توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 410782
اتهام آزار جنسی بازیگر زن به استاد تعلیق سینما
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۹
پس از تکرار ادعای تیپی هدرن درباره آلفرد هیچکاک در کتابی که به تازگی از این بازیگر منتشر شده است، مورخان سینما، همکاران قدیمی هیچکاک و زندگینامه‌نویس رسمی کارگردان «سرگیجه»‌ به دفاع از او برخاستند.

به گزارش خبرآنلاین، هدرن در فیلم «پرندگان»‌ به کارگردانی آلفرد هیچکاک بازی می‌کرد. او در کتاب خاطراتش که چندی پیش در ماه نوامبر منتشر شد مدعی شده که آلفرد هیچکاک در جریان ساخت آن فیلم او را مورد اذیت و آزار جنسی قرار داده است. در قسمت دیگر از این کتاب نیز صحنه مشهوری را در فیلم توصیف کرده که هیچکاک در آن از پرندگان واقعی استفاده کرده است.

جان راسل تیلور نویسنده کتاب «زندگی و زمانه آلفرد هیچکاک» که برای پژوهش درباره کتابش در اواخر دهه ۷۰ میلادی با هردن آشنا شده، از جمله کسانی است که از اظهارات این بازیگر به خشم آمده است. او هردن را متهم می‌کند که در طول سالیان گذشته مدام داستانش را تغییر داده است.

هدرن علاوه بر «پرندگان» در فیلم «مارنی» به کارگردانی هیچکاک نیز بازی کرده است. تیلور بر این اعتقاد است که ادعای هردن را دیگر عوامل و بازیگران فیلم «پرندگان»‌ تایید نمی‌کنند.

ادعای هدرن نخستین بار سال ۲۰۰۸ در کتاب «مسحورشده با زیبایی» نوشته دونالد اسپاتوو مطرح شد. این کتاب سال ۲۰۱۲ دستمایه ساخت فیلم «دختر» با بازی سینا میلر در نقش تیپی هردن و توبی جونز در نقش آلفرد هیچکاک شد. ساخت فیلم «دختر» با اعتراض گسترده کسانی روبه‌رو شد که سابقه همکاری با هیچکاک داشتند.

تیلور در ادامه از افرادی همچون جیم براون دستیار هیچکاک نام می‌برد که هیچکدام ادعاهای هدرن را تایید نکرده‌اند. دو فصل از کتاب خاطرات هدرن درباره آلفرد هیچکاک کارگردان بزرگ بریتانیایی است که در سال ۱۹۸۰ درگذشت.

البته اختلافات هیچکاک و هدرن تنها در فیلم «پرندگان»‌ نبود. بزرگترین مجادله این دو هنگام فیلمبرداری «مارنی» روی داد. زمانی که هدرن می‌خواست برای شرکت در یک مراسم فیلمبرداری را متوقف کند، اما هیچکاک موافق این کار نبود.

لوییس لاتام که در فیلم نقش مادر مارنی را بازی می‌کرد در دفاع از هیچکاک گفت:‌ «باور این اتهامات برای من سخت است. هدرن زنی دوست داشتنی است اما من فکر می‌کنم نباید آن حرف‌ها را درباره هیچکاک می‌زد. من نمی‌دانم در صحنه فیلمبرداری چه روی داده اما اینکه هیچکاک را یک هیولا و هدرن را یک فرد آسیپ‌پذیر نشان دهیم درست نیست.»
 
کلمات کلیدی : آزار جنسی + بازیگر زن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.