توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 364262
شکار دختران دم بخت به بهانه ازدواج+عکس
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۷
مردی که دختران دم بخت را فریب داده و از آنان اخاذی می‌کرد، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش پلیس آگاهی تهران بزرگ،‌ ۲۵ فروردین امسال زن جوانی (۳۰ ساله) با مراجعه به کلانتری ۱۲۳ نیاوران به ماموران اعلام کرد که از طریق سایت همسریابی با فردی بنام «محمد.م» آشنا شده است که این شخص با طرح پیشنهاد ازدواج، اعتماد وی را جلب نموده و پس از گذشت مدت کوتاهی اقدام به کلاهبرداری ۲۵۰ میلیون تومانی از شاکیه نموده است.

پرونده در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و به دستور بازپرس شعبه نهم دادسرای ناحیه یک تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات شاکی پرونده

شاکی پرونده پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت: چندی پیش، در سایت همسریابی با جوانی آشنا شدم که خودش را دارای مدرک دکتری در رشته معماری و همچنین فرزندخوانده یکی از جراحان مطرح کشور در زمینه مغز و اعصاب معرفی کرد؛ پس از گذشت مدت زمان کوتاهی، این شخص به بنده پیشنهاد ازدواج داد و به این شیوه و شگرد اعتماد مرا جلب کرد و در ادامه ضمن فریب بنده مبلغ دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به بهانه های مختلف گرفت.پس از گذشت مدتی، درخواست بازپرداخت وجوهات پرداختی را نمودم که محمد با تهدید مدعی شد که اقدام به تهیه فیلم از من نموده و در صورت ادامه پیگیری جهت گرفتن پولِ خود ، او نیز اقدام به انتشار فیلم در شبکه های مجازی خواهـد کرد.

دستگیری متهم در حین ایجاد مزاحمت خیابانی
با توجه به حساسیت ایجد شده، پرونده به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت؛ در همان تحقیقات اولیه مشخص شد که متهم از مجرمین سابقه داری است که پیش از این نیز به اتهام کلاهبرداری به همین شیوه و شگرد دستگیر و روانه زندان شده و در حال حاضر نیز تحت تعقیب مرجع قضایی دادسرای ناحیه ۲ تهران قرار دارد.

در ادامه تحقیقات پلیسی جهت شناسایی مخفیگاه و دستگیری «محمد.م»، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که وی به علت ایجاد مزاحمت خیابانی توسط عوامل کلانتری ۱۰۱ تجریش دستگیر شده که بلافاصله با هماهنگی مرجع قضایی، «محمد.م» (متولد ۱۳۶۱) در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

تحقیقات پلیسی
با انتقال «محمد.م» به پایگاه یکم پلیس آگاهی و ادامه تحقیقات، محل سکونت مجردی متهم در محله امیرآباد شمالی شناسایی و در بازرسی از این محل، تعداد زیادی گوشی های تلفن همراه متلق به افراد غیر کشف شد.

با شناسایی صاحبان گوشی های تلفن همراه و مراجعه این افراد به پایگاه یکم آگاهی مشخص شد که تمامی مالباختگان، زنان و دختران جوانی هستند که همگی از طریق شبکه های مجازی بویژه سایت همسریابی با متهم آشنا شدند.

این افراد پس از مواجه حضوری با متهم و شناسایی دقیق وی، در اظهاراتی مشابه عنوان داشتند که متهم در زمان قرار ملاقات حضوری با ایشان، به بهانه های مختلف از جمله گرفتن داشتن تماس تلفنی فوری اقدام به گرفتن گوشی های تلفن همراه از آنها کرده و نهایتا با سوء استفاده از اعتماد و غفلت این افراد اقدام به سرقت گوشی های تلفن همراه نموده و از محل متواری شده است.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: در ادامه رسیدگی به پرونده و مواجه حضوری متهم با شاکی اصلی پرونده، متهم صراحتا به کلاهبرداری، فریب و همچنین تهدید به انتشار تصاویر شاکی در شبکه های مجازی اعتراف نمود.همچنین در ادامه تحقیقات، متهم صراحتا به دهها فقره سرقت گوشی تلفن همراه از زنان و دختران جوان نیز اعتراف داشته است.
سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند در پایان این خبر با اشاره به دستور مقام قضایی مبنی بر انتشار بدون پوشش تصویر متهم عنوان داشت: با توجه به اعتراف صریح متهم به دهها فقره سرقت به شیوه و شگرد مذکور، شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان و به جهت شناسایی جرایم ارتکابی از سوی متهم و همچنین شناسایی سایر شکات، مالباختگان و بویژه سایر افرادی که به دلایل مختلف تاکنون اقدامی جهت شکایت از متهم نداشته اند، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس محترم پرونده صادر شده است لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اتوبان شهید صدر (مسیر شرق به غرب) – ابتدای خیابان قلندری شمالی مراجعه نمایند.
 
کلمات کلیدی : دختران دم بخت ،ازدواج، کلاهبرداری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.