توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 467613
ترامپ:چین توانایی هک ایمیل مقامات دموکرات را داشت
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۲
دونالد ترامپ رئیس کاخ سفید با رد نظر سرویس اطلاعاتی آمریکا مبنی براین که مسکو در عملیات هک در دوران انتخاباتی دخالت داشت، افزود، چین هم توان دسترسی و هک ایمیل مقامات دموکرات را داشته است.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، ترامپ در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی بی اس بدون ارائه مدرکی برای ادعای خود اظهار کرد که اگر شما ( سرویس های اطلاعاتی ) نمی توانید هکر را دستگیر کنید، پس در عمل این طور به نظر می رسد، بسیار کار سختی است که بگوییم چه کسی این کار را انجام داده است'.

وی افزود: این اتفاق می تواند توسط چین و یا گروه های مختلفی انجام شود.
رویترز نوشت : هکرها با عمومی کردن نامه های الکترونیکی توانستند فضا انتخاباتی را آشفته کنند و تا حدودی به هیلاری کلینتون در انتخابات داخلی حزب دموکرات کمک کنند.
یکی از این ایمیل ها حمایت رهبران حزب دموکرات را از کلینتون در مقابل رقیب هم حزبی اش در انتخابات داخلی این حزب نشان می دهد.
رویترز در ادامه نوشت: چین نیز همانند روسیه به عنوان دشمن امنیت سایبری آمریکا شناخته می شود.
ترامپ در هفته های اخیر انتقاداتش را از چین مخصوصا در زمینه سیاست های تجاری این کشور کمتر کرده است. این اتفاق به این دلیل که واشنگتن خواهان حمایت پکن از این کشور در مقابل تنش نظامی کره شمالی است، روی داده است.
رویترز نوشت: قبل از این که ترامپ وارد کاخ سفید شود وی متعهد به گسترش روابط با روسیه شده بود.
قانون گذاران در آمریکا در حال بررسی این موضوع هستند که آیا تیم ترامپ با روسیه در انتخابات ارتباطی داشته است، یا نه.
 
کلمات کلیدی : ترامپ+چین+دموکراتها+هک ایمیل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.