توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442238
مکالمات تلفنی ترامپ چگونه فاش شد؟
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۲
کاخ سفید در حال تحقیق و بررسی درباره جزییات و چگونگی افشا شدن دو گفتگوی تلفنی رییس جمهوری آمریکا با مقام های استرالیا و مکزیک است.

به گزارش العالم، شان سپایسر سخنگوی کاخ سفید در گفتگو با شبکه فاکس نیوز گفت: موضع رییس جمهوری درباره این افشاگری ها بسیار جدی است.

این گفتگو به طور کامل امروز منتشر خواهد شد، خبرگزاری رویترز فقط بخشهایی از آن را پخش کرده است.

روزنامه واشنگتن پست آورده است که گفتگوی تلفنی ترامپ و مالکوم ترنبول نخست وزیر استرالیا هفته گذشته یک گفتگوی معمولی نبوده است.

این روزنامه افزود: ترنبول هنگام تماس تلفنی یادآور شد که واشنگتن پیشتر به پذیرش شماری از پناهندگان که اغلب از خاورمیانه به استرالیا آمده اند، متعهد شده بود.

رییس جمهوری آمریکا در حساب خود در تویتر نوشت: می توانید باور کنید؟ دولت اوباما با پذیرش هزاران مهاجر غیرقانونی از استرالیا موافقت کرده بود. چرا؟ این قرارداد احمقانه را بررسی خواهم کرد.

با توجه به گزارشهای رسانه ای، ترامپ مقام های استرالیا را به تلاش برای اعزام تروریست های جدید به آمریکا متهم کرد و سخن از پذیرش حدود 1250 نفر اغلب از عراق و سودان و ایران و سومالی پس از تدابیر امنیتی شدید به میان می آید.

بر اساس گزارش مطبوعات متعددی که از منابع آگاه نقل کردند، ترامپ هنگام گفتگوی تلفنی عصبانی شد و گفتگو را زودتر تمام کرد. 

نخست وزیر استرالیا پس از آن اظهار داشت از اینکه جزییات گفتگو با ترامپ برای همه برملا شده، احساس ناامیدی می کند.

وی این گفتگو را بسیار شفاف و صادقانه توصیف کرد.

وی همچنین گفت: گزارشهایی که می گویند رییس جمهوری آمریکا تماس تلفنی را با لحنی تند به پایان رساند، صحت ندارد.

این مکالمه به نحو بسیار مؤدبانه به پایان رسید. ترامپ نیز نوشت: نخست وزیر استرالیا از شما متشکرم؛ زیرا درباره گفتگوی بسیار مؤدبانه ما واقعیتها را گفتید؛ اما برخی رسانه ها درخصوص آن دروغپردازی کردند.

رسانه ها نقل کردند که ترامپ همچنین در گفتگوی تلفنی با انریکه بینا نیتو رییس جمهوری مکزیک آرامش خود را از دست داد.
 
کلمات کلیدی : ترامپ، مکزیک، استرالیا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.