نظر منتشر شده
۶۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 359015
چالش دولت و پزشکان بر سر تعرفه‌های درمانی/ پزشکان می خواهند مالیات خود را از جیب مردم بگیرند؟
محمد حسین نجاتی، 15 خرداد 95
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۷
بررسی ها نشان می دهد، افزایش میزان مالیاتی که پزشکان باید پرداخت کنند افزایش یافته و همزمان سازمان نظام پزشکی با اعتراضات متعددی رشد ۱۰ درصدی تعرفه های درمانی را مکفی نمی داند.

 : چالش تعیین تعرفه های درمانی هر سال میان سه ضلع اصلی بهداشت و درمان وجود دارد. وزارت بهداشت در بحث تعرفه گذاری سنگ بیمارستان های دولتی و توان پرداخت مردم را به سینه می زند. وزارت رفاه تعهدات بیمه ای سازمان های بیمه گر را لحاظ می کند و سازمان نظام پزشکی به شکل طبیعی به دنبال منافع پزشکان است و رسیدن به درصدی از افزایش تعرفه های درمانی که برای پزشکان به صرفه باشد.


این چالش از سال ۱۳۸۹ به اوج خود رسید. زمانی که دولت دست به اجرای قانون هدفمندی یارانه ها زد و هر سه ضلع را با چالش بی سابقه ای مواجه کرد.

بیمارستان ها و مراکز دولتی با افزایش ۳۰۰ درصدی هزینه های خود ناشی از اجرای قانونی هدفمندی یارانه ها مواجه شدند. پزشکان با افزایش هزینه های حامل های انرژی مواجه شدند و بیمه ها نیز در مقابل این افزایش هزینه ها، نمی توانستند تعهدات بیمه ای خود را یک شبه تا سقف ۳۰۰ درصد افزایش دهند. همین اتفاق باعث شد تعیین تعرفه ها تا سال ۱۳۹۳ به چالش مهمی میان این سه ضلع خدمات درمانی تبدیل شود.


پس از آن وزارت بهداشت در سال ۱۳۹۳ به سه دلیل اصلی دست به تغییر کتاب ارزش گذاری تعرفه های درمانی زد. یکی از اصلی ترین دلایل تغییر این کتاب، واقعی شدن قیمت برخی تعرفه های درمانی بود. چرا که برخی علت دریافت زیرمیزی پزشکان را پایین بودن قیمت تمام شده برخی خدمات می دانستند و عنوان میکردند اگر تعرفه ها قیمت واقعی خود را پیدا کند دیگر برخی پزشکان دست رد به زیرمیزی می دهند. 


به همین دلیل کتاب تعرفه گذاری خدمات درمانی اصلاح شد و تعرفه های درمانی رشد بی سابقه ای به خود دید.

بیمه های درمانی نیز در این بین بخش زیادی از هزینه های خود را از دست رفته دیدند.
این اتفاق تا سال گذشته آرامش نسبی را به مقوله تعرفه گذاری درمان تزریق کرد تا به امروز که پزشکان دوباره بر طبل نارضایتی زدند. در مهم ترین آنها طی چند هفته اخیر رییس سازمان نظام پزشکی پس از مصاحبه های متعدد با رسانه ها دست به قلم شد نامه هایی را به معاون اول رییس جمهور و معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه نوشت.

محور کلی نارضایتی مسئولان سازمان نظام پزشکی از بحث تعرفه های درمانی سال ۹۵، به میزان رشد تعرفه ها بر میگردد. وزارت بهداشت و سازمان بیمه گر میزان رشد کافی برای تعرفه های درمانی را ۱۰ درصد عنوان می کنند. دلیل آنها این است که افزایش ۱۰ درصدی تعرفه ها فشاری به سازمان های بیمه گر نمی آورد. چرا که بودجه سامان های بیمه گر ۱۰ درصد رشد داشته است.

با این حال آنچه تعیین تعرفه های درمانی در سال جاری را مشکل ساز کرده، اتفاقی فرعی و متفاوتی نسبت به سال های اخیر است. 
پزشکان از امسال با حجم بالاتری از افزایش میزان مالیات مواجه شده اند و همین مسئله باعث شده سازمان نظام پزشکی به نمایندگی از پزشکان خواستار افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی تعرفه های درمانی باشند. مسئله ای که بارها در نامه های رییس سازمان نظام پزشکی به مسئولان دولتی اشاره شده.

علیرضا زالی رییس سازمان نظام پزشکی در نامه ی خود به معاون اول رییس جمهور می نویسد: «از طرف دیگر از ابتدای سال جاری جامعه پزشکی در هر دو حوزه سرپایی و بستری در بخش خصوصی با رشد هزینه‌های اجتناب‌ناپذیر مواجهه بوده که قطعا به مراتب بالاتر از ۱۰ تا ۱۲ درصد!! بوده است، کافیست به رشد مالیات و رشد پرداخت دیات در همکاران جامعه پزشکی توجهی شود و فاصله قابل توجه بین هزینه‌ها و درآمدهای ارائه دهندگان خدمات و مؤسسات نظام سلامت مشخص خواهد شد.»


او در نامه ای دیگر به رییس سازمان برنامه و بودجه به نکته ای اشاره می کند که با توجه به حجم بالای گردش مالی در نظام بهداشت و درمان دور از ذهن به نظر می رسد. او افزایش ۱۰ درصدی تعرفه های درمانی را موجب بیکاری و صدمات مالی به پزشکان می خواند و می گوید:«آن‌ها که دستی در اقتصاد سلامت دارند نیک می‌دانند که هزینه‌های سرباری نیز این عدد را افزایش می‌دهد و ناخودآگاه این افزایش تعرفه‌ای ناکافی که قانون مالایطاق است عمده‌ بخش‌های ارائه‌دهنده‌ خدمت را به سمت و سوی تعطیلی سوق خواهد داد و علاوه بر کاهش حداقل کمیت ارائه خدمت، موجبات افزایش بیکاری و آثار مترتبه آن خواهد بود.»


با این حال دولت تصمیم به افزایش ۱۰ درصدی تعرفه های درمانی گرفته و به نظر می رسد پزشکان به واسطه افزایش مالیات می خواهند این درصد به۲۰ تا ۳۰ درصد تغییر کند. اتفاقی که می تواند تا حدی نظم خدمات درمانی در کشور را تحت شعاع خود قرار دهد و احتمال افزایش هزینه های خودسرانه را در سوی برخی ارائه دهندگان خدمات درمانی بالا ببرد.
۱۳۹۶/۰۱/۰۳ ۱۰:۱۵
 
۱۳۹۵/۰۵/۲۹ ۱۷:۳۶
 
۱۳۹۵/۰۴/۱۴ ۱۵:۲۷
 
۱۳۹۵/۰۳/۲۳ ۱۵:۵۹
 
۱۳۹۵/۰۳/۲۳ ۱۴:۱۹
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۲ ۲۱:۰۷
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۲ ۱۴:۲۰
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۱ ۱۵:۲۵
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۰ ۱۵:۲۸
 
۱۳۹۵/۰۲/۳۱ ۱۳:۵۶
 
 
کلمات کلیدی : زیر میزی پزشکان+زیرمیزی+تعرفه پزشکی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۱:۳۰:۰۰
پزشکان خون مردم را به شیشه کرده اند. این مساله باید حل شود. اگر بجای این توجهی که به پزشکان شده بود به مهندسان و رشته های علوم توجه میشد ما امروز......م! از همین مساله پزشکی باید اوضاع وخیم نظام طبقاتی را در کشور متوجه شد. (3740341) (alef-11)
 
من
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۶:۵۷:۱۳
آقا پزشک هندی انگلیسی آلمانی با ده برابر تخصص بیشتر با یک سوم حقوق اینها میان ایران......اگر پزشک ها خیلی مدعی هستندد برن خارج حتی بعنوان تزریقات چی هم استخدام نمیشن (3740738) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۲۰:۵۸:۵۶
شاید لیاقت شما با این طرز فکر و بیان همون عطاری سر کوچه باشه نیازی به پزشک هندی و بنگلادشی نیست خرجت بالا می زنه!!! (3740980) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۰۷:۱۹:۲۴
راست میگویی عطاری ها از شما پرمدعا ها بهترند لااقل اخلاق خوشی دارند (3741296) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۰۰:۴۵:۵۴
شما مدیونی اگه داخل ایران به یه پزشک مراجعه کنی با این طرز فکر و تربیتت. (3741186) (alef-11)
 
من
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۱۸:۱۷:۲۵
شما پزشکها که اینقدر دانا هستید تشریف ببرید خارج حیفه اونجا قدرتون رو خوب میدونند میدونید خو منظورم چیه اونجا بیکاره میشید (3742425) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۱ ۰۹:۰۸:۳۲
در ممالک فرنگ، از بس پزشک زیاد و بیمار کم است که دیگر این شغل کسادست. ولی در ایران معدن طلاست. دانشگاهها هم هماهنگند تا پذیش دانشجو کم باشد و به بهانه حمایت از اشتغال داخلیف پزشک خارجی نمیگیرند! خلاصه خوووب دکانی باز کرده اند خووووب (3750409) (alef-13)
 
دانیال
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۰:۰۷:۴۳
واقعا همین طوره. ایران بهشت پزشک هاست. در هیچ کجای دنیا حقوق پزشکان از متوسط حقوق جامعه به طور محسوسی بیشتر نیست. چرا آقایون پزشکای ما خارج نمیرن؟ اما مهندسین ما در حال خروج از کسور هستن. (4198855) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۸:۰۶:۰۴
شما فقط به رقم اجاره یک مطب فکر کن!
به حقوق و بیمه ای که برای منشی ها هر سال افزایش می یابد
و به مالیاتی که طبق یک قانون باید بیش از سال قبل شود حتی اگر درامد کمتری هم داشته باشی
و به درمانگاههای خیریه ای که پزشکانشان را با نصف این تعرفه دولتی به خدمت میگیرند!!!

وقتی الف حاضر نیست حتی یک نظر از این جامعه را منتشر کند خوب معلوم است که اکثریت 98 درصدی سیل نظرات انتقادی خود را ارسال میکنند (3740816) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۰۷:۲۰:۵۱
می روید بخاطر کلاس گذاشتن و فخر فروشی مطب در جای گران اجاره می کنید آنوقت پول و منتش را سر مردم درمی آورید این انصاف نیست (3741298) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۰۹:۱۰:۵۵
جناب دکتر مگر بقیه شغلها اجاره مکان ندارند ؟
مگر بقیه شغلها نیروی تحت پوشش و بیمه شده ندارند ؟
حقوق روزانه منشی شما حتی به اندازه ویزیت یک بیمار هم نیست (3741405) (alef-11)
 
علیرضا
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۰۹:۴۳:۵۴
علت اصلی این است که دو گروه قوی در کشور وجود دارد که صنفی عمل می کند نخست سازمان نظام پزشکی و دوم کانون وکلا این دو گروه مانع افزایش تربیت پزشک متخصص و وکیل در کشورند و چون تقاضای خدمات این دو گروه بیشتر از عرضه است لذا دریافتی خود را بر دولت و مردم تحمیل می کنند (3741459) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۱:۳۱:۴۲
مردم بیچاره خودشون کم زیر فشار مالیاتی هستند باید مالیات پزشکان هم بدهند؟باعث تاسفه..وزارت اقتصاد باید پاسخگو باشه (3740343) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۶:۲۵:۵۷
مگر ماليات رستوران را مردم نميدهند (3740706) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۰۷:۲۱:۲۹
جالب است که پزشکان خودشان را با چلوکبابی ها مقایسه می کنند (3741299) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۱۰:۱۴:۲۱
البته بیشتر با سلمونی ها و بنگاه دارها مقایسه میکنن این یکی ناپرهیزی کرده. (3741542) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۰۱:۰۱:۰۳
والا این متن نمیدونم با چه انگیزه ای نوشته شده.
من 5سال پیش که طرح بودم اون موقع عمومی بودم و مجبور بودم واسه دولت کار کنم قبل ریختن حقوقم که حدودا2میلیون بود 250 خودشون واسه مالیات ورمیداشتن.بعد حقوق میریختن. اون هم به شکل خرده خرده طی 8 ماه.توسط بیمه ها میدادن.
کلا با وضعیت افتضاح پرداخت طرحی ها انگیزه همه رو واسه کار تو بخش دولتی کشتند.
در کل هر قدرم مطالب منفی و خلاف واقعیت منتشر بشه پزشک کارش میکنه.
خداروشکر.ذره ای کینه به ما نداد.و شکر که زندگی با عزت بخشیده تا اینجای کار. (3741205) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۸ ۱۴:۰۷:۱۱
اینو راست میگه پزشک کار خودشه می کنه
یعنی هر کار که دلشون بخواهد می کنند
گران می کنند مالیاتشون رو هم از مردم میگیرند و........ (3745671) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۱:۳۲:۴۱
دکتر هندی پاکستانی بیارید ما راضی هستیم فقط تعداد بیمارستان های دولتی را زیاد کنید تا صد برابر تا اقایان دکتر ایرنی همدیگر را مداوا کنند از بیکاری و ورشکست شوند و دیگر هر روز این جماعت پول پرست دم از بالا بردن خدمات نکنند و اینقدر درس خواندن خود را به رخ مردم نکشند (3740345) (alef-11)
 
Mobina
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۲:۵۶:۰۹
برادر

اگه مترجم 24 ساعته هم بگیریم بازهم به صرفه اقتصادی هست. (3740477) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۴:۰۱:۲۱
مترجم نمیخاد اینا دهه60 ایران بودن و هندی ها هم زبان فارسی تا حدی میدونن و من دکتر هندی دهه60 رو دیدم واقعا عالی بودن باید ملت بخوان که اونها برگردن و این پزشکای خودمون رو هم بفرستن اروپا شان پزشکای خودمون در حد اروپا است اینجا ظلم مالی میشه بهشون (3740546) (alef-11)
 
کاظمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۴:۰۶:۲۸
دقیقه ای 20 هزار تومن ازت میگیرن اینقدر هم الکی کلاس میذارن (3740552) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۲۰:۲۹:۳۳
برای شما دکتر پاکستانی داریم به اندازه کافی در ایران. مردم ایران شریف تر از این هستند که هرکسی مسئول جانشون باشه.
من مریضم رو دست هر کسی نمیدم/ (3740932) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۱:۴۴:۱۵
ایران ، بهشت پزشکان شاغل در مراکز دولتی (3740372) (alef-11)
 
بیمار بیمارستان طالقانی ولنجک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۳:۵۶:۵۶
به بعضی از این آقایون متخصص مراکز دولتی ؛ باید 2 میلیون زیر میزی بدی تا جواب سلام ات رو بدن !
واقعا" خجالت داره کارای اینا (3740538) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۴:۲۴:۱۵
10 میان بیمارستان ؛ 11 میرن مطبشون !
ماهی 10 میلیون حقوق + 70 میلیون کارانه
هنوزم ناراحت ان !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3740572) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۴:۵۱:۵۱
مخصوصا" بیمارستان های آموزشی دولتی (3740604) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۱:۵۰:۵۸
ازد,گویی که الان همه پزشکان دست ا کشیدن !!ما دوست داشتیم تعرفه زیاد بشه, اما این طور هم نیست که اگر افزایش نیافت,کار نکنیم, بدنه جامعه پزشکی راحت داره کارشو انجام میده،اقلیتی هستند که همیشه معترض اند, که البته مهم هم نیستن, (3740392) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۲:۱۵:۵۶
بیچاره پزشکان پول پنت هاوسها را از کجا بیارند!!!!!!!!!!!!! (3740437) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۲:۳۰:۲۰
چرا فکری برای توان پرداخت تعرفه ها از طرف مردم نمیکنند.چند تا پزشک منشینند برسر افزایش ثروت با هم چانه میزنند و بین خود سوال نمیکنند که این مردم با اینهمه مشکلات اقتصادی چطور باید از پس پرداخت چنین تعرفه هایی برایند.مگر این مردم هموطن شما نیستند؟ (3740448) (alef-11)
 
Sweden
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۲:۴۲:۰۳
طمع پزشکان سیستم درمانی را ورشکسته کرده و مردم را بیچاره (3740458) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۲:۵۱:۴۴
درآمد یک روز یه کارگر برابر با یکبار ویزیت ۳۰ ثانیه ای یک پزشک میشه، این ظلم بزرگی به جامعه است. تعرفه پزشکی باید کم شود. (3740474) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۰۲:۵۲:۱۱
الآن یه عده پزشک !!! میان میگن نوش جونشون ،درس خونده حالا باید استفاده اش رو ببره ولی نمیگن برای یه پزشک عمومی در دانشگاه دولتی ،دولت از پول بیت المال بین صد تا صد و بیست میلیون هزینه میکنه تا ایشون پزشک عمومی بشن ،یعنی ایشون دیگه دینی یه مملکت و مردم ندارن و همون دوسال طرح کافیه ، تازه اون دوسال رو هم که بجای سربازی شون حساب میکنن با حقوق و مزایا ،البته من بخیل نیستم ولی موافق بی حساب و کتاب بودن هم نیستم. (3741256) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۳:۲۹:۳۳
چاره کار ساده است, هموطنان گرامی با ورزش و تندرستی و رژیم غذایی خوب و دوری از دود و دم و زندگی سالم میتوانند سلامتی خود را تضمین کنند تا کار و کاسبی این پزشکان تاجرصفت هم سوت و کور شود. (3740504) (alef-3)
 
پرستار طرحی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۴:۱۲:۴۳
اینا رو نباید الکی گنده کرد و تحویلشون گرفت .
محکم هم باید جلوی زیاده خواهی شون ایستاد . (3740557) (alef-11)
 
سبزواری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۴:۱۹:۱۲
خداوند است که شفا میدهد .
اینا چی کاره اند ؟!!!
حدود 10 سال پیش یکی از همین آقایون متخصص ( مثلا" مغز متفکر ! ) به خانواده یه بیمار مبتلا به سرطان گفته بود که بیمار شما 2 ماه بیشتر زنده نیست !
و الان به لطف خداوند این بیمار بعد از گذشت 10 سال هنوز زنده است (3740567) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۴:۲۰:۱۱
پزشکان صاحب امتیاز دارو خانه از فرصت گرفتن دارو از دولت و فروش آن در بازار آزاد بسیار ثروت مند شده اند . آیا این پولها را که با درد مردم بدسا آورده اید ، برای شما ماندنی است آیا آتشی به جان شما و خانواده شما نیست . (3740569) (alef-11)
 
کامران
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۵:۰۶:۲۴
تعرفه پزشکی بسیار بالا است به گونه ای که افراد متوسط به پایین جامعه باید در هنگام بیماری بمیرند
فاصله طبقاتی این قشر به دلیل ضعف دولت و اینکه تمام مسؤلان وزرات بهداشت خود پزشک اند و به منافع خود در درجه اول توجه میکنند به شدت زیاد است و همان آوردن پزشکان هندی با مترجم به صرفه تر است
مقصر اصلی هم دولت ها هستند .هم این دولت و هم دولت های قبل (3740619) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۵:۴۰:۰۸
خب خودت داری میگی کارگر که یک شغل غیر تخصصیه بعد هم اینکه اینجوری که شما میگی نیست شما یا درآمد خودتونو خیلی پایین آوردید یا ویزیت یک پزشک رو خیلی بالا تصور کردید بعد هم اینکه 30 ثانیه واقعن اغراقه این دفعه که تشریف بردید دکتر(انشالله که همیشه تنتون سلامت باشه) تایم بگیرید (3740655) (alef-11)
 
شهروند
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۶:۵۸:۰۱
کجای دنیا دیدید که یک پزشک عمومی ده برابر یک معلم و کارگر و کارمند و یک پزشک متخصص سی برابر یک معلم و کارگر و کارمند یک فوق تخصص شصت برابر یک معلم و کارگر و کارمند درامد داشته باشد ؟ تو رو خدا یک کشور ب من نشون بدید........شاید باور نکنید یکماه قبل رفتم آندوسکپی کردم هشتصدهزار تومان دادم...این عدالت و انصافه؟ (3740739) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۰۰:۴۹:۳۵
بیچاره پزشک عمومی به زور دو تومن دربیاره.
البته چون از پول بیت المال درس خونده و بقیه همه شهریه های دانشگاهشون دادن حلال نیس ماهی 500 تومن بسشه! (3741188) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۸:۰۸:۵۵
به جامعه پزشکی سفارش می کنم مراقب اعمال و رفتار و گفتار اعضای خود باشد در گذشته نه چندان دور پزشکان از جایگاه و منزلت والائی در بین مردم برخوردار بودند اما امروزه ناگه مردم به پزشکان در حال تغییر است و می رود تا مردم پزشکان را با سودجویان منفعت طلب یکسان ببینند (3740817) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۰۷:۲۴:۵۱
مگر با دلالان و سودجویان فرقی دارند همه اش به فکر جیب خودشانند (3741302) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۸:۲۳:۱۶
بنده به عنوان فردی که از دریافت یارانه منصرف شدم تا بودجه اش به طرح تحول سلامت اختصاص یابد از این کار خود کاملا پشیمانم. چون اون بودجه به جیب پزشکان زیاده خواه رفته است که برای کوچکترین افزایش خدماتشان پول زیادی میگیرند. (3740834) (alef-3)
 
شهاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۹:۰۹:۱۴
احتیاجی به پزشکان خارجی نیست سهمیه تخصص را زیاد کنند وقوانین سخت گیرانه برای زیر میزی بگذارند همه چیز درست میشه. (3740870) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۲۲:۳۰:۱۰
هم پزشک خارجی باید بیاد هم ظرفیت زیاد بشه اوضاع بسیار اسف باره (3741082) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۰۰:۵۰:۳۴
شما اول عمومی رو قبول شو بعد واسه تخصصت یه فکری میکنن. (3741190) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۲۱:۱۸:۰۱
این کامنت گذاران حرفه ای که با خواندن تیتر اخبار دست به کلید می شوند هیج ایده شفافی از وقایع ندارند و تحلیلشان در حد نشریات زرد عمق دارد. تقریبا قریب به اتفاق آنها انتظار دارند پزشک سطح رفاهی در حد کارگر ساده داشته باشد ولی 29 ساعت در شبانه روز به آنها سرویس فوق تخصصی در حد سوئیس بدهد! خدمات پزشکی هم مثل سایر سرویس ها تابع قوانین بازار است. مگر می شود افزایش حق الزحمه 10 درصد باشد ولی نرخ تورم 15 درصد یا افزایش مالیات 14 %. این که دیگه حساب دیفرانسیل نمی خواد که ببینیم هیچ کسبی اینجوری نمی چرخه. عجیبه که هیچ کس از اینکه یه بچه بازاری سوار پورش بشه و تو شهر پز بده صداش در نمیاد ولی اگه یک پزشک زحمت کش در سن 50 سالگی سوار یه ماشین شاسی بلند بشه اینجوری فغان می کنن.
هر وقت یه کارگر برای پزشک مجانی کار کرد بیاد انتظار ویزیت رایگان هم داشته باشه. هر کس به پزشک میرسه دولا پهنا تیغش میزنه و بعد انتظار داره کارای درمانیش مفتی راه بیافته. و قرار هم نیست همه بخاطر نظر مردم زندگیشونو بر پایه ایثار بذارن. اگر همه ایثار گر بودن که این کار ارزش نداشت (3741007) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۰۰:۲۴:۱۷
سلام اکثریت این دوستان نظرات مغرضانه میدند وقتی تیتر جناب نویسنده هم مغرضانه میباشن پس خواهش اگه ازاین قشر هستید واز مشکلاتشان خبر دارید نظر بدید بعدم شما چه طور به خودتون اجازه میدید یک پزشک رو با یک کارگر مقایسه کنید (3741174) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۰۲:۵۹:۵۷
اگر همون کارگر شهرداری تصمیم بگیره نیاد فضولات شما قشر خود بزرگ بین رو جمع کنه (البته مطمئنا نه همه این قشر که انسان های بسیار شریف هم در اون ها کم نیست)همه این جور آدما باید برن از بوی تعفنی که تولید کردن بمیرن ، همین خودبرزگ بینی هست که به خودش اجازه میده بخیه یه بچه بی گناه کارگر رو به خاطر بی پولی بکشه در حالی که سوگند پزشکی هم مثلا خورده!!! (3741259) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۰۷:۲۶:۵۹
بفرمایید این هم یک نمونه از پرمدعایی شما و اینکه خودتان را خیلی خیلی خیلی تافته ی جدا بافته می دانید امیدوارم روزی از نخوت و غرور دست بردارید و یک کم هم به کسانی فکر کنید که ثروت های میلیونیتان را مدیون آنها هستید (3741303) (alef-11)
 
شهروند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۱۱:۰۸:۰۳
برای ملموس شدن سطح و فاصله درامدها باید قشرهای مختلف را با هم مقایسه کرد ...اگه پزشک را با معلم ،کاگر، کارمند ، مهندس مقایسه نکنیم پس با چه گروهی مقایسه کنیم؟ مگه گروه دیگه هم می مونه؟ پزشکان باید از کارگر ، معلم و کارمند مهندس درامد بیشتری داشته باشند نه تا این حد......در کشور سوئد این تفاوت یک به چهار است ..حالا ما می گیم در ایران پزشک کاری بیشتری از پزشک سوئدی می کند و باید درامد بیشتری داشته باشد ولی نه تا این حد....در ضمن مگه معلم مهندس کارمند تحصیلکرده نیستند والله اونا هم در بهترین دانشگاهای این کشور درس خوندن ..مثلا معلم از دیپلم داریم تا دکترا و..... (3741648) (alef-11)
 
دکتر پولپرست
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۰۰:۳۸:۴۳
"".... او افزایش ۱۰ درصدی تعرفه های درمانی را موجب بیکاری و صدمات مالی به پزشکان می خواند..!!!!!!!!!""..........صدمات مالی به پزشکان.....!! (3741181) (alef-11)
 
Malaysia
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۰۶:۴۰:۵۵
در شرق و غرب عالم هیچ جا اینقدری که در ایران لی لی به لالای پزشکان می گذارند، پزشکان را تحویل نمی گیرند و سطح درآمد و زندگی آنها تفاوت معنا داری با بقیه تحصیلکرده ها ندارد.
راه علاج به نظر من فقط اینست که رابطه پولی پزشک و بیمار قطع شود و مثل بسیاری از کشورها سر و کار پزشکان منحصرا با بیمه باشد. (3741280) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۰۸:۰۳:۳۶
خاک هم شکم اینها روپرنمیکنه.
ایران بدلیل بی تدبیری مدیران،بهشت پزشکان شده است.آقایان هیچ جا نمی روند،چون امکان نداره درجای دیگه بتونن یک پنجم این پول را دربیارن.ممالک دیگه حساب کتاب داره،عدالت و... داره. (3741330) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۰۸:۱۵:۲۱
آنچنان اززیرمیزی وویزیتهای کلان ودودقیقه ای و.... ثروتمند میشوند که دیگه پزشکی براشون نمیصرفه و
میرن دنبال ساخت وساز و بیزینس. (3741346) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۰۸:۱۵:۴۴
عدم نظارت کافی و داشتن درآمد بی حساب و کتاب پزشکان باعث شده تا نظام پزشکی ایران دچار معضلات عمده یی شود. هر زمان هم که از این وضع انتقادی صورت می گیرد، انواع توجیهات بکار گرفته می شود.
در کشورهای پیشرفته دنیا معمولا افرادی اقدام به تحصیل در رشته پزشکی می کنند که در مقایسه با دیگران احساسات بشر دوستانه قوی تری دارند، نه هوش و شمه اقتصادی بالاتر! (3741347) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۰۹:۳۷:۳۲
فقط اگر ایمان دارند از خدا بترسند که با یک مرض یا حادثه پزشکی را از آنها نگیرد درمملکتی که حقوق بازنشستگان میخواهد به بالای 900هزار تومان برسد اینها به روزی چندمیلیون تومان هم قانع نیستند (3741444) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۰۹:۵۵:۱۳
تا حالا هیچ فکر کرده اید که در طول یک سال به طور متوسط چقدر هزینه بابت به عنوان مثال آرایشگاه زنانه یا مردانه پرداخت می کنید؟! آیا تاکنون آن هزینه را با هزینه ای که به یک پزشک پرداخت می کنید مقایسه کرده اید؟
آیا تاکنون از راکبان پورشه ها و ماشین های گران قیمت پرسیده اید چه کاره هستند که همه را به پزشکان نسبت می دهید؟
آیا تاکنون از شما شهرنشینان و کاخ نشینان پرسیده اید که چه کاره هستند؟ آیا درصد قابل توجهی از آنها پزشک هستند؟
آیا تاکنون به هزینه های گزافی که بابت تدریس خصوصی و یا کلاس کنکور و یا تحصیل در مدارس به اصطلاح نمونه دولتی و امثال آن پرداخت کرده اید، فکر کرده اید؟! آیا تاکنون به این هزینه هایی که از روی میز و به ناچار پرداخت می کنید اندیشیده اید؟
آیا تاکنون در مبادی خروجی از مسافران اروپا، امریکا، آنتالیا و .... پرسیده اید که چکاره هستند؟ چند درصد آنها پزشک هستند؟
دولت متولی امر سلامت جسمی، روحی، اقتصادی و ... جامعه است. علی رغم پرداخت حق بیمه درمانی ثابت و بیمه های تکمیلی هنوز در ارائه خدمات مناسب پزشکی به مردم عاجز است. چرا؟

در این هیاهو هستند پزشکانی که همچنان با گذشت از حقوق مسلم خود خدمت به جامعه و مردم را سرلوحه کار خود قرار داده اند. پس قدردان خدمت آنها باشیم و به صرف وجود تعداد معدودی که سوگند خود را فراموش کرده اند، جامعه پزشکی را یکپارچه محکوم نکنیم. (3741483) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۱۲:۱۲:۵۸
خواب دیدی خیرباشه (3741758) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۱۲:۴۳:۰۵
آقای یا خانم محترم اینگونه قیاسهای مع الفارق(مقایسه تعرفه پزشکی با هزینه آرایشگاه) و آسمان و ریسمان به هم بافتن برای بالا بردن تعرفه پزشکی نشان از حرص و طمع تبدیل طبابت به تجارت آن هم از نوع مکیدن خون مردم دارد (3741829) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۱۳:۱۰:۵۱
باز هم مقایسه تکراری با آرایشگرها و بنگاه داران. (3741884) (alef-3)
 
Malaysia
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۱۸:۰۴:۳۲
حتما خودت پزشکی و آسمان و ریسمان رو بهم می بافی... (3742411) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۲۱:۱۴:۰۱
آقا ببینید بقیه ی کشورها چکار می کنند ما هم همن کار را بکنیم
لازم نیست همیشه از خودمان خلاقیت به خرج بدهیم
یعنی ما مثلا از آلمان که حقوق یک پزشک فقط 2 برابر یک پرستاره بیشتر می فهمیم؟ (3742662) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۹ ۱۷:۳۲:۴۵
دولت نبایدجابه زندبایدبرکارپزشکان نظارت کندچون خودشان خودسرانه 20درصد میگیرند (3747933) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.