نظر منتشر شده
۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 462920
آغاز مرحله دوم ساماندهی سهام عدالت از چهار شنبه/مردم برای پرداخت اقساط خود اقدام نکنند، دولت مالک می شود
بخش اقتصادی الف، 27دیماه 95
رییس کل سازمان خصوصی سازی از آغاز مرحله دوم ساماندهی سهام عدالت از لحظات نخستین بامداد چهارشنبه (30 فروردین) خبر داد و گفت: سامانه سهام عدالت در این مرحله از مشمولان شماره حساب های دارای کد شبا مطالبه می کند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۹
به گزارش خبرگزاری‌ها؛ میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی امروز (یکشنبه) در نشست خبری، اظهار کرد: سهام عدالت برخلاف یارانه های نقدی به همه مشمولان (نه والدین افراد، وصی، قیم یا ولی افراد) تعلق می گیرد و بر این اساس اگر مشمولان شماره حسابی به نام خود نداشته باشند، هیچ پولی به مشمولان تعلق نخواهد گرفت.

به گفته این مقام مسئول، تا امروز 266 هزار میلیارد ریال از سهام عدالت از دولت جدا و سود آنها به مشمولان تعلق گرفته است.

وی افزود: در فاصله یک ماهه رونمایی از سامانه سهام عدالت تاکنون، حدود 2 میلیون نفر از مشمولان به صورت داوطلبانه برای پرداخت اقساط خود و تملک سهام عدالت اعلام آمادگی کرده و پرداخت هایی انجام داده اند.

پوری حسینی تصریح کرد: پولی که تا امروز پرداخت شده فقط 37 میلیارد ریال از مجموع 195 هزار میلیارد ریال آورده نقدی مورد انتظار بوده که بسیار ناچیز است.

به گفته پوری حسینی، انطباق زمان توزیع سهام عدالت با انتخابات ریاست جمهوری سال 1396 تصادفی بوده و به هیچ عنوان دخل و تصرفی در آن صورت نگرفته و انجام این مهم مطابق قوانین و مقررات است.

به گفته این مقام مسئول، مطابق مصوبه شورای عالی اصل 44 قانون اساسی سازمان خصوصی سازی موظف است با توجه به انقضای 10 ساله اقساط سهام عدالت نسبت به ارایه صورتحساب مشمولان اقدام کند و سود سهام را به اندازه ای که به مشمولان تعلق دارد، بپردازد.

رییس کل سازمان خصوصی سازی بیان داشت: در صورتی که مردم به پرداخت اقساط و تملک سهام عدالت خود اقدام نکنند، به دولت برگشت خواهد کرد؛ اما تا پایان شهریورماه هنوز مهلت باقی است.

وی با بیان برخی آمارها در این زمینه، اظهار داشت: مرکز پاسخگویی به مراجعات تلفنی سامانه سهام عدالت تا امروز به 415 هزر نفر پاسخگویی داشته که به معنای یک تماس به ازای هر یکصد نفر مشمول است.

پوری حسینی گفت: از مجموع بیش از 49 میلیون نفر مشمول، بجز 2 میلیون نفر متوفی (که اجازه ورود به سامانه به وراثشان نیز داده نشده)، تا امروز 30 میلیون مراجعه به سامانه انجام شده که البته 3.5 میلیون مورد آن تکراری بوده است.

روستاییان و عشایر، رکورد دار مراجعه به سامانه
وی ادامه داد: این آمارها حاکی از ورود 53 درصد مشمولان به سامانه (تا امروز) است که در نوع خود رکوردی جهانی در تماس افراد با یک سازمان محسوب می شود.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی اضافه کرد: در این میان، روستاییان و عشایر با 70 درصد مراجعه به سامانه رکورددار هستند، همچنین دو دهک مشمول تخفیف در سهام عدالت یعنی اعضای جامعه هدف کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی با 64 درصد مراجعه به سامانه، کارگران فصلی و ساختمانی با 51 درصد مراجعه و کارمندان دولت و بازنشستگان با 32 درصد مراجعه، مشارکت داشته اند.

به گفته وی، از بین 18 گروه ثبت نام شده قطعی، چهار گروه پر جمعیت یاد شده که 95 درصد جمعیت مشمولان را تشکیل می دهند، به سامانه مراجعه کردند، اما تعداد سایر مشمولان مراجعه کننده فقط دو میلیون نفر بوده اند.

رییس کل سازمان خصوصی سازی همچنین با اشاره به پراکنش استانی مراجعه کنندگان به سامانه، یادآوری کرد: در بین روستاییان و عشایر، بالاترین مشارکت مربوط به استان ایلام با 85 درصد و پس از آن به ترتیب کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویر احمد و لرستان با بیش از 80 درصد مشارکت بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در بین کارگران فصلی و ساختمانی نیز استان های یادشده به ترتیب با 78، 75، 75، 73 و 69 درصد مشارکت، رکورددارند.

پوری حسینی اظهار داشت: در بین کارکنان دولت، استان تهران با 19 درصد کمترین مشارکت را به خود اختصاص داد، اما ایلامی ها با 64 درصد رکورد دارند؛ پس از تهران نیز استان های یزد، اصفهان، سیستان و بلوچستان و قم (همگی در حدود 20 درصد مشارکت) قرار دارند.

وی بیان داشت: در مرحله نخست ساماندهی سهام عدالت، جز موردی که در آن برخی شرکت های تعاونی در بین سال های 86 تا 88 سود داده شده را بین مردم توزیع نکرده بودند، گزارشی از معیوب بودن یا ایراد داشتن صورتحساب ها دریافت نشد.

رییس کل سازمان خصوصی سازی خاطرنشان کرد: تا امروز 2 مورد از شرکت های سرمایه پذیر حاضر در سهام عدالت، مجامع خود را برگزار کرده و سودهای خود را به سازمان اعلام کرده اند و بیش از پنج میلیارد ریال از این سودها جمع آوری شده است.

وی افزود: اگر مقدار سودها به میزانی برسد که قابل توزیع باشد، این کار را انجام خواهیم داد.

پوری حسینی ادامه داد: مرحله سوم ساماندهی، آزادسازی سهام عدالت است، اما تا امروز ابهام های مربوط به آزادسازی اوراق سهام برطرف نشده و مجوزهای لازم داده نشده است.
 
کلمات کلیدی : سهام عدالت+خصوصی سازی+آزاد سازی سهام عدالت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۳:۱۵:۳۱
مردم خودشان مطلع هستند قسم حضرت عباس خوردن نداره . (4260660) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۴:۳۳:۲۰
برخی افراد گزینه‌ی پرداخت کامل اقساط رو انتخاب کردن درحالیکه اینکارشون به این دلیل بوده که نمی‌دونستن بدون پرداختش هم می‌تونستن سود اون ۵۲۳۰۰۰ تومان رو دریافت کنن و الان پشیمان هستن. لطفا رسانه ها پیگیری کنن که گزینه انصراف قرار داده بشه تا مردم بتونن اشتباهشون رو اصلاح کنن (4260927) (alef-11)
 
Tajikistan
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۵:۴۵:۱۹
یعنی چه الان اومدن سهام به مردم بدین یا از مردم بگیرین
چرا باید 525000تومان بدیم
اصلا" نخواستیم همش مال خودتون (4261201) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۶:۱۲:۰۰
چقدر اتفاقات اتفاقی در زمان انتخابات رخ می دهد مثل اتفاق توزیع سیب زمینی (4261289) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۷:۰۷:۳۸
زبان تهدید تدبیر چقدرتیزوبرنده است برای مردم خط فقری!!!! (4261447) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۷:۲۸:۳۴
40000 تومان سود داده اند 500 هزار تومن می خواهند . تمام شرکتهای سودده را کشیده اند بیرون تازه طلبکار هم هستند . (4261506) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۷:۳۲:۰۴
خیلی تصادفی بوده (4261520) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۷:۴۹:۰۱
آقا ما بیمه تامین اجتماعی هستیم وتو یه جای نیمه دولتی چند ساله کار می کنیم! سهام عدالت چگونه اقدام کنیم زمان ما نام نویسی نشد! (4261566) (alef-11)
 
کريم
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۲۳:۴۴:۲۱
بلاخره سودی میدن یا (4262258) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.