توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496310
نظر وزیر اقتصاد قطر درباره تحریم ها علیه کشورش
تاریخ انتشار : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۰
وزیر اقتصاد قطر با بیان اینکه تحریم ها هیچ تاثیری بر اقتصاد این کشور نداشته است، اعلام کرد که کشورهای تحریم کننده دوحه بیشترین ضرر را در مبالات تجاری با دوحه متحمل شده اند.

به گزارش مهر  «شیخ احمد بن جاسم آل ثانی» وزیر اقتصاد قطر در مصاحبه اختصاصی خود با خبرگزاری حریت ترکیه گفت: کشورهایی که دوحه را تحریم کرده اند بزرگترین بازنده در معادلات تجاری با قطر خواهند بود.

بر اساس این گزارش، این مقام قطری بیان کرد: ما می دانیم که کشورهای تحمیل کننده تحریم ها بزرگترین بازنده در زمینه تجاری هستند چراکه واردات کالا از این کشورها به قطر بیشتر از صادرات قطر به این کشورها بود. لذا کفه مبادلات تجاری به سود آنها بود. اکنون شرکت های آنها از صادرات کالا به کشور ما بازمانده اند.

وی همچنین با بیان اینکه بسیاری از شرکت های متعلق به امارات، بحرین و سعودی اکنون پروژه های خود در قطر بنا به خواست دولت هایشان متوقف کرده اند، گفت: بنابراین آنها قرادادهایشان در اینجا (قطر) را از دست داده اند. آنها باختند، کارخانه های آنها صادرات به قطر را از دست دادند. از طرف ما، بله، ما برخی از محصولاتمان را به این کشورها صادر می کردیم و برخی را هم از آنجا وارد می کردیم، اما ما به سرعت جایگزینی برای واردات خود از این کشورها پیدا کردیم. (این یعنی) پایان تاریخ. تجارت ما مانند گذشته ادامه دارد. ما (امروز) هم صادر می کنیم و هم وارد می کنیم.

وزیر اقتصاد قطر در ادامه سخنان خود با بیان اینکه تحریم ها کمترین تاثیر را بر اقتصاد ما داشته اند گفت: هواپیمایی قطر امروز به جز به کشورهای تحریم کننده ما به ۱۵۰ نقطه جهان پروازهای خود را انجام می دهد.

 
 
کلمات کلیدی : قطر+عربستان+امارات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.