نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 467493
تکذیب محدودیت در انجام سفر‌های خارجی حجت الاسلام رئیسی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۵
ستاد انتخابات حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی در اطلاعیه‌ای وجود محدودیت برای انجام سفرهای خارجی این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری را تکذیب کرد.

به گزارش ایسنا در اطلاعیه  ستاد انتخاباتی رئیسی آمده است که وجود هرگونه محدودیت در انجام سفرهای خارجی حجت الاسلام رئیسی به شدت تکذیب می شود؛ به گونه ای که ایشان طی دو سال گذشته در راستای مسئولیتهای خود چندین سفر به کشورهای اروپایی و آسیایی داشته اند.

پاسخ ستاد انتخاباتی رئیسی به وزارت ورزش

علاوه بر این، ستاد انتخابات سیدابراهیم رئیسی بیانیه دیگری در واکنش به وزارت ورزش نسبت به سخنان این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری منتشر کرد.

وزارت ورزش و جوانان شب گذشته در پاسخ به سخنان حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی (در برنامه یکشنبه‌شب شبکه یک سیما) اعلام کرد "در سال ١٣٩٥ با تلاش و برنامه ریزی دولت تدبیر و امید، بانک های کشور به یک میلیون و دویست هزار نفر وام ۱۰ میلیون تومانی ازدواج به میزان ١٢ هزار میلیارد تومان پرداخت کرده اند. این در حالی است که در سال ١٣٩٢ میزان وام ازدواج پرداخت شده تنها ٣٠٠ میلیارد تومان بوده است و این آمار نشان دهنده رشد چهل برابری پرداخت وام ازدواج در دولت یازدهم است."

ستاد انتخابات رئیسی در پاسخ به این اظهارات در بیانیه آورده است: اشتباه آماری و بیان اطلاعات غلط، راه حل مناسبی برای توجیه کم‌کاریهای دولت در قبال مسائل جوانان نیست. در طول ۴ سال گذشته باید به تلاش برای گره‌گشایی از مشکلات جوانان بویژه تسهیل اعطای وام ازدواج اقدام می‌شد.

در جوابیه وزارت ورزش و جوانان دو اشتباه آماری (عمدی یا سهوی) محرز است:

اشتباه اول؛ این وزارتخانه اعلام کرده است بانکهای کشور سال گذشته به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر وام ازدواج ۱۰ میلیون تومانی به میزان ۱۲ هزار میلیارد تومان پرداخت کرده اند. حال آنکه بر اساس نامه شماره ۹۶/۳۱۳۷ بانک مرکزی به مرکز پژوهش های مجلس در تاریخ ۹ فروردین سال جاری، تنها ۸۰۸ هزار و ۸۰۰ وام ۱۰ میلیون تومانی ازدواج (معادل حدود ۸ هزار میلیارد تومان) به متقاضیان داده شده است که آن هم از منابع قرض الحسنه مردم در بانک ها بوده است.

اشتباه دوم و بزرگ‌تر آنکه این وزارتخانه، میزان وام ازدواج پرداخت شده توسط بانک ها به زوجین در سال ۱۳۹۲ را معادل ۳۰۰ میلیارد تومان خوانده و مدعی شده است این مبلغ در سال گذشته ۴۰ برابر شده است.

بر اساس گزارش ۱۴۰۹۶ مرکز پژوهش های مجلس مستند به نامه شماره ۹۳/۲۳۵۱۷۴ بانک مرکزی به این مرکز پژوهشی، در سال ۱۳۹۲، معادل ۹۰۲ هزار و ۶۹۱ وام ازدواج به مبلغ حدود ۲ هزار و ۷۷۸ میلیارد تومان توسط بانک ها اعطا شده است که تفاوت فاحشی با اطلاعیه وزارت ورزش و جوانان دارد.

به نظر می رسد شتاب وزارت ورزش و جوانان در صدور جوابیه به منظور توجیه در صف ماندن حدود ۵۵۰ هزار جوان آماده ازدواج آن هم در شرایطی که وامهای کلان و تسهیلات بانکی در اختیار عده‌ای قرار می‌گیرد، موجب بروز این اشتباه آماری شده است.

اشتباه آماری و بیان اطلاعات غلط، راه حل مناسبی برای توجیه کم‌کاریهای دولت در قبال مسائل جوانان نیست و شایسته بود دستگاه متولی امور جوانان با همین تعجیلی که در صدور جوابیه دارد، در طول ۴ سال گذشته به تلاش برای گره‌گشایی از مشکلات جوانان بویژه تسهیل اعطای وام ازدواج اقدام می‌کرد.
۱۳۹۶/۰۴/۳۱ ۰۷:۵۶
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۱ ۱۳:۳۲
 
۱۳۹۶/۰۲/۳۱ ۱۱:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۷ ۱۲:۰۳
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۳ ۱۴:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۰ ۱۲:۳۳
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۸ ۱۳:۲۲
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۸ ۱۱:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۲ ۱۴:۳۴
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۱ ۱۲:۳۶
 
 
کلمات کلیدی : انتخابات 96 + رئیسی + روحانی
 
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۲۹:۳۶
الف لطفا توضیح بده جوابیه ستاد رئیسی وقتی میگه 2 هزار و 778 میلیارد تومان در سال 92 وام دادن به هر نفر 3میلیون تومان وام ازدواج دادن که شده 902هزار و ششصدونود ویک وام.بعد با وام 10 میلیون تومانی سال 95 میشه دویست و هشتادوهشت هزار نفر وام.یعنی دولت داره درست میگه. (4303062) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۳۶:۵۱
یک مساله دیگری که وزارت ورزش به آن توجه نکرده این است که وام ازدواج پیش از این دولت 3 میلیون تومان بود. ولی الان 10 میلیون است.

پس تعداد وام گیرنده ها نه تنها افزایش نداشته، بلکه به شدت کاهش یافته. (4303100) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۵۶:۱۲
بهرحال رييس جمهور همه جا ميتواند برود و مصونيت ديپلماتيك دارد حتما . (4303210) (alef-13)
 
مهندس جنت شهری
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۵:۳۹:۵۴
ولی جنابعالی که در برنامه مستقیم تلوزیون به دروغ گفتید که هیچ وامی برای ازدواج جوانان وپرداخت نشده حالا که به ۸ هزار میلیارد اشاره میکنید..اگر خبر داشتید و انرا در برنامه تلوزیونی نگفتید که بنظر شما دروغگو تر از وزارت ورزش هستید تازه اگر همین امار مورد اشاره شما هم دروغ نباشد...واقعا ۸ هزار میلیارد از نگاه شما یعنی هیچ... (4303400) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.