توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 446784
ترامپ امتیاز تجاری مدنظرش را از چین گرفت
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۴
در حالی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بیش از ده سال به دنبال گرفتن یک امتیاز بزرگ تجاری از چین بوده، دولت پکن این امتیاز را به وی داده است: حفاظت از مارک تجاری برای استفاده از نام ترامپ در صنعت ساختمان سازی.
به گزارش تسنیم، دولت چین امتیاز تجاری را که دونالد ترامپ و شرکت ساختمان سازی اش بیش از ۱۰ سال دنبال آن بوده را به وی اعطا کرده است.

به گزارش سی ان ان، در حالی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بیش از ده سال به دنبال گرفتن یک امتیاز بزرگ تجاری از چین بوده، دولت پکن این امتیاز را به وی داده است: حفاظت از مارک تجاری برای استفاده از نام ترامپ در صنعت ساختمان سازی.

ترامپ سال ها در دادگاه های چین برای کسب کنترل کامل مارک تجاری اش تلاش کرده بود ولی تا قبل از کمپین انتخاباتی اش برای ریاست جمهوری آمریکا به موفقیت چندانی در این زمینه دست پیدا نکرده بود.

شورای بازنگری مارک تجاری چین در ماه سپتامبر اعلام کرد که ادعای رقیب ترامپ برای این برند تجاری، غیر معتبر است و به این ترتیب مسیر لازم برای ترامپ فراهم شد تا این برند تجاری را کسب کند.

این گزارش افزود: در ماه نوامبر بلافاصله پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، چین این برند تجاری را به سازمان ترامپ اعطا کرد.

نورمن آیزن مشاور امور اخلاقی کاخ سفید در زمان باراک اوباما در این باره تاکید کرد: چین خواستار گرفتن امتیازاتی از ترامپ است و این نخستین تلاش از سوی پکن برای تاثیرگذاری بر ترامپ است.

ولی وکلای سازمان تجاری ترامپ به سی ان ان گفته اند که این تنها یک تلاش ساده برای حمایت و حفاظت از برند تجاری ترامپ در برابر ادعای غیر قانونی یک نفر بوده است.
 
 
کلمات کلیدی : ترامپ+چین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.