نظر منتشر شده
۱۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 453362
اولین تانک پیشرفته بومی کشور رونمایی شد +عکس
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۶
در سیصد و پنجاه و هشتمین روز از سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل با حضور سردار سرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، کرارنخستین تانک پیشرفته بومی کشور که در سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع طراحی و ساخته شده است رونمایی و به طور هم زمان خط تولید انبوه آن در صنایع زرهی بنی‌هاشم دورود افتتاح شد.
 
به گزارش ایسنا، سردار دهقان در مراسم رونمایی از تانک کرار طی سخنانی با اشاره به اینکه روزآمدسازی تجهیزات زرهی یکی از اصلی‌ترین راهبردهای وزارت دفاع در حوزه رزم زمینی به شمار می رود گفت : تانک پیشرفته بومی کرار که امروز شاهد رونمایی آن هستیم با قابلیت و توانمندی‌های فراوانی که به خود اختصاص داده می تواند نقش مهمی در اجرای این راهبرد ایفا کند و به جرات می توان گفت: تانک کرار نماد برجسته‌ ای از هوش بالا، خلاقیت مثال زدنی، توانمندی فوق العاده ی صنعتگران وزارت دفاع و از مصادیق بارز اقتصاد مقاومتی و بی اثر سازی تحریم ها است.
 
اولین تانک پیشرفته بومی کشور رونمایی شد (+عکس)
 
وزیر دفاع افزود: تانک کرار با توجه به ویژگی‌های خاصی که برای آن پیش‌بینی شده در زمره ی پیشرفته‌ترین تانک‌های دنیا به شمار می‌رود و قادر است نیازمندی‌های نیروهای مسلح را در این حوزه به نحو مطلوبی تامین کند.
 
دهقان با بیان اینکه تانک پیشرفته کرار با اتکا به تجربیات ارزشمند دفاع مقدس و در مدت سه سال توسط متخصصان زبده و اقتدارآفرین سازمان صنایع دفاع  در دفتر طراحی صنایع زرهی بنی هاشم دورود طراحی و ساخته‌ شده گفت: این تانک در سه حوزه اصلی قدرت و دقت آتش، تحرک؛حفاظت و ماندگاری در صحنه نبرد؛ قابل رقابت با پیشرفته‌ترین تانک‌های دنیا می باشد.
 
وزیر دفاع مجهز بودن به سامانه کنترل آتش الکترواپتیکی، سامانه فاصله یاب لیرزی، رایانه بالستیک و قابلیت شلیک به اهداف ثابت و متحرک در شب و روز را از جمله ویژگی‌های تانک کرار ذکر کرد و افزود: تانک کرار قابلیت شلیک موشک و هدایت لیزری بسیار دقیق آن وامکان شلیک توسط توپچی و فرمانده از دو سایت موازی را دارا می باشد.
 
اولین تانک پیشرفته بومی کشور رونمایی شد (+عکس)
 
وی در تشریح دیگر ویژگی های تانک کرار افزود: این تانک دارای سامانه اتوماسیون تیربار برای شلیک از داخل دهلیز جنگی در شرایط مختلف می‌باشد و در حوزه تحرک، تانک کرار دارای توانمندی عبور از مناطق ذوعارضه، گودال، رودخانه و حرکت در زیر آب را داشته  و مجهز به سامانه ناوبری ونمایش آن  برای راننده تانک می باشد.
 
وزیر دفاع گفت: این تانک در حوزه بقاء و ماندگاری به حفاظت زرهی مقاوم در برابر انواع سلاح‌های ضد زره  مجهز شده و با استتار در برابر انواع سلاح های ضد زره محافظت  می شود.
وی استتار چند طیفی، مخابرات و مدیریت صحنه نبرد دیجیتال و توانمندی در مقابله با جنگ های الکترونیکی را از دیگر ویژگی‌های تانک کرار برشمرد.
 
سردار دهقان تصریح کرد : تمام زیرسامانه های تانک کرار به صورت کاملاً بومی و با تکیه بر دانش و توان متخصصان وزارت دفاع طراحی و ساخته شده که قابلیت نصب و به کارگیری در سایر ادوات زرهی را دارد.
 
وزیر دفاع تصریح کرد: اگر بخواهیم تانک کرار را در یک عبارت توصیف کنیم باید بگوییم "تانک کرار نماد اقتدار"
 
دهقان در پایان با تبریک این دستاورد بسیار مهم و ارزشمند به محضرمقام معظم فرماندهی کل قوا، نیروهای مسلح و ملت رشید ایران، از مدیران، متخصصان و صنعت گران سازمان صنایع دفاع بویژه صنایع زرهی بنی هاشم دورود وابسته به وزارت دفاع که با همت بلند و تلاش بی وقفه گام بلندی در خودکفایی کشور در حوزه زرهی برداشته‌اند تشکر و قدردانی کرد و آن را عیدی وزارت دفاع به ظفرمندان نیروی زمینی توصیف کرد.
 
کلمات کلیدی : توانمندی دفاعی+ قدرت دفاعی + تانک کرار
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۰:۱۹:۴۸
ساخت تانک در کشورمون قابل قبول تره تا جت جنگنده (4198883) (alef-11)
 
و
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۴:۲۵:۴۵
ما به یک تانک برای مبارزه با مفسدان اقتصادی داخلی داریم ،ضرر این جبهه برای کشور سنگین تر است (4199391) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۵:۵۶:۱۲
دوست عزیز حرفت درست ولی این نشان می دهد که ما در زمینه نظامی موفق بودیم اینکه چطور در اقتصاد موفق نیستیم بنظر وجود مدیران بی لیاقت است (4199655) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۴:۳۸:۵۸
یا علی .انشالله که به مانند صاحب اسمش کرّارٌ غیر فرّار باشه در میدان های جنگ. (4199417) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۶:۲۹:۰۶
چرا اسم عربی انتخاب کرده اند مگر ساخت عربستان هست . (4199747) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۷:۱۱:۵۲
دقیقا به چه علت نام تمام دستاوردهای دفاعی کشور عربی هستن؟ آیا فکر می کنید اگر نام فارسی انتخاب کنید به دین و ایمان کسی آسیب می رسد؟ (4199884) (alef-3)
 
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۲۱:۲۱:۵۱
برو خدا را شکر کن عربي حرف نمی زنیم (4200363) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۹:۴۴:۴۶
مگه ذوالفقار هم بومي نبود؟ خلاصه اين اولين هست يا اون؟ (4200192) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۰۰:۰۱:۵۱
باورش براى من يه ذره سخته كه چطور صنعتى كه يه پرايد نميتونه بسازه تانك مركاوا رو ميتونه بسازه (4200656) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۸:۵۰:۱۴
بحث سر دوست نداشتن ساختن بهتر از پرايده...پرايد سود ده ترين ماشينه...همانطور كه بهترين طراحان ايراني ميرن بنز و بي ام و استخدام ميشن...چون مافياي پرايد اجازه نميده (4202079) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.