توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 438700
نوبخت: من نگفتم شهرداری مسئول است باید بررسی شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۱۳
نوبخت گفت: شهردار محترم درگیر این کار و متالم است و فضا را به این سمت نبریم. اجازه دهیم کار دارد انجام می‌شود، خواهش می کنم از نتیجه صحبت های من این بر نیاید که دولت انگشت اتهام را به سمت شهرداری برده است.

به گزارش فردا، نوبخت درباره پیگیری حادثه ساختمان پلاسکو و مسئول این حادثه اظهار داشت: جامعه این روزها، متالم است و هنوز پیکر پاک آتش‌نشانان ایثارگر و شهروندان عزیز زیر آوار است. در این شرایط پرداختن به هر موضوعی غیر از آواربرداری، تشییع و تدفین ابدان این عزیزان، مصلحت نیست. ولی همزمان مسئولان باید به چرایی این حادثه، چگونگی از پیشگیری موارد مشابه و جبران خسارات مادی و معنوی به شهروندان بپردازند.

وی ادامه داد: مسئولان نباید خود را درگیر جو احساسی قابل قبول جامعه کنند. به همین جهت در جلسه هیات وزیران در روز یکشنبه به دستور آقای رئیس جمهور، کمیته ویژه ای مامور رسیدگی به چرایی و چگونگی حادثه شد.

سخنگوی دولت تاکید کرد: البته قانون صراحتا شهرداری را مسئول پیشگیری می داند. البته در حادثه ای که شهردار و آتش‌نشانها درگیر کارند؛ باید تامل کرد آواربرداری و تشییع و تدفین ابدان مطهر آتش‌نشانان صورت گیرد و پس از آن، کمیته دنبال خواهد کرد چرا این اتفاق افتاده است.

نوبخت افزود: از نظر معنوی خانواده های این عزیزان انتظار دارند آتش‌نشان‌های جان‌باخته در زمره شهدا محسوب شوند که بنیاد شهید در این زمینه اقدام کرد. همین‌طور تسهیلاتی برای کسانی که خسارت مالی دیده اند در نظر گرفته شده است. قانون به صراحت دستگاه مسئول را مشخص کرده و اجازه بدهید گزارش به وقت تنظیم و ارائه شود.

در ادامه خبرنگار ما پرسید: شما از شهرداری تهران به عنوان مسئول این حادثه نام بردید، در حالی که بسیاری از کارشناسان و نمایندگان مجلس عقیده دارند که وزارت کار مسئول اصلی این حادثه است که سخنگوی دولت پاسخ داد: از پاسخی که من داده ام این تیتر نشود که شهرداری تهران مسئول بوده است. من سعی کردم خیلی منصفانه بگویم که این موضوع را واسپاری کنیم به کمیته‌ای که تشکیل شده است.

سخنگوی دولت تصریح کرد: شهردار محترم درگیر این کار و متالم است و فضا را به این سمت نبریم. اجازه دهیم کار دارد انجام می‌شود، خواهش می کنم از نتیجه صحبت های من این بر نیاید که دولت انگشت اتهام را به سمت شهرداری برده است.
 
کلمات کلیدی : نوبخت+شهرداری+پلاسکو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.