نظر منتشر شده
۲۰۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 293595
عاقبت "کمپین خودرو صفر نخرید"
بخش تعاملی الف - سجاد به پسند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۹


رفتار اقتصادی مردم ایران در واکنش به گران شدن بعضی کالاها، به اذعان کارشناسان اقتصادی و اجتماعی معمولا با الگوهای رایج دیگر مردم دنیا کاملا متفاوت است، یعنی وقتی به عنوان مثال قیمت ملک و زمین افزایش پیدا می کند تقاضا و تحرک اقتصادی در این حوزه چنان رشد می کند که کنترل بازار افسار گسیخته آن را نا ممکن می سازد، شاید به همین دلیل است که در مورد این کالاها معمولا نه رشد قیمت و نه پایین آمدن تابع یک منطق ثابت اقتصادی نیست.

از این منظر شروع و اقبال بی سابقه"کمپین خودور صفر نخرید" بی شک رفتاری منحصر به فرد و بر خلاف رویه های قبلی است، و از آن جهت که مردم اینبار یکپارچه و متحد به گرانی و بی کیفیت بودن کالایی اعتراض موثر نمودند، رفتاری تحسین برانگیز و نشان از رویکردی نو و ارتقاع یافته در رفتار مدنی مردم است.

متاسفانه تاکنون واکنش های مدیران صنعتی از صدر تا ذیل، تهی از تدبیر لازم بوده و تنها نتیجه ی آن چیزی جز، هیجانی تر شدن فضای جامعه و دمیده شدن در آتش غضب مردم، نبوده است.

در همه ی دنیا معمولا در چنین مواردی یا مدیران مربوطه استعفا می دهند، یا مدیرام مقصر را مدیران بالا دستی برکنار می کنند و یا حداقل سعی می کنند با عذرخواهی و قول مساعد نبوده نسبت به دلجویی از مردم اقدام می کنند. که مع الاسف ظاهرا هیچ کدام از گزینه های رایج در دنیا در این مواقع در کشور ما کارکرد نداشته و ندارند.

بلکه بلعکس با تهدید و استخفاف معترضان سعی می کنند از آسیب های احتمالی بعدی جلو گیری کنند، که البته لازم به تشریح نتیجه ی این سیاست نیست، و نگاه به حال روز صنعت خودرو سازی در روزهای اخیر، خود گویای میزان اثر بخش بودن این رویه است.

با این تفاسیر راهی باقی نمی ماند جز آنکه، وزیر محترم صنعت و تجارت و دیگر مدیران ارشد صنعتی دولت، با ادبیاتی در شان ملت شریف ایران از آنها به خاطر ضعف عملکردشان عذرخواهی جدی نموده و مدیران ارشد خودرو سازی را مجبور به دلجویی از مردم و اعلام تعهدی با زمان مشخص برای بهبود وضعیت خودرو نمایند.

آنروی سکه ی این اعتراض و چند نکته صمیمی هم با هموطنان عزیز و طرح این سوال که قرار است با این کمپین چه اهدافی دنبال شود؟

بی تردید اولین هدف هر اعتراضی تلاش برای رساندن پیام به مسئولین مربوط است، که شواهد نشان می دهد صدای بلند و رسای اعتراض مردم این بار به گوش آنها که باید و حتی شخص رئیس جمهور محترم هم رسیده و این خود به تنهایی قابل تحسین و تقدیر است.

اما برای اینکه این اعتراض در گام های بعدی بتواند تاثیر مضاعف داشته باشد، لازم است با پرهیز از رفتارهای هیجانی و تهی از تدبیر، چشم اندازی را برای آن تعریف نمود که منطقی و قابل اجرا باشد.

لازم است توجه کنیم به عوارض و عواقب استمرار این تلنگر و حواسمان باشد که بنای اعتراضمان اصلاح تولید ملی است و نه تعطیل نمودن صنعتی که در آن هزاران نفر از هموطنان مان در اشتغال دارند، زحمت کشانی که اکثرشان مجری سیاست های غلط مدیران خود بوده اند و در این ظلم روا شده بی تقصیر بوده اند و فی الحال هر آسیبی به این صنعت دودش در چشم بدنه ی کارگری خواهد رفت، باید این واقعیت را بپذیریم که صنعت خودرو سازی بیمار است و نمی شود توقع داشت یک شبه و یک ماهه و حتی یکساله درمان شود، لذا باید ضمن اعتراض روند ترمیم را مرور کرد.

از آن طرف هم جای تامل دارد، که چرا اعتراض به کیفیت پایین خودرو هیچگاه متعرض محصولات بی کیفیت چینی نشده و رکود فعلی این بازار بیشتر ناشی از انتظار مردم برای خرید خودرو های اروپایی است. طی روزهای اخیر در حالی خودروهای چینی دنبال مشتری می گردند که حاضر شده اند محصولات خود را با ۱۰ تا ۲۰ درصد زیر قیمت های قبلی خود و با شرایط ویژه بفروشند! کاش نهادی سود واقعی فروش این خودروهای بزک کرده ی بی کیفیت را شفاف نماید تا مردم از سودهای پشت پرده ی واردات ای خودرو ها با خبر شوند.

علی ایحال همه ی این حرف ها، به معنی نادیده گرفتن حق مسلم مردم برای اعتراض به محصولات بی کیفیت صنعت خودرو و یا هر محصول غیر رقابتی - که توقعات مردم را پوشش نمی دهد - نیست. بلکه غرض جلو گیری از لوث شدن حرکتی خودجوش و ارزشمند و پیش بینی چشم انداز برای تحقق اهداف ملی است.
 
کلمات کلیدی : سجاد به پسند
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۰۹:۵۷:۰۸
یعنی چی؟ من جونم رو تو جاده ها به خطر بندازم که آقایون انگریبردز بازی نکنن؟ دولت و خودروسازان این آش رو پخته ان خودشون هم نوش جان کنن. من کارگرم و با زحمت 2قروون دوزار پس انداز میکنم. حق مسلم من خودرو با کیفیت و به قیمت هست. (3171893) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۱:۱۲:۰۸
تقریبا هر ایرانی در خانواده دور و نزدیکش، چوب تصادف با این ابوقراضه های ملی را دارد، سالی چند نفر بمیرند و قطع نخاع بشن که اینها سر کار باشن؟ (3172089) (alef-3)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۰۷:۴۵:۰۲
وجدانا همه ی مرگ و میرها تقصیر خودرو ملی؟! (3173954) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۲۱:۰۶:۳۷
همه نه ولی مطمئنا نود درصد مرگشون به خاطر عدم کیفیت این سازه های زشت هست (3175963) (alef-3)
 
اندیشه
۱۳۹۴-۰۶-۲۲ ۱۵:۰۳:۰۵
عاقبت کمپین چه میشود ؟!
مشکل خاصی وجود دارد که
مردم دوست ندارند خودروی صفر بخرند ؟
تعجب میکنم اگر کسی نخواهد جنس خاصی را بخرد باید گناهکار و خائن و ضد انقلاب و .... نامیده شود
عزیز جان
مسئول گرامی
من نمیخواهد خودرو بخرم . اجباره ؟؟!
قیمتها را یکسوم کنین تا بخرم (3184118) (alef-11)
 
طاهر
۱۳۹۴-۰۶-۲۰ ۰۰:۴۵:۳۰
سلام
نه مربوط به خودرو ملی نیست. ولی خودرو ملی رو سه برابر قیمت جهانی به این مردم میدن. در حالیکه هزینه تولید در کشور ما بسیار کمتر از کشور فرانسه (تولید کننده اصلی پژو) است. یعنی با وجود هزینه تولید بیشتر و کیفیت بهتر مردم فرانسه پژو رو یک سوم ما می خرند. اگه کیفیت رو هم دخالت بدیم حتی یک چهارم. اونا ماشین رو میخرن اقساطی پولشو میدن بدون سود. ما پیش خرید می کنیم بعدشم میشیم تحلیلگر علل تاخیر ایران خودرو و..... با این تفاسیر با وجود اینکه نمی خواهیم کسی بیکار بشه ولی توان نداریم بیشتر از 37 سال حاصل دسترنجمون رو به باج بگیران صنعت خودرو (منظورم کارکنان نیست که حقوق ناچیزی میگیرن) بدهیم. (3178231) (alef-11)
 
هادی
۱۳۹۴-۰۶-۲۰ ۱۰:۴۱:۴۲
اصلا موضوع تصادفات جاده ای به کنار مگه ما نوکر در خونه باباشون هستیم که با زجر کار توی گرمای عسلویه پول جمع کنیم و بعدش بریزیم جیب آقایون که به ما خودروی بی کیفیت 40 سال قبل رو به قیمت استانداردترین و بهترین خودرو های روز دنیا بندازن و ما هم حسرت داشتن یه ماشین درست و حسابی رو توی فرغون های اونا به گور ببریم.
زور که نیست نمیخرییییییییییییییم. خودروی با کیفیت روز دنیا و قیمت عادلانه تولید کنن چشم ما هم میخریم. (3178468) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۱ ۰۸:۳۲:۰۴
با سلام مگر ما خودروی ملی هم داریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (3180031) (alef-13)
 
فرحناز
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۰۹:۵۶:۳۹
باید صدای مردم را بشنوین و بسوی مردم بیایین
دیگر مردم دنبال روی خودروسازان نیستند
باید واردات آزاد بدون گمرکی شود (3174215) (alef-11)
 
مجتبی
۱۳۹۴-۰۶-۱۹ ۰۰:۰۴:۵۳
موافقم (3176263) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۳ ۱۷:۲۰:۲۱
واردات واجازه تاسیس حد اقل سه شرکت خودرو سازی خصوصی با استفاده از رانت هایی که شرکت های دولتی بهره مند می شوند ، تا رقابت موجب اصلاح خودروهای فعلی شود . (3212303) (alef-11)
 
علیرضا
۱۳۹۴-۰۷-۰۶ ۰۱:۴۷:۵۴
نیازی به اصلاح نیست. خواسته مردم تعطیلی است. خودرو سازی حتی در بهترین شرایط، هیچ سودی در ایران ندارد. آقا مگه سوییس خودروسازی داره؟ سوییس در ساعت، شکلات و چرخ خیاطی در دنیا حرف اول و آخر را میزند. ما هم باید همینطور رفتار کنیم. (3218359) (alef-3)
 
علی 12
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۳:۳۰:۱۷
"...باید این واقعیت را بپذیریم که صنعت خودرو سازی بیمار است و نمی شود توقع داشت یک شبه و یک ماهه و حتی یکساله درمان شود، لذا باید ضمن اعتراض روند ترمیم را مرور کرد"
بیمار است؟ الان فهمیدین؟ تو کارشناسی؟ کارشناس بیماری صنعت خودرویی؟ تا الان و بعد از سی و هفت سال نفهمیدی بیماره؟ من خودم و زن و بچه ام رو بکشم که این بیماری درمانبشه؟ تو کارشناسی؟ کارشناس؟

و یه مطلب دیگه خطاب به تابناک::::
""...رفتار اقتصادی مردم ایران در واکنش به گران شدن بعضی کالاها، به اذعان کارشناسان اقتصادی و اجتماعی معمولا با الگوهای رایج دیگر مردم دنیا کاملا متفاوت است""
ما مردم ایرانیم و اونا مردم خارج. شما اگر کارشناس مردم ایرانی بیا رفتار مردم ایران رو مرور کن و راجع به مردم ایران نظر بده. مطالعات علمی رو براساس رفتار مردم ایران بنا کن. رفتی دو تا کتاب ترجمه شده خوندی، انتظار داری ما هم برطبق کتابات برقصیم؟؟؟ (3172506) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۲۳:۳۷:۳۷
اولا اینجا الف نه تابناک
دوما به قول شما بیاره
بیماره چند ده ساله
حالا علاجش چیه؟
حرف باید منطق داشته باشه (3173697) (alef-11)
 
ایران
۱۳۹۴-۰۶-۲۴ ۱۳:۳۵:۳۳
علاجش سادس!
صنعت خودروی ایران دست یک عده مافیاست. و تا دست این مافیا کوتاه نشه و صنعت خودرو رها نشه کاری نمیشه کرد
مثلا ایران خودرو قطعه مورد نیاز را بجای اینکه از قطعه ساز بخره از شرکت های تامین قطعات(!) میخره که این شرکت ها صرفا برای ایجاد پست مدیریت برای بعضی ها بوجود آمده اند و قطعه را از قطعه ساز میخرند و به دوبرابر قیمت به ایران خودرو میندازند(از همان ابتدا قیمت خودرو دوبرابر می شود) (3189693) (alef-13)
 
المیرا
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۰۹:۳۲:۳۸
وقتیکه مسئولین میفرمایند که
مردم انتظار دارند بعد از تحریمها بنز را 20 میلیون بخرند
آین آقا دارد به پول ملی توهین میکند . چه ایرادی دارد ارزش پول ما بالاباشد که بنز را 20 میلیون بخریم
یا کسی دیگر حرف از خیانت و خائن و ضد انقلاب و گناهکاری و ... میزند
که گویا مرجع تقلید است و درس اصول و فقه خوانده
نمیداند که یک تصمیم ساده مردم و روبرگرداندن از خرید خودروی صفر
حق مردم است
اگر تولیداتتان خوب است چرا در کشورهای دیگر فروش ندارین !؟
این تحریم ادامه دارد
تا قیمتها نصف شود (3174166) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۷-۰۸ ۱۰:۱۶:۳۲
تا قیمتها به حداقل قیمت برسد حتی زیر نصف (3225332) (alef-3)
 
سلام
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۲۳:۳۵:۳۴
منصفانه قضاوت کنیم هیچ جای این نوشتار نگفته که جون مون و.فدا کنیم پیشنهاد رفتار غیر هیجانی و معقوله
خودرو سازی به لحاظ تعداد کارگر بزرگترین مجموعه صنعتی کشور و نمیشه به این سادگی در موردش حرف زد
بعلاوه صورتحساب های سال قبل نشان از زیان داره
فکر میکنید این ضرر از جیب کی میره?!
یادمون نره همه ی تصادفات بخاطر خودرو نیست
چند وقت قبل اخبار تصادفات و اتش سوزی اسکانیا
یا تصادف مرگبار پورشه و بی ام دبلیو
به قول این بابا اعتراض خوبه اما معقول (3173694) (alef-11)
 
ایران
۱۳۹۴-۰۶-۲۴ ۱۴:۰۵:۵۵
شما هم منصفانه قضاوت کنید. کل صنعت خودروسازی ایران برای 200 هزار نفر شغل ایجاد کرده حالا اگر این صنعت(!) با محصولاتش که متوسط مصرف آن 12 لیتر در 100 کیلومتر است کلا تعطیل بشه و کشور خودروهایی با متوسط مصرف 6 لیتر وارد کنه. با صرفه جویی بنزین می توان برای کل این 200 هزار نفر ماهانه 7 میلیون حقوق داد بدون اینکه کار کنند! حال بماند تصادفات و آلودگی محیط زیست و غیره... (3189801) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۰۲:۴۴:۴۱
عاقبت کمپین میشه گرفتن حق همانطور که حضرت علی ع گفتخ حق گرفتنیه نه دادنی. (3173849) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۰:۳۴:۰۶
كسي نمي گه اينها بيكار بشن . آقايون بزارن بنز توليد بشه و اينها اونجا كار كنن.
كي گفته بايد حتماً سي يا پنجاه درصد توليد بايستي صادر شه!!!!
اقلا مردم سوار ماشين روز با قيمت واقعي بشن.
بخور بخور تا كي!!!
پسر و فك و فاميل فلان و فلون تا كي مدير باشه!!! (3171964) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۱:۳۱:۰۸
اگه بنز بخواد ماشین بیست میلیونی تولید کنه باید درشو گل بگیرن.
راجع به ماشین قشر پایین مملکت که صحبت می کنید یه خورده واقعی صحبت کنین.نه به مازراتی می گیم بیاد (3172172) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۳:۱۱:۲۱
خیلی خودروهای غیر قابل قیاس با بیکیفیت های تولید ایران قیمتشون 20 هزار دلاره که اگر این تورم نمیبود همون بیست میلیون میشد تازه بازم بدون در نظر گرفتن باج ورود! که بهش همون حق ورود یا گمرک هم میگن این قیمت میشه
پس این قیمتها باید به همون 10-15 میلیون برگرده وگرنه همینه که هست ما پول به خودرو بی کیفیت نمیدیم میخواد ایران باشه یا هر کشوری. (3172455) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۶:۱۳:۵۷
من انتظار بنز ندارم، همین پول پراید رو میشه ماشین با کیفیت داد بیرون. ماشین با کیفیت یعنی ماشینی که نمره ایمنی داشته باشه یعنی گارانتی و خدمات پس از فروش درست حسابی داشته باشه یعنی ماشینی که وقتی روشنش میکنی از صد جای اتاقش صدا در نیاد یعنی ماشینی که نمایندگی مجازش قطعه از رو ماشین من ور نداره بذاره رو یه ماشین دیگه. بابا اینا انتظارات زیادیه؟؟؟؟؟ (3172905) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۱۴:۱۹:۳۱
شما سر خودتو كردي تو برف و حرف اين خودرو ساز ها رو باور كردي كه خودور ارزون توليد مي كنن نه جان برادر يك سري بزن تو دنياي خودرو انجا هم ارزان قيمت وگزان قيمت هست اما با كيفيت يكسان و تنها تغيير اپشن ها نه كاهش كيفيت ها
همه چيز شدني است اما فعلا اين دوتا بچه غول چيز بهتر ي از شير جان ما ملت پيدا نمي كنن كه بخورند (3174943) (alef-11)
 
محسن
۱۳۹۴-۰۸-۰۴ ۲۱:۲۶:۰۰
دوست من سلام،،چه زيبا گفتي،،اين دو تا بچه غول ميخوان شيره ي جون ما رو بخورن،،البته سي ساله ك دارن ميخورن،،اما ديگه وقت ادبشونه،،من خودم پول خريد ماشين صفر دارم،اما نميخرم چون خيانت ب مردممو زحمتاشون تو اين كمپين نميكنم،،پس محكم با پشت دست ميزنيم تو دهن اين دو تا غول،،تا ادب شن واسه هميشه واسه هميشه،،خدا با ماست ياعلي (3281662) (alef-13)
 
مادي
۱۳۹۴-۰۶-۱۹ ۰۹:۳۲:۳۰
عزيزم بنز كلاس سي حدود 20 هزار دلاره كه با اون دلار 1000 تومني سابق همين حدود 20 ميليون تومان ميشد تازه با دلار 3000 تومان هم در حدود 60 ميليون ميشه (3176693) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۶ ۰۹:۲۴:۵۵
شما از قيمت واقعي بنز خبر نداري واگر نه در كارخانه مردم را گل نميگرفتي (3284139) (alef-3)
 
الف ر
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۳:۵۳:۰۶
دلت برای اینها نسوزه همه شون با پارتی و سفارش سرکارند (3172571) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۲۲:۰۴:۰۸
دقیقا.همشون با پارتی سرکارن.اگر چند نفر لایق سرکار بود که الان وضع این نبود.یه عده بیسواد. (3173531) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۰:۳۴:۵۴
تو کارگر قطعه کارکرده را به داخل کارخانه برده وبا قطعه نو عوض می کنی انوقت حق مسلم تو خودرو با کیفیته؟ (3171968) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۶:۱۵:۲۲
قطعه کارکرده از مریخ که نیومده یه مسئولی اینو سفارش داده یه مسئول تری اینو تائید کرده و برده گذاشته انبار. (3172909) (alef-3)
 
بي نام
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۰:۳۵:۴۷
مديران و مسئولين خودرو سازي خودشان هم خودروي ساخت داخل سوار ميشن و با زن و بچشون مسافرت برن؟ (3171969) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۰:۴۲:۱۳
هنوز که بیکار نشدن دارن بازی میکنن
واسه همینه کیفیت خودروها اینه
پس حداقل بزار یک کارو (بازی کردن) درست و با تمرکز انجام بدن
مردم جونشون رو از سر راه پیدا نکردن که غصه بیکاری اینارو بخورن
با این حرفها و عکسها هم مردم رو جدی تر میکنید (3171990) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۲ ۱۱:۴۵:۱۲
دوست من کارگر خط تولید هم ساعت استراحت داره.تو تایم استراحت بندگان خدا رو کارتون خوابیدن.در ضمن پذداختی خودرو سازا به این افراد که اکثرا قراردادی و شرکتی هستند بیشتر از یک میلیون نیست. (3183549) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۰:۴۲:۲۹
قیمت خودروهای داخلی حداقل 4 برابر هزینه تمام شده تعیین شده که اجحاف به مردم است. کیفیت را هم عمدا از سال 1389 به بعد پایین آوردن که سود بیشتری گیرشان بیاید. (3171991) (alef-3)
 
فلاح
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۲۲:۵۷:۰۴
اصلا هم این طوری نیست ...
تقریبا" قیمت ها سر به سر است (3173622) (alef-11)
 
علیرضا
۱۳۹۴-۰۷-۲۷ ۰۰:۱۸:۰۶
با سلام خدمت همه دوستان

این دوستانی که دارن برای این شرکتهای خودرو سازی جوش میزنن احتمالا منافعشون به خطر افتاده و احتمال خیلی زیاد کلا از اقتصاد سررشته ای ندارند چون با یک حساب سر انگشتی میشود فهمید که زمانی که میگیم اقتصاد مقاومتی یعنی باید وابستگیمون رو به خارج از کشور کم کنیم و به داخل بیشتر مثلا همین پراید چه سیستم و قطعه پیشرفته ای داره که شما دم از مشکلات تولید ملی در دوران تحریم میزنید؟ شما بهتره بجای این حرفا برید چهار تا مجله ماشین بخونید حداقل برای شروع خوبه و بدونید که مردم با صنعت ملی هیچ مشکلی ندارن و به این دو شرکت خیلی زمان دادن تا سعی و خطا اجام بده اما اینا از اعتماد مردم سو استفاده کردن و دیدن چه کسانی بهتر از مردم که این آشغالارو بهشون بندازیم کسی هم صداش در نمیاد شما بهتره بری سفرتو یه جا دیگه بندازی چون همین مردم بودن که مقابل عراق و امریکا ایستادن و نشون دادن برای مملکتشون جون میدن حالا داری با جو روانی بیکار شدن کارگرا چی رو نشون میدی؟ بیکاری اینا بهتر از رفتن به سردخوه پدری هست که دخترش بالا سر جنازه سوخته شدش ذجه میزد از دوستان تقاضا دارم نظر من رو پخش کنند با تشکر (3268661) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۰۷:۵۵:۳۳
بر چه مبنایی میگین خودرو 5 تومن باید باشه
کیلویی هم حساب کنی بیشتر میشه (3173977) (alef-11)
 
امير
۱۳۹۴-۰۶-۲۰ ۰۹:۳۱:۱۱
7 ميليون تومن خيرشو ببيني (3178401) (alef-13)
 
گاری خودرو
۱۳۹۴-۰۶-۲۷ ۰۲:۳۳:۱۵
برو قیمت بگیر (3195693) (alef-3)
 
گاری خودرو
۱۳۹۴-۰۶-۲۷ ۰۲:۳۸:۳۷
خدا کنه برا همیشه مونتاژ سازان بی کیفیت نابود بشن. این کارگرا هم برن تو شرکت های خارجی اینده کار کنن. فعلا هم میتونن با ازاد سازی واردات ماشین و حذف حق گمرک فعلی یه درصد ناچیزی رو به عنوان مالیات برا اینا بذارن رو قیمت ماشین خارجی. مثلا
هر ماشین 1000 تومن (3195696) (alef-13)
 
بهروز
۱۳۹۴-۰۸-۱۹ ۱۳:۵۲:۱۱
عزيزم وقتي عمده اي بخري كيلوييش ارزون تر ميفته (3313993) (alef-3)
 
علي
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۰:۴۲:۵۰
سلام
من متوجه نميشم مشكل خودروهاي چيني چيه؟؟؟؟
من حدود 3 سالخ خودروي ايكس 33 دارم هم معمولي هم اتومات .
با خودم حساب كردم ديدم وقتي قراره 40-50 ميليون بدم خودروي ايراني كه قطعاتش چيني دست چندمه و در ايران سرهم ميشه خب بهتره ماشيني بخرم كه تموم قطعاتش چيني اصلي باشه . همه هم ميدونيم كه اجناس چيني خوب و بد داره و قطعه اي كه در چين رو ماشين چيني ميندازن بهتر از اونيه كه ايران خودرو يا سايپا سفارش ميدن چينيا بسازن. (3171992) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۰:۴۳:۱۴
اين كمپين در ساير موارد مثل نخريدن خانه گران و خودروهاى بيكيفيت چينى و موادغذايى غير استاندارد و حتى گوشت و مرغ و ميوه و كالاهاى برقى و خانگى چينى و بنجل نيز انجام خواهد شد . از قديم گفته اند سزاى گرانفروش نخريدن است .... و سزاى بنجل فروش هم ورشكستگى است . (3171993) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۰۷:۵۶:۰۵
ز صمیم قلب ارزو دارم اینطور بشه (3173979) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۱ ۲۱:۳۵:۳۷
مطمئن باشید هیچ اتفاقی نخواهد افتاد..زیرا این شرکت ها نه مثل سایر کشورها خصوصی هستند و نه پاسخگو...شما نخری اینقدر خریدار هست که اینها وقت تولیدش رو هم ندارن.....خریدارانی که یک شبه به ثروت های کلان می رسند و یکدفعه از پای پیاده سوار پژو بشه دست اینها رو هم می بوسه....از همه مهمتر این شرکت ها کاره ای نیستند که اینها مجری اوامر دولت و وزارت صنایع هستند .خیالتون راحت اگر قیمت اینها ده برابر هم بشه مردم می خرند و به به هم میگن.تازه هم که با اینترنت سروکار ندارند....لذا حتما این کمپین چندصد نفره شکست خواهد خورد...این خط و این هم نشون (3182272) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۰:۴۴:۳۱
اینها را بفرستید در تعمیرگاههای به اصطلاح مجاز که خرابی خودروهایی که خود ساخته اند را رفع کنند. (3171996) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۰:۴۴:۳۳
هدف ما اینه که بتونیم ماشین رو با کیفیت و قیمت مناسب سوار شیم.داخلی و خارجیش هم فرقی برامون نداره.
ما به فکر امنیت خود و خانواده هامون هستیم که خیلی بیشتر از اشتغال کارگران ارزشمنده.
ما نه خائن و نه ضد انقلابیم. (3171997) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۰۷:۵۷:۵۹
این حرف درسته اما خوبه کمی هم تعصب داشته باشیم نسبت به کارگر ایرانی
میشه این دوتا رو تو یه جا جمع کرد
هم مراقبت از امنیت خودمون و خانوادمون هم نگرانی از اشتغال هم وطنمون (3173985) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۰:۴۵:۱۴
والا ما یک پراید 91 داریم از روز اول دست خودمون بود
ما هم کلا ادم وسواسی هستیم در نگه داری
چند ماه پیش همه جای این ماشین خراب شد.
یعنی کیفیت قطعات صفر هست...
جلوبندی نابود. از همه جاش روغن میداد. همه نوع مشکل برقی بهم زده. همش به خاطر کیفیت بالای قطعات!!!
بعد میری قطعه میخری ، واردات از چین هست.حتی درست بسته نمیشه!!

206 تیپ 5 کارکرد 5 هزار تا. افتاده گوشه خونه.
خداوکیلی زنگ زدم. اصلا با ادم بد رفتار میکنن.انگار مفتی بهت ماشین دادن (3172000) (alef-3)
 
قلی
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۰:۴۵:۲۸
برو خدا روزیتو جایی دیگه بده ...
این کمپین هنوز 1 ماه نشده راه افتاده و فقط 1000 تا لایک داره! نخریدن خودرو به خاطر کمپین نیست به خاطر اینه که کمتر آدم احمقی باید پیدا بشه که 22 میلیون بده واسه پراید! (22 میلیون برابر با 2 سال حقوق یه کارگر و کارمند) (3172001) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۰۷:۵۸:۲۴
جو روانیش مهمه (3173987) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۱ ۲۱:۳۷:۵۶
کاملا باهات موافقم....مردم اگر داشته باشند میخرند خوبم میخرن ..چون انحصاره ...انحصار و دولت و سیاست اجازه این کارو نخواهد داد...پس خودتون رو اذیت نکنید چون سال بعد باید کلی گرونتر بخرین (3182278) (alef-11)
 
قاسم نظری
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۰:۴۸:۲۸
دست مردم درد نکنه (3172014) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۰:۴۹:۱۴
همین الان ماشین خراب ببرید نمایندگی
احتمال بالای 50 درصد میگه قطعه نداریم
یا صبر کن یا نقدی آزاد بخر!
کلا همه جنس های ایرانی همین هستند
نه کیفیتو نه گارانتی. نه حق مشتری . هیچی (3172016) (alef-3)
 
علی
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۰:۵۳:۳۵
خودروسازی در ایران صنعت ملی نیست...مونتاژ ملی است. خب چرا با ماشین سازیهای معتبر تر قرار داد نمبندیم و قطعات مرغوبتر مونتاژ نمیکنیم....بنظر خودروسازان با اصرار نامعقول خود دارند خود را لوث میکنن و حقوق مردم را ضایع....به عمل کار بر اید به سخندانی نیست.... (3172024) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۰۷:۵۹:۰۷
همین مونتاژ ملی
تو سالهای اخیر به دلیل تحریم دچار مشکل جدی شد (3173989) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۰:۵۷:۰۸
این که خودروهای چینی به لحاظ کیفیت آش دهن سوزی نیس شکی ندارم.ضمن این که اگه دقت کنین میبینین که مردم همون چینیای اشغال رو هم با 10 تا 20 درصد تخفیف نمیخرن و اونایی هم این ماشینا رو دارن موندن که چجوری از شرشون خلاص بشن.اما نمیدونم چه اصراری داریم که این همه سرمایه مملکت رو هدر بدیم که میخوایم یه صنعت مریض رو سرپا نگه داریم.؟چرا قبول نمیکنن که زمین این مملکت برای کشت خودرو مستعد نیس ؟ما نمیتونیم با شرکتای بزرگ دنیا رقابت کنیم..تمام مردم ایران مثل مردم کشورهای فقیرتر از ما ، لیاقت سوار شدن بهترین ماشینای خارجی رو دارن.این کشور هیچگاه نخواهد توانست در این صنعت سری توی سرها در بیاورد. (3172031) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۰:۵۹:۴۴
از سرمایه هایی که در سالهای گذشته با خرید جنسهای ارزان و فروش آن به قیمت گران به مشتریان برای کارگرانشان خرج کنن. طبیعیست که اونی که یه دوره سودهی افسار گسیخته داشته باشه باید منتظر مخارج افسار گسیخته نیز باشد. (3172041) (alef-3)
 
املی
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۱:۰۲:۳۱
خوب بابا کمی خودروسازهای ماهم لج بازی نکنند وکوتاه بیایند وقیمت را کاهش دهند این عکس را خودخودروسازان برای افکار عمومی گرفتند اصلا چنین چیزی نیست گفتند بخوابید برای شما عکس بگیریم اینقدر لج بازی کمی بفکر کیفیت وکاهش قیمت باشید (3172045) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۱:۰۵:۰۸
چقدر دروغ به خورد مردم دادن . پس چه شد خود کفا شدن در تولید فلان خودرو . چه شد در طراحی داخلی و ساخت داخلی بودن فلان موتور. تا تحریمها سفت تر شد وقطعات فرانسوی و کره ای بهتون ندادند افت شدید تولید تا تولید کننده درجه 3 چینی را به تولید مورد نیاز رساندید و افزایش تولید این بار با قطعات چینی و افت شدید کیفیت. حال بروز نبودن خودرو که خود بحثی دگر است. (3172064) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۱:۰۹:۰۵
اي مرگ بيا كه زندگي مارا كشت يك كارمند رسمي ام با 23 سال سابقه كار توان خريد يك پرايد هم ندارم (3172081) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۱:۱۵:۱۱
به جای بازی کردن برن خوردروی با کیفیت تولید کنن، وقتی یه خودروی 20 سال پیش تویوتا از پریاد صفر بهتر کار میکنه عقل سلیم حکم میکنه خودروی با کیفیت تر ولو 20سال قدیمی تر رو بخریم.
خودروسازان هم به جای ننه من غریبم بازی یه کم وجدان داشته باشن تا همه چیز به خوبی حل بشه (3172099) (alef-3)
 
محمود
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۱:۱۶:۴۱
من تو کانادا زندگی میکنم و هفته پیش یک تویوتا raw4خریدم ماهی 350 دلار به مدت 5 سال با همه خدماتش مثل روغن و لاستیک و غیره که در تعهد شرکت تویوتا هست شده ماهی 380 دلار کانادا مگه مردم ما چی کم دارن که حق استفاده از این امکانات رو ندارن اینجا یک کارگر ساده با حد اقل حقوق و فقط 20 روز کار ماهیانه 1400 دلار حقوق میگیره یعنی پول 4 روز کارشو میده بابت یک خودروی لوکس دنیا اصلا هم دنبال تولید ملی اینجوری نیست اخه تا کی پشت این بهانه تولید ملی باید همه چیزمون رو تقدیم کنیم (3172107) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۱۷:۱۰:۰۳
دوست عزیز شما اول اسم ماشین رو درست بنویس کانادا پیشکش..Rav4 (3175426) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۱:۱۶:۵۱
تاكي بايد خسارت ندانم كاريهاي مديران نالايق و متكبر را امثال من به پردازند
2 2ميشود 4 نه چيز ديگر. (3172108) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۱:۲۲:۳۸
آقای نویسنده اگر یک نفر بیاید به شما زهر بفروشد شما برای انکه ان مرد بیکار نشود و خانواده اش گرسنه نمانند زهر را میخرید و میخورید؟

این چه استدلالی است که شما کرده اید؟

آیا مردم مسئول بیکار شدن کارگران این صنعت هستند یا مدیران بی تدبیرشان؟

بعلاوه هدف مردم از راه انداختن این کمپین رساندن اعتراض به گوش مسئولین و ... نبود بلکه هدف آن همان اسمش بود. نخریدن خودروی بیکیفیت داخلی!

تا کیفیت خودرو مناسب نشود و قیمت آن متناسب با قیمت جهانی نشود مردم خودرو ایرانی نخواهند خرید.
خودروی سمندی که نام خودروی ملی را یدک می‌شد ولی فقط باد تایر هایش وارداتی نیست همان بهتر که دیگر نولید هم نشود (3172135) (alef-11)
 
سلام
۱۳۹۴-۰۶-۲۲ ۰۹:۱۵:۵۴
این خودرو یک شبه که بی کیفیت شده
جواب 100 هزار کراگر مشغول تو این شرکت ها رو کی میده؟!
اعتراض کنیم
اما تعصب میهنی هم داشته باشیم (3183111) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۱۴ ۱۸:۰۰:۲۰
آقاي عزيزمن خودم كارگرم ولي حق بامردمه تواين چندسالي كه قيمت خودرو چندبرابرشد حقوق ما كلا 300 هزارتومان افزايش پيداكرد.من موافقم كه مردم ادامه بدن تاقيمتها واقعي بشن (3242962) (alef-11)
 
حاتم
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۱:۲۳:۱۰
انتظار غیر معقول
نا مدیریتی تا کی ، چرا همیشه مردم باید هزینه به پردازند بالاخره یک جائی مسئولین باید فکری بحال انتصاب های خارج از قواعد علمی و تجارب غیر مرتبط با علوم اکتسابی را بکنند یا نه ، کافی است فقط یک شب اخبار 20.30 سیما را نظاره گر شوید آنگاه خواهید دید سوء مدیریت ها چه بلایی بر سر مردم ، آب و خاک این ملت آورده است و جالبتر اینکه هیچ کس مواخذه نمی شود (3172138) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۱:۳۰:۳۴
به این می گن "دموکراسی"واقعی (3172169) (alef-3)
 
l
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۱:۳۵:۲۳
ما حقوق چندین سال آینده اینارو پرداخت کردیم .
دلیل بی کاری اینا ما نیستیم بلکه مدیران بی لیاقتی هستن که پول ما و حقوق اینارو زدن به جیب بجای اینکه به ارتقای کمی و کیفی بپردازن (3172187) (alef-11)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۱:۴۵:۱۱
خوشحالیم که صدای مردم رو رییس جمهور محترم شنیده ولی این کافی نیست راه حل ایجاد رقابت است. اجازه سرمایه گذاری بخش خصوصی رو در صنعت خودرو بدهید و هر سال 5 درصد تعرفه واردات را کاهش دهید. هر واحد تولیدی که هدفش تولید با کیفیت و رقابتی باشد در صحنه خواهد ماند. در ثانی پول زیاد بدهیم جنس بنجل سوار شویم به جای 5 یا 6 لیتر در 100 کیلومتر 12 لیتر مصرف کنیم که گل پسرها بیکار نشوند . کجای این استدلال منطقی است. دولت از جیب خود ملت 45 تومان یارانه می دهد و چندین برابرش را به عناوین مختلف پس می گیرد هر روز وامصیبت می کند پس چرا جیب ملت را جیب نمی دانیم (3172216) (alef-11)
 
جواد
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۱:۵۵:۵۳
مردم تازه دارن معنی اعتراض مسالمت امیزرومتوجه میشن این کاربایدتاعکس العمل مسئولین ارشدادامه داشته باشه (3172252) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۲:۰۸:۱۵
اطلاع رسانی دقیق و مستند بشه محصولات مختلف با قیمت های متنوع و تحت لیساننس شرکتهای معتبر تولید بشه مردم خودشان انتخاب میکنند احتیاج به وکیل و وصی هم ندارند (3172279) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۲:۰۹:۰۵
هرچیزی که قیمتش بی رویه بالا بره وقدرت خرید مردم در ان لحاظ نشود بازارش دچار رکود میشود کمپین ممکن است خیلی موثر نباشه ولی قبول کنید که مدیران این دوشرکت بدون توجه به حقوق مصرف کننده جلسات متعدد می گذاشتند که باید قیمت ها اینقدر بالا برود خیلی با احساس غرور کاذب ناشی از مدیریت های افتضاح شون حالا برای این که مردم دلشون بسوزه کارگران وبیکاری را بهانه میکنند این ترس برای جایگاه وحقوق چندصد میلیونی خودشونه وبس (3172283) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۲:۲۲:۱۱
اینها نشانه هایی است که اگر مسیولین به ان توجه نکننند واقدام موثر و به موقه بعمل نیاورند عاقبت یونان گریبان ایران را خواهد گرفت یونان که تحریم نداشت در اتحادیه هم بود چون اقتصاد صنعتی بقیه اورپا نداشت سیل درخواست اقلام صنتعتی باکیفیت منجر به واردات این اقلام در نتیجه برهم خوردن تراز ارز ی ورشکستگی تولید داخلی وسپس ورشکستگی کشور گردید فقر کشور بیشترین فشار را به توده مردم میاورد اقشار مرفه در اکثر کشورها با خروج پول اقامت میگیرند وکشور فقیرتر میکنند تقویت توان تولیدی کشور وظیفه همه است ...مشکلات در داز مدت روی دوش توده مردم سنگینی خود را منتقل مکند حمایت از تولید در شعار نیست در بحران است پیشنهاد میشود برای حمایت از تولید وسرمایه گذاری داخلی مجلس قانونی مالیات بر مصرف را به این شکل اصلاح کند حذف کامل هرگونه هزینه سربار غیر مستقیم از خودرو تولید داخل به منظور کاهش قیمتی معادل خودرو های چینی در قیمت کارخانه ودر عوض ده درصد هرساله مالیات مصرف بر خودروهای فعال خارجی ومثلا پنچ درصد داخلی برقرار نماید بعلاوه چون در پساتحریم هزینه غیر مستقیم اقلام مصرفی خارجی بشدت کاهش میباد مالیات مصرف خارجی تا چند برابر بصورت هوشمند افزایش دهد تا سگنال خلاف خواب خوش دیده شده برای کشور خنثی شود در شرایط سخت جنگ وتحریم کشور دچار بدهی سنگین خارجی نشدمواظب باید بود به بهانه کیفیت یا هر بهانه مقدس وظاهر فریب دیگر هنوز وارد پسا تحریم نشده کشور را ورشکسته همانند یونان نسازیم این به معنی حمایت از خودور سازان ومسیولیت ووزای بی کفایت نیست اما فرع را نباید بجای اصل گرفت (3172324) (alef-11)
 
اسلامی
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۲:۳۵:۴۸
آخه باید یه حرکتی از اون سمت دیده بشه حداقلش این بود که هیئت مدیره فرمایشی این دو خودروساز دقیقا" با ذکر همین موضوع به عنوان دلیل برکنار شوند و بعد هم هیئت مدیره جدید بر اساس خواست سهامداران نه براساس رانت دولتی و پارتی بازی و باند بازی تعیین شوند. تا مردم یه تحرکی ببینند .
ضمنا" این کمپین نخریدن خودروی چینی رو هم پیگیر هست. (3172356) (alef-11)
 
جمشید
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۲:۵۲:۰۵
خودرو پراید سال 1375 ریز لیست قیمت قطعاتش مجموعا 3100 دلار بود که 30 درصد ساخت داخل بود و70 درصد وارداتی حالا برای افزایش قیمت این خودرو با افزایش ارزبری از 3100 دلار به 6000 دلار به تدریج در 20 سال گذشته گرانفروشی آشکارا با همراهی سازمانهای مسئول این تخلف شکل گرفته که میبینین همه شان سکوت کرده اند علی الخصوص سازمان حمایت از مصرف کننده وزارت صنعت ومعدن وتجارت که سازمان رسمی نرخ گذاری کالا را تعطیل کرده اند تا زمینه تعیین نرخ به اشخاص ومقامات سپرده شود وکسی هم پاسخگو نباشد خودرو پژو مقایسه ای با پژو فرانسه با کاستن 30 درصد وسائل آپشن خودرو به تمام قیمت ارزی محاسبه وفروخته میشود بعد اگر قرار است مردم خودرو را به قیمت جهانی بخرند کارخانه ها چرا باید از سوبسید خرید مواد اولیه داخلی با استفاده از ارز ارزانتر وبرق وآب ارزان وتسهیلات گمرکی و مالیاتی وبیمه ای نیروی کار ارزان استفاده کنند (3172399) (alef-11)
 
حسن
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۲:۵۹:۳۶
من پدرم را يازده سال پيش در يك سانحه رانندگي ساده از دست دادم تنها دليل فوت پدرم بستن كمربند ايمني پژو پارس بود راننده كه كمربند نداشته در پيچ جاده كنترل ماشين از دستش خارج ميشه با يك مينيبوس شاخ بشاخ ميشه هيچ كسي صدمه نميبينه بجز مرحوم پدرم چون كمربند غير استاندارد ايرانخودرو بسته بود به جلو پرتاب ميشه كمربند به عقب ميكشه و سرش به ميخ تنظيم كمربند ميخوره و چهار سانت توي سرش ميخ فرو ميشه يازده ساله در بي پدري ميسوزم الهي مسئولين اين خودرو به ورشكستگي برسند كه زندگي من را خراب كردند (3172420) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۶:۱۶:۳۰
خدا رحمت کنه پدر شما رو (3172913) (alef-3)
 
شرافت
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۳:۰۲:۳۲
آقا شما میگید که خودروی داخلی بخریم که از تولیدات داخلی حمایت کرده باشیم ، آخه به چه قیمتی من این خودروها رو سوار بشم ،به قیمت جان خودم یا عزیزانم . (3172429) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۳:۰۸:۰۰
اگر خودرو می خوان درستش بکن و جلب رضایت مردمی فراهم بشه باید خودرو روز دنیا یعنی از طراحی کیفیت ومصرف سوخت مناسب این مردم زحمت کش باشه تا رضایت به وجود بیاد مردم پراید و پزو نمی خوان (3172444) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۳:۲۱:۲۹
مگه نديديد اين کمپين اثر بخش بوده و مدير عامل سايپا عذر خواهي کرد ، تا حالا اين از خدا بيخبرا کي عذر خواهي کرده بودن حالا که نونشون به خطر افتاده دارن دست و پا ميزنن، دوستان تا ميتونيد براي اين کمپين تبليغ کنيد . (3172478) (alef-13)
 
تئو
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۳:۳۳:۳۹
این خیلی غیر منطقیه که هر کس بنا به تفکری که داره بکه اااا چرا به ماشینای چینی گیر نمیدن به نظرم چشماتونو ببندین و دست رو اکثرکارای ایرانی بذارین برنامه همینه کیفیت نداره اصلا همین برخورد مسئولین رو بنگرید اون که وزیره به مردم میگه خائن و ضد انقلاب بعله دست رو خیلی چیزا میشه گذاشت این اولیشه چندنفر استعفا دادن قیمتا درست شد لبنیات درست شد به ترتیب اولویت میریم سراغ باقی کارها.شرع مقدس هم میگه به خاطر یک حکم نباید حکم دیگر تعطیل بشه (3172512) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۳:۴۷:۰۴
وقتی میتونن خوب و باکیفیت بسازن چرا نمی سازن (3172549) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۳:۴۸:۱۸
نمی خریم
تا همه ی مدیران ریز و درشت خودروسازی عوض نشن
تا کیفیت مطلوب و قمیت واقعی نشه، نمی خریم
خودرو نمی خریم (3172552) (alef-3)
 
نادر
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۳:۵۴:۱۶
باسلام،
به نظر بنده :
1- هزینه های خودرو بایستی کاملاً شفاف سازی شود و من خریدار بایستی بدانم که اقلامی که در فاکتور فروش خودرو ارائه می شود آیا واقعی بوده و لازم است یک خریدار پرداخت نماید ( در مقایسه با سایر کشورها ) .
لازم است یک گروه به نمایندگی از مصرف کننده ( واقعی ) قیمت تمام شده خودروها را مورد بررسی و موشکافی قرار داده تا قیمت تمام شده واقعی بدست بیاید سپس و علی القاعده با اضافه نمودن یک سود متعارف و منطقی قیمت فروش استخراج بشود .
2- افرادی که در انجام مسئولیتشان کوتاهی نموده و با تصمیمات غلط و یا فساد باعث افزایش قیمت تمام شده و کاهش کیفیت شده اند هرچه سریعتر کنار گذاشته شوند ( نه بصورت صوری ) .
3- سیستم کنترل کیفی خارج از سیستم خودروسازها توسط نمایندگان واقعی مصرف کنندگان و استفاده از نظرات آنها و با تأمین مالی از سود فروش خودرو ( نه یک شرکت خاص ) تأسیس و نظارت و کنترل نهائی توسط ایشان انجام پذیرد.
4- در کوتاه مدت و برای خودروهای کنونی مدت و کیلومتر ارائه خدمات گارانتی افزایش داده شده و در کوتاه ترین زمان ممکنه به مشکلات آنها رسیدگی و بدون هیچ محدودیتی به مشتریان خدمات پس از فروش و گارانتی ارائه نمایند ، و با فرخوانهای مختلف به رفع معایب اقدام گردد . ( من خودرو تیبا خریدم که با توجه به وجود مشکلات عدیده بارها مجبور به مراجعه به نمایندگی ها شدم و در نهایت خودروی اینجانب را در لیست سیاه قرارداده و علیرغم داشتن گارانتی (مدت و کیلومتر ) از ارائه خدمات به خوذروی من ممانعت می نمودند .)
این امر مستلزم افزایش تعداد تعمیرگاهها و زمان کار آنها می باشد که در کوتاه مدت میتوان با تعمیرگاههای خارج از شبکه خدمات پس از فروش قرارداد بسته شود .
5- در صورت وجود مشکل ، تا 5000 کیلومتر اولیه خودروها قابل بازگشت به نمایندگی های فروش باشند نه برای تعمیرات به خدمات پس از فروش ارجاع داده شوند ، چون ظاهراً مقوله تولید ،فروش و خدمات پس از فروش کاملاً از هم جدا بوده و بخش خدمات اظهار می نمایند که این خودرو با این معایب را نباید تحویل مشتری می دادند .
6- توسعه و افزایش کارگاههای خدمات پس از فروش تا مشتریان در حداقل زمان ممکن و با کمترین زحمت مشکلات خودروشان رفع گردد ( الان مشتری از طریق تلفنهای گویا در زمان و تاریخ کم و مشخصی بایستی اقدام به وقت گیری از نمایندگیها کند که غالباً یا تلفنها اشغال هستند یا زمان وقت گیری باتمام رسیده است یعنی سر مشتری بنوعی کلاه گذاشته می شود و در نهایت هم اعلام میکنند که تعداد مراجعه به مراکز ما در حد استاندارد می باشد در صورتی که مشتریان یا نتوانسته اند وقت بگیرند و یا وقت و حوصله و اعصاب سروکله زدن با نمایندگی ها را نداشته و عطای خدمات پس از فروش را به لقایش میبخشند و در تعمیرگاههای خارج از سیستم اقدام به رفع ایراد می نمایند )
باتشکر (3172578) (alef-13)
 
حبیب
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۴:۱۶:۳۷
اگه کیفیت ماشیناتون بهتر از ماشین های چینیه شما هم بسازید مثل چین صادر کنید. چرا دارید بازی می کنید؟ (3172629) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۴:۲۰:۵۸
مگر همین کارگران عامل بی کیفیتی خودرو نیستند، اونها باید یاد بگیرن درست کار کنند. (3172639) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۶-۱۹ ۱۵:۳۳:۳۶
وقتی کارگر سرش تو کار خودش نباشه نتیجه عیب در سیستم خودرو پیش میاد و فاتحه خردار با خانوادش باید خواند.
پرا باید کارگر عقده اش رو بر سر مردم و مشتری ها خالی کنه؟ (3177581) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۱۴ ۱۸:۰۳:۰۳
عزيزجان كارگر علت بي كيفيتي نيست هرماشيني يك تيراژ استاندارد داره براي توليد متاسفانه توايران اينقدريك ماشين توليد ميشه كه همه اندازه هاش تغييرميكنه (3242968) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۴:۳۴:۰۹
هر وقت مدیران بالادستی حقوقشان به اندازه یک کارگر و کارمند شد(نهایت 2 میلیون نه بیشتر) و مستاجر هم بودند (در یک خانه حداکثر 50 متری) و رفتند یک اتومبیل پراید 20 میلیونی را از سر ناچاری از دم قسط خریدندو با خانوادشون رفتند مسافرت انوقت بقیه هم میروند با هزار بدبختی و قرض و غوله پراید می خرند.نگران نباشید. (3172667) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۵:۰۲:۲۹
اینا که یه موقعی فریاد "خودروی ملی"شون گوش فلک رو کر کرده بود،پس چی شد؟؟خودروی ملی یعنی چیزی که صفرتا صدش در داخل کشور تولید میشه.از مواد اولیه تا خود ماشین.دیگه محاسبه دلاری چیه؟؟به ریالی حساب کنن.ارزش ریال که تغییری نکرده.یک سوم دلار شده.پس لطفا زر نزنن. (3172729) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۵:۰۲:۵۵
به این میگن سیاست سر کار گذاشتن دوباره مردم.ادبیات در شان به دردخودشون می خوره . خودروی در شان ملت تولید کنن.چطور قیمت آب و برق و گاز رو ملت در حد جهانی باید بدن اما نوبت به مسئولان که می رسه طور دیگه میشه. (3172731) (alef-13)
 
رامین
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۵:۳۰:۳۸
ترفند بچگانه خودروسازان و پشتیبانان کارشناس نمای ایشان آن است که کارزار (کمپین) را به چینی ها یا وارد کنندگان مافیایی خودرو یا مخالفان سیاسی خود منتسب یا هدف آن را فقط ارزان کردن خودرو معرفی کنند.
1- این کارزار، تحریم خودرو صفرکیلومتر است چه از خوروسازان داخلی(هر چند بیشتر قطعاتشان چینی ست) چه از مافیاهای واردات خودرو. چه آشغال ایرانی و چینی چه خودروی آدمانه ژاپنی و آلمانی اما سه برابر گران شده.
2-هدف ارزان شدن بلکه غیرطالمانه شدن قیمت همه خودروهای صفر است علاوه بر درست شدن قطعی نه فقط بهبود اندک در کیفیت و ایمنی.
3-خائن و ضدانقلاب و مگس و انگل خواندن مردم شریف و مظلوم ایران یا معذرت خواهی های آبکی و بی پشتوانه یا تهدید به گران کردن خودرو یا دروغ گویی در مورد صادرات این تابوتهای چهارچرخ همه جز بی شخصیتی بیشتر برای کسانی که دستشان به خون صدهاهزار کشته تصادف جاده ای آلوده است چیزی به ارمغان نمی آورد وقتی دست کم نیمی از بیست هزار مقتول سالیانه جاده ها را صرفا به خاطر ناامنی خودروها تخمین بزنیم و هزاران بیمار تنفسی و سرطانی را از جهت آلودگی بیش از حد مجاز خودروهایشان به خاطر آوریم. (3172789) (alef-13)
 
سیاوش
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۱۴:۳۱:۵۱
نمیدانم چرا اینقدر فکر بیکار شدن کارگران خودرو سازی هستند این همه کارگر در جاهای دیگر سر واردات بنجلهای چینی بیکار شدند کسی به فکر آنها نیست (3174980) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۵:۳۵:۳۸
درود بر ملت فهيم ايران (3172801) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۵:۴۷:۴۲
کمپین نه ممکنه در همه زمینها در کشور راه بیفتد مسولین هشیار باشند. (3172828) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۶:۰۶:۱۹
من واقعاً منظور این آقا را نفهمیدم . حرف مردم خیلی واضح و روشن است "خودرو بی کیفیت گران قیمت نمی خریم ".
خوب حرف آنها که بمردم توهین می کنند یا مثل شما نصیحت می کنند چیست ؟ لطفاً به در و دیوار و آسمان و زمین کاری نداشته باشید رک و پوست کنده بگوئیدمنظورتان چیست ؟
آیا منکر بی کیفیتی خودروهای ساخت داخل هستید ؟ رئیس بزرگترین خودرو ساز این کشور تازه می گوید اگر بما تسهیلات بدهند و چه چه چه .....قول می دهیم از اسفند ماه ببعد هرکه خودرو نو بخرد تا ده هزار کیلومتر غیر از تعویض روغن به تعمیرگاه نرود ، واقعاً چه تخم دو زرده ای !!! تازه اگر راست هم باشد
آیا ایشان خبردارند امروزه در دنیا خودروهای جدید در ده هزار کیلومتر حتی برای تعویض روغن هم به تعمیر گاه نمی روند. آیا از خدمات بعد از فروش آنها خبردارند؟ که برای برطرف کردن اشکالی که حتی مصرف کنندگان هم از آن اطلاعی ندارند میلیونها خودرورا فراخوان می کنند؟ آیا از مصرف سوخت آنها که یک سوم تولیدات شرکت تحت امر ایشان است خبر دارند؟ آیا از درجه ایمنی آنها مطلعند؟ آیا امکانات رفاهی آنهارا می شناسند؟
یقیناً جواب تمام سؤالات فوق ،ودهها سؤال دیگر که ممکن است پرسیده شود، مثبت است.
حالا بچه دلیل مصرف کننده باید جنس بنجل گران قیمت را بخرد؟ (3172884) (alef-11)
 
ابراهیم
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۷:۳۴:۳۱
با سلام .اگر همین امروز ایران خودرو و سایپا تعطیل شوند بزرگترین خدمت به مردم ایران است .آخه این چه تولید ملی است که با افزایش ارز به آستانه ورشکستگی می افته و چرا جان مردم برای مسئولین ارزش نداره. لطفا بیخود غصه بیکاری کارگران را نخورید کافی است یکی از خودروهای مطرح دنیا در ایران مونتاژ شود و بجای ارابه مرگ خودروی با کیفیت و مصرف کمتر و ایمنی بیشتر و قیمت مناسب تولید می شود و خدمات پس از فروش مناسبی هم دارد.خودمان را گول نزنیم وبا ضعف مدیریت فرا فکنی نکنیم .با این روش دیر یا زود به سبب حمایت پنجاه ساله در نهایت ورشکست است .اصل مهم اقتصاد است که صنعت غیر رقابتی در نهایت رو به فنا است .این کار ( ورشکستگی ) اگر امروز اتفاق بیفد بهتر از فردا است.در تمام دنیا اصل مشتری مداری است و عصر بارار محوری تمام شده است. (3173083) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۷:۴۹:۴۱
سلام علیک. قیمت مهمتر از کیفیته در حال حاضر. ان شاءالله به قیمت واقعی برسد محصولات دوردانه های صنعت ایران (3173107) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۸:۲۱:۵۱
این کمپین باعث شد که کارگر خط تولید هم حواسش به کارش باشه که کارشو درست انجام بده.
بنده ماشین صفر رو خریدم و بعد دیدم که چندتا از پیچهای پروانه ماشین رو را بدون بستن گذاشته بودن سر جاش به دلیل اینکه رزوهاش خراب بود!!! (3173154) (alef-11)
 
padide arsh zmorodkaran
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۸:۴۴:۵۶
این یعنی چی فقط مردم تقصیردارند برید اقایون شما زمانی بلد نیستید جنس خوب بسازید مردم رو گناه کار میدونید مردم اینها دارن ما رو مسخره میکنند هراتفاقی میافتد میگن تقصیر مردمه اقا جنس با کیفیت می خواهیم (3173193) (alef-3)
 
ناصر
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۹:۰۸:۰۱
درود بر اتحاد مردم
مسولین باید به شدت احساس خطر کنن و به خواسته به حق مردم احترام بگذارن و تمکین کنند وگرنه جایگاه خود را از دست می دهند. (3173221) (alef-3)
 
نادر
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۹:۳۵:۵۹
مردم خودروی باکیفیت وارزان داخلی میخواهند.بقیه مسایل ربطی به ما ندارد (3173266) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۱۹:۵۱:۰۶
اگر پول کشور دوباره به ارزش واقعی خود برسد و دلار ارزان شود همه ی مشکلات خود به خود حل می شود مشکل اصلی اینه که امروز باید با جهان ارتباط مالی و ... داشته باشی و با کم ارزش شدن پول ملی نمی شود تورم را کنترل کرد (3173288) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۲۱:۳۲:۱۹
آقای محترم! فقط اینها بیکار نیستند ضمنا مدیران این کمپانی ها که همه شان میلیاردر هستند برای این کارگرانشان کمک مالی کنند تا رفع تحریم خودرو صفر توسط ملت به شرط ارزان شدن خودرو. (3173465) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۲۱:۳۵:۲۷
اینهم یک فیلم و صحنه سازی جدید از خودروسازان به حق تحریم شده ولی سخت در اشتباهید! مردم قول اینجور داستانهای مضحک رو نمیخورند. (3173475) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۲۱:۴۰:۲۷
متاسفانه اینها اگر بخواهند هم قادر به ارائه خودرو با کیفیت نیستند پس بنابراین همون قیمتش رو بیارند پایین تا جبران خسارات بشه. (3173488) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۲۱:۴۴:۴۱
واقعا وجدانشان کجا رفته این مدیران متکبر به اصطلاح خودرو سازی که مثلا پژو 405 مربوط به دهه 80 میلادی را با تعویض چراغ جلو به قیمت 28 الی 29 میلیون تومان به مردم قالب میکنند؟ یادتان میآید چند سال پیش چند صد نفر از هموطنان در حریقهای متعدد پزو 405 و پژو پارس زنده زنده سوختند؟ خب این حرکت تحریم خودرو واقعا منصفانه و اثر بخش است.لطفا ادامه بدهید تا احترامی هم باشد به از دست رفتگان و قربانیان خودروهای داخلی. (3173499) (alef-11)
 
ابراهیم
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۲۱:۵۷:۴۰
ما هم بیکاریم. همه با هم بسوی بیمه بیکاری.
50 ساله این ملت از جان و جیبشون برای این صنعت مایه گذاشتن ، اینم وضع خودرو و پیشرفت اون. اگه تو این 50 سال روزی 5 دقیقه کار مفید تو این صنعت انجام میشد الان هر ایرانی یک شاتل سوار میشد نه یه پراید 20 میلیونی.
راجع به کارگران ایران خودرو هم که خوشحال کنار هم دراز کشیدن و دارن تلگرام بازی میکنن، باید گفت اونا موقع تولید هم همینطور بودن، کیفیت محصولاتشون گواه این ادعاست.
من خودروی صفر ایرانی نمیخرم،نمیخرم،نمیخرم،نمیخرم،نمیخرم،نمیخرم،نمیخرم. (3173521) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۲۳:۱۸:۲۹
منهم كانادا زندگي مي كنم ولي با كمي تفاوت، ماشين مزدا سه دارم كه ١٨٥٠٠ دلار خريدم با سه سال گارانتي و براي نسوختن گارانتيش هر چهار ماه بايد برم سرويس هربار ٧٠-٨٠دلار بابت تعويض روغن ميدم،بنزين ليتري سه هزار تومنه و بيمه ماشينم ماهي حدود هشت صد هزار تومن، هر سالم ٩٥دلار بابت حق پلاك ميدم. پاركينگ درشهر ما نايابه و بابت هر ساعت توقف بين بيست تا چهل و پنج هزار تومن بايد بدي مگه اينكه در مراكز خريد كه پاركينگ دارن پارك بكني،كشورهاي ديگه اگه قيمت ماشين ارزونتره ،چيزهاي ديگه اش گرونتره ، ماشين را ارزان وقسطي بهت ميدن ولي سر بيمه و تعمير و لاستيك و بنزين و ... جبران مي كنند. (3173659) (alef-11)
 
محمد شیرازی
۱۳۹۴-۰۷-۱۳ ۱۰:۲۶:۳۳
دوست من نگفتی درآمد شما چقدر است . فقط هزینه ها را گفتی !!!! چیزی که مسلم است این است که توی گشورهای دیگه درامد و هزینه ها معقول هستند . اما توی کشور ما درآمد به ریال است و هزینه ها به دلار است . و در مورد خودرو قیمت 3 برابر جهان !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3238820) (alef-11)
 
سید
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۲۳:۴۰:۴۳
با سلام کسی در ایران دوست ندارد صنعت خودروسازی تعطیل شود بلکه خواهان اصلاح هستند مگر درخواست انجام کار صحیح بد است ؟ هر صنعتی مدیر لایق و کاربلد و دلسوز می خواهد که بر اساس ضابطه به مدیریت برسد نه رابطه. این همه حمایت دولت از خودروسازان چه تاثیری داشت؟ به علت سوءمدیریت ما به اینجا رسیده ایم با وجود مدیران سفارشی ، هیچ چیز درست بشو نیست دولت باید این صنعت را به مدیران لایق بسپارد و زمان تعیین کند تا بتوانند تولید خودرو را رقابتی کنند مثلا در عرض 5 سال تعرفه های گمرکی خودرو را به حداقل برساند (3173699) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۰۱:۴۰:۰۷
در پاسخ به دوستی که گفت به خاطر اهانت وزیر نمی خره باید گفت :
دوست گلم ینی اگه آقای وزیر با دسته گل بیاد و عذر خواهی بکنه تمام مسائل حل می شه و شما می خری ؟
اگه قیمت پائین بیاد , اونایی که خیلی برای کاهش قیمت له له می زنن , مسئله کیفیت پائین براشون حله و میرن میخرن ؟
حالا اگه قیمت هم بیاد پائین و کیفیت هم بره بالا برای دوستانی که دنبال این ها هستن , مسئله از رده خارج شدن این خودروها در کشورهای مبدا تولید و تولید بی وقفه اینها در کشور ما و مسئله آپشن ناچیز و عدم خلاقیت و ظاهر چندین ساله تکراری چی , حله و میرن میخرن ؟
اونهایی که ذینفع خودرو هستن اولا تمام سعی خودشون رو می کنن که این کمپین شکسته بشه و اگه نشد خواسته هاش رو حداقلی کنن
خواست واقعی تمام مردم ایران از رده خارج شدن تمام این خودروهایی که در دنیا از رده خارجن و تولید خودروهای مطابق با تکنوژی و قیمت روز دنیاست
خواست مردم ایران بیکار شدن بالای 800.000 نفر در صنعت خودرو و تعطیلی اون نیست
مراقب باشیم کمپین رو به بهای اندک کاهش قیمت و یا حتی همزمان افزایش کیفیت مصادره نکنن (3173828) (alef-11)
 
حسن آقا
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۰۸:۱۱:۴۶
کارگری که ساعت 11 شب میاد سرکار همون بهتره که دراز بکشه چون خودرویی که اون سرهم میکنه با جون مردم بازی میکنه (3174009) (alef-11)
 
قانون
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۰۸:۵۵:۲۹
سرپرست یک خانواده با پراید در حال رانندگی بود بر اثر تصادف در گذشت.(پراید کلا مچاله شد.)همسر ایشان با دو فرزند مسئولیت بزرگ کردن فرزندان را بر عهده گرفت بدون شغل و بدون پس انداز ان هم در یک خانه اجاره ای...حالا شما بیا قضاوت کن سرنوشت این خانواده که بخاطر عدم ایمنی کافی وسیله نقلیه سرپرست ان فوت شده چه خواهد شد؟
1- مادر با مشقت و زجر زیاد باید به هر کاری تن دهد تا شکم فرزندان را سیر نگه دارد.
2- مادر بعد از مدتی به جنون کشیده میشود و خود کشی میکند و بچه ها به پرورشگاه میروند.
3- مادر هر دو کودک خود را به علت جنون انی می کشد.
4- و.....

وقتی خودرو ساز بجای استفاده از ورق 7 میلی ضخامت به خودرو اب می بنده و با ورق 4 میل ضخامت خودرو میسازه که نه ایر بگ کار میکنه و نه شاسی محکمی داره شما بجای خودرو باید به ان بگویید تابوت متحرک.///

نکته:در ایران متاسفانه سپر اکثر کشنده های سنگین به لحاظ ارتفاع به بلندی سقف خودروهای سواری است بهتر است به هنگام معاینه فنی فکری برای سپر اینگونه وسایل نقلیه بشود. (3174087) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۱۴ ۱۸:۱۰:۳۳
ضخامت ورق بدنه اكثرخودروها از0/6 الي 0/7 هست من خودم توي شركتي كارمي كنم كه قطعات بدنه توليد مي كنه اين حرفي كه شما ميگين اصلا امكان نداره كه از ورق باضخامت كمتراستفاده ميكنند .چون قالب براساس ضخامت استاندارد طراحي ميشه (3242983) (alef-11)
 
صدیقه
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۱۰:۴۹:۱۶
اگر به جای وارد کردن کالاهای مصرفی بی مورد ، تعرفه ماشین های خارچی رو کم میکردن ، ماشین های در پیتشون رو دستشون می مونداون موقع مخشون رو به کار می انداختن و روی کیفیت کار می کردن.
ماهم راضی راضی می شدیم (3174309) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۱۰:۵۶:۱۲
خودروی پراید بی کیفیت مال افراد کم درامد وضعیف جامعه است هیچگاه افراد پولدار سوار پراید نمی شوند کشته های جاده از چه قشری هستند/ اگر عوارض خودروی خارجی کم شود ان وقت معلوم میشود خودروی ایرانی یعنی چه/// اگر راست می گویید بس صادر کنید ان هم به قیمت خیلی پایین تر از کشورمان این هم یک نوع عدالت است با تشکر (3174324) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۱۱:۰۷:۲۳
خودرو سازهای ما که سازنده خودرو.نیستن مونتاژکار هستن پس براشون فرقی نمیگنه که.چی مونتاژ کنن بقول یکی از دوستان چرا بجای خودرو های باکیفیت آلمانی ما خودروهای بی کیفیت پژو فرانسه رو مونتاژ میکنیم. درثانی کجای دنیا یه مدل ماشین چهل سال تولید میشه که تو.کشور ما تولید میشه پیکان وانت نمونشه. الان کجای دنیا پژو 405 تولید میشه که ماداریم تو لیدش میکنیم. پژویی با موتور بیست و پنج سال و یا بیشر که مصرفش واقعا زیاده. خودرویی که فقط یه ستاره ایمنی داره اونم یه ستاره دادن که شرمنده نباشه البته پلتفرم پرشیا و سمند همون پلتفرم 405 هست. ما فقط شعار میدیم که تیرانی لایق بهترینهاست ولی صنعت ما با این حرف ملت خواب کرده بود. شعار ایران خودرو یادم افتاد راه تو را میخواند. شعار فولکس واگن هم این هست محصولات ما خوب نیستند خیلی خوب هستند. حالا مسئلان خودشون بشینن و.کلاهشون رو قاضی کنن. که خودرو سازی مثل تویوتا ژاپن صرف اینکه پدال گاز خودرو تولیدیشون مشکل داشت تا کمر خم شده و عذرخواهی میکنه. حالا اینا که کلت به کشتن دادن با خودرو های بی کیفیتشون چیکار باید بکنن (3174337) (alef-11)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۱۲:۵۶:۰۸
والا مدیرای خودروساز میگن تو ساخت خودرو به خودکفایی رسیدیم حالا قیمت خودرویی که به خودکفایی رسیدیم چه ربطی به قیمت دلار داره الله اعلم..... (3174584) (alef-11)
 
حمید
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۱۳:۰۶:۵۹
مسئولان خودروسازی داخلی ازاینکه تولیدات آنهاهرروزبدترازدیروزبوده بایدشرمنده باشندوبرای جبران مافات وارتقای کیفیت خودروتلاش کنند،واگرنمی توانندخواهش می کنیم خودروتولیدنکنندوبگذارندتامحصولات باکیفیت واردکشورشود.به نظر،40سال زمان کمی نبوده که خودروسازان برای ارتقای کیفیت ازدست داده اند. (3174670) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۱۳:۳۸:۳۲
سال 94 سال دولت وملت همدلی و همزبانی ...
یه خورده هم دولت با مردم همدل باشه نه بیاد فحش بده مردمو
سزای این خیانتها رو باید ببینن (3174817) (alef-11)
 
نام
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۱۴:۲۴:۵۱
دوستان دقت کردید خودروسازان وقتی میگن تحویل فوری فکر میکنن خدمت بزرگی کردن به مشتریاشون.....خجالت هم خوب چیزیه.تمام خودروسازان معتبر دنیا "تست درایو" دارن یعنی با خودروی مورد علاقه ات رانندگی کن اگه خوشت اومد بخر.خودروسازان پول میگیرن یکسال بعد تحویل میدن کیفیت در حد لالیگا... (3174963) (alef-11)
 
ارسلان
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۱۵:۰۳:۱۷
اینکه مسئولین به فکر بیکاری جوانان و کارگران هستند که شکی توش نیست
و بحثی درش نیست .. و اینکه با پیچاندن صحبت بسوی دیگری بحث کمپین رو منحرف کردن بحث دیگریست
آقایون بحث بر سر بیکار شدن کارگران نیست . بحث بر سر حمایت یا عدم حمایت از تولید ملی نیست .
ماشین بی کیفیت و گرون مردم نمیخرن . کیفیت و قیمت خودرو درست شد .همه حمایت میکنیم و فقط خودروی داخلی میخریم... (3175077) (alef-11)
 
محمد مهدی
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۱۷:۱۰:۱۳
آقا یعنی من باید دو سال کار کنم تا بتونم یه پراید واسه خودم بخرم.هه واقعا مسخره ست (3175427) (alef-11)
 
نجید
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۱۸:۰۵:۴۳
سلام من هم به نوبه خودم از بی کیفیت بودن و اشغال بودن و گران بودن خودرو داخلی نالانم (3175605) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۱۸:۳۷:۳۵
نمیخریم تمام (3175649) (alef-11)
 
سرباز گمنام
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۲۲:۱۵:۵۰
یعنی شماها واقعا فکر میکنید با این کارا میتونین کاری انجام بدین؟؟؟
قیمت متشینو با عراق مقایسه میکنید؟؟دپس داشتین تو عراق زندگی بکنین؟؟
همین که به لطف خدا زیر سایه اقتدار نظام امنیت داریر خدا رو شکر کنید
قدر شناسی هم خوب چیزیه... (3176090) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۰ ۱۱:۵۲:۰۷
برادر عزیز ، ما هم متعهد به نظام هستیم و براش جون می دیم ولی تمی ذاریم معدودی سودجو با تولید خودروی بی کیفیت به ابروی نظام لطمه وارد کنند . (3178552) (alef-11)
 
iraj
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۲۳:۵۶:۰۴
نمیخریم، تمام،اينا همش بهانه است، چند روز پیش خاین بودیم،امروز نون بر کارگرا، ببینیم کی ميخوان بفهمن بابا ما دردمون خودروی بی کیفیت و گرونه،بجای ننه من غريبم بازی، واگذار کنید به يه شرکت اروپایی،
وسلام (3176250) (alef-11)
 
بنده خدا
۱۳۹۴-۰۶-۱۹ ۰۰:۲۲:۴۷
کارد را به استخوان ملت رساندند این خودرونسازان !
حقوق که یک پنجم میگیریم، پول ماشین را هم باید سه_چهار برابر بدیم، بعد هم دسته دسته مردم تو جاده ها تلف بشن از بی کیفیتی خودرویی که ده برابر آنچه باید پول واسش دادن
خداوکیلی کی اینجور ظلمی به هموطنش میکنه!؟ (3176302) (alef-11)
 
وجدان
۱۳۹۴-۰۶-۱۹ ۰۹:۱۹:۳۵
سلام
واقعا بگم من اگه همین خودروهای فعلی رو با قیمت سابق بدن نمیخرم چون برخی تصادفات رو تو جاده ها دیدم که اکثر تلفات اونم عدم کیفیت خودرو بوده انشاالله برا هیچ کدوم از هموطنای عزیزم پیش نیاد اخه کی دیده کیسه هوا یا کمربند ایمنی عامل مرگ باشه در هر صورت تعجب من از اینه مسئولین عالی رتبه چرا توی این اعتراض مردمی هیچ عکسالعملی نشون نمیدن اقای رئیس جمهور که وزیرش مردم رو خائن خطاب میکنه همین مردم به شما رای دادن (3176665) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۴-۰۶-۱۹ ۱۰:۲۱:۲۸
از همه مردم فهیم وشریف ایران عزیز عاجزانه
درخواست دارم درکمال ادب ورعایت شئونات
انساني بدون توهين وبا درايت تمام درمقابل خواست برحق خود يعني نخريدن ماشین صفر
ایستادگی کنند ونخرند .تا این عده که به شعور
مردم توهین می کنند وملت را سرکیسه می کنند ثابت شود درمقابل مردم هیچند واگر مردم تابحال اقدامی نکرده دلیل بر نفهمی نبوده بلکه شما قدر ملت را ندانستید
زنده باد اتحاد مردم (3176772) (alef-13)
 
رصا ک
۱۳۹۴-۰۶-۱۹ ۱۲:۳۸:۵۹
خودرو ساز ها با این وضعیت کمپین عذر خواهی میکنند و وعده افزایش کیفیت خودرو را می دهند ولی یادمان نماید که تا همین دیروز زنگ افزایش قیمت را میزنند اینها همش دروغ هست فقط برای سود بیشتر بزار این صنعت پوشالی نابود بشه (3177196) (alef-11)
 
علی رضا
۱۳۹۴-۰۶-۱۹ ۱۵:۵۰:۳۵
لطفا شما نظر خودتونو دیکته نکن .قیمت پراید اشغال 22ملیون نیست .هر آپشنی هم بزارن بازم میشه 7میلیون نه22 (3177609) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۶-۱۹ ۲۲:۱۶:۰۹
وقتی مدیران شرکتهای خودروسازمیرن سهام وباشگاه برج سازی انجام میدن عاقبتش میشه همین ک هست ازجیب مردم کشیدن والله نخرید ک نخرید دمتون گرم (3178073) (alef-11)
 
حسن
۱۳۹۴-۰۶-۱۹ ۲۲:۳۲:۱۱
ماشین پرایدم را خواستم پارک کنم افتاد تو جدول وقتی بیرونش اوردیم شاستی اش شکته بود (3178090) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۶-۱۹ ۲۳:۰۱:۲۵
آقایون و خانم هایی که دم از حمایت کارگران و تولید کنندگان داخلی می زنید وجدانا تا حالا قطعه ای از ماشین خودتون رو عوض کردید واقعا چند درصد این قطعات داخلی هستند ؟ آیا بجز جنس چینی قطعه دیگری هم در ایران مصرف می شود؟
سزای دروغگوی کم فروش پول دوست نامرد نخریدن هست و بس . خودروی چینی و غیر چینی نداره هرچی بی کیفیت گرون رو نمی خریم (3178118) (alef-11)
 
گران فروش
۱۳۹۴-۰۶-۲۰ ۰۶:۵۵:۱۴
جرات دارید نخرید نخرید نخرید ماشین تا بگم چه بلایی سرتون میاد به امتحانش می ارزه (3178345) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۰ ۱۱:۴۲:۰۵
ورود و مونتاژ خودروهای بی کیفیت چینی هم از دیگر قصورهای وزارت مرتبط با صنعت خودروسازی است و باید جوابگو باشند . مگر مردم این خودروهای بی کیفیت چینی را وارد کرده اند ! اقایانی که مجوز داده اند کجا هستند ؟ کیفیت اینها در موقع صدور مجوز ورود چرا بررسی نشد ؟ واقعا جای تاسف است ! اگر خانواده خودشان سوار این خودروها می شدند و در یک تصادف 4 کشته می دادند هم اینطور تصمیم می گرفنتد ؟ خودروی بی کیفیت مال هر کجای دنیا باشد نمی خریم اقا ! تمام ! (3178535) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۰ ۱۲:۴۰:۵۱
خودروی ملی یعنی چی؟ شما کاپوت سمند رو بزن بالا رو موتورش آرم پژو زده این یعنی چی؟
ماشینای ایران خودرو و سایپا مال 40 سال پیش اروپا هست فقط چراغاش رو عوض میکنن دوستان قیمت تویوتا کمری بیست هزار دلار هست یعنی با همین دلار سه هزار تومانی میشه 60 میلیون واقعا میرزه ولی اینجا باید بخری 180 میلیون چرا؟ (3178632) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۰ ۱۳:۴۸:۵۴
بهانه آقایون برای بالا بردن قیمت بنزین این بود که، تو جهان قیمت بنزین Aدلاره و ما هم باید قیمت بنزین رو به قیمت جهانی برسونیم!!!یکی نیست بگه باشه قبول،پس چرا قیمت اتومبیل رو به قیمت جهانی نمیرسونید؟؟!! (3178705) (alef-11)
 
حمید
۱۳۹۴-۰۶-۲۰ ۱۷:۱۸:۱۴
محصول بیکیفیت دادن به مردم یعنی مهم نبودن جون مردم برای مسولیین (3178965) (alef-11)
 
میثم
۱۳۹۴-۰۶-۲۰ ۱۸:۲۰:۵۶
چرا دقیقأ روزی که تحریم ها شروع میشه از صبح اون روز همه چیز صدبرابر میشه ولی به گفته برخی مسئولین با برداشته شدن تحریم ها چیزی ارزون نمیشه؟؟؟
خودروی بی کیفیت هم اینقد نباید خرید تا کلأ درشو ببندن
همین کارگرای بیکار شده ام بیان تو نمایندگی هایی ک شرکتای خارجی میخوان افتتاح کنن مشغول بشن
چرا نمیخواید قبول کنید ما صنعت خودرو سازی دولتیمون کاملأ عقب ماندس (3179063) (alef-13)
 
سینا
۱۳۹۴-۰۶-۲۰ ۲۰:۰۹:۱۱
دمتون گرم واقعا به مردمان ایران زمین امیدوار شدم. نمی خریم (3179261) (alef-13)
 
فرشید
۱۳۹۴-۰۶-۲۰ ۲۱:۰۸:۴۶
خواااااااااهش میکنم به نخریدن خودرو داخلی ادامه بدیم.همگی.یک دنیا ممنون (3179352) (alef-13)
 
سمیرا
۱۳۹۴-۰۶-۲۰ ۲۲:۵۵:۵۷
من هم از دست این تولید داخلی دلخون دارم (یک سال ده میلیون تومان واریز کردم برای خودرو ملی ؟!!رانا به مبلغ پانزده میلیون تحویل ذهند که یه هو سی دو میلیون درخواست کردن که بالاجبار پولم را پس گرفنم کارمند (3179572) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۶-۲۰ ۲۳:۱۷:۱۸
اصلا نه کمپین نه همراهی با مردم کلا خرید خودروی داخلی با کیفیت فعلی دور از عقل است واقعا خیلی خراب شده اند !!! زباله رو اگه مفتم بدن زبالست . (3179618) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۶-۲۰ ۲۳:۲۳:۲۴
شما نگران کارگران وکارمندان سایپا و ایران خودرو نباشین...اولا همه سفارش شده وبا پارتی رفتن سر کار...ثانیا همین الان حقوق ودست مزد و کالاهایی که دریافت میکنن بیش از دوبرابر کارگرهای شرکت های خصوصیه... (3179635) (alef-11)
 
فرزاد
۱۳۹۴-۰۶-۲۰ ۲۳:۴۱:۱۲
آقا نخریم (3179663) (alef-11)
 
پویا
۱۳۹۴-۰۶-۲۱ ۰۱:۱۰:۲۴
آقا ما نخوایم بمیریم کیو باید ببینیم؟؟؟؟؟ ها (3179791) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۶-۲۱ ۰۲:۴۱:۲۲
لطفا این کمپینو دست کم نگیرید خیلی دلشون میخاد کم اهمیت جلو ه اش بدن چون از اتحاد مردم میترسن لطفا صبر پیشه کنید وادامه بدید به خدا چهار ماه است میخوام ماشین بخرم ولی به خاطر این کمپین شده چهار ساله دیگه هم نمیخرم فقط این اتحاد مهمه (3179874) (alef-11)
 
یک معلم خسته
۱۳۹۴-۰۶-۲۱ ۰۹:۲۱:۳۳
ما داریم کمپین را لوث میکنیم؟
یعنی انتظار داشتید باز یک هفته مردم ماشین نخرن و مسئولین بگن خب امروز فردا تموم میشه و باز روز از نو روزی از نو؟
نه عزیزانم این تو بمیری دیگه از اون تو بمیری ها نیست.
پیش به سوی ورشکستگی کامل ایران خودرو و سایپا.

100 هزار نفر بیکار میشن؟ خب بشن. یعنی کار 100 هزار نفر ارجحیت داره به جون 80 میلیون نفر؟

این منطق شما چه جوریه که 100 هزار شغل را ترجیح میده به 80 میلیون جون؟
بگید ما هم طبق منطق شما آدم منطقی بشیم.

خدا ازتون نگذره. (3180167) (alef-11)
 
سلام
۱۳۹۴-۰۶-۲۲ ۰۹:۲۲:۴۲
فرض کنید من بعد همه ی ما پورشه سوار شیم
مگه با همین ماشین فوق پیشرفته
دختره نرفت تو درخت و مرد؟!
مگه علی دایی با پرادو چپ نکرد و ایربگش باز نشد؟!
مگه اسکانیا چند بار آتیش نگرفت و هموطن هامون سوختن؟!
چند درصد مرگ و میرها ناشی از رانندگی غلطه؟!
اقا معلم انصاف داشته باشین
بیکار شدن 100 هزار پرسنل مستقیم شوخی نیست (3183131) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۴ ۱۷:۰۵:۱۶
معلومه از معلمی فقط حرافی رو یاد گرفتی و سواد نداری.معلم جان! صد هزار نفر مستقیما بیکار میشن و شاید یک میلیون نفر غیر مستقیم که با احتساب خانواده هاشون 5 میلیون نفر تحت تاثیر این قضیه قرار میگیرند و اگه فکر کردی آثار زیانبارش به شماها نمیرسه سخت در اشتباهید.اقتصاد یک پیکره واحده که آسیب دیدن هر قسمتی بقیه قسمتها رو هم دچار آسیب و درد میکنه. (3190266) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۰:۵۹:۵۱
آقا شما برید هر چقدر دلتون میخواد ماشین ایرانی بخرید خونتون انبار کنید بالاخره در هر ملتی یه تعداد خائن پیدا میشند شما هم یکی از آنها (3191595) (alef-13)
 
منتقد
۱۳۹۴-۰۷-۰۱ ۲۰:۴۸:۰۰
سلام
انشاءاله ورشکست بشن (3208431) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۱ ۲۲:۱۸:۲۳
خودروی ملی؟ پارس 93 صفر خریدم فقط تو یک قلم لاستیک چینی روش انداختن خوب این یعنی شد حمایت از تولید داخلی؟ (3182364) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۱ ۲۳:۱۱:۵۳
هرکسی این خود روها را بخرد چند تا منکر همزمان مرتکب شده است 1- ظلم به خود و خانواده خود 2- ظلم به هموطنان خود3- ظلم پذیری که بدتر از ظلم کردن است 4-پررو کردن مسولین این دو شرکت (3182486) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۲ ۰۰:۳۷:۴۶
عالی بود (3182631) (alef-11)
 
یاسر
۱۳۹۴-۰۶-۳۰ ۱۰:۲۸:۵۵
خدا را شکر، تحریمها درسته برای مردم خیلی از سختی ها رو ببار آورد اما چشم مردم رو باز کرد وفهمیدیم چقدر مشکل توی صنایع وجود داره خصوصا صنعت خودرو سازی که یک عمر دروغ تحویل مردم دادن ودایم دم از خود کفایی و خودرو ملی زدند مردم یک عمر تاوان و هزینه بی لیاقتی سو مدیریت مدیران بی لیاقت این دو شرکت خودرو سازو دادن (3202220) (alef-11)
 
امیر
۱۳۹۴-۰۷-۰۱ ۱۲:۴۹:۳۵
فکر کنم دارن کلش بازی میکنن (3207654) (alef-11)
 
بهنام
۱۳۹۴-۰۷-۰۲ ۱۶:۳۰:۳۵
سلام به همه کسانی که در راندازی این کمپین سهمیم هستند طولی نمی کشد که این اعتراض سراسری به نتیجه می رسد و امیدوارم تمام مدیران ارشد خودرو سازان و دولت که به مردم خیانت کردند به سزای اعمالشان برسند و شخصا از خرید خودروی صفر صرف نظر کردم و اینها به همه مردم ایران خیانت کردنند و یقین دارم اگر این کمپین را نمی افتاد همچنان مردم به خرید خودروهای بی کیفیت و گران و بدون اپشن که تولید 20 سال پیش اروپا است ادامه می دادند ما مردم شریف ایران چه گناهی داریم که باید سوار پراید بی ارزش و بی اپشن وبدون امنیتی که درواقع یه نوعی خودکشی هستش میشیم به نظرم تا زمانی که بازار خودروسازی رقابتی و خصوصی سازی نشود همین اشو کاسس (3210062) (alef-13)
 
شهرام
۱۳۹۴-۰۷-۰۴ ۱۱:۴۱:۳۲
سال 91 یک راس !!! پژو پارس خریدم که به ترمز ABS !!؟؟؟ مجهز بود از یه خیابان حیلی خلوت رد میشدم که بخاطر آبیاری فضای سبز خیابان پر آب بود جهت کاستن از سرعت ترمز کردم در عین ناباوری ترمز ماشینم کاملا قفل شد و ماشین مثل اسکی سر خورد و به دیوار ترخورد کردو حسابی داغون شد . افسر راهنمایی علیت حادثه را نقص فنی درج کرد ولی کارشناس بیمه گفت بیمه خسارت نمیده شکایت از ایران خودرو هم عمرا به جایی برسه علت حادثه را افسر راهنمایی عدم تئتنایی کنترل زد تا بیمه از هزینه بازسازی 5 میلیونی حدود دو ملیون پرداخت کرد . ولی من هنوز از حکمت این ماجرا در عجبم چطور نمیشه تو یک مملکت اسلامی از کسی که سرت کلاه میزاره شکایت کرد یا اگر هم بکنی به جایی نخواهد رسید (3213869) (alef-13)
 
علیرضا
۱۳۹۴-۰۷-۰۶ ۰۱:۴۲:۰۵
نویسنده محترم فرموده اند که: «لازم است توجه کنیم به عوارض و عواقب استمرار این تلنگر و حواسمان باشد که بنای اعتراضمان اصلاح تولید ملی است و نه تعطیل نمودن صنعتی که در آن هزاران نفر از هموطنان مان در اشتغال دارند، زحمت کشانی که اکثرشان مجری سیاست های غلط مدیران خود بوده اند و در این ظلم روا شده بی تقصیر بوده اند و فی الحال هر آسیبی به این صنعت دودش در چشم بدنه ی کارگری خواهد رفت، باید این واقعیت را بپذیریم که صنعت خودرو سازی بیمار است و نمی شود توقع داشت یک شبه و یک ماهه و حتی یکساله درمان شود، لذا باید ضمن اعتراض روند ترمیم را مرور کرد.»
مشکل اصلی دقیقا همینجاست. بنای اعتراض ما اصلاح تولید ملی نیست. در اقتصاد فقط سود مهم هست و نه چیز دیگر. ما باید آزادی کامل در انتخاب داشته باشیم. مثلا من فقط لامپ ایرانی میخرم. چرا؟ چون قیمتش پایینتر و کیفیتش بالاتر از نمونه خارجی است. در مورد محافظ برق هم وضعیت همینطور است. تعرفه واردات در این دو مورد صفر هم بشود، این شرکتها هیچ آسیبی نمیبینند. ما باید ببینیم که چه چیزی به نفع ماست. ایران به وضوح میتواند فقط با صنایع تبدیلی مواد غذایی کشور را اداره کند.
خودروسازی ساختار اجتماعی ایران را به هم ریخته است. همین که کارگرهای ایران خودرو از مهندسین شرکتهای دیگر بیشتر درآمد دارند، دلیل خوبی برای تعطیلی این شرکت است.
صنعت خودرو سازی انگلیس را نگاه کنید.
۱. اپل آلمانی است و واکس هال انگلیس را خریده است.
۲. فولکس وگن آلمانی است و بنتلی را خریده است.
۳. ب. ام. و. آلمانی هست و رولز رویس را خریده است.
۴. یک شرکت چینی، ام. جی. را خریده است.
۵. ...
ولی گیربکس نصف ماشینهای فرمول وان در انگلیس طراحی و تولید میشود. ما باید به دنبال مزیت نسبی باشیم. این همه کشور پیشرفته در دنیا وجود دارند که خودرو تولید نمیکنند. دلیلش هم واضح است: سود ندارد.

در نهایت:
ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش باید برون کشید از این ورطه رخت خویش (3218355) (alef-11)
 
کیوان
۱۳۹۴-۰۷-۰۷ ۱۸:۲۴:۵۷
با سلام
چرا خودرو سازان خودرو به عنوان مثال پراید را باقیمت 4 میلیون تومان و خودرویی مثل سمند را با قیمت 6 میلیون تومان به عراق و ترکیه می دهند تا فقط بگویند ما صادرات خودرو داریم ٰ؛ آیا وقت آن نشده است که خودرو سازان از قیمت های گزاف خود دست بردارند و ما ایرانیان مانند دیگر کشورها از خودرو های با کیفیت و ایمن اروپایی با قیمتی که دیگر کشورهادارند استفاده کنیم ؛ اگر جان مردم برای شما مهم است پس باید این خواسته به حق مردم اجابت شود . با تشکر (3223764) (alef-11)
 
محمد رضا
۱۳۹۴-۰۷-۰۸ ۱۵:۵۷:۳۷
مشکل این است که به خاطر رکود شدید اقتصادی و نرخ بالای سود سپرده نقدینگی در کشور کم شده و تقاظا برای کالا های غیر ضرور بسیار کم شده نمونش هم بازار بسیار کساد مسکن که خود من هم در این بازار فعالیت می کنم خودرو هم همینطور اگه نخریدن خودرو به خاطر کیفیت پایین است پس چرا چند سال قبل مردم میخریدن در حالی که همان زمان هم کیفیت پایین بود (3227294) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۷-۰۸ ۲۱:۲۵:۲۴
اولا بیکاری فقط مربوط به کارخانه های خودرو سازی نیست. الان خیلی از کارخانه ها و شرکتهی بزرگ در حال تعدیل نیرو هستن. دوما الان سالیان سال هست که مردم با این بی کفایتی و سو استفاده خودرو سازا روبرو هستن. فکر کنم باید متوجه شده باشن که مردم دیگه استانه تحملشون لبریز شده. پس این حرکت نخریدن خودرو نه تنها باید ادامه پیدا کنه بلکه باید فراگیر تر هم بشه (3228126) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۹ ۲۳:۳۴:۵۵
دیگه برای همیشه خریدن خودرو های ایرانی تعطیل می شود داداش... دیگه نمی خریم برای همیشه تاریخ تا آشغال هاتون روی دست هاتون باد بکنه (3230609) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۱۰ ۰۹:۵۵:۴۷
اقا شما میگید مردم بیکار میشن درسته اما نمیگید چرا این همه کشته تو جاده ها هست نمیگید خرج دوا و درمان یک تصادف چقدره نمیگید یه بچه بیگناه کشته میشه یعنی چی ونمیگید کارگر و کارمند ایرانی چند میگرند
شما کارشناس بیا محاسبه کنیم میزان دستمزد بیکاران راو تفاوت ضرر اسیبهای وارده به مردم را.فاصله فاحش است
اقا من جونمو از سر راه نیاوردم ماشین خوب بساز استاندارد بساز به قیمت واقعی بفروش ببین من ایرانی میخرم یا نه اگه نخریدم خاینم (3231072) (alef-11)
 
محمدرضا
۱۳۹۴-۰۷-۱۰ ۱۴:۰۴:۱۱
مقاومت نخریدن تا جایی که در تاریخ بنویسند :

یا مردم قیمت خودرو را به یک سوم کاهش دادند

یا خودروسازان داخلی ورشکست کردند تا درسی باشد برای آیندگان (3231546) (alef-11)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۷-۱۴ ۰۸:۲۷:۴۶
باقولی که آقای روحانی داده اند لازم است پس از تحریم فقط دو کمپانی رقیب خارجی تکنولوژی خود را به ایران منتقل نمایند بعد میفهمیم که تفاوت فروش بدون رقیب و با رقیب چه تفاوتهائی دارد ماباید صبرکنیم و فعلا خودرو صفرنخریم تا محقق شدن وعده آقای روحانی (3241531) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۷-۱۴ ۱۰:۵۲:۵۷
این حداکثر خیانت دولت به ملت خود هست.
خودرو تو عراق و سوریه یک سوم قیمت میدن.ولی واسه ملت خودشون سه برابر
تازه اقصاتی هم میدن کلی بهره میاد روش.

مردم خودرو صفر نخرین.
من به خاطر خودرو بی کیفیت اینا کلی از دوستام رو از دست دادم که تو تصادف فوت کردن.


خریدن خودرو صفر خیانت به ملت هست (3241886) (alef-3)
 
مریم
۱۳۹۴-۰۷-۲۹ ۱۰:۳۴:۲۰
احتمالا شما کارگر ایران خودرو یا سایپا هستی. (3273454) (alef-3)
 
آرش
۱۳۹۴-۰۷-۱۵ ۱۶:۱۵:۳۵
آقا درود بر همه
پراید شد 10 میلیون
پژو 15 میلیون
مشکلات حل شد چینی ها رفتن
خدایی خودتون خندتون نمیگیره (3244879) (alef-3)
 
علی دکتر
۱۳۹۴-۰۷-۲۵ ۱۲:۱۸:۲۴
درود بر عزم ملی ملت ایران در سال همدلی و همزبانی مردم با هم حالا فرقیم نمکنه مردم با مردم ملت عزیز کمپین ما که نشانه عزم ملی و مردمی ملت ماست نتیجه میدهد شما هزاردرصد مطمعن باشین فقط نخرید ماهم نمیخریم تموم حرفای این دوستان درسته:بنجلن گرونن بیکیفیتن (3265672) (alef-13)
 
راسخ
۱۳۹۴-۰۷-۲۸ ۲۱:۳۸:۴۸
آفرين به همه (3272779) (alef-11)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۷-۲۹ ۱۸:۵۳:۰۳
من پارسال پژوپارس صفر خریدم درست کار نمی کرد با گارانتی بردم درستش کنند دویست هزار تومن از من پول گرفتند اصلا هم راضی نیستم. (3274480) (alef-11)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۷-۳۰ ۲۳:۴۲:۵۵
ادامه کمپین تا معقول شدن قیمتها و افزایش کیفیت
حق ما نیس ماشین آشغال سوار شیم .مسافرت با ماشینای ویرانخودرو و جایپا یعنی خودکشی و خانواده کشی.
تنها راه نخریدن است....گول شرایط جدیدشون و اعطای وام و......رونخورین. راهی است برای سرکیسه کردن مجدد.... (3276165) (alef-11)
 
سعید
۱۳۹۴-۰۸-۰۲ ۲۳:۱۱:۲۸
بهتراز این نمیشه .نمیییییییییییخریم (3278017) (alef-13)
 
علی محسنیان
۱۳۹۴-۰۸-۰۴ ۰۲:۵۴:۱۶
با سلام خدمت همه دوستان کمپین خودرو صفر نخرید
دستتون درد نکنه خیلی زحمت کشیدید متشکر تا همینجا بسه
ما میخواستیم خودرو ساز بابت کیفیت پایین و قیمت بالاش تنبیه بشه که شد
حالا از فردا بیایید خودرو بخرید که ممکنه منافع ملی در خطر بیفته
فکر کنم منظور شما همین بود اگه اشتباه نکنم .
ولی فکر کنم شما اشتباه گرفتید هدف مردم چیزی فراتر از اینهاست . وجزئی از همین کمپین و تحریم حفظ منافع ملی همین ملت است.
چرا همه موارد رو با هم غاطی کردید بیکار شدن کارگران چه ربطی به این مسئله داره مگه صنعت نساجی کشور با خاک یکسان شد کسی به فکر گارگران زحمتکش انجا بود ایا کسی گفت که پارچه چینی نخرید ایرانی بخرید که کارگران بیکار نشوند
و و و دیگر صنایع و کارگران
در مورد بیکاری کارگران این صنعت در قانون کار پیش بینی هایی در مدت زمانهای مختلف برای کارگران با سابقه های کاری پیش بینی شده است
بیمه بیکاری
بله بهتر اینه که شما در مورد قوانین کار کارگران این شرکتها رو اگاه تر کنید تا ترس و واهمه ای از بیکاری نداشته باشند . چون شرکتهای با نام و نشانهای ملی مثل ایران خودرو و سایپا حتما نیروی کار خود را از مزایای تامین اجتمایی بهره مند کرده پس نگرانی در این مورد از طرف شما بی اساس میباشد.
اگر امکان اجرای قانون بیمه بیکاری برای این کارگران عملی نیست
پس احتمالا این شرکتها تخلف کرده اند و این مسئله میتواند از طرف همان پرسنل قابل پیگیری باشد.
لطفا شما بفکر حفظ منافع ملی باشبد نه تخریب منافع ملی . همین مردم جزئی بزرگ ااز منافع ملی هستند . (3279606) (alef-13)
 
سپیده
۱۳۹۴-۰۸-۰۴ ۱۷:۴۱:۴۷
سلام به همه
ماه بهمن یه پژو 206صندوق دار خریدیم هیجا هم باهاش نرفتیم قفلش مشکل داشن گفتن باید ببرید نمایندگی آپدیت کنید.بردیم نمایندگی آپدین کرد .الان قفل کودک جلو کار نمیکنه.ینی قفل میکنی ها ولی ازبین دستگیره در رو که میکشی قفل باز میشه.بلد نیستن درست کنن میگن
کارخونه جدیدا این مدلی تولید میکنه!!!
الانم از زیر پای راننده آب میاد.!بردیم نمایندگی دیدیم4ماشین دیگه هم اونجا بود که همین مشکل و داشتن.
واقعا الان لایق فحش هستید یا نیستید؟؟ووو
باباجونم بلد نیستی ماشین بسازی جمعش کن (3281208) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۸-۰۵ ۰۴:۴۵:۲۸
برادر من بخاطر در اومدن چرخ جلو پژو از دنیا رفت.اینها باید در دادگاه جواب خون مردم رو بدن حتی به مریخ برن.میدونی چقدر جوون کشته شد بیشتر از هشت سال جنگ در یه سال امار تصادف داریم.در ضمن بیمه و بهداشت هم همین طور رانت خوار هستند.باید دلار بشه ده ریال (3282001) (alef-11)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۸-۰۵ ۲۲:۰۵:۵۹
این وام نیست . دامه . حقه جدیدشونه بازم نمیخریم . هر چقدر میتونید حمایت کنید بازم نمیخریم . به امید ورشکستگی ظالمان زمان . (3283607) (alef-11)
 
مهران
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۸:۲۹:۰۸
توجه………………………توجه………………………توجه………………………توجه………………………دوستان برای موفقیت باید فراتر از این عمل کرد من پیشنها میکنم پشت ماشینهایمان
(((((((((علامت ممنوع + خرید خودرصفر بکشیم))))))))))))))))))))) همه باهم باشید تا مافیا خودرو سازی را شکست دهیم باتشکر از همه مردم ایران (3301953) (alef-11)
 
سید طاها
۱۳۹۴-۰۸-۱۶ ۱۰:۰۲:۳۹
حق حساب بگیر زیاد شده
مردم راست میگن.مردم عقل دارن.مردم کارگران صنایع را دوست دارن.
همیشه توی تلویزیون و سایر رسانه های مسئولین خودرو ساز ها میگن قیمت مواد اولیه بالاست ولی دلیلشو نمیگن! یعنی جرات ندارن بگن که چند ساله ارگان های مختلف بالادستی حق حساب خودشونو بجای قیمت تمام شده ماشین میکشن روی قیمت مواد اولیه.
اما وزیر صنایع که به فکر عملکرد وزارتخانه خودش است و باید هر سال رشد تولید خودرو افزایش یابد در جلسه محرمانه با یکی از کمسیون های مجلس گفته نباید اجازه بدیم مردم این حرکت ها را یاد بگیرند چون از این به بعد همه خواسته هاشون رو به این طریق اعلام میکنند و دولت ها مجبورن قبول کنن.پس با هر تکنیکی مثل وام و... بفروشیم. (3304453) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۷ ۰۸:۰۱:۴۷
اگر نخریم درست می شود (3306817) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۷ ۰۸:۲۱:۰۲
خوروی پرایدی که زمان به اصطلاح ارزانی 7000000میلیون بود سه برابر شده اکر بهانه تحریم بود که تحریم ها شکست پس از مدیرعامل ایران خودرو خواهش دارم نه سر دولت شیره بمالید نه ملت دیگ بسه با وام 25 میلیونی داده شده به ایران خودرو نه مردم لازم به ذکر است که که ایران خودرو از کیسه خلیفه هم حاضر نیست ببخشه. پول مجانی دولت تصمیم نرخ سود با ایران خودرو.....
دل رهبر را اینقدر خون نکنید (3306860) (alef-11)
 
ارسلان
۱۳۹۴-۰۸-۱۷ ۱۲:۴۳:۰۰
قضیه تیبا در عراق و قیمت 900 دلاری چیه ؟!!!!!!!!!!!!!!!! (3307616) (alef-13)
 
بهمن
۱۳۹۴-۰۸-۱۷ ۱۲:۴۴:۲۹
میخواستم بخرم پشیمون شدم با تشکر از ملت آریایی (3307619) (alef-13)
 
محمدرضا
۱۳۹۴-۰۸-۱۷ ۱۶:۲۱:۱۸
نمي خرم (3308407) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۸ ۰۹:۴۱:۰۵
من صددرصد ماشین ایرانی می خرم ولی به یه شرط که تمام کسایی که دارن با پول ماها حال میکنن و پول رو پول میذارن اونا هم سوار همین ماشینا بشن مگه هدف اونا حمایت از تولید داخل نیست خوب تو عمل ثابت کنن (3310003) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۳ ۱۶:۴۳:۰۳
منخودروملی نمیخوام که جون مموطنامو بگیره به چه زبونی بگمآخه دولت تدبیرو امید امید به خودرو ساز قاتل میدی؟ (3323737) (alef-11)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۸-۲۴ ۱۵:۰۱:۴۰
هنوز قبول نداريد كه طوماركمپين خريد صفر ممنوع پيچيده شد حسابي اگه تا اخر سال هم ديگه كسي خوردو نخره هيچ اتفاقي برا خودروسازي نميفته ديگه بساط كمپين رو جمع كنيد معلوم شد ملت پول نداشتن ماشين بخرن وگرنه كمپين تأثيري نداشته . (3326176) (alef-11)
 
x
۱۳۹۴-۰۸-۲۴ ۲۲:۳۲:۲۶
یعنی ملت ایران نمی توانندیک کاری راتااخرادامه دهندبه نظرمن شما
کلامتان اهانت امیز است (3327140) (alef-11)
 
sajad
۱۳۹۴-۰۹-۰۴ ۰۸:۴۹:۱۱
دیدین که نمی توانند (3345230) (alef-1)
 
x
۱۳۹۴-۰۸-۲۴ ۲۲:۴۳:۱۶
و بسوى «مدين» برادرشان شعيب را (فرستاديم)؛ گفت: «اى قوم من! خدا را پرستش کنيد، که جز او، معبود ديگرى براى شما نيست! پيمانه و وزن را کم نکنيد (و دست به کم‏فروشى نزنيد)! من (هم اکنون) شما را در نعمت مى‏بينم؛ (ولى) از عذاب روز فراگير، بر شما بيمناکم!

سوره هود ایه 84 (3327161) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.