توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 478149
جیم سایرینگ: آمریکا تا سال 2020 قادر به دفع تهدید موشک بالستیک قاره پیما است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۰
جیم سایرینگ، رئیس آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا روز چهارشنبه اظهار کرد که آزمایش موشک ضد بالستیک پنتاگون نشان داد که این کشورتا سال 2020 قادر به دفع تهدید موشک بالستیک قاره پیما از طرف کره شمالی و ایران است.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای هیل، جیم سایرینگ روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص آزمایش سیستم دفاعی ضد موشک بالستیک موسوم به GMD گفت که این سیستم تا سال 2020 به ما کمک می کند که تهدیدات را پشت سر بگذاریم.

وی گفت تا سال 2020 قادر به دفع تهدید موشک بالستیک از سوی کره شمالی و ایران هستیم. 

وی در ادامه افزود: من قبل از این آزمایش نیز اطمینان داشتم که ما توانایی شکست هر گونه تهدیدی رکه آن ها متوجه ما می سازند، داریم و امروز نیز بعد از دیدن آزمایش انجام گرفته، اطمینان بیشتری حاصل کردم که ما در این مسیر قرار داریم. 

آزمایش دفاع ضد موشکی جدید آمریکا در حالی انجام شد که ابتدا ارتش این کشور یک فروند موشک قاره پیما را از جزیره کواجالین به سمت نواحی جنوبی آلاسکا پرتاب کرد و بعد از آن موشکی را برای ساقط کردن آن از یک پایگاه هوایی در کایفرنیا پرتاب نمود و در نتیجه موشک دوم توانست آن را ساقط کند. 

سایرینگ در ادامه افزود: این آزمایش 224 میلیون دلاری نشان داد که ضربه ای مستقیم و انسداد کاملی را توانسته است به انجام برساند. با این حال آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا اعلام کرده است که نتایج کامل این آزمایش را تا 30 روز آینده اعلام خواهد کرد. 

وی گفت: قبل از این آزمایش هیچ اطلاعی از طرف آمریکا به کشورهای دیگر داده نشده بود و این آزمایش هیچ معاهده بین المللی را تقض نکرده است. وزارت دفاع آمریکا در حال برنامه ریزی برای آزمایش دیگری در ماه آگوست یا سپتامیر میلادی است.

سایرینگ در این خصوص گفت که آزمایش بعدی به دنبال بهبود عملکرد در برابر تهدیدات است. 

آمریکا روز سه شنبه برای نخستین بار یک سامانه دفاع موشکی بروز شده را برای سنجش توانایی خود در هدف قرار دادن موشک های بالستیک قاره پیما مورد آزمایش قرار داد.
 
کلمات کلیدی : جیم سایرینگ: آمریکا،موشک بالستیک، قاره پیما کره شمالی ، ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.