توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 445938
پورتر: سیاست ترامپ در قبال ایران تفاوتی با سیاست اوباما نخواهد داشت
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۱
تحلیلگر برجسته آمریکایی معتقد است که برخلاف اتفاقات اخیر سیاست دولت ترامپ در قبال ایران تفاوتی با دولت قبلی آمریکا نخواهد داشت.

به گزارش تسنیم،  گرت‌ پورتر، نویسنده و تحلیلگر مشهور آمریکایی معتقد است علی‌رغم لفاظی‌ها و هشدارهای دولت جدید آمریکا به ایران سیاست خارجی ترامپ در قبال تهران تا اندازه زیادی شبیه سیاست اوباما خواهد بود.

به اعتقاد وی دلیل این امر آن است که سیاست اوباما برآمده از دیدگاه‌های یک تیم امنیت ملی بود که از لحاظ رویکرد سخت‌گیرانه در قبال ایران تفاوتی با دولت ترامپ نداشت.

پورتر تاکید دارد این دیدگاه که دولت اوباما در قبال ایران رویکردی سهل‌گیرانه داشته با دکترین اوباما در قبال ایران سازگار نیست.

وی معتقد است با آنکه توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 خشم جناح‌های افراطی دست‌راستی در آمریکا را به همراه داشت، اما دیپلماسی هسته‌ای اوباما بر وادار کردن ایران به رها کردن بخش‌های زیادی از برنامه هسته‌ایش با توسل به روش‌های مختلف اعم از فشار، حملات سایبری، تحریم های اقتصادی و تهدید حمله اسرائیل استوار بود.
 
کلمات کلیدی : ترامپ + توافق هسته ای + برجام + گرت‌ پورتر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.