توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 409091
زن جوان ایرانی مقیم امریکا چرا کشته شد؟
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۳
کارآگاهان جنایی پلیس امریکا در تحقیقات تخصصی به اطلاعات تازه‌ای درباره قتل زن جوان ایرانی و خودکشی مرد امریکایی پی بردند.
در پی آزمایش گلوله‌های شلیک شده از اسلحه «مورگان» فاش شد این مرد امریکایی پس از کشتن میترا با همان اسلحه دست به خودکشی زده است.

به گزارش روزنامه ایران، جسد «میترا» روز شنبه اول آبان در دفتر شرکت بیمه‌ای واقع در ایالت «اورگان» توسط نیروهای پلیس در حالی پیدا شد که هنگام کار با شلیک چند گلوله کشته شده بود. این در حالی است که ساعاتی بعد مردی 51 ساله به نام «مورگان» هم که از همکاران «میترا» بوده در نزدیکی ساختمان شرکت بیمه و در مقابل چشمان افسران پلیس و در داخل خودرویش دست به خودکشی زد.

بدین ترتیب تحقیقات جنایی در رابطه با ماجرای قتل و خودکشی این زن و مرد آغاز شد و نخستین اطلاعات به دست آمده روشن کرد که «میترا» با «مورگان» همکار بوده و آنها یکدیگر را می‌شناختند و رفت و آمد خانوادگی هم داشته‌اند.

اکنون با گذشت 10 روز از این ماجرا کارآگاهان پلیس اعلام کردند اسلحه‌ای که «مورگان» با آن خود را کشته همان اسلحه‌ای است که «میترا» با آن به قتل رسیده است. پس از کشف این رابطه فرضیه کشته شدن «میترا» به دست «مورگان» قوت گرفته است اما هنوز انگیزه‌ اصلی قتل در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

«میترا» کتابدار سابق دانشگاه تهران بود که چند سال قبل به همراه همسر و دختر 8 ساله‌اش به امریکا رفته و در پورتلند زندگی می‌کردند. به گفته دوستان میترا او برای کسب درآمد بیشتر، روزهای تعطیل هفته نیز شیفت کاری گرفته بود تا بتواند شرایط زندگی‌اش را بهبود بخشد. به همین خاطر هم روز حادثه «میترا» در محل کارش تنها بود و قاتل توانسته بود وارد ساختمان شرکت بیمه شود و با چند گلوله پیاپی او را بکشد.

اکنون کارآگاهان بر این باورند که مورگان پس از قتل میترا دچار عذاب وجدان شده و خود را کشته است. اما هنوز انگیزه این جنایت فاش نشده است.
 
کلمات کلیدی : قتل، کانادا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.