توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 383008
پرونده‌های احمدی‌نژاد در دادگاه خاک می‌خورد/ رییس‌جمهور سابق به مراجع قضایی پاسخگو نیست
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۳
 خانه ملت به نقل از سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس نوشت: هیچ پرونده‌‌ای در کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس از دوره قبل تاکنون مفقود نشده است.

بهرام پارسایی گفت: امکان دارد پرونده‌ای مختومه شده و از روند بررسی خارج شود اما تاکنون هیچ مورد مفقودی پرونده در کمیسیون مشاهده نشده است؛ از این‌رو عدم رسیدگی به یک پرونده به‌معنای گم‌شدن آن نیست.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اخیرا یکی از نمایندگان شکایتی را مطرح کرده بود که بر اساس آن برخی از پرونده‌ها از دوره قبل در کمیسیون اصل ۹۰ مفقوده شده، البته باید بگویم که موضوع مورد ذکر این نماینده، یک پرونده در ۱۷ بند بوده، که رییس قبلی کمیسیون تصمیم بر مختومه کردن آن گرفته بوده، از این‌رو کمیسیون در نامه به نماینده شکایت‌کننده، ضمن رد موضوعات مطرح‌شده، این مسائل را توضیح داده است.

وی ادامه داد: محورهای پرونده مذکور بیشتر درباره تخلفات دولت قبل از جمله در بحث تخلفات در یکی از جزایر و بروز تخلف در یکی از بانک‌های خصوصی بوده است.

این نماینده مجلس دهم، با اعلام این‌که در شرایط کنونی ۳ پرونده شکایت از احمدی‌نژاد در دادگاه‌های ذی‌صلاح در جریان است، افزود: اما متأسفانه رییس‌جمهور سابق به مراجع قضایی پاسخگو نیست و اصلا در دادگاه حاضر نمی‌شود، حال این سوال پیش می‌آید که آیا قانونی وجود دارد که وقتی افراد از حضور در دادگاه امتناع می‌کنند، با آن‌ها برخورد شود.

پارسایی ادامه داد: بر اساس گزارش‌های واصله تاکنون دستگاه قضا سه مرتبه احمدی‌نژاد را برای حضور در دادگاه احضار کرده ولی وی تاکنون به این درخواست تن نداده است. حال اگر یکی از شهروندان این اقدام را انجام نمی‌داد، چه رفتاری با آن انجام می‌شد؟

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس، افزود: دستگاه قضا باید هرچه سریع‌تر بر اساس قانون،گزارش خود درباره پرونده تخلفات رییس‌جمهور سابق را به کمیسیون اصل ۹۰ ارائه کند زیرا طبق قانون، قوه قضائیه بعد از یک ماه از ارجاع پرونده از سوی کمیسیون، باید پاسخ نهایی خود را بدهد.
 
کلمات کلیدی : احمدی نژاد+دادگاه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.