توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 500233
محاکمه دوباره عامل شکنجه زن ایرانی در برلین/ صدور حکم بعد از محکومیت به ٢٥‌سال حبس
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۷
شهروند نوشت: مردی که متهم است در اقدامی جنون‌آمیز زن ایرانی را در آلمان شکنجه کرده است، باز هم مقابل سه قاضی جنایی تهران قرار گرفت. او که به ٢٥‌سال حبس محکوم شده بود، با نقض حکمش از سوی دیوان‌عالی کشور باز هم محاکمه شد.

روز نهم آبان‌ سال ٩١ خبر این شکنجه هولناک در رسانه‌های آلمان منتشر شد. همه از شکنجه خطرناک زن ایرانی در محله «شونه‏برگ» برلین خبر می‌دادند. این زن که به‌طور کل صورتش زیر شکنجه‌های وحشتناک نابود شده بود، پس از این مجروحیت در بیمارستان بستری شد. در ادامه کارآگاهان پلیس وارد ماجرا شدند و تحقیقات خود را دراین‌باره آغاز کردند. تجسس‌های ماموران نشان داد این زن بنفشه ٢٦ساله نام دارد و به همراه دختر کوچکش در این خانه زندگی می‌کرده است. ماموران در ادامه دریافتند که او از سوی پسر مورد علاقه خود بشدت مورد شکنجه و ضرب و شتم شدیدی قرار گرفته و بینی‌اش کنده شده است. همچنین مشخص شد که هویت متهم امید نام داشته و تابعیت او هلندی و اصلیتش ایرانی- عراقی است. ردیابی‌های پلیسی نشان داد، این مرد پس از ارتکاب جرم، آلمان را از طریق هواپیما به مقصد ترکیه ترک کرده و سپس از طریق مرز زمینی وارد ایران شده است. امید پس از ورود به ارومیه، راهی تهران شده بود. بنابراین او در مسیری که به سمت تهران داشت، از سوی ماموران در یک عملیات بازداشت شد. این مرد در بازجویی‌های نخست اتهامش را پذیرفت و گفت: «چون می‌خواستم بنفشه را کنترل کنم، دست به چنین کاری زدم. من عاشقش بودم و حتی پیش از شکنجه هم از خودم فیلم گرفتم و گفتم که چون بنفشه را دوست دارم، دست به چنین کاری می‌زنم.»

با این اعترافات، پرونده وی با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. چند وقت پیش جلسه محاکمه او در شعبه ١١٣ سابق دادگاه کیفری برگزار شد. در آن جلسه وکیل بنفشه در غیاب او که در آلمان به سر می‌برد، در جایگاه ایستاد و خواستار مجازات متهم شد.

در ادامه به دستور رئیس دادگاه جلسه محاکمه به صورت غیرعلنی ادامه یافت. در پایان این جلسه نیز، قضات دادگاه پرونده را برای رفع نواقص به دادسرا فرستادند تا پزشکی قانونی مشخص کند آیا امکان قصاص اعضای صدمه‌دیده بنفشه وجود دارد یا نه. بنابراین بار دیگر جلسه محاکمه برگزار شد که در آن جلسه هم بنفشه با توجه به این‌که تحت‌درمان و حمایت دولت آلمان برای مداوا بود، نتوانست به ایران برگردد. از سوی دیگر، وکیل او نیز اختیاری برای درخواست مجازات از سوی این زن نداشت. پس از آن درحالی ‌که شاکی نمی‌توانست به ایران بیاید، از آلمان  درخواست دیه خود را اعلام کرد. بنابراین متهم برای سومین‌بار در مقابل هیأت قضائی قرار گرفت. او درنهایت به ٢٥‌سال زندان محکوم شد اما این حکم به تأیید قضات دیوان‌عالی کشور نرسید. بنابراین متهم صبح دیروز بار دیگر محاکمه شد. در این جلسه، متهم در جایگاه قرار گرفت و به هیأت قضائی گفت: «باور کنید از کاری که کردم، پشیمانم و نمی‌دانم چه شد که این کار را انجام دادم، اما این‌که با زور وارد خانه شدم را قبول ندارم. شاکی خودش در جریان بود که قرار است به آن‌جا بروم، ولی شکنجه را قبول دارم و خیلی هم پشیمان هستم.»

در پایان نیز هیأت قضائی وارد شور شدند تا رأی نهایی در این‌باره را صادر کنند.
 
کلمات کلیدی : اعدام + تجاوز + متجاوز
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.