توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 446388
تأسف سازمان ملل از حمله عربستان به مراسم ختم در یمن
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۷
هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در یمن از حمله هوایی عربستان به مراسم ختم در شمال صنعا به شدت ابراز تأسف کرد. فرستاده سازمان ملل به یمن نیز تأکید کرد که این حملات نقض قوانین انسانی بین المللی محسوب می‌شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه مستقل رأی الیوم، جیمی مک‌گولدریک، هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل در یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد: من بسیار از حمله‌ای که مراسم ختم در منطقه ارحب یمن را هدف قرار داد ناراحت هستم. این نخستین بار نیست که مراسم ختم در یمن هدف حملات هوایی قرار می‌گیرد. همچنین برای نخستین بار نیست که زنان و کودکان در بیمارستان‌ها، منازل و مدارس کشته می‌شوند.

روز پنجشنبه در حمله جدید جنگنده‌های سعودی به یک مراسم ختم در شمال صنعا هشت زن و کودک کشته و ۱۰ تن دیگر زخمی شدند.

همچنین اسماعیل ولد الشیخ احمد، فرستاده سازمان ملل به یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد: حملات بیهوده و کورکورانه طرف‌های درگیر علیه غیرنظامیان را نمی‌توان توجیه کرد چراکه این حملات به منزله نادیده گرفتن قوانین بشردوستانه بین المللی است.

وی افزود: زنان و کودکان در معرض این حملات قرار گرفته‌اند در نتیجه باید این حملات متوقف شود. ما از تمامی طرف‌ها می‌خواهیم به تعهدات خود درباره قوانین بین المللی پایبند باشند.

الشیخ احمد گفت: درگیری‌های کنونی در ساحل دریای سرخ در غرب یمن مسئله دیگری است که به وخامت اوضاع انسانی منجر می‌شود. ده‌ها هزار غیرنظامی در مناطق جنگی محاصره هستند و هیچ کمک بشردوستانه‌ای به دست آن‌ها نمی‌رسد.

در همین راستا، هشام شرف، وزیر خارجه دولت یمن وابسته به انصارالله با ارسال دو نامه برای آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل و زید بن رعد الحسین، کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل ادامه حملات ائتلاف عربی به رهبری عربستان را به شدت محکوم و تأکید کرد که حمله جنگنده‌های سعودی به مراسم ختم در شمال صنعا جنایت جنگی است.

وی از گوترش و زید بن رعد الحسین خواست این جنایت‌ها را محکوم و به مسئولیت خود درباره تشکیل کمیته تحقیقات بین‌المللی برای بررسی جنایت‌های عربستان عمل کنند.
 
کلمات کلیدی : عربستان+یمن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته