توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 402232
واکنش رئیس جمهور نیجریه به انتقاد همسرش: جای او در آشپزخانه است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۶
بی بی سی نوشت: محمد بوهاری، رئیس جمهور نیجریه، در واکنش به انتقادات همسرش گفته است که جای او در آشپزخانه است. او گفت: "من نمی‌دانم همسرم به کدام حزب تعلق خاطر دارد. اما می‌دانم او متعلق به آشپزخانه، هال و دیگر اتاق‌های خانه است."

بوهاری به آلمان سفر کرده و این اظهارات را در نشست مطبوعاتی مشترک با آنگلا مرکل بیان کرده است.

در عکس‌هایی که از نشست مطبوعاتی منتشر شده خانم مرکل در مقطعی بهت‌زده به آقای بوهاری نگاه می‌کند.

عایشه بوهاری، همسر رئیس جمهور نیجریه، امروز اطرافیان شوهرش را متهم کرد که او را "گروگان گرفته‌اند" و گفت تصمیم در مورد انتصابات مهم دولتی با مشورت و فشار"معدودی افراد" اتخاذ می‌شود. خانم بوهاری هشدار داد که اگر رئیس جمهوری اعضای کابینه را تغییر ندهد در انتخابات بعدی به او رای نخواهد داد.

خبرنگار بی‌بی‌سی در ابوجا می‌گوید تصمیم عایشه بوهاری برای انتقاد علنی از شوهرش نشان می‌دهد که نارضایتی از رئیس جمهور چه قدر بالا گرفته است.

واکنش بوهاری به سخنان همسرش به انتقادهای گسترده‌ای منجر شده است. یکی از طنزنویسان نیجریه نوشته که محمد بوهاری با این حرف‌ها کار او را خراب کرد، چرا که او می‌خواست در ستونی به طنز حرف‌هایی شبیه به آنچه آقای بوهاری واقعا گفته بنویسد.
 
کلمات کلیدی : رئیس جمهور نیجریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.