توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442210
کاهش تعرفه اینترنت داخل با موافقت بخش خصوصی
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۸
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاخیر انجام شده در اعمال کاهش تعرفه اینترنت داخلی را مربوط به توافق‌هایی دانست که با بخش‌های خصوصی انجام شده است و اعلام کرد: شرکت‌ها در حال حاضر اقدام به جداسازی این دو تعرفه کردند.

به گزارش ایسنا، محمود واعظی امروز در حاشیه مراسم بهره‌برداری از پروژه تلاش ۳ در جمع خبرنگاران، گفت: از ابتدای دولت بحث زیرساخت‌های شبکه ملی اطلاعات یکی از مباحث اولویت‌دار ما بوده است و برای این‌که این کار انجام شود ما باید زیرساخت‌های شبکه را ایجاد می‌کردیم.

وی ادامه داد: زیرساخت شبکه سه لایه دارد فیبر، انتقال و IP. پروژه تلاش ۳ توسعه لایه انتقال شبکه ملی است که در ابتدای این دولت ۱۰۰۰ گیگابیت بر ثانیه بود و امروز شبکه انتقال کشور به ۱۰ هزار گیگابیت بر ثانیه افزایش یافته است. در نتیجه اختلالاتی که در نقاط مختلف کشور به دلیل شبکه انتقال وجود داشت از بین می‌رود و سرعت و کیفیت در شبکه ملی اطلاعات افزایش می‌یابد.

وزیر ارتباطات با اشاره به رونق کسب‌وکار، اظهار کرد: شبکه ملی اطلاعات فضایی است برای شرکت‌های دانش‌بنیان و کسانی که در نرم‌افزارنویسی کار می‌کنند و یکی از زیرساخت‌های شبکه و یا خدمات دولت الکترونیک و سایر خدماتی که در بستر الکترونیک قرار دارد همین انتقال است. همچنین امیدواریم در فروردین‌ماه شبکه IP با پروژه دیگری گسترش یابد.

واعظی در پاسخ به زمان تفکیک ترافیک بین‌الملل از داخل، افزود: تعرفه این دو از هم جدا شده است و شرکت‌ها در حال جداسازی آن هستند. ما جلسات زیادی با اپراتورها و بخش خصوصی درباره تعرفه داشتیم و یکی از دلایل تاخیر این بود که ما می‌خواستم به توافق با بخش‌های خصوصی برسیم که خوشبختانه به جمع‌بندی رسیدیم و در کمیسیون تنظیم مقررات تصویب و قرار شد تعرفه کسانی که از پهنای باند داخل و در بستر شبکه ملی اطلاعات استفاده می‌کنند نصف اینترنت بین‌الملل باشد.

وی خاطر نشان کرد: ما کاهش تعرفه را ابتدا از خودمان شروع کردیم. شرکت ارتباطات زیرساخت فروش پهنای باند و تعرفه‌ای که برای انتقال و تحویل آن به بخش خصوصی قرار داده را به قدری پایین آورد که ۶۳۰ میلیارد تومان از درآمدهایش در سال کاهش یافت.
 
کلمات کلیدی : تعرفه اینترنت + ارتباطات و فناوری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.