توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 384865
پردرآمدترین بازیگران زن جهان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۳
جنیفر لارنس ستاره سری فیلم‌های «عطش مبارزه» پردرآمدترین بازیگر زن سال شد، هر چند که درآمد این بازیگر هنوز هم خیلی کمتر پردرآمدترین بازیگران مرد است.

به گزارش خبرآنلاین، لارنس برای دومین سال پیاپی عنوان پردرآمدترین بازیگر زن جهان را به خود اختصاص داد. این بازیگر ۲۶ ساله در یک سال گذشته ۴۶ میلیون دلار درآمد داشت و در فهرست پردرآمدترین بازیگران زن نشریه فوربز در صدر قرار گرفت. البته درآمد بازیگر «عطش مبارزه: زاغ مقلد» نسبت به سال قبل ۱۱.۵ درصد کمتر بود.

پس از لارنس که از قضا جوان‌ترین بازیگر این فهرست هم محسوب می‌شود، ملیسا مک‌کارتی کمدین مشهور سینمای آمریکا ایستاده است که به لطف فروش بالای فیلم‌هایی مانند «شکارچیان روح» پل فیگ نسبت به سال ۲۰۱۵ شاهد رشد ۴۳.۵ درصدی درآمد خود بود.

مک‌کارتی در فهرست امسال بالاتر از اسکارلت جوهانسون ایستاده است. جوهانسون که امسال باز هم در نقش بیوۀ سیاه گروه «انتقام‌جویان» به پرده سینما بازگشت با درآمد ۲۵ میلیون دلاری در رتبه سوم فهرست پردرآمدترین بازیگران زن سال ایستاده است. این بازیگر اخیراًاز سوی وب‌سایت باکس‌آفیس موجو به عنوان پول‌سازترین بازیگر زن تاریخ سینمای آمریکا شناخته شده بود.(اینجا)

جنیفر آنیستون و ستاره چینی سینما فن بینگ‌بینگ به ترتیب چهارمین و پنجمین بازیگر پردرآمد سال ۲۰۱۶ هستند. آنیستون که معمولاً در فهرست پنج بازیگر زن پردرآمد جهان حضور دارد در یک سال گذشته شاهد رشد ۲۷.۳ درصدی در درآمد خود بوده است. او در یک سال قبل ۲۱ میلیون دلار درآمد داشته است.

شارلیز ترون که سال گذشته با فیلم «مد مکس: جادۀ خشم» در گیشه جهانی درخشید یکی دیگر از نام‌های آشنا در فهرست پردرآمدترین بازیگران زن سال است. از دیگر چهره‌های مشهور این فهرست می‌توان به ایمی آدامز اشاره کرد که با فیلم «بتمن علیه سوپرمن: طلوع عدالت» به پرده سینما بازگشت.

در این فهرست اما نام چهره‌های مطرحی چون ساندرا بولاک، پردرآمدترین بازیگر زن سال ۲۰۱۴ و آنجلینا جولی، پردرآمدترین بازیگر زن سال ۲۰۱۳ دیده نمی‌شود.

فوربز این فهرست را بر اساس اطلاعات شرکت نیلسن، باکس‌آفیس موجو، پایگاه اینترنتی آی‌ام‌دی‌بی و همچنین گفت‌وگو با نمایندگان، مدیران و وکلای هنرمندانی با درآمد بالای ۱۰ میلیون دلار تهیه کرده است. این بدان معنا است که بازیگرانی چون کریستن ویگ، رنی زلوگر و کیت بلانشت شانس حضور در این فهرست را از دست داده‌اند. اما در عین حال در رتبۀ دهم فهرست فوربز نام یک بازیگر از سینمای هندوستان به چشم می‌خورد.

در حالی که فهرست پردرآمدترین بازیگران مرد سال ۲۰۱۶ هنوز منتشر نشده است اما با مقایسه درآمد لارنس با رابرت داونی جونیور پردرآمدترین بازیگر مرد سال گذشته به راحتی به اختلاف بسیار زیاد درآمد بازیگران زن و مرد پی‌ می‌بریم.

انتشار فهرست پردرآمدترین بازیگران زن و مرد از سوی فوربر به بحث نابرابری درآمد زنان و مردان بازیگر دامن می‌زند. لارنس که دو سال پیاپی عنوان پردرآمدترین بازیگر زن جهان را در اختیار دارد، یکی از چهره‌های معترض به این بی‌عدالتی است. فهرست پردرآمدترین بازیگران مرد جهان در سال ۲۰۱۶ نیز به زودی منتشر خواهد شد.
پردرآمدترین بازیگران زن جهان در سال 2016

نام بازیگر

میزان درآمد در یک سال
(میلیون دلار)

جنیفر لارنس

46

ملیسا مک‌کارتی

33

اسکارلت جوهانسون

25

جنیفر آنیستون

21

فن بینگ‌بینگ

17

شارلیز ترون

16.5

ایمی آدامز

13.5

جولیا رابرتس

12

میلا کونیس

11

دیپیکا پادوکن

10


 
 
کلمات کلیدی : بازیگران زن ، بازیگر زن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.