توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 334111
ابراز ناخرسندی وزیر خارجه پیشین آمریکا از توافق هسته‌ای
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۱
وزیر امور خارجه پیشین آمریکا در دوران ریاست جمهوری رونالد ریگان گفت که از توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ خرسند نیست.

به گزارش ایسنا، جورج شولتز، وزیر امور خارجه آمریکا در سال‌های ۱۹۸۲ تا ۱۹۸۹ در گفت‌وگوی اختصاصی با روزنامه صهیونیستی تایمز آو اسرائیل در پاسخ به سوالی درباره توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ گفت که از حصول آن خرسند نیست.

وی با تأکید بر ادعاهای بی‌اساس غرب و آمریکا علیه برنامه هسته‌ای کشورمان، دلیل عدم خشنودی خود از این توافق را این گونه توصیف کرد که برجام تنها موجب به تعویق افتادن دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای شده است، تعویق بهترین واژه برای توصیف آن است.

وی افزود: اما آنها در حال حاضر پول بیشتری دارند و در کنار روس‌ها نشسته‌اند.

شولتز در بخش دیگری از این گفت‌وگو در اظهاراتی خصمانه علیه ایران و روسیه، تصریح کرد: من گیج شده‌ام که روس‌ها چگونه صحنه را اداره می‌کنند. آنها خودشان را با ایران شیعه متحد کرده‌اند تا بر خاور میانه تسلط یابند در حالی که جمعیت مسلمان ناراضی روسیه، خود سنی هستند. به هر حال این یک توافق نامناسب است.

به گزارش ایسنا، این ادعاها در حالی مطرح می‌شود که ایران همواره بر ماهیت صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای خود تأکید و اعلام کرده است که سلاح هسته‌ای در دکترین دفاعی کشورمان هیچ جایی ندارد.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز بارها در گزارشات خود تأکید کرده است که هیچ شواهدی دال بر انحراف در مواد و فعالیت‌های هسته‌ای ایران در دست ندارد.
 
کلمات کلیدی : ايران ، آمريكا ، توافق جامع هسته‌اي
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.