توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 405627
مردان و زنان پشت صحنه کمپین کلینتون و ترامپ چه کسانی هستند؟
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۰
دومین مناظره ترامپ و کلینتون
کمپین‌های دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در پشت صحنه توسط افرادی اداره می‌شود که سابقه و تجربه آنها نقش مهمی در موفقیت یا شکست نامزد متبوع آنها دارد.
 
به گزارش آنا به نقل از وب‌سایت الجزیره انگلیسی، قانون کمپین‌های انتخابات فدرال سال 1971 به هر کدام از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا این اختیار را می‌دهد که یک کمپین انتخاباتی مجزا از اعضای حزب خود داشته باشند. این گروه معمولا شامل حلقه داخلی از مشاورانی است که به نامزدها بسیار نزدیک هستند.

کمپین‌های انتخاباتی دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون شامل یک مدیر کمپین، یک مدیر امور نظرسنجی‌ها، یک مدیر ارتباطی، مشاوران سیاسی و مدیر روابط عمومی است. حلقه داخلی نامزدها معمولا افرادی هستند که یا در کمپین‌های گذشته کنار آنها بوده، یا در موقعیت‌های مشابه فعالیت کرده و یا دوستان و نزدیکان بسیار قدیمی نامزدها هستند. در صورت پیروزی هر کدام از این نامزدها، این افراد پست‌ها و مقام‌های عالی‌رتبه‌ای در کاخ سفید پیدا می‌کنند.
تیم هیلاری کلینتون
جان پودستا/ رئیس کمپین/67 ساله/ 28 سال تجربه سیاسی

در آگوست 2016 (مرداد 95) پودستا انتخاب شد تا اقدامات و فعالیت‌های انتخاباتی کلینتون را مدیریت کند. یکی از وظایف او تهیه لیستی از افراد بالقوه برای رسیدن به مناصب وزارتی و تهیه نقشه راهی برای دستور‌العمل‌های سیاسی او بود.
پودستا رئیس کارکنان کاخ سفید در زمان بیل کلینتون بود و بعدها اتاق فکر «مرکز توسعه آمریکایی» را به راه انداخت. او یکی از افراد قابل احترام در نظر بیل کلینتون و اوباما است. او اوایل سال جاری میلادی از سمت مشاوره اوباما استعفا داد. حضور او این احتمال را تقویت می‌کند که در صورت پیروزی کلینتون، بسیاری از دوستان قدیمی او و مشاوران سابق اوباما وارد کاخ سفید شوند. در جولای 2016 (تیرماه 95) نیویورک تایمز در گزارشی اعلام کرد که در صورت پیروزی کلینتون، پودستا بخت نخست رسیدن به پست رئیس کارکنان کاخ سفید است.
هما عابدین/معاون اول کمپین/40 ساله/ 20 سال تجربه سیاسی

عابدین به عنوان سایه کلینتون در نظر گرفته می‌شود که فعالیت‌های کمپین را مدیریت می‌کند. آغاز فعالیت عابدین با کلینتون به زمانی باز می‌گردد که او بانوی نخست آمریکا بود. در زمان سناتوری کلینتون در ایالت نیویورک نیز به عنوان مشاور او فعالیت می‌کرد و در سال‌های حضور او در وزارت خارجه، پست رئیس کارکنان این وزارتخانه را بر عهده داشت. مجله Vanity Fair چندی پیش رابطه کلینتون و عابدین را اینگونه توصیف کرد: «هر قدمی که هیلاری بر می‌دارد، عابدین پایش را آنجا می‌گذارد». عابدین نقش بسیار مهمی در نحوه گفتار، پیام رسانی و استراتژی کمپین کلینتون دارد. در صورت پیروزی کلینتون، احتمالا عابدین معاون کارکنان کاخ سفید خواهد شد.
رابی موک/مدیر کمپین/36 ساله/ 16 سال سابقه سیاسی

موک یکی از اعضای کمپین انتخاباتی کلینتون در سال 2008 بود و نقش مهمی در پیروزی‌های کلینتون در سه ایالت اوهایو، ایندیانا و نوادا داشت. به عنوان مدیر، او مسئول استراتژی و پیام رسانی تمام موضوعات کمپین است. او که سال‌های پایانی دهه سوم زندگی‌اش را می‌گذراند، فردی آرام است و علاقه‌ای به مورد توجه قرار گرفتن ندارد. او علاقه فراوانی به اطلاعات و آمار دارد به طوری که روزنامه گاردین چندی پیش در یکی از گزارش‌های خود او را اینگونه توصیف کرد: «سیاست‌مداری که تمام زندگی‌اش در آمار و اطلاعات خلاصه شده است». او همچنین به عنوان مدیر اجرایی کمیته کنگره دموکرات‌ها فعالیت کرده است.
جوئل بِنِنسون/رئیس نظرسنجی‌ها/64 ساله/8 سال سابقه سیاسی

بِنِنسون رئیس بخش نظرسجی‌های اوباما در سال 2008 بود که به او در شکست دادن هیلاری کلینتون کمک کرد؛ او در انتخابات ریاست جمهوری سال 2012 نیز همین مسئولیت را در کمپین اوباما داشت. مسئولیت اصلی او در کمپین انتخاباتی کلینتون تهیه استراتژی براساس نظرسنجی‌هایی است که او و دیگر استراتژیست‌ها انجام می‌دهند. بِنِنسون پیش از آنکه کار خود را در این زمینه در سال 1995 آغاز کند، خبرنگار سیاسی در روزنامه نیویورک دیلی نیوز بود و پیش از آن نیز در صنعت فروش چاقو فعالیت می‌کرد.
جنیفر پالمیری/مدیر ارتباطات/49 ساله/22 سال سابقه سیاسی

پالمیری معاون اول اتاق فکر «مرکز توسعه آمریکایی» بود. در سال 2011 این مرکز را ترک کرد تا به عنوان معاون امور ارتباطات دولت اوباما فعالیت کند. در فوریه 2015 (بهمن 93) به کمپین کلینتون پیوست تا سمت مدیر ارتباطات را بر عهده بگیرد. مسئولیت‌های پالمیری عبارتند از: دسترسی به اخبار و مدیریت پیام رسانی کمپین کلینتون و در نهایت رساندن صحیح آن به مردم آمریکا در میان انبوهی از رسانه‌های جهانی.
جیک سولیوان/مشاور سیاسی/39 ساله/8 سال سابقه سیاسی

سولیوان مشاور ارشد کلینتون است و در انتخابات ریاست جمهوری سال 2008 نیز به عنوان مدیر سیاسی او فعالیت می‌کرد. در زمان حضور در وزارت خارجه، کلینتون اعتماد ویژه‌ای به سولیوان داشت و او را مسئول زمینه‌سازی مذاکرات ابتدایی با ایران در مورد مذاکرات هسته‌ای کرد. انتظار می‌رود در صورت پیروزی کلینتون، سولیوان به عنوان مشاور امنیت ملی انتخاب شود.
بیل کلینتون/نقش غیررسمی/70 ساله/45 سال سابقه سیاسی

هنوز نقش بیل کلینتون در صورت پیروزی همسرش مشخص نیست، اما مشخصا او یکی از مشاوران نزدیک هیلاری خواهد بود. او یکی از نقاط قوت هیلاری در این انتخابات به حساب می‌آید و به همراه خود مجموعه‌ای از دوستان و مشاوران با‌سابقه را آورده است. خودش گفته که در دولت آینده کلینتون در صورت درخواست دوست دارد در جلسات کابینه به عنوان پیرترین عضو دولت حضور داشته باشد. البته او این جمله را نیز گفته است: « به نظرم بهترین کار این است که در بیشتر اوقات توصیه‌های خودم را به صورت خصوصی به هیلاری بگویم».
تیم دونالد ترامپ
استیو بانون/رئیس کمپین/62 ساله/بدون سابقه سیاسی

بانون به صورت موقتی از ریاست اجرایی اخبار «بریت‌بارت» (شبکه خبری راستگرا و علاقه‌مند به ترامپ) کنار کشید و در آگوست 2016 (مرداد 95) به عنوان رئیس کمپین ترامپ انتخاب شد. همواره این انتقاد از بانون شده است که بریت‌بارت را به شبکه شخصی ترامپ تبدیل کرده بود. به عنوان رئیس کمپین، نقش مهمی در تغییر لحن ستاد انتخاباتی ترامپ به سیاست‌های پوپولیستی داشت. پس از انتخاب او به این سمت، شبکه‌های خبری افشا کردند که او با اتهاماتی همچون خشونت خانگی و همچنین تقلب در ثبت‌نام رای‌دهندگان رو به رو بوده است. سال گذشته بلومبرگ در مقاله‌ای او را خطرناک‌ترین سیاست‌مدار اجرایی آمریکا معرفی کرد.
کِلی کانوی/مدیر کمپین/49 ساله/21 سال سابقه سیاسی

کانوی از جولای 2016 (تیرماه 95) به عنوان یکی از مشاوران ترامپ فعالیت می‌کند، البته در زمان انتخابات درون حزبی جمهوری‌خواهان او از سناتور تد کروز حمایت می‌کرد. کانوی یک دادستان سابق است که در زمینه تفاوت نسل‌ها تخصص دارد و می‌تواند آرای زنان سیاست‌مدار محافظه‌کار را به دست آورد. پس از اخراج کوری لوانووسکی در ماه ژوئن (خرداد) او از ماه جولای (مرداد) فعالیت خود را به عنوان مدیر کمپین ترامپ آغاز کرد. اخیرا برخی از گزارش‌های خبری افشا کرده که به واسطه توصیه‌های استراتژیک خود به کمپین ترامپ حدود 1.9 میلیون دلار دریافت کرده است.
هوپ هیکز/مدیر ارتباطات/27 ساله/4 سال سابقه سیاسی

اطلاعات کمی در مورد هیکز وجود دارد؛ به ندرت در میان مردم صحبت می‌کند و بنا به اطلاعات رسمی، تمام حساب‌های خود را در شبکه‌های اجتماعی پاک کرده است. این فرد حرفه‌ای در زمینه روابط عمومی، هرگز در کمپین‌های انتخاباتی فعالیت نکرده بود و پس از کار با دختر ترامپ، در سال 2016 به کمپین او پیوست. گفته می‌شود او نقش مهمی در پست‌های جنجالی ترامپ در توئیتر دارد و در موضوعات مختلف از او دستور گرفته و سپس آن را در اختیار فرد دیگری می‌‌گذارد تا وارد توئیتر شود. ترامپ اعتماد ویژه‌ای به او دارد به طوری که هیکز شخصا برنامه‌ها و مصاحبه‌های ترامپ را مدیریت می‌کند.
دانیل اسکاوینو/مدیر رسانه‌های اجتماعی/40 ساله/بدون سابقه سیاسی

اسکاوینو که مسئولیت مدیریت پیام‌رسانی شبکه‌های اجتماعی از کمپین ترامپ را بر عهده دارد، از مدت‌ها پیش مدیر باشگاه گلف ترامپ بوده است. او از ژوئن 2015 (خرداد 94) در کمپین ترامپ حضور داشته است. بنا به برخی گزارش‌ها، اسکاوینو به هنگام مدیریت رسانه‌های اجتماعی شخصا با ترامپ کار می‌کند. او یکی دیگر از افراد مورد اعتماد ترامپ است که بدون هیچ سابقه سیاسی وارد کمپین انتخاباتی او شده است.
راجر استون/مشاور ارشد/64 ساله/44 سال سابقه سیاسی

استون ممکن است پس از ترک کمپین انتخاباتی ترامپ در آگوست 2015 (مرداد 94) نقش رسمی نداشته باشد، اما همچنان تاثیر مهمی روی ترامپ دارد. ترامپ همواره از او به عنوان دوست قدیمی و نزدیک‌ترین مشاور سیاسی یاد می‌کند. استون که تجربه فراوانی در زمینه کمپین‌های سیاسی دارد، شهرت خود را به واسطه حقه‌های جنجالی‌اش به دست آورده است. به عنوان مثال در زمان حضورش در کمپین انتخاباتی نیکسون، هویتی جعلی درست کرد و کمک‌های مالی فراوانی در اختیار رقیب نیکسون از ائتلاف سوسیالیست جوان قرار داد. او سپس این خبر را به اطلاع یک روزنامه محلی رساند تا ثابت کند رقیب نیکسون یک افراطی چپگرا بوده است. رفاقت او با ترامپ در سال 2012 شدت بیشتری گرفت و آن زمانی بود که آنها در مورد محل تولد اوباما شک و شبهه به وجود آورده بودند.
کاترینا پیرسون/سخنگوی کمپین/40 ساله/7 سال سابقه سیاسی

پیرسون به عنوان سخنگوی این نامزد جمهوری‌خواه فعالیت می‌کند. پیش از پیوستن به تیم ترامپ، در ستاد انتخاباتی تد کروز فعالیت داشت. او که پیشتر دموکرات بود در سال 2008 به اوباما رای داد، اما پس از آنکه شنید اوباما آرم پرچم آمریکا را به یقه‌اش نمی‌‌زند، به سمت «تی پارتی» رفت. پیرسون در مصاحبه با شبکه خبری دالاس گفت که بیشترین کار او مدیریت کردن برخی از اظهارات مهم ترامپ است.
ایوانکا ترامپ/ نقش غیررسمی/34 ساله/بدون تجربه سیاسی

بزرگترین دختر ترامپ هیچ نقش رسمی در کمپین او ندارد، با این حال مورد اعتمادترین فرد در نزد پدرش به حساب می‌آید. او در تمام سفرها کنار ترامپ است و سعی می‌کند آرای زنان را به نفع پدرش جمع کند. او بود که در کنوانسیون جمهوری‌خواهان، نامزدی نهایی پدرش را به صورت رسمی اعلام کرد. او که به عنوان یکی از مشاوران مهم ترامپ به حساب می‌آید، معاون کسب و کار تجاری او نیز است.
 
 
کلمات کلیدی : ترامپ، هیلاری کلینتون، عکس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.