توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 457773
عیدی 20 میلیمتری بهار به مردم/مازندران رکوردار بارش شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۶
بنا بر بررسی‌های صورت گرفته ارتفاع كل ريزش‌های جوی از ابتدای سال آبی تا نهمین روز از فصل بهار 194 میلیمتر گزارش شده که این میزان بارندگی در مقایسه با هفته گذشته 20 میلیمتر افزایش داشته است.

بر اساس بررسی های صورت گرفته ارتفاع كل ريزش‌های جوی از اول سال آبی تا پایان نهمین روز از فروردین ماه بالغ بر 194 ميليمتر بوده که این رقم در مقایسه با هفته گذشته 20 میلیمتر افزایش داشته است.
 
اين حجم از بارندگی نسبت به ميانگين دوره‌های مشابه درازمدت( 178 ميليمتر) 9 درصد افزایش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته( 176 ميليمتر) 10 درصد افزایش را نشان می‌دهد.
 
همچنین حجم بارش از اول مهر تا پايان روز 9 فروردین ماه معادل 319.717 ميليارد مترمكعب گزارش شده است. 
  
میزان بارش در حوضه آبریز دریای خزر در سال آبی جاری 251 میلیمتر گزارش شده، که این رقم در مقایسه با سال آبی گذشته 23 درصد کاهش و در مقایسه با بلند مدت 48 ساله 3 درصد کاهش داشته است. 
 
در حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان، میزان بارش‌ها تاکنون 334 میلیمتر گزارش شده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته و متوسط 48 ساله 13 درصد افزایش داشته است.
 
حوضه آبریز دریاچه ارومیه تاکنون شاهد 141 میلیمتر بارش بوده که این رقم در سال گذشته 210 میلیمتر ثبت شده، از همین رو در مقایسه با سال آبی گذشته این حوضه آبریز شاهد کاهش 33 درصدی است.
 
میزان بارش در فلات مرکزی ایران با 40 درصد افزایش نسبت به سال گذشته 134 میلیمتر به ثبت رسیده است.گفتنی است این حوزه در مدت مشابه سال گذشته 96 میلیمتر بارش تا این مدت داشته و همچنین میانگین متوسط بارش در 48 ساله گذشته این حوضه 115 میلیمتر گزارش شده است.
 
حوضه مرز شرق از ابتدای سال آبی جاری تاکنون 56 میلیمتر بارندگی داشته و این در حالی است که این منطقه در مدت مشابه سال آبی گذشته 79 میلیمتر بارش را تجربه کرده بود و این نشان از کاهش 29 درصدی بارش ها در مقایسه با سال آبی گذشته و کاهش 27 درصدی نسبت به آمار 48 ساله بلند مدت در این حوضه است.
 
حوضه آبی قره‌قوم تاکنون 147 میلیمتر بارش داشته است که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 120 میلیمتر بوده که نشان دهنده افزایش 22 درصدی بارش ها نسبت به سال گذشته و افزایش 8 درصدی نسبت به میانگین بلند مدت 48 ساله داشته است.
شایان ذکر است بیشترین میزان بارندگی به ایستگاه دینارسرا استان مازندران با 1037 میلیمتر و کمترین میزان برای ایستگاه محمدآباد در استان یزد با 17.2 میلیمتر بارندگی گزارش شده است.
 
کلمات کلیدی : نوروز ۹۶+پیش بینی وضع هوا+بارش باران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.