نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 402394
توهینِ رئیس‌جمهورِ نیجریه به زنش، در برابر مرکل
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۵
رئیس جمهور نیجریه، در حضورِ آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان، زن خود را تحقیر کرد.
 

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، محمد بخاری رئیس جمهور نیجریه در کنفرانس خبری مشترک با آنگلا مرکل، به اظهارات همسرش عایشه واکنش نشان داد.
 
عایشه، در گفت وگو با شبکۀ بی.بی.سی، همسرش و شیوۀ ادارۀ کشور نیجریه را زیر سئوال برده و گفته بود، که در دورِ آیندۀ انتخابات از همسرش حمایت نخواهد کرد.

یکی از خبرنگارانِ حاضر در کنفرانس مطبوعاتی مشترکِ محمد بخاری با آنگلا مرکل در برلین، با سئوال خود، رئیس جمهور نیجریه را تحریک کرد و بخاری در پاسخ گفت: "من نمی دانم که همسرم متعلق به کدام حزب است، اما همین قدر می دانم که او جایش در آشپزخانۀ منزلِ من و اتاق نشیمن و ... است".
این سخنِ رئیس جمهور نیجریه، به مذاق آنگلا مرکل خوش نیامد، اما واکنشی به آن نشان نداد.

محمد بخاری که 73 سال سن دارد، در سال 2015 به عنوان رئیس جمهور نیجریه انتخاب شد. نیجریه، با داشتن جمعیتی 183 میلیون نفری، پرجمعیت ترین کشور آفریقا به شمار می رود.

وی با شعار مبارزه با فساد و جنگ با گروه تروریستی بوکوحرام به قدرت رسید و همسرش، او را در تبلیغات انتخاباتی، یاری کرد.

دورۀ آیندۀ انتخابات نیجریه، سال 2019 برگزار خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : رئیس جمهور نیجریه+مرکل
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۱۷:۱۷:۵۹
جای تعجب ندارد! نیجریه جهان سوم است و آلمان جهان اول! درست است آنچه در ظاهر می بینیم پیشرفت تکنولوژیک و اقتصادی جهان اول است، ولی پایه و اساس و علت آن رشد عقلی، شعور پرورش یافته و فرهنگ این کشور هاست، نه سلاحشان یا ...
شعور اجتماعی اکثریت زنان و مردان آلمان، خروجیش آلمان بوده و شعور اجتماعی اکثریت زنان و مردان نیجریه ، خروجیش نیجریه!
این تصویر نیازی به توضیح ندارد!
همانطور که اگر بخواهیم الگوی تعامل جهانی کره شمالی و کره جنوبی و دستاورد کلان هر یک را برای مردم و کشورش بررسی کنیم نیازی به توضیح ندارد! (3973739) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.