توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 371976
رصد ناو جنگی آمریکا توسط سپاه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۴
تصاویر نزدیک‌شدن شناورهای نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به ناو آمریکایی در تنگه هرمز منتشر شد.

به گزارش تسنیم،  روز گذشته خبرگزاری رویترز خبر داد که ۵ فروند قایق تندرو متعلق به نیروی دریایی سپاه به یک فروند ناو آمریکایی در خلیج فارس نزدیک شده است. این خبر بلافاصله در رسانه‌های جهان بازتاب بسیاری یافت.

طبق این خبر، ۳ فروند از قایق‌های تندروی سپاه پاسداران در این ماجرا، مجهز به تسلیحات نظامی بوده و یک فروند از قایق‌ها هم مجهز به موشک کروز بوده است.

نکته قابل توجه این است که در این کشتی جنگی آمریکا که یواس‌اس نیواورلئان (USS New Orleans) نام داشته است، ژوزف ووتل فرمانده نظامی ارشد آمریکا در خاورمیانه نیز حضور داشته است. او ساعتی پس از انتشار این خبر از روی عرشه همین ناو، به خبرنگاران گفته بود:‌ نزدیک شدن قایق‌های ایرانی بدون مخاطره و امن بود.

رصد ناو جنگی آمریکا توسط سپاه +عکس
ناو یواس‌اس نیواورلئان

ساعتی پس از این خبر، سردار تنگسیری جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه اعلام کرد که، "تحت نظر قرار دادن شناورهای بیگانه در منطقه‌های مأموریتی نیروی دریایی سپاه موضوع جدیدی نیست و این کار همواره به‌صورت مستمر و شبانه‌روزی انجام شده، می‌شود و خواهد شد".

وی افزود: ما براساس مأموریت‌های محوله، تردد و جابه‌جایی هر شناور از کشورهای بیگانه به‌ویژه کشورهای فرامنطقه‌ای و به‌طور خاص دشمنان انقلاب اسلامی، شیطان بزرگ آمریکا را که حضورشان برای ما تهدید ذاتی و شرّ مطلق است با دقت و حساسیت دنبال می‌کنیم و آنان نیز نسبت به این مسئله کاملاً تمکین کننده هستند.

حالا، سایت روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال از عرشه ناو نیواورلئان تصاویری از نزدیک‌شدن یک فروند قایق تندرو و یک فروند ناوچه سپاه به ناو آمریکایی را منتشر کرده است.

این تصاویر نشان می‌دهد که ناوچه سپاه که به ناو آمریکایی نزدیک شده است، همان "ناوچه موشک‌انداز تندر" است. این ناوچه با طول 38.6 متر و عرض 6.8 متر، می‌تواند با سرعتی در حدود 65 کیلومتر بر ساعت در آب حرکت کند.

رادار سطحی برای کشف و ردگیری اهداف سطحی و شناورهای دشمن با قابلیت شناسایی ده‌ها هدف، رادار ناوبری برای کمک به مسیریابی و رادار کنترل آتش برای هدایت تسلیحات به‌همراه سامانه‌های هشدار راداری، جنگ الکترونیک و سامانه‌های مخابراتی از جمله تجهیزات این شناور رزمی است.

ناوچه تندر به دو قبضه توپ دولول 30میلی‌متری و 23میلی‌متری و همچنین یک قبضه تیربار دوشکا 12.7میلی‌متری مسلح است. اصلی‌ترین سلاح این ناوچه، 4 فروند "موشک کروز نور" است که می‌تواند اهداف را در فاصله حدود 120کیلومتری، با دقت بالا مورد اصابت قرار دهد.

تصاویری را که وال استریت ژورنال و رویترز از ماجرای نزدیک شدن شناورهای سپاه به ناو آمریکایی منتشر کرده در ذیل ببینید:

رصد ناو جنگی آمریکا توسط سپاه +عکس

رصد ناو جنگی آمریکا توسط سپاه +عکس

رصد ناو جنگی آمریکا توسط سپاه +عکس
 
کلمات کلیدی : توقیف ۲ قایق آمریکایی در خلیج فارس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.