نظر منتشر شده
۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 296752
اعدام متجاوز به عنف ۱۹ ساله در مشهد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۲
جوان ۱۹ ساله‌ای که با تبانی خواستگار یک زن مطلقه و با توسل به زور و تهدید او را مورد آزار و اذیت قرار داده بود، سپیده دم یک شنبه گذشته در زندان مرکزی مشهد به دار مجازات آویخته شد.

اين در حالي است که همدست جوان اعدامي نيز به تحمل ۳ سال و نيم زندان محکوم شده است. به گزارش اختصاصي خراسان پنجم فروردين سال گذشته زن ۳۶ ساله‌اي با مراجعه به نيروهاي انتظامي پرده از تجاوز به عنف يک جوان نقابدار برداشت. او به مأمور انتظامي گفت: ۷ سال قبل به دليل برخي اختلافات خانوادگي از همسرم طلاق گرفتم و با فرزندانم زندگي مي‌کردم تا اين که با جواني به نام «الف» آشنا شدم. پس از اين آشنايي وي از من خواستگاري کرد اما به او گفتم من اهل رفاقت‌هاي خياباني نيستم و در صورتي که قصد ارتباط با من داشته باشي بايد مرا به عقد موقت خودت درآوري.

اين زن ادامه داد: پس از اين ماجرا شبي قصد داشتم به منزل مادرم بروم که «الف» نزد من آمد و گفت: قصد دارد شب را در منزل من بماند. من هم از رفتن به منزل مادرم منصرف شدم تا اين که حدود ساعت ۱۲ شب «الف» به بهانه خريد از داروخانه شبانه روزي از منزل خارج شد اما هنوز دقايقي از رفتن او سپري نشده بود که ناگهان ۲ يا ۳ جوان نقابدار به منزلم يورش آوردند که يکي از آن‌ها با توسل به زور و تهديد مرا مورد آزار و اذيت قرار داد و با گوشي تلفن همراه از اين اقدام شيطاني فيلم گرفت.

در پي شکايت اين زن مطلقه، پرونده به دايره جرايم مهمه پليس آگاهي ارجاع شد و بدين ترتيب کارآگاهان پليس جنايي در يک عمليات پليسي خواستگار اين زن را دستگير کردند و با بازجويي از وي کارآگاهان دريافتند، متجاوز نقابدار با تباني و نقشه خواستگار به منزل اين زن يورش برده است. بنابراين ۳ متهم ديگر در يک عمليات غافلگيرانه دستگير و به جرم خود اعتراف کردند.

بنابراين گزارش، با توجه به اهميت موضوع اين پرونده در شعبه پنجم دادگاه کيفري استان خراسان رضوي مورد رسيدگي قرار گرفت و قضات اين شعبه پس از برگزاري چندين جلسه محاکمه که با حضور وکلاي مدافع متهمان برگزار شد. بزه اتهامي از سوي متهمان را محرز دانستند و بدين ترتيب عامل تجاوز به عنف به اعدام و همدست او به تحمل ۳ سال و نيم زندان محکوم شد.با اعتراض متهمان و وکلاي متهمان به رأي صادره اين پرونده به شعبه ۱۳ ديوان عالي کشور ارجاع شد، اما قضات ديوان عالي نيز پس از بررسي دقيق پرونده، رأي صادره از سوي دادگاه را تأييد کردند.

اين گزارش حاکي است پس از قطعيت رأي صادره و فراهم شدن مقدمات اجراي حکم، محکوم به اعدام سپيده دم روز يک شنبه گذشته با حضور قضات اجراي احکام دادسراي عمومي و انقلاب در زندان مرکزي مشهد پاي چوبه دار رفت و به مجازات رسيد.
منبع: خراسان
 
کلمات کلیدی : اعدام ، متجاوز به عنف ، مشهد
 
۱۳۹۴-۰۶-۳۱ ۱۵:۳۹:۳۳
اول گفته است...
در صورتي که قصد ارتباط با من داشته باشي بايد مرا به عقد موقت خودت درآوري.
بعدا...
ين زن ادامه داد: پس از اين ماجرا شبي قصد داشتم به منزل مادرم بروم که «الف» نزد من آمد و گفت: قصد دارد شب را در منزل من بماند.
من هم از رفتن به منزل مادرم منصرف شدم ...
تا اين که حدود ساعت ۱۲ شب «الف» به بهانه خريد از داروخانه شبانه روزي از منزل خارج شد ...
اما هنوز دقايقي از رفتن او سپري نشده بود که ناگهان ۲ يا ۳ جوان نقابدار به منزلم يورش آوردند که يکي از آن‌ها با توسل به زور و تهديد مرا مورد آزار و اذيت قرار داد و با گوشي تلفن همراه از اين اقدام شيطاني فيلم گرفت.

با خواندن این عبارات خواننده واقعا چه فکری باید بکند که نکرده است .
هنوز عقد موقت نکرده (اونهم با یک جوان یک لا قبا) طرف قصد قامت میکند واونهم موافقت مینماید...تا ساعت دوازده شب...؟ وسپس بیرون رفته و رفقا میایند.
نکنه مقصر اصلی همین زن باشه واون جوان بی تجربه گول زن جا افتاده وبا تجربه! را خورده باشه. نکنه خون این جوان به گردن این قضات محترم بیفته...! (3205822) (alef-1)
 
۱۳۹۴-۰۶-۳۱ ۲۲:۰۶:۴۵
نه ، شما نگران نباش ، تصمیم قاضی دقیقا طبق قانونه و دشمنی با کسی ندارند . (3206552) (alef-11)
 
فرهاد
۱۳۹۴-۰۷-۲۳ ۰۹:۳۷:۳۲
دقیقا باهات موافقم یک زن چرا یک مرد نامحرم را تا 12 شب در خانه نگه دارد کاملا معلوم است برای چه به داروخانه رفته است . واقعا این جوان 19 ساله مستحق اعدام بود ؟ (3262076) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۷ ۱۲:۵۲:۱۶
دوست عزیز جوان 19ساله به اعدام محکوم نشده به سه سال محکوم شده. (4429988) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۱ ۰۰:۰۸:۴۵
من هم فكر كنم حضور اين افراد در جامعه بسيار خطرناك هست، ازاد ميشد باز هم دست به جنايت مى زد (3206727) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۱ ۰۸:۰۴:۱۸
البته اشتباه زن هم دخیله . (3206961) (alef-3)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۲ ۱۱:۴۵:۴۴
توجه کنید دوستان:
تجاوز بوده، همدستی بوده،به زور بوده، حمله چند نفر بوده، یورش به خونه و حریم خصوصی بوده،با نقشه قبلی بوده، و .... جوان نقابدار اعدام شده. (4471978) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.