توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 428143
گزارش خبرگزاری فرانسه از تهران به مناسبت سال نو میلادی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۸
خبرگزاری فرانسه در گزارشی با اشاره به امنیت موجود برای شهروندان مسیحی مقیم ایران نوشت: جامعه مسیحیان در کنار یهودیان و زرتشتیان به رسمیت شناخته شده و حمایت می‌شوند.

به گزارش فارس، «خبرگزاری فرانسه» در گزارشی از تهران به مناسبت جشن‌های سال نوی میلادی و آرامش موجود در ایران برای ادیان مختلف نوشت: ایران یکی از امن‌ترین مکان‌ها در خاورمیانه برای مسیحیان است.

این رسانه می‌نویسد: با وجود خروج مسیحیان از ایران، جامعه مسیحیان در کنار یهودیان و زرتشتیان براساس فرمان آیت الله العظمی روح الله خمینی (رهبر فقید انقلاب ایران) به رسمیت شناخته شده و حمایت می‌شوند.»

«نیلوفر»، بانوی جوان مسلمان ایرانی که همراه با هسمرش در حال خرید در یکی از خیابان‌های تهران در شب سال نوی میلادی است، در این زمینه می‌گوید: «جشن‌های کریسمس واقعا جالب و جذاب است و من تزیین درخت‌های کریسمس را دوست دارم. از دید ما این مسئله نوعی احترام به عقاید آن‌ها است.»

این رسانه فرانسوی با اشاره به جنب و جوش راحت شهروندان مسیحی مقیم پایتخت برای برگزاری با شکوه جشن‌های کریسمس به سخنان دیگر شهروند تهرانی اشاره می‌کند.

«حامد داوودیان» صاحب فروشگاه مواد غذایی می‌گوید که جامعه مسیحیان ایران هرگز با محدودیت از سوی مقام‌های ایران مواجه نیستند.

وی در این زمینه با بیان این‌که ارامنه دوشادوش دیگر ایرانی‌ها در جریان نبرد هشت ساله تحمیلی در دهه هشتاد میلادی جنگیدند، گفت: «ارامنه ۴۰۰ سال است که اینجا هستند. آن‌ها جایگاه رفیعی برای ما دارند. بین سی تا سی و پنج شهید از ارامنه تنها در محله ما وجود دارند.»

خبرگزاری فرانسه در خاتمه این گزارش به سراغ «رمزی گارمو» سر اسقف اعظم آشوری‌های ایران در پایتخت رفت.

وی نیز با توضیح تاریخچه‌ای از حضور آشوری‌ها در ایران با اشاره به امنیت موجود در این کشور برای ادیان مختلف گفت، از این‌که در این منطقه خسته از جنگ، ایران مرکز صلح است، شکرگزار است.

وی گفت: «خدا را شکر که واقعا در صلح و امنیت هستیم اما همسایگان ما در غم،اندوه و خشونت زندگی می‌کنند. ما امشب برای آن‌ها دعا می‌کنیم.»
 
کلمات کلیدی : سال نو میلادی+تهران+خبرگزاری فرانسه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.