توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 472914
رئیسی: ناکارآمدی کلیدها برای مردم ثابت شده است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۳
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: امروز باور ما این است که شرایط رکود بر کشور حاکم است و قفل هایی که باید گشوده می شد، همچنان وجود دارد و ناکارآمدی کلیدها برای مردم ثابت شده است.

به گزارش مهر، حجت الاسلام رییسی صبح امروز در جمع تعدادی از دانشگاهیان در مجتمع فرهنگی آدینه تهران اظهار کرد: امروز باور ما این است که شرایط رکود بر کشور حاکم است و قفل هایی که باید گشوده می شد، همچنان وجود دارد و ناکارآمدی کلیدها برای مردم ثابت شده است.

وی افزود: ۵۰ درصد ظرفیت تولیدی کشور تعطیل یا نیمه تعطیل است. اعتیاد و طلاق و دیگر آسیب ها ما را آزار می دهد که زیبنده نطام تاثیرگذار ما نیست.

رییسی ادامه داد: چطور شما اساتید و دانشجویان تعطیلی کارخانه ها را می فهمید اما واقعا آقایان نمی بینند؟ این ها اتفاقی نیست بلکه حاصل یک نگرش است. اگر بازگشتی در این نگرش بود، اصراری نداشتیم که روی آن تحلیل کنیم؛ این مساله یک اصرار جدی است.

وی با اشاره به برجام افزود: برخی کشورها آمدند و به خیال اینکه تحریم اقتصادی شان می خواهد برداشته شود، گفتند اگر هسته ای را منتقل کنید، درب های اقتصادی ما به روی شما باز خواهد شد. درب اقتصادی هم باز نشد و شرایط امروز را داریم.   

رییسی ادامه داد: ۹ بند رهبری، سند برجام را مصون کرد. آقایان اقدامات داوطلبانه ای که خارج از سند بود را انجام دادند. ما در قرارداد الجزایر، پیش پرداخت نداشتیم اما در برجام پیش پرداخت داشتیم؛ یعنی گفتیم ما همه تعهدات خود را انجام داده ایم. دولتی باید سر کار بیاید که دشمن را وادار به انجام تعهداتش کند. چک برجام با این نوع دیپلماسی نقد نخواهد شد.

وی با اشاره به لزوم دیپلماسی فعال با همسایگان گفت: بازار همسایه هایی که بسیار دوست ما هستند را از دست داده ایم. ۱۸۰ کشور مورد بی توجهی قرار می گیرد و این دولت کل دنیا را در ۴،۵ کشور می بیند. بازار خود در آمریکای لاتین را از دست دادیم.

نامزد ریاست جمهوری ادامه داد: با دیپلماسی التماس نمی شود مسائل را پیش برد. رژیم تحریم ها همچنان باقی است. خود آقای سیف توصیف برجام گفت که هیچ اتفاقی نیفتاده است؛ خود آقایان دارند اعتراف می کنند. رویکرد امروز در کشور ناصواب است که معلوم نیست ما را به کجا می برد که می توان در انتخابات در آن تغییر ایجاد کرد.

رییسی با اشاره به تضعیف بنیه نظامی از سوی دولت گفت: بنیه نظامی، بازدازنده است و باید تکریم و تشویق شود. موشک برای جنگیدن نیست. تحقیر کار دانشمندان فعال در این حوزه یا حوزه های دیگر مانند نانوتکنولوژی، تصادفی نیست بلکه بازگشت به یک نگاه نامتناسب با انقلاب اسلامی که می خواهد زندگی عزت مندانه داشته باشد، است.

نامزد انتخابات تصریح کرد: دولت چرا دارد پرتاپ ماهواره شریف را متوقف می کند؟ این بچه ها دارند غصه می خورند؛ ما پیش از تحریم اقتصادی، تحریم علمی هستیم.

رییسی تصریح کرد: اگر بخواهیم برای کشور رفاه بیاوریم، نباید استقلال سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی و امنیت مان مخدوش شود. هیچ اصلی از اصول تمدن ساز ما نباید فرع شود. اگر گام هایی برداشته ایم، گام های زیادی نیز به عقب برداشته ایم.

وی درباره مشکل بانکها پس از برجام گفت: وزارت خارجه برای ارسال پول به سفارتخانه ها مشکل دارد؛ آقایان می گویند پول محموله های نفتی در اختیار ماست؛ چرا دارید با الفاظ بازی می کنید؟ درست است که در اختیار شماست اما آیا حق دارید با آن پول داد و ستد کنید.
۱۳۹۶/۰۴/۳۱ ۰۷:۵۶
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۱ ۱۳:۳۲
 
۱۳۹۶/۰۲/۳۱ ۱۱:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۳ ۱۴:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۰ ۱۲:۳۳
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۸ ۱۳:۲۲
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۸ ۱۱:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۲ ۱۴:۳۴
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۱ ۱۳:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۱ ۱۲:۳۶
 
 
کلمات کلیدی : انتخابات 96 + رئیسی + روحانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.