه در مورد این حملات و پاسخگویی عاملان آن شده است.
 
کلمات کلیدی : سازمان ملل+بان کی مون+عربستان+یمن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.