توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 497283
کشف مرغ های طرح تنظیم بازار در یک سردخانه
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۵
رئیس گشت های مشترک تعزیرات تهران گفت: بیش از 100 تن مرغ منجمد طرح تنظیم بازار در یکی از سردخانه های شهرستان ملارد کشف و ضبط شد.

بهمن حسن بیگی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، گفت: براساس گزارش رسیده از شرکت پشتیبانی امور دام مبنی بر انباشت مقدار زیادی گوشت مرغ منجمد طرح تنظیم بازار در یکی از سردخانه های شهرستان ملارد، گشت مشترک تعزیرات به همراه نمایندگان دستگاه های نظارتی به صورت سرزده به محل این سردخانه مراجعه کرد و پس از بازرسی مقدار انبوهی مرغ منجمد کشف شد.

وی ادامه داد: این مرغ ها قرار بود از سوی شرکت پشتیبانی اموردام به عنوان مرغ های منجمد طرح تنظیم بازار جهت توزیع در بازار میادین میوه و تره بار شهرداری در استان های تهران، مازندران، گیلان و آذربایجان شرقی به نرخ مصوب دولتی (هر کیلو 5700 تومان) توزیع شود.

این قاضی تعزیرات خاطر نشان کرد: خرید و فروش مرغ ها خارج از شبکه توزیع غیرمجاز و غیر قانونی است و نشان می دهد که قصد متخلفان عرضه و فروش مرغ های تنظیم بازار به صورت گرانفروشی و یا اقداماتی از قبیل فروش به رستوران ها و اغذیه فروشی ها است.

وی اضافه کرد: برخی مواقع هم این مرغ های منجمد یخ زدایی و به صورت جوجه کباب به همشهریان عرضه می گردد که این اقدام نیز تقلب در کسب محسوب می شود و در صورت مشاهده و یا اعلام تخلف، با متخلفان برخورد قانونی انجام می گیرد.

حسن بیگی افزود: نظر به اینکه خرید و فروش این مرغ ها خارج از شبکه توزیع ممنوع و تخلف است بنابراین علاوه بر برخورد با متخلفان در چارچوب قانون تعزیرات حکومتی، دستور قضایی توزیع مجدد مرغ های کشف شده در شبکه تنظیم بازار صادر شد.

رئیس گشت های مشترک تعزیرات تهران یادآور شد: طبق تبصره ذیل ماده 5 و ماده 17 قانون تعزیرات حکومتی، برای متخلفان علاوه بر توزیع مجدد اقلام کشف شده در بازار، چندین برابر مبلغ درآمد من غیر حق، محکومیت صادر خواهد شد.

وی اضافه کرد: پرونده این گشت جهت بررسی های لازم به اداره کل تعزیرات حکومتی شهرستان ملارد ارسال می شود.

حسن بیگی یاد آور شد: شهروندان می توانند از طریق سامانه 135 سازمان تعزیرات حکومتی و یا سامانه ١٢٤ سازمان صنعت، معدن و تجارت تخلفات را برای رسیدگی اعلام کنند.
 
کلمات کلیدی : قیمت مرغ + گوشت مرغ + بازار مرغ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.