توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 441879
حمایت ترزا می از توافق هسته‌ای در دیدار با نتانیاهو
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۵
سخنگوی نخست وزیر انگلیس گفت: خانم می در دیدار خود با نخست‌وزیر اسراییل قرار است بر حمایتش از توافق هسته‌ای تاکید کند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، ترزا می نخست وزیر انگلیس قرار است روز دوشنبه، 6 فوریه در لندن با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل دیدار کند.

سخنگوی ترزا می گفت که وی در این دیدار قرار است درباره شهرک ‌سازی‌های اسراییل در اراضی اشغالی گفت‌وگو کند و به علاوه بر حمایت خود از توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 تاکید خواهد کرد.

ترزا می همچنین هفته گذشته به‌عنوان اولین مقام بلند پایه خارجی با دونالد ترامپ ریس جمهور جدید آمریکا دیدار و گفت‌وگو کرد. متحدان اروپایی آمریکا می‌ترسند که انگلیس با تغییر موضع خود در قبال اسراییل و توافق هسته‌ای بتواند دل ترامپ را به‌دست آورد.

دونالد ترامپ با انتقاد از توافق هسته‌ای آن را بدترین توافق ممکن خوانده است و پیش از این در رقابت‌های انتخاباتی‌اش گفته بود که این توافق را کنار خواهد گذاشت

نتانیاهو نیز روز پنج‌شنبه در اظهاراتی درباره شهرک سازی‌های اسراییل گفت که در دیدار با همتای انگلیسی خود درباره توافق هسته‌ای هم گفت‌وگو خواهد کرد، چراکه لازم است درباره تغییر واقعیات در منطقه و تهدیدات منطقه‌ای و لزوم اتخاذ رویکردی متفاوت در قبال آنها رایزنی شود.

سخنگوی نخست وزیر انگلیس همچنین تاکید کرد: لندن بر این باور است که توافق هسته‌ای با ایران برای امنیت منطقه بسیار ضروری است.
۱۳۹۶/۰۲/۱۵ ۱۵:۵۲
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۷ ۰۸:۳۱
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۹ ۲۳:۴۵
 
۱۳۹۵/۱۱/۲۷ ۲۱:۱۴
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۸ ۲۲:۱۵
 
۱۳۹۵/۱۱/۰۸ ۱۲:۰۹
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۱ ۲۳:۳۰
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۷ ۱۱:۴۱
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۶ ۰۲:۲۴
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۹ ۰۱:۱۰
 
 
کلمات کلیدی : ترزا می+برجام+نتانیاهو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.