توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 297888
انتقاد ظریف از سیاست‌های تند دولت کانادا
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۴۳
وزیر امور خارجه کشورمان می‌گوید سیاست های تند و افراط گرایانه دولت کنونی کانادا در جامعه بین المللی موجب منزوی شدن این کشور شده است.

به گزارش تسنیم، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان سیاست های تند و افراط گرایانه دولت کنونی کانادا را در جامعه بین المللی موجب منزوی شدن این کشور دانست وگفت این سیاستها به وجهه و اعتبار این کشور آسیب زده است.

ظریف که همراه رئیس جمهور در جمع ایرانیان مقیم آمریکا حضور داشت، در پاسخ به پرسش تعدادی از ایرانیان مقیم آمریکا و کانادا در خصوص تسهیل خدمات کنسولی برای هموطنان مقیم کانادا گفت: گسترش دایره تسهیلات و خدمات کنسولی برای ایرانیان مقیم آمریکا و کانادا از اولویت های مهم ما است.

وی افزود: ما حدود دو سال است که برای باز کردن دفتر حفاظت از منافع و ارائه خدمات کنسولی به هموطنان خود در کانادا در تلاش هستیم اما متاسفانه دولت کنونی این کشور همواره مانع ارائه این خدمات شده است.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین گفت: واکنش جامعه فرهیخته ایرانی تباران مقیم کانادا به تضییقات ناموجه و سیاست های ضد ایرانی دولت کنونی کانادا دور از انتظار نیست.

ظریف ایرانیان را در جوامعی که به آن مهاجرت کرده اند ،از تحصیل کرده ترین، موفق ترین و قانونمندترین گروه های اجتماعی آن کشورها خواند و گفت: مهاجران ایرانی در دیگر جوامع همواره با استفاده از حقوق قانونی و نفوذ اجتماعی و گروهی خود از سیاست ها و جریان های معتدل حمایت می کنند.
 
کلمات کلیدی : ظریف+کانادا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.