نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 425165
زنگنه: قول آزادگان را به توتال نداده‌ایم/ همه باید در مناقصه شرکت کنند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۵
وزیر نفت با بیان اینکه قول و قراری با توتال فرانسه برای واگذاری توسعه میدان نفتی آزادگان نگذاشته‌ایم، گفت: تمامی شرکت‌های خارجی باید برای توسعه میادین نفت و گاز در مناقصه شرکت کنند.

بیژن زنگنه در گفتگو با مهر، درباره احتمال واگذاری قرارداد توسعه میدان نفتی آزادگان جنوبی به شرکت توتال فرانسه، گفت: هیچ قول و قراری با توتال برای واگذاری میدان نفتی آزادگان جنوبی نگذاشته‌ایم.

وزیر نفت با تاکید بر اینکه توسعه تمامی میادین نفتی ایران صرفا از طریق مناقصات بین‌المللی انجام می‌شود، تصریح کرد: به زودی برای توسعه میدان آزادگان هم مناقصه برگزار خواهد شد.

این عضو کابینه دولت با تاکید بر اینکه هم اکنون برای توسعه هر یک از میادین اولویت‌دار نفتی کشور با دو تا سه شرکت خارجی تفاهم نامه همکاری امضا شده است، اظهار داشت: این بدان معنا است که انحصاری در بین شرکت‌های خارجی به منظور توسعه میادین نفت و گاز کشور وجود ندارد.

زنگنه همچنین اخیرا در جمع خبرنگاران با اشاره به بلا مانع بودن ایجاد کنسرسیومی متشکل از شرکت‌های خارجی برای توسعه میدان نفتی آزادگان، گفته است: در هر صورت باید شرکت‌های خارجی یک شرکت ایرانی را به عنوان شریک خود انتخاب کنند.

به گزارش مهر، تاکنون شرکت‌هایی همچون توتال فرانسه، شل انگلیس، روس نفت روسیه، اینپکس ژاپن و ... برای توسعه میدان نفتی آزادگان با شرکت ملی نفت ایران تفاهم نامه و یا قرارداد محرمانگی انجام مطالعات میدان امضا کرده‌اند.

بر اساس برآوردهای انجام گرفته پیش ‌بینی می‌شود برای توسعه فاز دوم میدان مشترک نفتی آزادگان جنوبی و با هدف تولید روزانه حدود ۳۰۰ تا ۳۲۰ هزار بشکه نفت خام نزدیک به ۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری انجام شود.

هم اکنون حدود ۵۰ هزار بشکه نفت از آزادگان جنوبی برداشت می‌شود که با تکمیل مراحل فاز اول توسعه این میدان مشترک نفتی با عراق ظرفیت تولید نفت از این میدان تا پایان امسال از مرز ۱۰۰ هزار بشکه در روز عبور خواهد کرد.
 
کلمات کلیدی : قراردادهای نفتی + نفت + توتال + بیژن زنگنه
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۰:۰۶:۳۸
موفق ترین وزیر بعد انقلاب زنگنه است. با این حرکت در اوپک منافع ایران بعد از سی سال زنده شد. (4071088) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۲۲:۳۵:۵۹
شرکت ها ایرانی توان استخراج نفت را ندارد و سالها پرژوژه بطول می انجامید و عراقی ها آزادکان را مثل قطری ها که پارس جنوبی غارت کردند این میدان نفتی را هم عارت می کنند و ما هنوز کار رابه شرکت هایی می دهیم که اصلا توان و تخصص چنین کارهایی را نذارند (4072167) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.