نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 338117
آیت‌الله امامی کاشانی: ایران برای امنیت خود آزمایش موشکی را انجام داد
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۱
خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: آزمایش موشک ها در ایران دنیا را نگران کرده است اما ایران برای امنیت خود این کار را می‌کند و با هیچ جای دنیا کاری ندارد.

به گزارش ایسنا، آیت الله امامی کاشانی در خطبه های دوم نماز جمعه این هفته تهران ضمن تشکر از مردم برای حضور در انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی گفت:‌ این حضورها و استقبال مردم از صندوق های رای تهدیدی برای دشمنان اسلام و کشور است.

وی در مورد شرایط حاکم اسلامی اظهار کرد: حکومت در عصر ائمه (ع) با امام و حجت خدا و در عصر غیبت با فقیه جامع الشرایط است که در این راستا روایات فراوانی داریم.

وی در ادامه به روایتی از امام رضا (ع) در مورد حاکم اسلامی گفت: خداوند قانون و احکام و حقوقی دارد که باید حفظ شوند که این کار توسط یک رئیس باید انجام شود و اگر این رئیس فاسد باشد قوانین و حدود از بین می‌روند. پس باید کسی به کشور حکومت کند که عادل باشد و در عصر غیبت کبری آن فرد فقیه جامع الشرایط است.

امامی کاشانی به مقایسه روسای کشورهای دنیا پرداخت و گفت: وقتی شرایط دنیا را بررسی می‌کنیم شاهدیم روسای کشورها در اقصی نقاط دنیا یا به ملت های خود ظلم می‌کنند و یا به ملت های دیگر و در این کار یا مستقیم وارد عمل می شوند و یا در ظلم شریک هستند و حتی آنهایی که پایبند رفاه ملت هایشان هستند دیگران را شکار کرده و ملت‌های دیگر را مورد استعمار قرار می‌دهند اما کشور ایران از زمانی که امام (ره) و مقام معظم رهبری حضور دارند نه تنها به کشورها و ملت های دیگر تجاوز و تعدی نشده است بلکه در داخل شاهد پایبندی به حقوق، فرهنگ،‌ دین و اقتصاد مردم هستیم.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری به قوای سه گانه در موضوعات مختلف گفت: مقام معظم رهبری همواره سه قوه را ترغیب می‌کنند که جامعه از نظر سیاست و اخلاق و علم چگونه باشند و این تاکیدات برخواسته از هویت حاکم است.

امامی کاشانی به ملاقات دیروز اعضای خبرگان با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری توصیه های خوبی را به اعضای خبرگان داشته اند البته ما امیدواریم وجودشان با طول عمر و سلامت زیر سایه امام عصر (عج) باقی بماند و مجلس خبرگان فقط یک تشریفات باشد اما ایشان فرمودند بعد از من مراقب باشید که چه کسی را انتخاب می‌کنید که پایبند ملت ، انقلاب و علم باشد.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در جلسه با اعضای خبرگان به سه نکته توجه به اقتصاد مقاومتی، پیشرفت علم و افزایش توان و قدرت و استقلال در برابر نفوذ بیگانگان تاکید کردند افزود:‌موضوع پیشرفت و شتاب علمی بسیار مورد تاکید مقام معظم رهبری بود و در این راستا شاهدیم موشکی که ایران آزمایش می‌کند تا چه اندازه باعث نگرانی دنیا شده. در حالیکه نظام جمهوری اسلامی ایران به دنبال حفظ امنیت خود است چرا که می‌داند دشمنان اطراف بیکار نمی مانند و شیطنت می‌کنند. اما با توجه به پیشرفت‌های مختلف علمی شاهدیم که جرات ندارند اقدامی انجام دهند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اهمیت قدرت نظام ، سلاح و نیروهای دریایی وهوایی و زمینی برای امنیت کشور گفت: آزمایش موشک ها در ایران دنیا را نگران کرده است اما ایران برای امنیت خود این کار را می‌کند و با هیچ جای دنیا کاری ندارد و در برجام نیز به خوبی نشان داد که اهل مذاکره است و می خواهد کارها با مذاکره حل شود.

امامی کاشانی با تاکید بر اینکه ایران به عنوان کشوری اسلامی باید امنیت خود را حفظ کند و اظهار کرد: اینطور نیست که کشور ایران در برابر تحریم امنیت خود را از دست بدهد و این کارها با برجام ارتباطی ندارد و ایران پایبند به امنیت خود است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران افزود:‌حکومت ایران ، حکومتی است که به حقوق مردم خود توجه دارد و ملت ها را به حساب می آورد و در دنیا یکی است و این به برکت نظام اسلامی و رهبری ولی فقیه است.

امامی کاشانی ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت عالم بزرگ ایت الله طبسی گفت:‌ روز ۲۲ اسفند که به دستور امام (ره) در سال ۵۸ به عنوان روز شهید نامگذاری شد و بنیاد شهید که در این راستا تاسیس شد را گرامی می داریم.
 
کلمات کلیدی : نمازجمعه، آیت الله امامی کاشانی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۱ ۱۵:۱۹:۵۸
آزمایش موشکی با شعار تحریک آمیز امنیت میاره ؟! (3598923) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۱ ۱۹:۳۳:۴۵
نه با سکوت و هر هر کر کر خندیدن در مقابل ناسزاهای طرف مقابل امنیت میاره (3599304) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.