توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 313244
خدمات جدید ارتباطی زائران اربعین در عراق
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ظرفیت خدمات رسانی و آنتن دهی شرکت های مخابراتی برای پوشش ارتباطی اربعین حسینی 10 برابر شده است.
تاریخ انتشار : جمعه ۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۲۸
 محمود واعظی روز جمعه در بدو ورود به استان ایلام در جمع خبرنگاران در فرودگاه شهدا، اظهارکرد: تمام ظرفیت و امکانات شرکت های مخابراتی و زیرساخت برای برقراری ارتباط بهتر زائران در مرزها و آن سوی مرز در داخل خاک عراق به کار گرفته شده است.

وی افزود: با وجود ازدحام جمعیت زائران در مرزها و کشور عراق، با تلاش شرکت های مخابراتی و ارتباطی تاکنون هیچ مشکلی در زمینه آنتن دهی و
برقراری ارتباط زائران در مرزهای خودمان نداشته ایم.

واعظی ادامه داد: روز گذشته در بخش هایی از خاک عراق مشکل نبود برقراری ارتباط داشتیم که مربوط به شرکت های عراقی است و اینک تیمی از کارشناسان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای حل این مشکل به عراق رفته است تا با همکاری طرفین برای حل مشکل اقدام کنند.

وی گفت: مردم و مسئولان بدنبال این هستند برای زائران اربعین و برگزاری این کنگره بزرگ گامی بردارند، وزارت ارتباطات نیز از سال گذشته تلاش کرده است تا امکانات مربوط به حوزه تلفنی این آیین را فراهم کند.

وزیر ارتباط و فناوری اطلاعات با اشاره به سفرش به کشور عراق و دیدار با وزیر ارتباطات این کشور یادآور شد: فراهم کردن زمینه برقراری ارتباط مشترک و دو جانبه برای خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی مهمترین موضوع مورد بحث طرفین بود.

واعظی گفت: به اپراتورهای عراقی اعلام کردیم هر چه را که در حوزه امکانات و تجهیزات نیاز دارند آماده ایم برای آنها تهیه کنیم و در اختیارشان قرار دهیم تا زائران ایرانی برای برقراری ارتباط تلفنی در این کشور با مشکل مواجه نباشند.

وی افزود: همه توان خود را به کار گرفته ایم تا زمینه ارتباط تلفنی زائران را در مرزها و آن سوی مرزها در ایام منتهی به اربعین فراهم کنیم به رغم اینکه حجم ترددها بسیار زیاد است.

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با استقبال استاندار ایلام، نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی، معاونان استانداری و مدیران کل مخابرات و زیرساخت و جمعی از مسئولان محلی از طریق فرودگاه شهدا، وارد ایلام شد.

بررسی وضعیت زیرساخت های حوزه ارتباطات، مخابرات و آنتن دهی تلفن همراه در شهرستان و پایانه مرزی مهران و آن سوی مرز در داخل خاک عراق در ایام منتهی به اربعین حسینی از برنامه های سفر وزیر به استان ایلام است.
 
کلمات کلیدی : داتش و فناوری+وزارت ارتباطات و فناوری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.