نظر منتشر شده
۴۷۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 268448
 
سیاسی کاری پشت نام مکرم «بانوی انقلاب»
کبری آسوپار؛ 5 اردیبهشت 94
تاریخ انتشار : شنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۱
آن شب اخبار از بزرگداشتی گفت که برای مردم تازگی داشت؛ سخن از بانویی بود که مردم تا پیش از این صورت پوشیده در چادر سیاهش را دیده بودند و آنهایی که اهل مطالعه بودند، از نازپروردگی های پیش از ازدواج او، از همه ی ساختن هایش با زندگی طلبگی امام امت، از جواب منفی اش به خواستگاری آقا سید روح الله و خواب جالب و آسمانی پس از آن و از اوج ارادت و عشق امام به او که در یکی از نامه های دوران تبعید امام به ایشان نمود بارزی داشت، باخبر بودند؛ اما به هر روی آن بزرگداشت و آن عکس های خانوادگی با چادر رنگی اتفاق تازه ای بود. اتفاق تازه ای که در میانه اتفاقات کهنه ی سیاسی و جناحی غبار گرفت و آنچنان که باید به سمع و نظر جان مردم نرسید.

همه ی ساعت ها و روزهای پس از همایش بانوی انقلاب، همه ی آنچه که باید حاشیه ی این مراسم می بود، متن اصلی شد و «بانوی انقلاب» که حق عظیمی بر گردن این امت دارد، میان منفعت طلبی های کهنه مردان و سیاست زدگی های نو مردان سیاست گم شد. روزهای پس از بزرگداشت بانو، همه ی آنهایی که باید حرفی بزنند، بجای گفتن از بانوی انقلاب، از شبهه ی «شیرینی جام زهر در کام امام» می گویند؛ از «کاندیداتوری حاج آقا به دلیل نظر همسر امام»؛ «از حق الناس بودن رأی مردم»؛ از شبهه ی بزرگ تقلب در انتخابات در کلام حاج آقا که «چطور به خودمان حق می دهیم، آن کسی که مردم نمی خواهند را مسلط کنیم؟» و از شبهه ی «تغییر نظر امام در مورد محدودیت های شرعی بانوان در تعامل با نامحرم» و از ظلم ها و سرکوب های جمهوری اسلامی! و از دلواپسانی که زمان امام هم ایشان را اذیت می کردند!

به همین سادگی همه ی همایشی که به نام بانوی امام انقلاب اسلامی ایران برگزار شد، تحت الشعاع نظرات سیاسی و جناحی حاج آقا قرار گرفت؛ فقط از آن رو که برگزارکنندگان همایش سمت و سوی سیاسی حاج آقا را همسو با خویش یافته اند. این مبنا قرار گرفتن همسویی سیاسی برای شکل گیری محتوای همایش فوق ادعای گزافی نیست؛ فقط کافی ست مولفه های دیگری را هم در نظر بگیریم. چهره های دعوت شده به همایش بانوی انقلاب، یکی از دو ویژگی زیر یا هر دو را دارا هستند: مدعوین یا نسبت فامیلی با نوه های امام خمینی (ره) دارند و یا نسبت سیاسی و جناحی با کسانی دارند که پس از رحلت حاج احمد آقای خمینی و نیز درگذشت همسر گرامی امام خمینی همچنان بیت امام نامیده می شوند. اینگونه است که قدم اول در سوءاستفاده ی سیاسی از نام «همسر امام» توسط نزدیکان نسبی ایشان برداشته می شود؛ آنچنان که پیش تر نیز عناوینی دیگر که به سبب نسبت داشتن با امام امت برای این مردم بحق مقدس می نماید، در خدمت جناح سیاسی متبوع و مطبوع نوه های امام خمینی (ره) قرار گرفته بود؛ «جماران» با درگذشت حاج احمد آقای خمینی حسینیه ای شد که فقط در اختیار تجمعات یک جناح سیاسی خاص قرار می گیرد و بعدتر هم نام سایتی که باز هم نه آنچنان که از این اسم انتظار می رود برای شناخت امام امت، بلکه برای خبررسانی های جناح مدنظر بستگان امام مورد استفاده است. مراسمات مختلف حرم امام خمینی (ره) نیز از این امر مستثنی نیست...

سخنرانان همایش بانوی انقلاب همگی از همان جناح مورد حمایت نوه های امام (ره) هستند؛ و البته کوشیده اند که بانو را هم در همان چارچوب تنگ جناحی محصور کنند. اینگونه است که ریاست سازمان محیط زیست، به صرف اصلاح طلب بودن و البته زن بودن، مجال می یابد تا سخنران همایش بانوی انقلاب باشد و از این رهگذر فرصت یابد تا او هم به سهم خویش، امام را برای جناح خود مصادره کند: «امام خمینی(ره) نگاه "اعتدالی" نسبت به زن داشتند. این نگاه اعتدالی ایشان باید مورد توجه قرار گیرد و بار دیگر در بعد داخلی و بین‌الملل به آن پرداخته شود.» طبیعتاً اندیشه ی امام را از هر افراط و تفریطی منزه می دانیم؛ اما نمی توانیم آن همه هم ساده لوح باشیم که این «اعتدالی» را صرفاً لغوی معنایابی کرده و از معنای مصطلح آن در ادبیات سیاسی دو سال اخیر ایران صرف نظر کنیم.

با پایان همایش و در حالی که موج اعتراضات اصولگرایان به سخنان هاشمی رفسنجانی بالا گرفته بود، جماران دات آی آر خط خبری اعتراض به صدا و سیما به دلیل عدم پخش زنده ی همایش فوق را دنبال می کرد. خطی که پیش از برگزاری همایش و با القای درخواست مردم برای پخش زنده ی همایش فوق در این سایت آغاز شده بود. (یک کامنت ناشناس در سایت جماران در روزهای قبل همایش تبدیل به خبری مستقل با محتوای درخواست پخش زنده همایش بانوی انقلاب از تلویزیون می شود!) واقعیت آن است که استفاده از نام بانوی انقلاب برای پیشبرد اهداف سیاسی، تنها زمانی می توانست تام و کامل شود که آن سخنان از تلویزیون پخش شود؛ و البته پخش مستقیم از رسانه ای که هواداران این جناح خاص معتقدند اصلاً بیننده ای ندارد، آن قدر برای ایشان مهم می شود که هاشمی رفسنجانی وسط سخنرانی سیاسی مهمش به آن اشاره و اعتراض می کند!

سیاسی بازی ها در میانه ی هجمه علیه صدا و سیما به همسان سازی عدم پخش مراسم با بی توجهی به امام رسید و صراحتاً گفته شد که «این برخورد می تواند نوعی کم توجهی به امام (ره) نیز تلقی شود.» گزاره ای که در همه ی سال های اخیر پی گرفته شده تا هر نوع اعتراض و انتقاد به بستگان یا نزدیکان امام را اعتراض به خود ایشان بدانند و عملاً فضایی ایجاد شود که کسی به نسل سوم پس از حضرت امام هم جرأت انتقاد نیابد. یقیناً این نوشته نیز از این اتهام مبری نخواهد بود؛ وقتی هنوز ندانسته ایم که یکی از دلایل قیام خونین آقا سید روح الله خمینی، براندازی خاندان بازی ها بود... (همایش بانوی انقلاب فرصتی دست می دهد تا نوه های امام مورد تمجید قرار بگیرند و از خصائل نیکوی آنان صحبت شود و حتی سید حسن خمینی «علامه» نامیده شود!)

فردگرایی و اصالت بخشی به سابقه نیز در این هنگامه، تا جایی پیش می رود که گوینده ی آن جمله ی القای کم توجهی به امام توسط صدا و سیما، در مورد انتقادات به خاطره ی انتخاباتی هاشمی رفسنجانی از همسر امام نیز گفته بود که «ما باید به کسی مثل آقای هاشمی که از یاران امام خمینی بودند اعتماد و خاطرات او را قبول کنیم و الا اساسا باید در اصل انقلاب شک کرد.»! کدام منطقی می گوید که اگر در سخنان امسال یک شخصیت سیاسی تشکیک کردیم، انقلاب ۳۶ سال پیش هم که او یکی از شخصیت های تاثیرگذارش بوده، زیر سوال خواهد رفت؟! نه انقلاب معطل شخصیت ها مانده و نه کسی به سابقه ی درخشان و کم نظیر هاشمی ایرادی وارد کرده است...

و البته ادامه ی این واکنش ها نشان داد که موضوع اصلاً همسر امام نیست: «اگر این سازمان انتقادات آقای هاشمی در آن همایش را قبول ندارد، بهتر است به جای بایکوت کردن سخنان ایشان به این انتقادات پاسخ بدهد و قضاوت را به عهده مردم بگذارد.»

می توان گفت کسی در سطح آیت الله هاشمی رفسنجانی – حتی بی درنظر گرفتن مناصب حکومتی کنونی اش – حق دارد که شبهات و ایرادات خود را مطرح کند و البته بایستد و جواب هم بشنود، نه از تریبون های یک طرفه، فقط بگوید؛ اما نکته آنجاست که چرا باید این طرح نظرات سیاسی و شبهات به نام همسر امام صورت پذیرد؟!

و سرانجام وقتی پس از ده روز گزیده ای از همایش بانوی انقلاب و آن بخش سخنان هاشمی که در مورد همسر امام است، از شبکه سوم سیما پخش می شود، تیتر «آیت الله هاشمی به تلویزیون بازگشت» همراه با جملات زیر در خروجی سایت جماران و سپس در روزنامه ی دولتی ایران، دغدغه ای از دغدغه های جنجال بر سر پخش مستقیم همایش را عیان می کند: «با پخش بخشی از سخنرانی آیت‌الله اکبر هاشمی رفنسجانی در مراسم سالگرد بانوی انقلاب و همسر امام خمینی (ره)، به غیبت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در تلویزیون طی چند سال اخیر پایان داده شد... اتفاقی که می‌تواند نشانه تغییر خط مشی رسانه ملی درباره هاشمی و یا استثنا‌ قائل شدن به واسطه نقدهای مطرح ‌باشد.» در روزهای بعد هم تحلیلی به قلم برادر هاشمی رفسنجانی و با تیتر «رویکرد صداوسیما درباره آیت الله هاشمی تغییر کرده؟» در سایت جماران منتشر می شود.

و اصلاً کسی حواسش نیست که قرار بود حداقل در ظاهر دغدغه مان شناساندن بانوی امام به مردم باشد! و میان این همه گفتن ها از محتوای سخنرانی اصلی ترین سخنران این جلسه، کسی از نسبت این محتوا با بانوی انقلاب نمی گوید و نمی پرسد که اگر این شبهات سیاسی حاج آقا به سمع و نظر مردم نرسد، در شناخت مردم از بانوی امام چه خللی وارد می شود؟! حال بماند که در طول مراسم چند بار نام همسر امام اشتباه گفته می شود!
 
علی
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۱:۵۰:۱۱
اگر امام زنده بودند چنین اجازه ای رو به نوه هاشون نمی دادن... (2845987) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۲:۵۴:۳۴
تو از کجا میدونی؟ (2846195) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۳:۵۸:۲۵
اگر آقای هاشمی با خدای خودش خلوت کند باید از رای نیاوردن خویش در انتخابات ریاست مجلس خبرگان این نتیجه را بگیرد که این قدر به اطرافیان خویش که هیچ ارادتی به او ندارند اعتماد نکند. (2846356) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۲۰:۰۳
آقای هاشمی گفته است فرزندان من انقلابی‌اند. عرض می‌کنیم چگونه می‌شود انقلابیونی را در نظر گرفت که در سال 88 به همراه خارجی‌ها علیه ملت فتنه درست کردند و آن همه خسارت به کشور و نظام وارد ساختند! انقلابی از این نوعش را تا حال ندیده بودیم! (2846985) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۹:۱۵:۵۶
غارتگراني كه شلنگ 8 اينچ به بيت المال وصل كردند مواظب باشند كه ملت در حال نزديك شدن به نقطه اي است كه چيزي براي از دست دادن نداشته باشد و انوقت نه تنها روز جزايشان رسيده , بلكه ايران عزيزمان هم صدمه خواهد ديد. با خود فكر ميكردم آيا براي جانبازان و خانواده ايشان, براي شهدا و بازماندگانشان, و بطور كلي براي ملت ايران فرقي دارد كه صاحب جزيره كيش اشرف پهلوي باشد يا فا...؟ آيا اين ثروت از باغ سحر آميز پسته بدست آمده؟ چرا در زمان ... (2847304) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۲۲:۲۷:۱۸
خانواده شهدا راضي نيستند كه در ارگانهاي انقلابي حقوق هاي چند ميليوني به كساني پرداخت شود كه كل كار مفيدشان به اصطلاح خودشان حفظ ارزشهاست . براي انها فرقي نميكند كه افسران شاهنشاهي در رفاه كامل باشند يا..... (2847717) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۱:۰۶:۵۷
داستان نگو.
مردم همتونو به یه چشم می بینن.
هاشمی، برادران ... ، احمدی نژاد، لاریجانی ها و بزرگترها رو... (2848020) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۴:۱۲:۵۷
ببین داد نزن این حنات همه دیگه رنگی نداره (2848131) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۷ ۰۷:۱۹:۵۰
سلام. آرام صحیت کنید. (2850588) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۹:۱۷:۲۹
چندي پيش شخصي مدعي بود, پايه گذار صهيونيزم در ايران بعد از انقلاب در ايران آقاي ... هستند. براي من هضم اين مسئله در ابتدا كمي مشكل بود, ولي هر چه جلوتر ميرويم ميبينم ايشون چندان هم بيراه نگفته اند. همانطور كه دکتر احمدی نژاد عزيزمان فرمودند صهيونيست ها از يك دين بخصوص نيستند و اينها يك جماعت دو هزار نفري در كل دنيا هستند كه با استفاده از ثروت هاي عظيمي كه از چپاول ثروتهاي ملل دنيا بدست آوردند, دولتها و ملتها را تهديد و كنترل ميكنند. این عدالت نیست که فلان آقا و و نزديكان و اطرافيانش صد ها ميليارد دلار از ثروت ملی کشور رو یا از ايران خارج کنند و یا به صورت املاک و کارخانه های مصادره شده در داخل کشور به گروگان بگیرند و با تعین نرخ دلار و طلا و املاک با اقتصاد مملکت بازی کنند. ولي من دلم روشن هست كه به به فضل الهي در آینده ای نزدیک صهيونيست ها را چه در داخل و چه در خارج از ايران شكست خواهيم داد. (2847312) (alef-11)
 
قارونی
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۲۳:۱۶:۲۶
شاید راستی راستی به این نتیجه رسیده ای که قیامتی در کار نیست که اینطور به محابا تهمت میزنی؟؟؟ (2847823) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۲۳:۵۱:۴۷
فرقه ی احمدی نژاد-مشایی در مسیر تباهی... (2847886) (alef-3)
 
پوریا
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۰:۴۳:۳۵
چه داغی گذاشت بر دل حاج آقا این احمدی نژاد که هنوز صدای جلز و ولزش بلنده....گر چه از احمدی نژاد هم خوشم نمیاد اما از اینکه کسی اومد و رشته غارت این خانواده و دار و دسته شان را پاره کرد خوشم میاد (2848470) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۲:۳۱:۰۰
این داغ را احمدی نژاذ و حامیانش بر دل همه مردم ایران کذاشتند که حالا حالا کند آن پاک نخواهد شد. تورم 45 درصدی فقط یکی از آنها است. که باعٍث نابودی هزاران خانواده با ایمان در این مملکت شد. (2848780) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۲۰:۵۱:۲۲
ادعای تحمل مخالف توسط هاشمی دروغ و فريب است. زمان حکومت هاشمی رفسنجانی کسی جرأت مخالفت نداشت. فضای خفقان همه جا حاکم بود. (2847510) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۱:۰۸:۰۲
قبلی هاش چی؟ (2848021) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۲۴:۰۱
آقای هاشمی در مصاحبه با مهر گفته اند که در جنگ، مهدي و ياسر هر دو مجروح شدند. يكي شيميايي شد و ديگري مجروح. خوشبختانه از لحاظ زندگی هم احتیاجی نداشتند و ندارند که دنبال کارهای مادی بروند.
همه‌ انقلابی و در عین حال نسبت به بعضی از کارهایی که می‌بینند، منتقد هستند و همان انتقاداتشان باعث می‌شود که بعضی‌ها این حرف‌ها را بزنند. من فکر می‌کنم خانواده ما در انقلاب بزرگ شده و در انقلاب می‌ماند و با انقلاب می‌میرد. (2846999) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۰:۳۷:۴۹
بمیری براشون ....تو ساده هم باور کردی ....لابد مردم هم بوقند که این چرندیات را باور کنند .....داداش چی زدی؟؟؟؟؟؟؟ (2848443) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۲:۱۷:۰۷
متاسفانه آقای هاشمی با نقل خاطره از قول امام نسبتی را به ایشان می دهد که با منش و رفتار سیاسی سالهای گذشته ایشان ناسازگار است اما در عوض با مشکل امروز هاشمی جور در می آید همین باعث شک می شود. وگرنه خاطره گویی بد نیست. آقای هاشمی هر وقت نیاز به حل مشکل شخصی خودشون دارند به نقل خاطره روی می آورند. روزی که با فتنه گران همراهی کرد عوض این که خود را از کودتای آشکار کنار بکشد از شهید بهشتی خاطره نقل کرد که مثلا روزی هاشمی مظلوم خواهد شد! امروز برای توجیه معامله با آمریکا از قول امام شعار مرگ بر آمریکا را زیر سوال می برد. گویا امام همه مواضع متضاد با مواضع رسمی و علنی خود را فقط درگوش آقای هاشمی گفته اند!!!!! (2848747) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۲۵:۱۷
عرضم با دستگاه قضایی این است که آيا یک خانواده می‌تواند این قدرت را داشته باشد که نگذارد حکم الهی در مورد تخلف بیش از یک دهه‌ای فرزندش اجرا شود؟ امیدوارم این دستگاه بزرگ اعتماد ملت را با صدور حکم الهی در مورد مهدی هاشمی به خود جلب کند. (2847006) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۰:۲۳:۵۰
دلت خوشه ها ! كافيه خداى نكرده گذرت به دادگاه ها بيفته اونوقت دريافتن اينكه چه اوضاع عجيب و غريبى است نيازى به ضريب هوشى بالا نخواهد داشت . و نيز فهميدن اينكه بقول يكى از .....! و تو خود بخوان حديث مفصل از اين مجمل … (2847955) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۲۰:۳۳:۲۸
سخنان آقای هاشمی در دیدار با شورای هماهنگی اصلاحات در رابطه با انتخابات سال آینده و تشکیک در صحت مراحل رای‌گیری مشابه اظهارات ایشان در اواخر سال 87 است و لذا نگران کننده است. مگر خود ایشان با همین ساز وکار دو بار رئيس‌جمهور نشد پس چرا همان موقع این حرف‌ها را نمی‌زدند. (2847475) (alef-3)
 
سعید
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۰:۵۷:۲۵
دوست گرامی این چه حرفیست که می زنی؟! عرصه سیاست که عرصه ثبات نیست.انتخابات در زمانهای مختلف توسط مجریان مختلف برگزار می شود.سلیقه ها فرق می کند.مهره چینی ها فرق می کند.انگیزه ها وتعهدها متفاوت است. انتخابات پنجاه سال پیش با حالا یکی است؟پس همه انتخابات زمان شاه سابق هم باید مورد تایید شما باشد!هست؟جوری حرف می زنید که گویی عرصه سیاست عرصه جامدات بی روح است.کاری به هاشمی ودیگران ندارم اما این حرف شما منطقی نیست.نمی دانم آقای توکلی ودوستانشان که همواره منتقد سرسخت هاشمی بوده اند این متن را منتشر می کنند یا نه اما به هرحال نقد تفکر سوای از نقد ومخالفت با افراد است.اصول اندیشه را نمی شود به آوردگاه مخالفت با افراد برد و قربانی کرد.نباید به گونه ای حرف بزنیم که صد سال گذشته را هم تطهیر کنیم. به هرحال خواننده می خواند وقیاس می کند برادر من. (2848522) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۲۰:۳۴:۴۵
آقای هاشمی هر چه هم سابقه درخشان مبارزاتی، انقلابی و مدیریتی داشته باشد باید همانند سایر مراجع معظم تقلید و خواص اهل حق کشور دیدگاه‌هایش را با رهبر معظم انقلاب تطبیق دهد و از بیان سخنان دشمن شادکن پرهیز نماید. (2847478) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۰:۳۳:۱۰
چرا اقایون از پخش چهره هاشمی از تلوزیون عصبی هستند (2848433) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۶:۵۰:۰۷
کسی عصبانی نمیشه بلکه مردم از دست این مرد خسته شده اند و حوصله توهماتش را ندارند (2849444) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۳:۵۹:۲۷
آقای هاشمی قبل از اینکه خود را نامزد ریاست مجلس خبرگان کند تکلیف کسانی را که در ایام فتنه با شعار طرفداری از ایشان در خیابان‌های تهران اقدام به روزه‌خواری علنی و نمازجماعت مختلط دختر و پسر در نمازجمعه به امامت ایشان کردند روشن نماید. (2846361) (alef-17)
 
خدیری
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۶:۱۶:۰۷
خیلی ها هم که به امامت دیگران نماز جمعه میخوانند کار هائی میکنند که صد مرتبه بد تر از کار آن دختران بی حجاب به زعم شماست.
پول زور گرفتن از رحیمی بد تر است یا ..
وام های کلان که خون ملت است را گرفتن و پس ندادن بد تر است یا ....
دلار را یکشبه از 1000 به 4000 رساندن و میلیارد ها به جیب زدن و همه چیز را 4 برابر کردن و تورم را به خورشید رساندن و نان را از سفره مردم بردن بد تر است یا ...
تمام دنیا را دشمن نامیدن و دشمن کردن و مرز ها را نا امن کردن و ایرانی را بی اعتبار و آب رو کردن بد تر است یا .....
انصاف بده کدام زشت تر است . 4 تا مو بیرون باشد بد تر است یا این آقایان با کج دستی هایشان ملتی را به انحراف فکری و عملی و فرهنگی کشاندن . (2846797) (alef-17)
 
سید
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۲۰:۵۹:۲۱
احسنت... (2847520) (alef-3)
 
سید
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۲۳:۰۰:۳۹
از اون بدتر قایم شدن پشت مشکلات اقتصادی برای عدم مبارزه با بدحجابیه
وگرنه اقای رفسنجانی یه زمانی میخواسته بدحجابارو بفرسته اردوگاه کار اجباری (2847791) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۰:۲۹:۲۳
اينى كه شما گفتى بدتره ! اما اگر همسايه قتل كرد مجوز نميشه كه منم برم دزدى !!! چون قتل گناه سنگين ترى هست نسبت به دزدى … مخصوصا اگر جزء سلبريتى ها هم باشم كه ديگه واويلا . اميدوارم مطلب جا افتاده باشه تا هر وقت انتقادى ميشه بجاى پاسخ مستدل و منطقى ، كارهاى بدتر و ناپسندتر ديگران رو علم نكنيد ( حكومت اسلامى موظفه تمامى اركان و ابعاد جامعه رو درست كنه و هركدام درحد خودشون مهم هستند ) (2847964) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۸:۴۵:۰۸
خطا از هر کس ودر هر جا باشد بدتر است . (2848311) (alef-17)
 
بهاره
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۰:۳۱:۳۶
ما هم عقیده داریم چهار تا مو بیرون باشه اهمیتی نداره اما حاج آقا حرفهای گذشته یادشون رفته که میفرمودند باید خانمهای بد حجاب را به اردوگاه کار اجباری بفرستند .....ما یادمون نرفته که این خاندان چطور بر ثروت این ملت چمبره زده بودند و حق خود میدانستند.....ما تورم 50 در صد زمان ریاست جمهوری حاج آقا که نظام جمهوری در حال تبدیل به نظام سرماه داری بود را فراموش نمی کنند...شما چی فراموش کردید یا مثل حاج آقا الزایمر سیاسی گزفتید (2848428) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۷:۰۷:۵۸
انتخاب روحانی نشان داد که کی زبان مردم هست، هاشمی حرفهاش به جاست (2848182) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۳:۵۹:۴۳
اگر آقای هاشمی قبل از نوشتن و ارسال پیام به مناسبت مرگ پادشاه عربستان برای مدتی کوتاه فکر می‌کرد، با اعلام همدردی با آل سعود عملا روی جنایت‌های این خاندان وهابی مثل پایین آوردن قیمت نفت و یا کمک و حمایت از تروریست‌های داعش مهر تایید نمی‌زد. معنی بصیرت این است. (2846362) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۲۷:۴۱
پیام تسلیت آقای هاشمی برای پادشاه عربستان که دستش به خون ریخته شده هزاران مسلمان در عراق و سوریه آلوده شده و طلب رحمت واسعه برای او برای بنده مایه غم و شرمساری است. دولتمرد ما که یک پیرو اسلام و مکتب اهل بیت است، چگونه می‌تواند در مراسم مرگ یک تکفیری وهابی شرکت کند. (2847014) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۲۸:۲۱
وقتی پادشاه عربستان با سرسپردگی به آمریکا هزاران تروریست جانی به منطقه می‌فرستد و قیمت نفت را از 108 دلار به 47 دلار می‌رساند آقای هاشمی که مسئولیتش ربطی به سیاست خارجی ندارد با چه توجیهی در مرگ او پیام تسلیت ارسال و از خداوند رحمت واسعه برایش طلب می‌کند. (2847016) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۹:۵۱:۳۳
این مهر تایید نیست دیپلماسی است.امام هم به رجایی تذکر می دهد که در جواب تبریک میتران خونریز فرانسه که دستش به خون جوانان ما اغشته است ادب را رعایت کند. (2847386) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۲۰:۳۸:۱۱
عده‌ای انتقاد از آقای هاشمی را برنمی‌تابند و معتقدند ایشان خدمات فراوانی به انقلاب نموده‌اند. در حالی که بحث بر سر عملکرد فعلی ایشان است و این که در فتنه 88 عملکرد قابل قبولی نداشتند و همچنان از تخلفات فرزندان خود دفاع می‌کنند. (2847485) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۴:۰۰:۱۶
از آقای هاشمی سوال می‌کنیم چرا ایشان در چندین سال قبل که مجلس ششم تمام‌قد با آمریکا و اسرائیل همنوا شدند و تعدادی از نمایندگان وقت مجلس در جهت تامین منافع رژیم صهیونیستی دست به تحصن زدند موضع‌گیری نکردند. (2846364) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۳۰:۴۹
آخه آی.کیو از کجا درآوردی که مجلس ششم تمام‌قد با آمریکا و اسرائیل همنوا بود ؟
تو اصلا مجلس ششم یادته؟ (2847025) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۰:۲۳:۱۹
من هم با ایشان موافقم مجلس ششم با امریکا و اسرائیل هم نوا بود شاید شما یادتون رفته اما در تاریخ این انقلاب ثبت شد (2848417) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۱:۳۲:۴۰
شما که آی کیو هستید و به تاریخ اشراف دارید لطفا در مورد عالیجناب سرخپوش و عالیجناب خاکستری برای ما توضیح دهید و بگویید چه کسانی این عبارات را و برای چه منظوری ابداع کردند؟ (2848633) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۸:۱۲:۳۱
مجلس ششم خیلی بهتر از مجلس فعلی بود (2848254) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۷ ۱۷:۲۸:۴۶
بله بهتر بود چون از اونور آب خط میگرفت (2852272) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۴:۰۰:۳۳
سیاه‌بازی آمریکا و اسرائیل در این شرایط امری واضح است. چگونه آقای هاشمی با ادعای هوش سیاسی متوجه نقشه شیاطین نشده است؟! (2846367) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۴:۰۱:۲۵
آقای هاشمی نمایندگان محترم مجلس را که منتقد دادن امتیاز نقد در قبال وعده نسیه در بحث هسته‌ای به زورگویان عالم را همنوا با نتانیاهو دانسته است، می‌خواهم به ایشان عرض کنم کسانی با نتانیاهو و مستکبرین هستند که جنایت عظیم فتنه ۸۸ را آفریدند و نظام مظلوم ما را متهم به تقلب کردند و رژیم اشغالگر قدس این دشمن خونی انقلاب اسلامی ما آنها را سرمایه خود نامید. (2846370) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۰۶:۴۶
چندتا کامنت میذاری؟؟ خسته نشدی؟؟ (2846958) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۳۰:۱۵
سخنان آقای هاشمی در دیدار با شورای هماهنگی اصلاحات در رابطه با انتخابات سال آینده و تشکیک در صحت مراحل رای‌گیری مشابه اظهارات ایشان در اواخر سال 87 بوده و نگران کننده است. مگر خود ایشان با همین ساز وکار دو بار رئيس‌جمهور نشد پس چرا همان موقع این حرف‌ها را نمی‌زدند. (2847021) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۳۱:۲۳
آقای هاشمی هر چه هم سابقه درخشان مبارزاتی، انقلابی و مدیریتی داشته باشد باید همانند سایر مراجع معظم تقلید و خواص اهل حق کشور دیدگاه‌هایش را با رهبر معظم انقلاب تطبیق دهد و از بیان سخنان دشمن شادکن پرهیز نماید. (2847028) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۷:۴۵:۴۵
رهبری از انسانی که خودش فکر نمی کند و فقط چشم به دهان ایشان دارد که ببیند حضرت آقا چه می گوید بیزار است. (2848209) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۳۲:۱۴
در سالهای 76 تا 81 طرفداران فعلی آقای هاشمی در دانشگاه‌های تهران و... به وی توهین می‌کردند و شعار «هاشمی پینوشه، ایران شیلی نمی‌شه» سر می‌دادند بنده به خاطر اینکه وی را عمار انقلاب و مطیع ولایت تصور می‌کردم، در برابر آنها می‌ایستادم و بارها با ضربات چاقوی آنها مجروح شدم. حال آقای هاشمی که دنباله‌رو همان هتاکان شده‌اند چه پاسخی برای امثال بنده دارند؟ (2847030) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۸:۳۸:۴۳
پاسخي ندارند ايشان در حال نوشتن خاطرات هستنداز امام (ره) لغت مزاحم نشويد (2848301) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۳۵:۰۸
عده‌ای انتقاد از آقای هاشمی را برنمی‌تابند و معتقدند ایشان خدمات فراوانی به انقلاب نموده‌اند. در حالی که بحث بر سر عملکرد فعلی ایشان است و این که در فتنه 88 عملکرد قابل قبولی نداشتند و همچنان از تخلفات فرزندان خود دفاع می‌کنند. (2847034) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۷:۰۹:۴۲
دشمن هاشمی دشمن ملت است (2848183) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۷ ۰۷:۳۴:۲۶
دشمنی نیست انتقاد است. (2850606) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۴:۰۲:۰۶
در جواب صحبت‌های آقای هاشمی که منتقدین دلسوز مذاکرات هسته‌ای را همراه با نتانیاهو دانسته بنویسید از حمایت‌های رژیم کودک‌کش اسرائیل از یک جناح خاص کشور در ایام فتنه می‌شود فهمید که چه کسانی با آن طرف آبی‌ها هماهنگ و همزبان هستند. (2846371) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۳۶:۵۲
به جناب آقای سیدحسن آقا که انتقادکنندگان از آقای هاشمی را تازه از راه رسیده خطاب کرده باید گفت آیا مراجع و بزرگانی هم که نسبت به عملکرد آقای هاشمی منتقد می‌باشند تازه از راه رسیده هستند. آیا ایشان فردی مصون از خطاست؟ انصاف هم خوب چیزی است. (2847042) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۸:۱۳:۱۷
کدام مراجع؟ (2847140) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۴:۴۰:۴۴
خانم اسویار روزی صدبار اون فایل صوتی که هاشمی در سایتش منتشر کرده را گوش کن (2846488) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۳۵:۵۹
یکی از روزنامه‌های زنجیره‌ای از گذشته و امروز و فردای آقای هاشمی مطالبی بیان کرده است و از همه چیز گفته است ولی هیچ اشاره‌ای به لقب عالیجناب سرخپوش و سرقت کردن آرای وی در مجلس ششم به میان نیاورده است! (2847037) (alef-17)
 
عبدالرحمن
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۳۶:۱۴
سايت محترم الف - اقاي توكلي عزيز خانم تريبون دار اسويار شما را به همه مقدسات اگر قبول داريد قسمتان ميدهم به بيت امام توهين نكنيد چرا كه قلب من وافرادي مثل من كه از پول نفت الحمدلله چيزي در جيبم نرفته است به عشق خميني مي تپد .ما اساسا امام خميني و سيد احمد وسيد مصطفي و فرزندانشان را دوست داريم و چشم ديدن بدخواهان انها را نداريم .

والسلام
درود بر خانواده مكرم امام خميني (2847038) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۹:۰۲:۳۹
توهين؟ کجاش توهين بود عبدالرحمن؟ حرف هم نمي شه زد؟ جواب هم نمي شه داد. جل الخالق! (2848337) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۹:۱۳:۳۵
قلب شما آن روزی باید درد می گرفت که ارمان خمینی را با اشرافیت عوض کردند! آن روزی که عاشورا در دریاچه صد به تفریح پرداختند و در 28 صفر در مناطق ییلاقی کهکیلویه! (2848351) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۶:۵۷:۴۳
برادر من این عده هاشمی را با همه اشرافیتش میخوان چرا....چون خوب میشه ازش استفاده کرد گر چه برای مردم چهره مردودی است (2849456) (alef-11)
 
عبدالرحمن
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۸:۲۸:۴۰
بنده كجا از اقاي هاشمي دفاع كرده ام . من فقط برداشتم اين است كه نويسنده مقاله خودش دست به سياسي كاري زده و در لواي انتقاد به هاشمي به سيد حسن خميني توهين كرده است . و با توجه به نزديكي نويسنده مقاله به جبهه پايداري مي توان تحليل كرد كه اين مقاله اتش تهيه توهين هاي بزرگتري باشد . البته اين برداشت من است كه ممكن است اشتباه باشد و يا درست .

اين را هم بدان كه قلب عده زيادي به عشق حسن خميني ميتپد حتي اگر شما را خوش نيايد . راستي من از پول نفت هم گفته بودم شايد اين دوستاني كه نسبت به كامنت بنده اعتراض كرده اند ، از اين قسمت براشفته اند .

درود بر بيت معزز و مكرم امام (2849616) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۱:۰۱:۱۵
مطمئنی چیزی تو جیبت نرفته ؟ شما اگر راست میگید نگران نهضت امام باش نه نوادگان امام که پشت سر هاشمی حرکت میکنند و نه ولی فقیه که امام تاکید فراوان بر حمایت از آن داشتند (2848536) (alef-17)
 
عبدالرحمن
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۲۱:۴۸:۱۶
اره مطمئنم كه چيزي توي جيبم نرفته . با افتخار بيشترين زحمت را براي وطنم كشيده ام و كمترين دستمزد را گرفته ام . حلا شما چرا عصباني ميشويد لابد چيزي توي حيبتان رفته است . ضمنا نگران نهضت امام هم هستم . در مرام و مسلك امام چيزي به نام تبعيض نبود ولي حالا نگاه كن كه تبعيض و رانت بيداد ميكند . به پرداخت حقوق و مزايا در ارگانها ي مختلف نگاه كن اين تفاوت ها براي چيست ؟ ايا امام گفت كه با تبعيض ،مردم را از انقلاب بيزار كنيد ؟؟؟ اتفاقا من هم به شدت نگران نهضت امام هستم و تا تبعيض هست راه امام نيست .

درود بر بيت معزز و مكرم خميني كبير (2850070) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۷ ۰۷:۴۳:۰۷
منم میگم درود بر خانواده امام و فرزندان او، ولی ایشان به خانواده بزرگ ایران و به خانواده بزرگ جنبش های انقلابی اسلامی جهان تعلق دارندو نباید و سزاوار نیست درجناحی خاص وارد شوند شوند. (2850616) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۵:۰۰:۰۱
الف که چاپ نمکینه ولی بهترین جواب برای اینگونه مقالات غیر منصفانه اینه که اینهمه اصول گرایان تز تمام امکانات مثل نماز جمعه ها استفاده جناحی می کنند بعد شما گیر دادی به یه همایش؟ شورای نگهبان محترم چطور؟ .... بگذریم بهتره (2846543) (alef-17)
 
بهاره
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۰:۵۶:۵۶
میخواهی شورای نگهبان را برداریم و به جاش بگذاریم شورای هاشمی و شرکاء (2848519) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۷ ۰۷:۴۷:۲۷
اونا که امام راحل و خانواده اش را به نفع یک جریان خاص مصادره نمی کنند! (2850622) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۶:۲۷:۳۸
از اونجا که وقتی زنده بودند صحبتی از آقای انقلاب و بانوی انقلاب نبود (2846833) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۶:۵۸:۳۱
از آنجائی که شما نمیدانی !! اگر شماها بجای استفاده ابزاری از حضرت امام و خانواده اشان به سیره وی و زندگیش میپرداختید میدانستید که حضرت امام برای هیچکس امتیاز خاصی قائل نبود ...جالبه فرزندش به کسانی تکیه کرده که اتفاقا بسیار ناروا به پدرش بستند که خط دهنده به امام بود و نامه ها را حاج احمد مینوشت وووو بگذریم کمی که واقعا و از سر دلسوزی بهزندگی ایشان بپردازید متوجه بسیاری از مطالب میشوید (2846933) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۳۱:۴۷
به این کبری خانم هم اجازه نمیدادند که دوست داره هر چند وقت یکبار چیزی بگه که چالش برانگیز باشه. انگار خودش متوجه نیست که با این یادداشت ، به بانوی انقلاب بی توجهی کرده. تمام دغدغه این خانم اینه که نفی کنه این واقعیت مسلم را که" حاج آقا" پایگاه مردمی داره. این یعنی استفاده از نام بانوی انقلاب برای القای یک تفکر جناحی. (2847029) (alef-17)
 
محمدرضا
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۸:۰۱:۵۱
همون پایگاه مردمی که در انتخابات تهران که ایشون 30 شد رنگ باخت یا همون پایگاه مردمی که تو انتخابات 84 خودش رو نشون داد ؟ ضمنا وقتی از لفظ مردم استفاده میکنی مواظب باش لبت چاک نخوره اخه این لفظ برای شما که ثابت کردید هیچ اعتقادی بهش ندارید خیلی درشته (2848233) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۷ ۰۷:۴۹:۲۰
این چه نحو صحبت کردنه! (2850626) (alef-3)
 
حمید
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۱:۰۶:۱۳
با توهین به منتقد نمیتوانید بر عملکرد غلط حاج آقا و خاطره گویی بی سند ایشان مهر تایید بگذارید (2848551) (alef-11)
 
جواد
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۲۱:۱۶:۵۶
از اینکه به حاج احمدآقا اجازه ندادند عضو حزبی باشند (2847556) (alef-17)
 
من
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۵:۵۳:۳۹
چون در زمان حیاتش چنین اجازه ای را نداد (2848157) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۸:۵۶:۳۳
از اونجا که جلوي يکي از نوه هاشون محکم ايستادند. (2848325) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۹:۱۴:۵۵
چون امام امام بود (2848352) (alef-17)
 
جديد الاسلام
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۱:۱۷:۱۵
سيره امام راحل و خلف صالحشان چنين نشان مي دهد.
1- ايشان مخالف حضور نزديكشان حتي حاج احمد آقا به باندهاي سياسي، احزاب و حتي شائبه كانديداتوري انتخابات و باندهاي اقتصادي بودند.
2- ايشان علاوه بر تهذيب نفس و تقواي بالا و درخورشان ، نوه و فرزندانشان را گناه و بالاخص گناه دروغ همواره برحذر داشتند.
3- ايشان مخالفان خطوط التقاطي و باند معدوم مهدي هاشمي و نهضت به اصطلاح آزادي بودند حالا اگر بودند يقين بدانيد يك تصفيه اولا در مركز انتشارات و نشر خودشان داشتند به دليل حضور افراد باند مهدي هاشمي در آن افرادي نظير برقعي و ... (2848583) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۳:۰۶:۲۳
از اونجا که با نوه اش که حرف های منافقین رو تکرار میکرد برخوردی کرد که تا زمان حیاتشون کسی از بیت ایشان جرات تکرار اون رو نداشت، همه این جریانات از بعد فوت حاج احمد آرام آرام شروع شد و 10 سال بعدش کامل آشکار شد... (2848867) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۷ ۰۷:۱۷:۲۰
مثل روز روشنه! (2850586) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۲:۵۵:۴۸
من یادم نمی آید جایی امام گفته باشند که پشتیبان نوه های من باشید تا به این مملکت آسیبی نرسد... کسی یادشه؟ (2846201) (alef-17)
 
امین
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۳:۴۵:۴۲
البته بنده یادم میاد امام فرمودند این انقلاب زنده است چون هاشمی زنده است. (2846316) (alef-17)
 
يك انقلابي نه يك دپلمات
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۶:۰۵:۱۱
بنده تا اينجا كه مطالعه داشتم اصلا امام از هاشمي چنين استنباطي نداشتند لطفا سند و كتاب و يا صحبتي كه امام مستقيم گفته اند را بياوريد امام فرمودند كه معيار حال فعلي افراد است ، امام چند بار از هولوكاست تمجيد و اسرائيل را به عنوان كشور به رسميت شناختند ، امام اگر امروز زنده بود مي گفت به والله اشتباه كردم اگر چنين جمله اي را گفتند مگر درباره مهندس بازرگان كه سگش شرف دارد به اين اصلاح طلبان نگفت اشتباه كردم جمله امام را اينگونه بنده ديدم اين انقلاب زنده است به يمن مستضعفين و روحانيون آگاه چون خامنه اي ها و نماز شبهاي عارفان و مردم انقلابي . صحينفه امام جلد 22 صفحه 10 سطر اول . (2846765) (alef-17)
 
حسن
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۶:۲۹:۳۷
چه مظلوم است انقلاب که با شمای انقلابی (درخیال) هم اسم است. (2846840) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۱:۱۳:۴۵
چقدر مظلوم است انقلاب که صاحبان ثروت و قدرت به خاطره گویی برای عده ای معدود از ساده لوحان روی آورده اند تا شاید بتوانند از این طریق اعتباری برای خود کسب کنند (2848572) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۲۰:۲۶
مهندس بازرگان سگ نداشت . تند نرو . بازگان به انسان فكر ميكرد نه سگ (2846986) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۲:۰۳:۰۸
حالا شما سگ را چسبيدي ، بله سگ نداشتند مهندس ، مهندس بازرگان با اخلاق بود آنست (صادق) بود رو بازي مي كرد منظور اين است مطمئن مهندس بازرگان از اصلاح طلبان هزار چهره بهتر بود. (2848704) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۲۱:۵۰:۴۶
بازرگان از همه اصول گرايان وصول گرا نيز بهتر بود (2850077) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۷ ۰۸:۱۴:۰۳
حالا که محققان به این نکته رسیده اند که مرحوم بازرگان پدر معنوی و اعتقادی منافقین بوده است. (2850668) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۲۵:۳۱
بابا آدم حرفی میزنه که لااقل 10 نفر قبول داشته باشن. تو این مملکت به این بزرکی و در یک رسانه فراگیر کامنتی دیدی با 3 نفر موافق؟ مگه مجبوری؟ (2847007) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۸:۱۸:۰۶
تو بگو به هیچ نفر موافق؛ حرف حق رو باید زد استاد! (2847157) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۲۲:۴۵:۳۷
غالبا" عقل جمعی به حقیقت نزدیکتر و احنمال اشتباه آن کمتر است . (2847756) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۸:۰۴:۳۲
ینی الان انتظار داشتی کل مردم ایران بیان زیر نظر ایشون رفراندوم برگزار کنن؟؟
بابا ای کی یو (2848238) (alef-17)
 
سلام
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۹:۰۰:۰۷
چه زیبا میگفتند که ادب مرد به ز دولت اوست .
از کوزه همان برون تراود که دروست . (2847259) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۸:۵۳:۳۵
كساني كه مي گفتند ادب مرد به ز دولت اوست ، در نهانشان بي ادب و بي مروت بودند يادتان مي آيد زيبايي شعر را منكر نيستم ولي ديگر ارزش شعري قبل از سالهاي 88 ندارد ، ديگر تنها براي فرافكني اعتبار دارد. (2848322) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۲۳:۵۵:۲۳
معلوم شد خیلی مطالعه ات کم است. البته بد نیست اگر سنت را بدانیم (2847900) (alef-11)
 
يك انقلابي نه يك ديپلمات
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۸:۳۶:۲۶
دوست من سنم را براي چه مي خواهي ، مگر معيار به سن است؟ حالا فرض كه سن شما بيشتر باشد من مثلا 18+14 سال از خدا عمر گرفته باشم مشكل حل مي شود ، مشكل اين است كه ما بت پرست شديم !يك بار مصدق ، يك بار هاشمي يك بار خاتمي يك بار احمدي نژاد اميد را در افراد و قهرماناني مي يابيم كه سرو ته يك كرباسند ، هاشمي و بيت امام چه قداستي دارند؟
بدون مطالعه هم هر كسي مي داند روشنفكران جامعه ما و كساني كه دم از سياست انگليسي و جديدالامام دوست شدند و بنيادهاي از جنس جبهه خط امام ، احزاب خط امام ، كليد را روزنامه مي‌كنند، در پس زمينه ذهنشان چيست؟ آيا جز اين است كه از هر ديكتاتوري ديكتاتور تر هستند سيماي روشفنكري را در سيرت توتاليترشان نهان كرده اند كه گر به قدرت رسند تيغ از دم تمام كودكان و زنان اين جامعه خواهند زد و يا بر ثروتهاي مسحور كننداشان كه چون باغي است پسته گون كه ادعاي ايران را هم دارند ؟
رفيق گرمابه و گلستانشان را نگاه بياندزيد عربستان عزيز را ! سكوت روشنفكرگونه اش را مي بيني كه منفعت كشور عربستان را در خاموشي خود مي بينند و يا مواضع ضعيف اتخاذ مي كنند كه بر حضرت دوست برنخورد آيا اينان عربستاني هستند يا ايراني ؟
اگر سنم را خواستي بازهم بگويمت ! (2848295) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۷ ۰۸:۱۷:۲۵
بابا ایول! (2850679) (alef-3)
 
علی
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۰:۳۴:۵۳
شما مطالعه هم می کنید؟؟؟؟ (2848438) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۶:۵۸:۵۴
چطور شما یادتون نمیاد که امام در وصیت نامه شون فرمودن که میزان حال افراد است؟ (2846934) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۰۱:۵۸
امام این را گفته ؟ بابا شما هم خوب مقلدانی برای وی هستید ایشان خاطره گوی بنفع خودش شده شما هم برعکس کننده مطلب ......تا آنجا که همه دیده اند این است هاشمی زنده است چون انقلاب زنده است ................بابا شما دیگه کی هستید .........انقلاب زنده است چون هاشمی زنده است ......مثلا آن همه افراد انقلابی خاص یک طرف منجمله اما !!هاشمی یک طرف ؟ بدجور توهم زده اید (2846942) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۷ ۰۸:۱۹:۲۵
امام فرمود بدخواهان بدانند هاشمی زنده است چون انقلاب زنده است. (2850683) (alef-17)
 
حمید
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۰:۰۸:۰۷
کدوم هاشمی؟
هاشمی 2015؟؟!!! (2847930) (alef-17)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۱:۰۶:۳۳
بخشی از پیام امام به خاطر ترور هاشمی

مرحوم مدرس که به امر رضاخان ترور شد، از بیمارستان پیام داد: «به رضاخان بگویید من زنده هستم». مدرس حالا هم زنده است. مردان تاریخ تا آخر زنده هستند. بدخواهان باید بدانند هاشمی زنده است چون نهضت زنده است.


خیلی واضح هست که منظور امام در این پیام زنده بودن هاشمی (و تمام شخصیتهای انقلاب) را در گرو زنده بودن تفکر اسلامی و در جریان بودن نهضت با هویت اسلامی می داند نه اینکه هاشمی یا هر انقلابی دیگری ضامن بقای انقلاب باشد!
نقطه مقابل کلام امام این است که اگر نهضت اسلامی بمیرد تمام انقلابیون از جمله جناب هاشمی دچار مرگ سیاسی می شوند. یادآوری ترور شخصیت مبارز و انقلابی شهید مدرس هم به همین خاطر است. (2848019) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۹:۰۴:۴۶
البته بنده هم يادم مياد که امام در مورد همه کساني که ازشون تعريف کردند فرمودند: «ملاک حال فعلي افراد است» (2848341) (alef-17)
 
محسن
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۳:۵۱:۱۹
توجه كنيد . عدالت هم داشته باشيد. چند نفر ديگر از نيروهاي ااول انقلاب را بايد از صحنه كنار گذاشت تا شما متوجه شويد كه سيستم اشكال دارد نه افراد. گروهي مي گويند خط مستقيم ما هستيم و از بازرگان تا امروز كه كار به سيد حسن خميني رسيده همه منحرف بوده و هستند.
بازرگان ، بني صدر و ... و منتظري و صانعي و موسوي اردبيلي و ... خاتمي و هاشمي و ... خميني . اين همه سران منحرف ؟؟؟ آخه منطقيه ؟
تا كسي انتقاد ميكنه ميگن سياسي كاريه،داره به انقلاب خيانت ميكنه ، بعدم بهش حمله ميكنن. (2846333) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۶:۴۳:۲۶
این استدلا شما غلطه چون در تاریخ موارد این چنینی زیاد هست مثلا بعد وفات پیامبر اکثرا از حضرت علی رویگردان شدند آیا سیستم حضرت علی مشکل داشت؟ (2846888) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۸:۵۷:۳۳
آقا محسن همه سران منحرف نبودند حرفت متين ولي ما يك خطي و عياري داريم هر كسي از ين خط عدول كند حذف مي شود حالا چه سيد حسن باشد چه مرجع تقليد باشد كه دانشگاه تاسيس كند از بيت المال چه هاشم باشد و غيره لزومي ندارد همه تا آخر و هميشه گارانتي انقلاب و انقلابي گري باشند اين انقلاب انقلاب افراد خاص نبوده و نيست قهرمان نبايد افراد باشند هر كدام ما يك قهرمان هستيم و هر كس شايستگي داشت به مصادر برسد انشاالله . (2848326) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۲۱:۵۵:۴۶
اين عيار و خطي كه شما ميگيد تعريفش با شماست ؟؟؟؟ و اگر تا حالا راه را درست رفته ايم پس اين همه نابساماني از كجاست ؟؟؟ شما كه الحمد لله همه منحرفان و عدول كنندگان از عيار و خط راستين انقلاب را از قطار پياده كرديده ايد . قبول داريد كه واقعيت امروز هرچه كه هست خوب يا بد نتيجه كار شماست ؟؟؟ (2850090) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۹:۱۳:۱۵
اصلا بحث آدم نيست برادر من! هيچ کسي رو نمي خواهيم کنار بگذاريم. حرف ما اين است که آدمها ملاک حق نيستند. اين حرف ما نيست البته حرف مولامون اميرالمؤمنينه. «اعرف الحق تعرف اهله». حرف ما اين است که جواب استدلال رو با استدلال بدهيم نه با اينکه فلاني (که فاميل امامه يا امام در موردش فلان حرف رو زده) گفته.
مثال: آقاي مهدي هاشمي در دادگاه با حضور وکيل محاکمه شده و محکوم شده اند به فساد مالي. حالا شما مي فرماييد که چون پدرشون (که امام در مورد ايشون فلان حرف را زده) مي فرمايند که مهدي بيگناهه، بايد رأي دادگاه را به نفع حرف حاج آقا کنار بگذاريم؟ اين واقعا معني ش چيه؟ اگه قبيله گرايي سعودي نيست چيه؟ (2848350) (alef-17)
 
پوریا
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۱:۲۲:۵۱
میزان حال فعلی افراد است نه اینکه که بودند و چه کار کردند مهم این است که عده ای از قطار در حال حرکت انقلاب پیاده میشوند به خاطر انحرافی که در عمل و افکار پیدا میکنند ...چرا به نظر شما منطقی نیست؟ آیا صحابه پیامبر بعد از رحلت ایشان هیچکدام منحرف نشدند و همه عافبت به خیر شدند؟ نه خیر پس استلال شما از ریشه غلط است (2848601) (alef-11)
 
آنتی جبهه پایداری
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۳:۵۴:۴۹
هرچه میخواهید بگویید شما تندروها فقط مغلطه را یاد گرفته اید...مگر نوه های اصلاح طلب امام میتوانند برانداز باشند؟!!...مگر میتوانند علیه نظام پدربزرگ خود قدعلم کنند؟!!....آنها فقط "دلسوز" این نظام و مردم هستند و مثل شما تندروها دنبال توهم نیستند بلکه بواسطه اصلاح نظام اکثریت مردم را بجای "تفکر براندازی" به "تفکر اصلاح طلبی و اعتدالگرایی" دعوت کرده اند و نمونه موفقیت و نتیجه کار بزرگ آنان پبروزی معتدل ترین کاندید یعنی شیخ دیپلمات در انتخابات 92 بود.

ضمنا مگر غیر از این است که "مقام معظم رهبری" بارها و بارها به ارادت قلبی خویش به سید حسن خمینی نوه ی بزرگ امام تاکید کردند ولی شما به اصطلاح تابعین ولایت فقیه با تهدید و عدم کوچکترین احترام به این انسان ربانی و بزرگ و محبوب بین اکثریت مردم اعتدالگرا و "صلح طلب" ایران, قلب ایشان را زخمی کرده اید..شما اساسا فقط فکر منافع خود هستید و ژست تابعین ولایت فقیه شما تندروها را هم ژستی دروغینی بیش نیست.

الف تر امام حسین(ع) چاپ کن اگر ذره ایی به کرسی های آزاد اندیشی معتقدی. (2846341) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۳:۵۸:۳۹
امام به نوه اش بگه علامه!!! ممکنه؟!!! (2846358) (alef-17)
 
عبدالرحمن
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۴:۰۸:۴۱
ولي من يادم مي آيد امام فرمودند نگذاريد انقلاب به دست نا اهلان و نا محرمان بيافتد . ايا خدا وكيلي در 8 سال احمدي نژاد انقلاب به دست نا اهلان نبود؟ ايا مشايي و رحيمي و بقايي وووو..... حتي خود احمدي نژاد اهل بودن و يا نا اهل ؟؟؟؟
شما چرا از مطرح شدن اسم حاج حسن اقا بيم ناك هستيد ؟؟؟؟ شايد منافعتان در خطر افتاده باشد ؟؟؟ وگرنه همه به صلاحيت هاي سيد حسن خميني واقف هستند والبته همه ميدانند كه بيت امام خميني هرگز گروه هاي حامي احمدي نژاد را قبول ندارند . به نظر شما بيت امام هم بايد دنباله روي به اصطلاح اصول گرايان باشند ؟؟؟ (2846389) (alef-17)
 
منتظر القایم
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۹:۴۰:۲۲
دوست عزیز معلومه چرا از سید حسن آقا می‌ترسند. ایشان با سنّ کم سالهاست که مجتهد است و خارج فقه تدریس می‌کند، از هوش سرشار و آشنائی با علوم روز بهره دارد. به علت نسبت فامیلی و خصوصیات فردی مورد توجه مردم و بخصوص متدینین است. فکر می‌کنید این دلایل کافی‌ نیست که انحصار طلبان از او وحشت داشته باشند؟؟ (2847364) (alef-17)
 
حمید
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۱:۳۲:۱۷
کسی از ایشان نمی ترسه از بادبادکی که با باد هوا باد میشه وقت ترکیدنش میترسند...مجتهد علامه وووو همان باد هواست که عده ای برای منافع دنیوی به ایشان میبندند (2848632) (alef-17)
 
عبدالرحمن
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۲۲:۰۶:۲۴
منافع دنيوي ؟؟؟؟ بفرماييد الان منافع دنيوي بيشتر توي جيب اصول گرايان رفته يا طرفداران سيد حسن خميني ؟؟
ضمنا هواپيماي اف 14 هم از نظر اونايي كه چشم ديدنش را ندارند باد بادك به نظر ميرسه .
سايت الف هم همه جور توهين به حسن اقا را چاپ ميكنه .ماشا الله بايد بش گفت چشم نخوره .
دشمني با سيد حسن روز بروز بيشتر ميشه و دوستي با او نيز بيشتر ميشود
دشمنانش در اتش خود افروخته گرفتار خواهند شد و دوستي دوستان مستحكم تر

هرچه دري وري بر عليه سيد حسن منتشر مي كنيد منو خيلي عصباني ميكنه ولي فكر كه ميكنم ميبينم اين كينه و دشمني حاصل يك عصبانيت بزرگي است كه انشالله دامن خود دشمنان سيد حسن را ميگيرد
شما كه ادعا ميكنيد در خط ولايت هستيد چرا رفتارتان باسيد حسن را با رفتار رهبري نسبت به ايشان منطبق نميكنيد ؟؟؟؟ اي ولايت مداران دروغين (2850119) (alef-17)
 
راديكال و تندرو
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۸:۱۶:۵۳
دوست من بنده نه طرفدار احمدي نژاد هستم ، حتي اگر هم نظر شما را صائب بدانيم امام فرمودند ، مشكل ما يك شبه علامه شدن است ، علامه علامه طباطبايي است ، منافعي هم ندارم يك دانشجو كه نه پدرش سردار است نه پولدار است چه منافعي دارد ما مخالف طرفداران اسرائيل در اين ملك هستيم ما مخالف كساني هستيم كه دراند براي ما نسلهاي جديد امام جديد مي سازند ما مخالف خاطره هستيم ما مخالف توهم هايي هستيم كه به اسم اسلام و انقلاب گفته مي شود ، چرا بيت امام بايد قداست داشته باشد ؟ بيت امام كه بيت رسول ا... نيست . آيا رسول ا... بيت امام را جزو اهل بيت خود دانسته بود اهل بيت قداست به چيست ؟
سوال خيلي سختي است دوست من ائمه قداستان چيست ؟
اسم شان رسمشان ، علم شان ؟؟
وا... قداستشان به پيروي از دين خداست كجا سراغ داري ائمه از معاويه زمانشان دفاع كرده باشند ؟ آيا رسول الله با خانواده ابوسفيان زمانشان رابطه خانوادگي؟!!! نعوذبالله داشت. آيا امام حسين دربرابر شراب خواري يزديان زمان سكوت حماقت گون كرد. بيت امام حالا از احمدي نژاد دفاع كند يا نكند فرقي براي من ندارد . مسئله اين است كه كسي نيست كه صحت خاطره ايشان را اثبات كند خانم امام هم به رحمت الهي رفته است .
فردي كه به اسم نوه امام هم صحبت كرده اضهاراتش فاقد وجاهت قانوني و شرعي است چون ايشان بتش هاشمي است عزيزم كدام محكمه‌ي شهادت نزديكان فردي را مورد اقبال قرار مي دهد ؟ ما نمي گوييم بيت امام دنباله رو اصولگرا باشد بيت امام همين كه در راه خدا باشد و بدور از جناح بندي مشكلي بر زمين نمي آيد. (2848264) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۱:۲۹:۱۹
تو راست میگی و چقدر حاج اقا و فرزندانش سعی کردند که انقلاب دست نااهلان و نامحرمان نیفتد و در فتنه 88 حضور فعالی داشتند اما خدا نخواست حالا همه با هم بخندیم (2848624) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۷ ۰۹:۰۹:۴۱
عبدالرحمن جان که ظاهرا به جای عبد خدا بودن عبد دیگری هستی؟ چرا در روز روشن تهمت می زنی؟ از کجا فهمیدی که فلانی نا اهل بوده و نیست؟ چون مواضع سیاسی یکنفر خلاف نظر شماست پس نا اهله؟ همین نا اهل از بیست و چهار میلیون آدم رای مثبت نگرفت؟ ما به برخی از اقدامات احمدی نژاد انتقاد جدی داریم اما نقاط مثبت زیادی هم از ایشان سراغ داریم. احمدی نژاد هر چه که بود از بسیاری از دوزیستان سیاسی و فرصت طلبان بهتر بود. (2850734) (alef-3)
 
ولی اله
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۴:۳۹:۲۶
افرین افرین (2846483) (alef-17)
 
امیر علی
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۹:۳۹:۰۰
آخ که ناخودآگاه یاد مهاجرانی و گنجی و سروش و کدیور و حقیقت جو و ... افتادم عجب یادش بخیر انقلاب قبل از احمدی نژاد دست عجب آدمای اهلی بود!
احمدی نژاد خدا بگم چکارت بکنه با انقلاب چه کردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!! (2847360) (alef-17)
 
عبدالرحمن
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۲۳:۵۴:۲۰
اولا سفسطه نكن . فقط مهاجراني مقام دولتي داشت . حقيقت جو نماينده مجلس بود و بقيه فعال اچتماعي و سياسي .

وانگهي لطمات گروه احمدي نژاد به انقلاب و عقايد مردم بيشتر بود يا مهاجراني ؟؟ براي جواب دادن و سفسطه مجدد خدا را در نظر داشته باش (2847896) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۷:۰۷:۴۹
جواب شما بیشتر به سفسطه شبیه است ....مهاجرانی اینقدر افتضاح به بار اورد که خود اصلاح طلبان قبولش ندارن اونوقت میای از روی بغض و کینه ای که دارید با احمدی نژاد مقایسه اش میکنید ....شما دیگه چه مخلوقاتی هستید که یک خائن را میخواهید اینجوری تطهیر کنید (2849475) (alef-11)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۱:۱۲:۲۸
اضافه کن محسن سازگارا، فاطمه حقیقت جو، داودی مهاجر، پیرموذن، دهشیار، موسوی خوئینی، نیک آهنگ، معصی علینژاد و.... تا دلت بخواد!

همچنین حوادثی مانند کنفرانس برلین، فتنه 18 تیر، تحصن در مجلس ششم سال 82 و ارتباط گیری با کنگره آمریکا و .... اینم تا دلت بخواد!! (2848033) (alef-17)
 
انصار
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۴:۴۳:۵۴
هنوز هم جنابان کدیور و سروش و مهاجرانی در خدمت دین و جامعه ایرانی هستند.
خانم حقیقت جو هم فعالیت اجتماعی مثبتی دارد.ما نباید به صرف اندکی تفاوت دیدگاه ،افراد برجسته و روشنفکر خود را تخطئه کنیم.باید سعی در جذب این افراد داشته باشیم. (2849142) (alef-13)
 
رزمنده دفاع مقدس
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۵:۰۱:۴۱
حضرت آقایی که میگی من یادم نمیاد که امام چه و چون...
اما حتما یادته که امام فرموده اند که نیروهای نظامی وارد جناح بازی و حزب باشی نشوند!
خب بفرما چقدر به وصیت ایشان عمل میشود ؟!
--------------------------------------------------------
بعضی ها که در زمان امام(ره) خفه خوان گرفته بودند حالا میخواهند بغض خود از بنیانگذار جمهوری اسلامی را بر سر یادگار و بیت ایشان خراب کنند اما این رفتار آنها جز افزودن بر عشق ملت به خانواده امام تأثیر دیگری ندارد.. (2846547) (alef-17)
 
صادق
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۶:۲۶:۳۹
آنها که انروز خفقان گرفته بودند همان ها هستند که خون به دل امام کردند و امروز هم از آن میترسند که مردم بار دیگر دست رد به سینه شان بزنند و از نوه گرامی ایشان برای مقامی که آنها برایش دندان تیز کرده اند دعوت و استقبال کنند. (2846829) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۱:۴۰:۲۲
میشه بفرمائید که نیروهای نظامی چه کسانی هستند که وارد حزب بازی و جناح بازی شدند ؟شما رزمنده کدام دفاع مقدس هستید که یادتون رفته که چه کسی جام زهر قطعنامه را به خورد امام داد؟ برو وصیت نامه امام را بخوان و چشم بسته پشت سر خاندانی که ثروت ملت را مثل خون در شیشه کردند و ....نباشید (2848655) (alef-11)
 
بنده خدا_اصل
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۵:۲۹:۴۰
اون اقايي که گفته بود يادم نمياد امام فرموده باشند بعدازمن پشتبان نوه هاي من باشيد
عرض ميکنم:
شما درست ميفرماييد پيامبرگرامي اسلام هم نفرموده بودند بعد از من پشتيبان نوه هاي من باشيد.بهمين علت يزديان انان را بشهادت رساندند.!!! (2846659) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۶:۱۰:۵۸
اتفاقا پیامبر فرموده بودند در حدیث ثقلین؛ دو ثقل معرفی کردند، یکی قرآن، یکی اهلبیت خودشون رو... لطفا نسبت دروغ به پیامبر ندهید (2846780) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۶:۱۳:۱۰
پیامبر سفارش خانواده و اهل بیتشون رو کرده بودن:«...إِنِّی تَارِک فِیکمْ أَمْرَینِ إِنْ أَخَذْتُمْ بِهِمَا لَنْ تَضِلُّوا- کتَابَ اللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ وَ أَهْلَ بَیتِی عِتْرَتِی أَیهَا النَّاسُ اسْمَعُوا وَ قَدْ بَلَّغْتُ إِنَّکمْ سَتَرِدُونَ عَلَی الْحَوْضَ فَأَسْأَلُکمْ عَمَّا فَعَلْتُمْ فِی الثَّقَلَینِ وَ الثَّقَلَانِ کتَابُ اللَّهِ جَلَّ ذِکرُهُ وَ أَهْلُ بَیتِی‏...». [۱]

ترجمه: من در میان شما دو چیز باقی می‌گذارم که اگر آنها را دستاویز قرا دهید، هرگز گمراه نخواهید شد: کتاب خدا و عترتم که اهل بیتم هستند.ای مردم بشنوید من به شما رساندم که شما در کنار حوض بر من وارد می‌شوید؛ پس من از شما درباره رفتارتان با این دو یادگار ارزشمند سؤال خواهم کرد، یعنی کتاب خدا و اهل بیتم. (2846785) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۶:۱۶:۴۷
سفارش پیامبر در مورد نوه هایشان:

از سلمان فارسی نیز نقل شده است که: رسول خدا(ص)، حسین(ع) را بر زانوی خویش نهاده او را می‌بوسید و می‌فرمود:

تو بزرگوار و پسر بزرگوار و پدر بزرگوارانی؛ تو امام و پسر امام و پدر امامان هستی؛ تو حجت خدا و پسر حجت خدا و پدر حجت‌های خدایی که ۹ نفرند و خاتم ایشان قائم ایشان است.

باز از سلمان روایت شده است که پیامبر(ص) فرمود:

ای سلمان! هر کس اینان را دوست بدارد، مرا دوست داشته و هر کس مرا دوست بدارد، خدا را دوست داشته است. سپس دستش را بر شانه حسین(ع) نهاد و فرمود: او، امام و پسر امام است، ۹ تن از نسل او، امامانی نیک و امین و معصوم‌اند و نهمین آنان، قائم (قیام کننده) ایشان است.

پیامبر خدا(ص) بارها فرمود:

حسن(ع) و حسین(ع) فرزندان من هستند، هر کس آنها را دوست بدارد مرا دوست داشته و کسی که مرا دوست داشت خدا را دوست دارد و هر که خدا را دوست داشت وارد بهشت می‌شود و هر کس آنها را بد بدارد مرا بد داشته و هر که مرا بد داشته خدا را بد داشته و هر که خدا را بد بدارد وارد جهنم می‌شود.

ابوهریره نیز گفته است که: رسول خدا(ص) فرمود:

هر کس این دو فرزندم –حسن و حسین- را دوست بدارد مرا دوست داشته و هر که با آنان دشمنی ورزد با من دشمنی نموده است.

علاقه حضرت(ص) به حسنین چنان بود که با ورودشان به مسجد، گاه خطبه‌اش را ناتمام می‌گذاشت و از منبر پایین می‌آمد و به استقبال آنان می‌رفت و آنان را در آغوش می‌کشید.[۶۴] انس بن مالک روایت می‌کند: وقتی از پیامبر(ص) پرسیدند کدام یک از اهل بیت خود را بیشتر دوست می‌داری؟ فرمود: حسن و حسین را. (2846800) (alef-17)
 
بنده خدا _اصل
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۸:۵۴:۱۹
از اينکه با احاديث پيامبرگرامي مرا آگاه کرديد متشکرم. (2847239) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۲۰:۱۴:۰۴
خب الان این یعنی چی؟ (2847435) (alef-3)
 
ببتو
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۸:۰۶:۴۳
امام هم یک انسان بود مثل همه ما .در آن زمان با توجه به مسائل و از خودگذشتگی های هاشمی این حرف رو زدن.اما مثل بقیه ممکن هر آدمی از راه راست منحرف بشه.حالا من کار ندارم ولی تبلیغات و گذاشتن گناه بقیه به پای یه نفر هم خیلی تاثیر داره.مثل خاتمی که گناه اصلاح طلبان تا صبح محشر پای اون بنده خداست البته از دید ایرانی ها. (2848240) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۸:۰۹:۳۹
خجالت بکشید !با همین استعاره وتشابهات شماست که مردم از دین زده شده اند !! (2848247) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۱:۴۴:۵۵
خودت فهمیدی برای دفاع از نوادگان امام به پیامبر دروغ بستی ؟جهل از این بالاتر ....نوه پیامر را با نوه امام راحل مقایسه میکنی عجب احمقی هستی تو..... (2848667) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۵:۵۳:۲۱
در رابطه با آیت اله هاشمی چه؟ اونم یادتون نمیاد؟؟! (2846735) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۱:۴۵:۵۴
نه یک خاطره بگو یادمون بیاد (2848669) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۶:۰۳:۰۶
مغالطه. (2846758) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۰۱:۵۵
البته هیچکس هم یادش نمیاد که امام گفته باشدبه نوه های من بی احترامی کنید تا آسیبی به این انقلاب نرسد.
همه یادشون هست که بزرگان این جناح سیاسی خاص چقد مورد عنایت امام ره بودند (2846941) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۳:۲۶:۵۸
راست افراطی که در 8سال با میدان داری آقای احمدی نژاد می کوشید بصورت کاملا برنامه ریزی شده, آقای هاشمی را از مدار اصلی قدرت سیاسی نظام خارج کند, در 24 خرداد 92 شکست سختی را پذیرا شد و در واقع راست افراطی خود به گونه ای از مدار خارج شد...!؟؟ رد صلاحیت آقای هاشمی هم پرثمر گشت; چرا که نه تنها ایشان را از مدار اصلی قدرت سیاسی نظام خارج نکرد, بلکه رجل سیاسی هوشمند دیگری که آقای روحانی باشند را با پشتوانه ی عظیم مردمی وارد اصلی ترین مدار قدرت سیاسی در ایران کرد و این موجب هم افزایی بیشتر در مناسبات قدرت در آینده ی کشور خواهد شد که این امر صد البته سبب خشم بیش از پیش تمامیت خواهان خواهد شد و شاید هم سبب خشم نویسنده ی محترم...!؟ (2846273) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۰۶:۲۲
والا به پیر به پیغمبر توی این مملکت اولین کسانی که در این مملکت به آقای هاشمی ناسزا گفتن و بهش گفتن عالیجناب سرخ پوش همین اصلاح طلبان بودن در زمان خاتمی نه اصولگرایان یا به قول شما راست افراطی!!!! نمیدونی برو بخون تاریخ رو بدترین ناسزااها و دشمنی ها به هاشمی در زمان دولت اصلاحات گفته شدو اصلا باب ناسزاگویی به هاشمی رو همین اصلاح طلبان در این مملکت باز کردن
منتها بعدا برای اینکه منافعشون رو حفظ کنن دیدن نون توی اینه که برن زیر چتر همین بنده خدا و بچسبن بهش!!!! تا بلکه بتونن اینطوری خودشون رو زنده نگه دارن!!!! آخه حزب اینقدر نون به نرخ روز خور؟ (2846954) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۲۱:۱۵:۳۳
اصلاح طلبی یک امر ایستا و وابسته به شخص و جریان خاص نیست; اصلاح طلبی یک جریان سیال و پویای فلسفی, سیاسی, اجتماعی و فرهنگیست که در عمق جامعه و تاریخ ما ریشه دارد...! اعتدال طلبی خود در ذیل اصلاح طلبی تعریف می شود و معنی می یابد و بدون اصلاح طلبی فاقد هویت مستقل است...! اصلاح طلبی یعنی: حرکت در مسیر تحقق آرمان های انقلاب; استقلال, آزادی, عدالت اجتماعی, اخلاق و پیشرفت...! اصلاح طلبی یعنی: تلاش برای اجرای کامل قانون اساسی ونهادینه کردن دموکراسی در کشور... (2847551) (alef-17)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۱:۱۵:۳۵
استقلال آزادی جمهوری اسلامی نه استقلال آزادی پیشرفت!! (2848038) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۷ ۰۰:۴۱:۰۷
لطفا متن را دوباره بخوانید تا عدالت اجتماعی ,اخلاق و اجرای کامل قانون اساسی را از خاطر نبرید... (2850419) (alef-11)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۹:۳۳:۰۸
اگر دغدغه آقای هاشمی فساد است کاری به حال آقا مهدی بکنند.
اقای هاشمی می گویند تندرو نباشید یک سوال اینکه حسن خمینی را علامه بنامیم تندروی نیست.
اقای هاشمی شما که از تملق و چاپلوسی بدتان می اید چرا می گویید که همسر امام گفت که من انقلاب را تو سپرده ام این تملق از خود نیست .
فتنه ای بزرگ تر از 88 در راه است. (2847350) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۱:۵۵:۳۶
ما هاشمی سال 88 یادمون نرفته ... ننه جان ما به روحانی رای داد تا وضع اقتصادی بهتر بشه که نشد بلکه بدتر شد دنباله روی هاشمی اگر افتخار بود در زمان ریاست ایشان تورم پنجاه درصدی باعث له شدن مردم و رای به خاتمی برای بهتر شدن اوضاع شد (2848692) (alef-11)
 
عبدالرحمن
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۹:۰۲:۱۵
من از سر ناچاري به روحاني راي دادم اما خداوكيلي وضع اقتصادي نسبت به دوره احمدي نژاد بدتر شده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تقواي خدا پيشه كنيم انشا الله (2849681) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۳:۵۸:۰۴
فکر می کنی به دوستای تو اجازه می داد؟ همونایی که نانوایی هم نمی توانند اداره کنند را می گویم. (2846354) (alef-17)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۳:۵۹:۱۷
تنها چیزی که امثال شما رو نگران کرده، پایگاه اجتماعی عظیمی هست که ایت الله ظرف چند سال اخیر کسب کرده،

بدونید تخریب های ناجوانمردونه شما در حق ایت الله ، ایشون رو هر روز بیشتر محبوب قلب ها میکنه (2846360) (alef-17)
 
عبدالرحمن
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۲۳:۵۸:۵۱
تا انتخابات خبرگان تخريب هاشمي و سيد حسن ادامه دارد ولي انشاالله و مكرو ومكرالله خواهد شد و نتيجه تخريب سيد حسن و اقاي هاشمي به محبوبيت انها اضافه ميكند . از همين الان بدانيد نفر اول خبرگان رهبري در تهران سيد حسن خميني با حد اقل 2 ميليون راي جانانه (2847913) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۲:۰۸:۲۳
پایگاه اجتماعی عظیم را از کجا آوردی ؟ بعد از نقش ایشان در فتنه خوب معلومه محبوب چه کسانی است (2848713) (alef-11)
 
آزاده
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۴:۲۰:۰۸
اتفاقاً اگر امام زنده بودن، بیش از همه با دلواپسان دروغین برخورد میکردن!! متاسفانه این شده روند غالب یک جناح سیاسی، که فرزندان و خاندان امام، فریندان بزرگان انقلاب و جنگ تحمیلی و ... رو به خاطر مخالفت با خودشون منحرف نشون میدن!! من نمیدونم چه طور ممکنه فرزندان تک تک شهیدان بزرگ این انقلاب امروز این چنین خطاب بشن؟! نمیدونم چه طور ممکنه به آقای رفسنجانی بگیم حاج آقا و به فلان امام جمعه فلان شهر 30 هزار نفری بگیم "حضرت آیت الله"!
خدا همه رو به راه راست هدایت کنه!! (2846423) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۶:۰۲:۴۸
خوبه، بعضی ها جای امام فقید هم تصمیم می گیرند. (2846757) (alef-17)
 
حسن
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۶:۰۴:۵۰
نزدیکترین افراد به امام در جامعه ی امروزمظلومترینند. (2846763) (alef-17)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۶:۱۷:۲۸
هاشمی خار چشم بدخواهان و کج اندیشان است. (2846802) (alef-17)
 
هستی
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۷:۵۴:۱۴
واقعا دوستی و دشمنی و حب و بغض با هاشمی عزیز، ملاک تشخیص حق از باطل و سره از ناسره است. (2848222) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۱۹:۱۴
درود بر علامه سيد حسن خميني

الف اگر راست ميگويي منتشر كن و مثبت ها را بشمار (2846982) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۹:۵۳:۴۱
چقدر مثبت!!!؟ (2847388) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۲:۱۲:۴۹
اونور آبی ها برای این که از این آب گل الود ماهی بگیرند هی مثبت میدند....علامه ؟چه جوک بامزه ای (2848731) (alef-17)
 
دلسوز
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۲۲:۱۴
اگرامام(ره) زنده بودند اصلا این وضعیت جامعه را قبول نداشتند (2846994) (alef-17)
 
عبدالرحمن - رفيق فابريك خميني و فرزندانش
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۲۶:۵۶
مرگ بر دشمنان خاندان حضرت امام خميني

چقدر به خانواده امام توهين ميشود و كسي چيزي نميگويد و چقدر امام اگاه بود كه اين توهين ها را پيش بيني كرده بود . انگار ميدانست كه چه دنيا طلباني در كمين انقلاب هستند.

خانم اسويار تقاضا ميكنم عاجزانه به خانواده امام توهين نكن چوبش را خواهي خورد (2847012) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۴۳:۴۹
خانم اسویار در مورد دروغ پردازی دکتر ! پروین احمدی نژاد مقاله و مطلب و یا نظر خاصی ندارند؟؟ (2847065) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۸:۱۴:۳۸
اتفاقا همه میدونن هیچکس به امام به اندازه ی آقای رفسنجانی نزدیک نبود (2847145) (alef-17)
 
بهاره
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۲:۱۹:۰۰
به خاطر نزدیکی بیش از اندازه که به امام داشت جام زهر قطعنامه را به امام چشاند و ما دیگر امام را شاد ندیدیم (2848751) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۸:۲۹:۰۱
اتفاقا کسانی که باید گوینده و حافظ حریم امام باشند فرزندان ایشان هستند. (2847181) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۹:۰۵:۱۴
خانوم آسوپار میدونم الف منتشر نمیکنه و میدونم شما کامنت ها رو میخوانی همین که بخونی کافیه ببین خانوم خیلی خیلی کوچیکر از اونی هستی که راجب آیت الله هاشمی قلم بزنی مردم با شعورتر و فهمیده تر از اونین که قلم پر از کینه شما تاثیری روی افکار دلسوزای انقلاب و معتقدین ب هاشمی نداره (2847269) (alef-17)
 
منصور
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۹:۳۳:۳۹
آهان، چون خط سیاسی حضرات با خانواده امام زاویه دارد پس القا می کنند که این خانواده امام است که تغییر خط داده است!!
بسیاری از مردم فکر میکنند شما اصول گرایان با امام و خانواده‌ او زاویه پیدا کرده اید. (2847352) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۲:۲۲:۳۷
الان که در خط هاشمی هستند تا خط امام حالا زاویه اش را خودت ببین... (2848762) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۲۱:۵۹:۳۶
امام فرمودند انقلاب زنده است تا هاشمی زنده است.اگر هرحرف امام را تیتر میکنیم واز آن نتیجه های دلخواه میگیریم .این حرف را صادقانه با خود زمزمه کنیم.امام میدانست چه میگوید وبرای که میگوید.اگر مثل آن آدم فکر میکنید الان دیگرمجلس درراس امور نیست.پس سایر حرفهای امام هم برای شما دیگر حجت نیست.مرد باشید ویکبار برای همیشه اعلام کنید. (2847650) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۱:۲۹:۲۱
دوست عزيز حتي اگر حرف شما را قبول كنيم ، امام درباره جاهاي ديگر هم مي گويد راس امور است مثلا : نماز جمعه در راس امور است اگر منظور درست امام در مجلس را مرور كنيم منظورشان «قانون» است چرا سفسطه مي كنيد مي خواهيد بگوييد ما آنتي امام هستيم درست است كه نسل جديد هستيم و مرد هستيم مي گوييم امامي را قبول داريم ولي امام خاطره گون به گونه افتخار ملت ايران بشمارند قبول نداريم ، امام ما امام اشرافي نبود امام ما امام رفيق عربستان نبود ، امام را ازما زبان امام خامنه اي يادآور شده نه خاطراه ، شير فهم شدي عزيز (2848625) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۲۳:۱۷:۲۱
یک نکته ای هست. ...خانواده امام موظف هستند که یاران امام را قدر بدانند و حمایت کنند و ایده آل های امام و خواست های او را مطرح کنند غیر از این باشد به وظیفه خود عمل نکرده اند. (2847827) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۱:۵۶:۱۶
علی جان .... یکبار دیگه از اول تا آخر این نظرات را نگاه کن ، اگه کلاهتو قاضی کنی میفهمی بیت مکرم امام در قله محبوبیت نشسته اند.
خداوند الکی به هر کسی محبوبیت نمیدهد . (2848097) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۸:۵۸:۵۷
خانم نويسنده محترم بي آنكه جناحي فكر كنم معتقدم جناحي به نام اصولگرا با افكار بچگانه خود كشور را به دو دستگي عميق برده است شما خاندان امام را به بايكوت كشانده ايد خاندان هاشمي بايكوت شوند خاندان امثال ناطق را بايكوت كرديد و منافع خود را در اين ديدد كه حرف حرف خودتان باشد و گروه ديگر حتي حق نفس كشيدن نداشته باشد چنان تخم نفاق را كاشتيد كه الان در حال درو كردن آن هستيد جامعه را به سر حد انفجار رسانديد هر كسي با شما نبود حق نفس كشيدن ندارد همسر امام فراتر از شما مي ديد كه فرموده بودند اينها منظور نوكيسه ها اگر بيايند فقط به خودشان فكر مي كنند و كشور را وا مي نهند. آيا اينگونه نشد؟ در دوران احمدي نژاد هر كاري شد فقط جناح بازي بود. و اهداف بزرگ هم سياسي بود و جامعه آنها را پس زد. كينه و اختلافي در جامعه پديد آمد كه همه نگران پايانش هستند. خ... و موسوي اينقدر براي كشور خطرناك بودند؟ كه كه شما ترجيح داديد گروهي را حاكم جامعه كنين كه فقط به فكر خودشان بودند؟ و با ندانم كاري كشور را به تحريم و هزار بدبختي دچار كردند و جالب اينكه پاسخگو هم نيستند . خانم محترم من شما را نمي شناسم اما نوشته هاي شما نشان مي دهد كه سوداهاي بلند در سر مي پرورانيد كه اينگونه قلم مي زنيذ من براي شما بيمناكم هدف در اين كشور اين شده خاندان هاشمي را بكوبيد باشد بكوبيد اما آيا منافع ملت را بعد از آن خواهيد ديد؟ اگر از بين رفتن اين خاندان كه من نه دفاعي از ايشان دارم و نه انتقادي ،باعث مي شود جناح شما آرام بگيرد و دست از سر مردم بردارد ما حاضريم دو دستي تقديم كنيم اما شما با افكار كوته بينانه خود مردم را به جان مردم انداخته ايد و اختلافات را عميق تر مي كنيد تا ماهي خود را بگيريد. من از اينده كشور مي ترسم . همه چيز در بي قانوني پيش مي رود .چون نه متخصصان ما متخصص و نه متعهدان ما متعهد به امور هستند و ملت هم ناچار دارد تحمل مي كند.شما همه چيز را براي خود مي خواهيد مگر همسر ريس جمهور جشن تولد حضرت زهرا را نگرفته بود كه دادوبيداد راه انداختيد و فتنه برپا كرديد . شما داعيه دار هياهو و نفاقيد . ما خوب شما را شناخته ايم. خوب (2848328) (alef-17)
 
مجتبی
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۹:۳۲:۳۰
نظرات نوه های امام همسو با نظرات اکثریت ملت است و اگر امام(ره) هم زنده بودند یقینا از نظر اکثریت دفاع میکردند.زنده باد آقای هاشمی که با یک اشاره ایشان و سید بزرگوار خاتمی مردم به آقای روحانی رای دادند. (2848369) (alef-17)
 
مجتبی
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۹:۳۶:۰۸
زنده باد هاشمی که امام درباره ایشان گفته اند نهضت زنده است چون هاشمی زنده است. (2848375) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۰:۰۷:۱۷
اصلا نه هاشمی برام مهم نه مخالفاش و نه این بانوی انقلاب
انقلاب برام مهمه
جمع کنید این فامیب بازی و القاب قاجاری رو
بانوی انقلاب!!
اگر فامیل بازی می خواستیم چرا انقلاب کردیم؟ (2848390) (alef-17)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۰:۴۳:۱۹
جانشین امام بعد از شعارهایی که در مراسم سالگرد امام هنگام سخنرانی نوه امام داده شد، ایشون رو در آغوش کشیدن و پیشونی ایشون رو بوسیدن. (2848468) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۰:۵۲:۰۸
خدا رحمت کنه امام را چه خون دلی خورد از این جماعت سالوس که خود را به امام میچسباندند و ادعای نزدیکی به امام داشتند و سالها مردم را فریب داده بودند... و حالا نوبت همایش شب خاطره گویی آنان رسیده آنهم چه خاطره هایی از نوع توهم... (2848503) (alef-17)
 
سعید
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۱:۰۷:۱۸
ببین دوست گرامی! خود بنده منتقد هاشمی بوده ام وهستم اما اینگونه صحبت کردن هم درست نیست.شما به جای امام نشسته اید و فتوا می دهید. از کجا چنین مجوزی دارید؟ می گویم حرمت همه افراد را باید حفظ کرد اما برخی شخصیتها نمادند.امام(ره) ورهبری از این زمره اند.ما نباید این حوزه ها را خرج دعواهای سیاسی کنیم.نوه های امام هم به هرحال سلیقه سیاسی دارند همانطور که ما داریم.کسی که نوه امام شد که نباید از هستی ساقطش کرد.آنها هاشمی و خاتمی و...را می پسندند ما نمی پسندیم.مردم هم ناظرند.همین آقای توکلی در اوایل دهه هفتاد رقیب هاشمی بود.خاطرم هست تندترین انتقادها را در سیما مطرح کرد اگر اشتباه نکنم حدود 3 میلیون هم رای آورد.اکنون هم نماینده مجلس است.اتفاقی هم نیفتاده.رقابت و انتقاد سیاسی سوای تخریب شخصیتهاست برادر من.این خانم در یادداشتش مطالب جالبی نوشته اما کمی تند رفته است. به هرحال خانواده امام هم حق حیات دارند.سلیقه سیاسی دارند.نزدیکان امام را دوست دارند نمی شود دارشان زد که! آن افتضاح حرم امام وشعارهایی که برعلیه نوه ایشان دادند را یادتان هست؟ در دنیا آبرویمان رفت.گفتند فرزند بنیانگذار انقلابشان را هم تحمل نمی کنند.به هرحال بنده مثل شما فکر نمی کنم. (2848555) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۱:۵۴:۰۰
حیات سیاسی در گرو جنجالها شده است و اگر کسی فقط کار کند دیده نمی شود.

آقای هاشمی اگر حرفهای جنجالی نزند و مشغول کارش باشد دیده نمی شود.
حتی آقای روحانی هم همینطور است.

اینکه آقای روحانی امروز گفتند پلیس مجری قانون است نه مجری اسلام

فردا سر و صدا ایجاد می کند.

آقای روحانی هم این را می داند و عمدا می گوید تا سر و صدا شود.

و الا آدم که مشغول کارش هست لازم نیست از این حرفها بزند.
این حرفها هیچ دردی را دوا نمی کند. (2845998) (alef-17)
 
یک آزاده
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۵:۰۸:۰۸
به همین خیال باش .
تا چشم حجتیه نوین و کسانیکه مبارزه با شاه را حرام میدانستند دربیاد.
خودتونو خسته نکنید امام(ره) ، بیت مکرم امام و یادگار ایشان ، هاشمی و روحانی در قلب « انقلابیون و السابقون و جوانها که آینده سازان این کشور هستند» قرار دارند .
شماها اندکید ، زور بزنید 4 میلیون. ملت ایران بالای 78 میلیون نفر است . (2846569) (alef-17)
 
حسام
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۲:۲۸:۱۱
آزاده عزیز یاران امام حسین هم اندک بودند آیا این نشان از برتری یزیدیان بود....شما که آرا خودتان را اینقدر بزرگ میبینید پس چطور رای 24 میلیونی ملت را ندیدید ؟ (2848775) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۵:۳۴:۲۷
شما از محمد چاخان هم بگوید که به بهانه های مختلف سعی داشت که جلب توجه کنند. واقعیات تاریخی را منکر می شد تا شاید در دنیا مورد توجه قرار گیرد. اگر هاشمی سخن نگوید چه کسی می تواند در این کشور سخن بگوید.روز روشن می گوئیم سانسور نیست ولی در روز روشن سایت و یا نشریه ای حق ندارد نوشته و یاتصویر دکتر سید محمد خاتمی را نشرو یا درج نماید. این همه سانسور برای چیست. مورخان سفارشی نویس هم نتوانسته اند نقش هاشمی در انقلاب را نادیده بگیرند. هاشمی از همه کسانی که انان را به صورت مطلق قبول دارید به امام نزدیکتر بوده است . (2846680) (alef-17)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۱:۱۹:۱۰
لیسانس فلسف نه دکتر (2848046) (alef-11)
 
حسن
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۸:۰۲:۰۱
دوست عزیز کمی فکر کن اگر پلیس مجری قانون نباشد(قانونی که از بطن نظام اسلامی و مجلس تراوش می کند) آنوقت هر پلیسی هر عملی انجام می دهد و به خیال خود از اسلام دفاع کرده و خود را اسلام شناس میداند ، مانند همان قتلهای زنجیره ای! (2848234) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۱:۵۵:۱۲
برای سایت الف متاسفم که برداشتهای سطحی و تک بعدی خانوم آسوپار رو به عنوان مقاله منتشر میکنه (2846001) (alef-17)
 
جویا
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۳:۱۷:۵۶
من هم برای شما متاسفم که اینقدر متعصبید که کوچک ترین نظر مخالف خودتون رو بر نمی تابید. (2846256) (alef-17)
 
امیر حسین سلطان/تهران
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۳:۲۱:۴۰
من اصلا نمی فهم این خانم نویسنده به دنبال اثبات چه مطلبی هستند؟! تطهیر رویکرد یکسویه سالهای اخیر در صدا و سیما ، حافظه تاریخی ملتی را نادیده گرفتن؟! ، اینکه با انتخابات 24 خرداد 1392 و انتخاب جناب آقای دکتر روحانی به ریاست جمهوری اسلامی ایران همچنان بر طبل رفتارها و رویکردهای هشت سال پیش از آن کوفتن؟! ، تضعیف جایگاه شخصیت ممتاز انقلاب اسلامی بسان جناب آقای هاشمی رفسنجانی و وانمود کردن و همسان سازی نظر و دیدگاه سایر هموطنان نسبت به این یار امین و دیرین امام راحل(ره) با نظر و دیدگاه یک اقلیت خاص؟! و شاید هم همه این موارد؟؟؟!!! اما پاسخ هر چه باشد اظهار تاسف فراوان از این نحوه رویکرد سایت وزین " الف " به خاطر انتشار این مطالب غیرعادلانه و غیر واقع بینانه و عمدتا مغرضانه جدا قابل کتمان نیست. و من الله التوفیق. (2846265) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۴:۴۱:۰۳
تطهیر رویکرد عده ای که می گفتند عالیجناب سرخپوش و الان می گویند فلانی 2014.

تطهیر رویکرد کسانی که در مجلس ششم که هاشمی نفر اخر مجلس تهران شد کلی شلوغ کردن که تقلب شده و هاشمی الکی سی ام شده...

تطهیر رویکرد کسانی که ... (2848137) (alef-17)
 
پریسا
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۸:۰۳:۵۷
چون هاشمی خار چشم کج اندیشان و ساده اندیشان است. (2848237) (alef-3)
 
حسام
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۲:۳۸:۳۷
به شما میگن متعصب های کور ...اگر کورسوی چراغی هم بخواهند نشانتان دهند چشمهایتان را میبندید ....کمی به دور و بر خود نگاه کنید حاج آقا هر قدر زور بزند در میان مردم جایگاهی ندارد ... حب ریاست و مقام دست از سرش برنمیداره.... (2848797) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۴:۲۰:۱۰
منم برای تو متاسفم که حرف حق رو قبول نمیکنی (2846424) (alef-17)
 
آزاده
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۴:۲۱:۱۲
من خیلی دوست دارم بدونم ایشون با کی نسبت فامیلی دارن که پشتشون اینقدر گرمه!!
و در ضمن نمیدونم چه طور ممکنه به آقای رفسنجانی بگیم حاج آقا و به فلان امام جمعه فلان شهر 30 هزار نفری بگیم "حضرت آیت الله ..."!
خدا همه رو به راه راست هدایت کنه!! (2846428) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۴:۳۳:۵۱
الف لطفا برداشتهای سطحی ایشون رو بعنوان مقاله منتشر کن تا متاسف نباشن (2846471) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۴:۴۲:۰۴
البته زنده باد مخالف من سالهاست که از سوی مدعیان ازادی اندیشه اثبات شده است.

اینها علیرغم ادعای زنده باد مخالف صدای تمام منتقدان را میخواهند در نطفه خفه کنند. (2848138) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۵:۱۱:۰۸
اصلا کی هست این بنده خدای خود شیفته؟
الف جان گاهی به میخ میزنی و گاهی به تخته! این رسم رفاقت با بیت امام نیست . تو که بهتر میدانی « کسانیکه متدین بودند اما با مبارزه و انقلاب مخالف بودند » بعد از رحلت امام دنبال چه هستند؟!!!!!! (2846578) (alef-17)
 
کاوه
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۵:۲۰:۲۸
چون منطقی حرف زده ناراحتین؟!!! تمام متن عین واقعیت است. (2846608) (alef-17)
 
كاوه
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۲۳:۱۰:۵۳
پدر جان چرا اسم منو ضايع ميكني. كاوه منم . لطفا اسم ديگري براي خودت انتخاب كن. ممنون (2847813) (alef-3)
 
كاوه
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۲۳:۲۳:۵۷
از بالا تا پايين كامنتا رو ديدم. تقريبا ٧٠٪ از كامنت گذاران براي طرف مقابلشان اظهار و احساس تاسف كرده اند. چند نفري هم خوب با هم كلكل كرده اند و جواب يكديگر را داده اند. اين خانم نظرش را گفته. هرچند بنده هم نظر اورا نمي پيندم، اما نظرشه ديگه!!! چه ميشه كرد!!! (2847842) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۵:۳۴:۱۶
بعنوان یک فردی که از یادداشت های الف سر کلاسام استفاده میکردم مثل یادداشت های اقای سیاوش زند، و افتخار میکردم که الف حق گو هستش، اما متاسفانه الف خیلی سطحش پایین اومده از رجانیوز پایین تر (2846678) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۴:۴۲:۵۴
مشکل سطح الف نیست مشکل تعصب شماست که حرف مخالف نظرت رو ظاهرا بر نمی تابی (2848139) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۶:۲۰:۵۷
توصیه و پیشنهاد به دوستان الفی

1- حال که این خانم نوشته های تند و بی منطق جناحی الف را راهبری میکنند لااقل یک رزومه شامل سن و سال و تحصیلات و ... این خانم همواره مدعی و بعضا بی ادب نسبت به بزرگان نظام را منتشر نمایید.

2- حتی اگر خاندان مکرم حضرت امام جانشینان خوبی برای ایشان نباشند احترام آنها (ضمن نقد سالم ) واجب است کما اینکه مرحوم اقا سید احمد اگرچه از لحاظ علمی فرد شاخصی نبود ولی مورد لطف بی نظیر آن یگانه بود و بدیهی است فرزندان اقا سید احمد. متن این خانم سراسر بی ادبی به این بزرگان است. برای مثال علامت تعجبی که از "علامه" خواندن اقا سید حسن در متن گنجانده شده است. این در حالی است که درس خارج ایشان در حوزه قم زبان زد بسیاری از اهل علم است.

3- نویسنده شما در پاراگراف دوم متن خود مواردی را ذکر کرده و تلاش در بی اهمیت شمردن آنها دارد که اتفاقا از مسائل تسیار جدی این دوران بوده و یافتن پاسخ مناسب بدون جناح بندی سیاسی به هر یک از آنها دغدغه بسیاری از متدینین این روزها است. سخن امثال نویسنده شما و صدا و سیما و شخص آقای ضرغامی را در این موارد زیاد شنیده ایم و دوست داریم نظرات مقابل هم طرح و توسط اهل فن بی طرف و خاصه مردم مورد ارزیابی قرار گیرد.

4- و بالاخره جناب توکلی عزیز اگر برای جناح اصولگرایی دل میسوزانید (که میدانم چنین است ) تلاش کنید عقل و منطق را جایگزین بی ادبی در متن های خود نمایید و برای این منظور قطعا امثال نویسنده این متن (که ظاهرا یکی از افراد ثابت در تحلیل های تند و بعضا بی ادبانه هستند ) کاندیداهایی خوبی نیستند. تا دیر تر نشده فکر چاره باشید.

اگر قرار داشتید این متن را چاپ نکنید لااقل به خود نویسنده و جناب توکلی ارائه نمایید بخوانند بلکه فایده داشته باشد. (2846810) (alef-17)
 
د4
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۸:۰۷:۵۲
توصیه به توصیه کننده علفی!
1- کدام روزنامه و رسانه از تریبونش رزومه افراد را منتشر می کند و کرده است؟ شما چقدر حرفه ای هستید!!
2- خاندان مکرم امام، تا زمانی مکرم ند که در حدود انقلاب اسلامی و ولایت فقیه باشند، وگرنه می شوند اولیگارشی و به درد خودشان و همایش هاشان می خورند. (2847129) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۸:۰۸:۰۵
ادب!!! (2848243) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۸:۱۹:۱۱
حالا سید حسن شد بزرگ انقلاب ؟ چرا اینقدر حد خودت را پایین میاوری ؟ (2848267) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۲:۴۹:۱۳
اتفاقا درس خارج از فقه این علامه بسیار در سطح پایین است ...نویسنده توهینی نکردند وقتی خود حاج آقا با خاطرات و حرفهای بی ریشه برای خود مسئله درست میکند باید این اراجیف نقد شوند (2848830) (alef-17)
 
عبدالرحمن
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۲۲:۱۷:۰۷
شما مگه در كلاس درس خارج فقه ايشان شركت كرده ايد كه انرا سطح پايين ميدانيد ؟؟؟ من كه توفيقش رو نداشتم ولي شنيدم جلسات شلوغيه . فكر نميكنم براي درس سطح پايين اين همه طلبه جمع بشوند . مگر انكه مدعي كمسوادي تعداد زيادي ازطلاب باشيد (2850139) (alef-17)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۴۴:۳۰
از خبرنگار سیاسی روزنامه جوان بیش از این انتظار نیست. (2847066) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۴:۴۴:۰۹
خب مشکلش چیه؟
باز خیلی بهتره که خبرنگار روزنامه زنجیزه ای باشه و بعد فرار کنه بره لندن نشین و یا لوس آنجلس نشین بشه

منطقی جواب نویسنده رو بده. البته اگر جوابی داشته باشید که متاسفانه جز هوچی گری ظاهرا پاسخ دیگری به نویسنده ندارید (2848140) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۲:۳۴:۱۲
حرفهای سطحی و تک بعدی حاج آقا را نفد کرده اند و بس ...شب خاطره گویی حاج آقا بوده نه همایش بانوی آفتاب (2848788) (alef-17)
 
کارمند اداره آب منطقه 2 تهران
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۲:۰۰:۲۱
عالی بود. واقعا عالی بود. من سیاسی نیستم و اتفاقا به روحانی هم رای دادم اما میفهمم که دوره اینطور فریبکاری و سوء استفاده جریانات سیاسی از اشخاص محبوب گذشته است. (2846017) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۴:۴۴:۰۶
تو ساعت 12 باید کار کنی و به مردم خدمت رسانی کنی یا وبگردی؟؟ دوره پول مفت گرفتن و کار نکردن و از امول دولتی برای گردش و تفریح استفاده کردن کی قراره تموم بشه اقای کارمند؟؟؟ (2846496) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۵:۱۸:۰۰
جناب کارمند اداره آب منطقه 2 تهران ....
از قضا منهم مانند شما اصلا سیاسی نیستم و برعکس ادعای شما واقعا به روحانی رای داده ام . درضمن خانواده امام علاوه بر محبوبیت جایگاه خاصی برای ملت دارند . (2846603) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۴:۳۹:۰۳
جنابعالی تا حالا کلامی از همسر امام شنیده ای که حالا به ایشان میگویی شخص محبوب . (2849134) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۲:۰۱:۵۹
سرکار خانم کبری آسوپار، نویسنده محترم این متن، آیا توقع داشتید به جای دکتر ابتکار، از جنابعالی دعوت می کردند در وصف همسر امام سخنرانی بفرمایید؟!!!!! یا مثلاً از همسر جناب الهام؟!!! (2846024) (alef-17)
 
فرهنگ
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۳:۲۰:۵۶
لطفا فرافکنی نکنید منظور ، سوءاستفاده از مقام و شخصیت افراد است (2846262) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۳:۳۴:۱۸
معلوم نیست چرا از یک دهه است یک عده که جائی نبودند و کاری نکرده اند، هر کسی را که در مبارزات و به ثمر رسیدن انقلاب بیشتر نقش داشته و به امام و رهبری نزدیکتر بوده اند مورد تخطئه، اهانت و .. قرار می دهند. اگر ملاک ارج و قرب افراد، حرفهای امام راجع به آنان و ارتباطشان با وی باشد که تا روز آخر امثال آقای هاشمی مورد تأیید و وثوق بوده اند. حالا افرادی که آنطرفها راهی نداشته اند شده اند امام شناس و دلسوز انقلاب و ارزشها و همینان، امثال هاشمی، خاتمی، روحانی، نوری و ... را جام زهر بدست، ضد انقلاب، برانداز، دروغگو و ... می نامند؟! ببینید امروز چه کسانی شده اند دایه دلسوزتر از مادر. نماد انقلابی گری و مجاهدت شده جبهه چند نفره پایداری و رهبر معنوی شان. بقیه همه ضد انقلابند (2846295) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۸:۰۹:۳۱
هزاران درود (2848246) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۳:۰۷:۰۷
من نه جبهه پایداری را قبول دارم و نه در گروه و حزبی هستم ....اما اینقدر خدا به من فهم و شعور داده که فرق دلسوز انقلاب را با اشخاصی مثل هاشمی و خاتمی که شیفته غرب هستند را بدانم ....هاشمی اگر دم از فساد میزنه بهتره اول از خانواده تمامیت خواه خود شروع کنند اگر دلشان برای انقلاب میسوزد چرا حرفهای دشمن شادکن میزنند....رهبر به همه حق انتقاد از توافق لوزان را داده اند اما ایشان منتقدان توافق لوزان را همصدا با نتنیاهو میداند....راستی چرا حاج آقا اینقدر از توافق لوزان حمایت میکنه سوال برانگیزه... (2848870) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۳:۱۳:۵۴
امام شناس ...دلسوز انقلاب و ارزشها؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟به این لیست بنی صدر و منتظری را هم اضافه کن جالب میشه ...و جالب تر موسوی و کروبی راهم اضافه کنی (2848889) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۴:۲۲:۱۶
خانم آسوپار احتمالاً برای خودشون متن سخنرانی هم آماده کرده بودن!! ایشون خودشون در حد معجزه هستن، یه چیزی تو مایه های معجزه قرن II!!! (2846432) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۳:۲۳:۳۰
متوهم عزیز ...منظور ایشان این بوده همایشی در حد بانوی انقلاب چرا باید اینقدر تنزل داشته باشه که سخنرانش خانم ابتکار باشه (2848919) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۴:۳۴:۲۷
نه. باید از همسر آقای روحانی دعوت می کردن (2846472) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۲:۰۲:۳۶
با اینکه عملکرد صدا وسیما را یک عملکرد مشمئزکننده میدانم

ولی عملکرد خانم نویسنده را هم نمیپسندم

چون عملکرد صدا وسیما فقط مربوط به اخبار اشخاص نیست بلکه مدیریت این نهاد، چون خود را به مردم پاسخگو نمیداند ،در بسیاری از موارد بر خلاف خواست مردم بوده است (2846027) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۲:۴۰:۳۳
از جانب خودت حرف بزن نه مردم. (2846149) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۳:۲۷:۴۷
خوب شد این یه جمله رو یاد گرفتی که زیر هر نظری بنویسی. (2846276) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۵:۱۹:۵۳
عزیز برادری که میگی از جانب خودت حرف بزن نه مردم...
یعنی شما 4 میلیون نفر مردم هستید؟ (2846606) (alef-17)
 
مصطفی
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۸:۱۹:۱۹
نه اون 4 میلیون مردم نیستن !!! بعدشم حالا به زور یک عالمه اتحاد و کلید نشون دادن گره زدن مسائل با توافق با... 51 درصد رای اوردید که دور بعد هم شاید نتونید خودتون رو فقط مردم نگیرید (2847160) (alef-17)
 
عبدالرحمن - رياضي دان ميشود
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۲۲:۲۵:۵۲
عزيزم 4 ميليون يك عدد صحيح است و 51 درصد يك مفهوم نسبي است و مقايسه اين دو امكان ندارد . صورت صحيح مقايسه به دوشكل زير درست است

شكل اول - مقايسه 4 ميليون با 18 ميليون
شكل دوم - مقايسه 51 درصد با 10 درصد

قضاوت با همه (2850153) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۳:۲۵:۲۸
یاران امام حسین در روز عاشورا هفتادو دو نفر بیشتر نبودند (2848924) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۳:۲۱:۰۵
من هم شما را فردی مشمئز میدانم ....میخواهی صدا و سیما را تقدیم شما بکنیم بشه مثل زمانی که دست برادر هاشمی بود ... شما صدای آمریکا و....دارید براتون بس نیست .... اینقدر سنگ مردم را به سینه نزنید دیدیم وقتی ریاست دست شما بود چقدر به فکر مردم بودید (2848910) (alef-17)
 
منتشرنکردیدمهم نیست
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۲:۰۳:۳۷
نویسنده مطلب (شعبه پایداری ها درالف) راشایسته خطاب نمیدانم و مجموعه الف شایسته شرمساری است. هاشمی ستیزان اگرحفظ نظام میفرمایند این گوی واین میدان... (2846030) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۵:۰۳:۲۹
شعبه پایداری ها در الف این یکی را خوب امدی (2846555) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۳:۲۷:۳۷
جبهه پایداری صد شرف دارد به وطن فروشان و هلهله کنندگان روز عاشورا (2848928) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۲:۰۷:۳۶
چطور شما نویسنده نو کیسه تازه به دوران رسیده به خودت اجازه می دهی به یکی از با سابقه ترین شخصیت های این انقلاب این طوری حمله کنی (2846037) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۲:۳۹:۴۹
کلاس داره!! (2846145) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۳:۱۸:۲۴
شما هم ادب داشته باش. تازه به دوران رسیده و نوکیسه خودتی (2846258) (alef-17)
 
یه نو کسیه دیگه
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۳:۳۱:۴۸
همونطور که شمای نوکیسه به خیلی های دیگه از شخصیت های انقلاب حمله میکنی. برو داداش خدا روزیت رو جای دیگخ بده. ضمنا سعی کن کمتر شعار بدی... شخصیت انقلاب ... شخصیت انقلاب...!!! (2846286) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۶:۴۵:۲۷
میشه چند تا شو نام ببری مام بشناسیم؟ (2846895) (alef-17)
 
محسن
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۳:۴۹:۴۶
سلام
نویسنده نو کیسه ؟ حمله ؟
آقا راست می گی ، این خانم آسوپار رو من می شناسم ، خیلی کیسه های نویی داره ، تازه این طور که ایشون داره از قلم به جای ساطور و تبر داره استفاده می کنه دیگه روی همه حمله کننده ها رو سفید کرده ....
شاد باشید (2846326) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۴:۰۰:۳۰
با سابقه انقلاب اونیه که سه تا شهید داده .پای کدوم یک از بچه های ایشون به جبهه باز شده؟
سال 88 فهمیدیم چقدر سابقه دارند در انقلاب!!!! (2846366) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۴:۰۲:۰۸
به جای خاطره گویی جلوی کشتار مسلمانا یمن را می گرفتند ایشان که در خانئان آل سعود نفوذ دارند!!! (2846372) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۴:۱۵:۲۴
حمله ای درکار نیست.فقط انتقاد کرده.حرف بدی نزده.شما هم میتونی انتقاد کنی.یا میتونی جواب انتقاد رو به صورت منطقی بدی نه اینکه شمشیر بکشی (2846411) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۴:۲۱:۱۸
بشین بینیم بابا اینقد هاشمی رو بزرگ کردید که خودتونم باورتون شده کسیه این بابا... (2846429) (alef-17)
 
آزاده
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۴:۲۳:۵۴
وقتی ادب و شعور اجتماعی نبود همین میشه دیگه!! به خاطر منافع شخصی و گروهی هر کاری رو انجام میدیم و هر متن پر از توهین و توهمی رو به عنوان مقاله ارائه میدیم!! (2846439) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۳۴:۲۰
استاد توهین که احمدی نژاد بود او بود که این ادبیات رو باب کرد نه ما (2847033) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۳:۳۹:۰۳
خدائیش تا قبل از احمدی نژاد کسی جرات نداشت اسم هاشمی را بیاره....بدجوری خفقان درست کرده بودند (2848955) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۳:۴۰:۰۸
کی بود میگفت عالیجناب سرخپوش ؟ (2848959) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۴:۳۵:۰۹
این حمله کلمه با مزه ایه (2846475) (alef-17)
 
د4
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۵۵:۲۳
همونطور که شما کامنت گذارنده ی بی نام و نشان به خودت اجازه می دهی بدون در نظر گرفتن منطق مطلب و پاسخ به آنها، شخصیت نویسنده را مورد بحث قرار دهی. (2847100) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۴:۴۶:۰۶
اوه اوه اوه پیاده شو با هم بریم
انقلاب و نظام مال مردمه نه مال یک عده سرمایه دار که خودشون رو صاحب انقلاب بدونن

این انقلاب رو هم در زمان جنگ همان نوکیسه ها حفظ کردن نه فرزندان با سابقه ترین شخصیت های این انقلاب از منظر شما!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2848143) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۳:۳۰:۲۸
خیلی خیلی سابقه داره این انقلابی....مخصوصا که کیسه ای که دوخته پر نمیشه با هیچی (2848934) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۲:۱۳:۱۸
من به شخصه آقای هاشمی رو قبول دارم ولی انصافا مطالبی که ایشان در همایش بانوی انقلاب مطرح نمودند عجیب و به دور از شخصیت ایشان بود. (2846048) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۲:۳۹:۳۶
یعنی دروغ بود یا فقط شما خوشت نیومد؟ (2846143) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۴:۴۵:۳۵
نمیخواد قبول داشته باشی اون مطلب توسط بیت امام تایید شد خوب کرد گفت (2846501) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۳:۵۵:۱۹
بیت امام ؟ منظور شما همان علامه است ...خوب به من هم بگن آیت الله و علامه دهر خوشم میاد و میشم چاکرش (2849011) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۵:۲۲:۲۴
از وجنات شما معلوم است که « انصافا » شما نه اینکه هاشمی را قبول نداری بلکه با ایشان مشکل اساسی داری. (2846619) (alef-17)
 
سایادت
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۲:۱۶:۲۴
بالاخره ما نفهمیدیم این سیاست ما که عین دیانت ماست بد است یا خوب؟
در ضمن ما چیزی تحت عنوان بانوی انقلاب نداریم اون که احتمالا به گوش نویسنده خورده بانوی اول آمریکا یا چیزهایی معادل این که در نظام سیاسی غربی به همسر رییس جمهور یا شخص اول مملکت اطلاق میشه (2846059) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۲:۳۹:۴۹
بانوی انقلاب اسم همایش بود (2846146) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۲:۱۸:۳۳
طرف تسلیت فوت یه بنده خدایی رو به یه نفر دیگه که اصلا نسبتی باهاش نداشه گفته و صدتا گاف دیگه! بعد میگن در صورتی که به خاطرات ایشان شک کنیم باید در اساس انقلاب شک کنیم! (2846062) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۲:۴۲:۱۷
احسنت.حرف دل مارا زدی. جالبه این ها همش از جانب مردم سخنرانی می کنن. (2846154) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۴:۲۵:۱۳
نه، شما مردمی فقط!! (2846447) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۵:۲۶:۴۵
بنده شک دارم که این نظرات مخالف هاشمی کار منافقین نباشد.
منافقین در حیات امام سعی در ترور فیزیکی هاشمی نمودند که شکست خورد و اکنون هم صدا با حجتیه نوین و کسانیکه مبارزه با شاه را حرام میدانستند در صدد ترور شخصیت هاشمی هستند .
الف جان .. چطور شما متوجه حضور ضدانقلاب نمی شی؟ (2846646) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۲:۱۹:۰۸
مردم هیچ شناختی از بانوی امام ندارند همانطور که از بانوی رهبری ندارند واین خاطرات برای من که جالبه (2846064) (alef-3)
 
د4
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۵۸:۳۸
اصلا آقایان خمینی و خامنه ای و خیلی دیگر از حضرات، نقش همسران را در جلوی انظار قائل نیستند، و پرهیز داشتند از هرگونه مطرح شدن ایشان، چرا که شان بانوان چیزی دیگری و آقایان چیز دیگری است، منتها کسانی مثل همسر آقای هاشمی و هم فکرانشان مثل همسر آقای نخست وزیر دهه60 ابایی ندارند و بدین وسیله می خواهند خود را در کنار مردان سیاست جلوه ای دیگر دهند.
حالا نام مرحومه همسر امام هم دستمایه بازی آقایان و نوه ها شده است (2847108) (alef-17)
 
حسن
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۸:۱۷:۱۵
میشه بفرمایید شان بانوان چیست؟ مطرح نشدن . دوست عزیز ؛ پشت سر هر مرد موفقی زن موفق و فداکاری قرار دارد. (2848265) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۲:۲۲:۳۲
سلام ، ديدگاه جضرتعالي را خواندم . در پايان اين سوال به ذهنم خطور كرده .اگر جنابعالي يكي از سخنرانان اين همايش بوديد از فضايل بانوي انقلاب صحبت مي كرديد و يا اينكه آقاي هاشمي و بستگان نسبي و سببي را مورد خطاب و عتاب قرار مي داديد؟ (2846069) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۵:۳۳:۳۳
منم چند سوال و نکته دارم
من نوشته های قبلی شما را خواندم علاقه عجیبی دارید خلاف جهت اب شنا کنید و مطالب را همیشه وارونه بیان کنید و تمرکزتون هم ظاهرا روی دولت و طرفداران هاشمی و اصلاحات هست.
یه مقاله هم بنویسید و در مورد شاخص های کلان اقتصادی در سال 84 و مقایسه اونها در سال 92 صحبت کنید بد نیست
مثلا
نرخ بیکاری
دلار
نرخ تورم
نرخ رشد اقتصاد
حجم نقدینگی
تعداد اختلاسها و حجم انها
قیمت نفت
رکودهای دو سال اخر دولت دهم
مسکن مهر و چاپ پول برای ساخت ان
رفاه مردم
توزیع سیب زمینی و سهام عدالت برای رای اوردن
یا در عرصه سیاسی
تعداد قطعنامه ها
مشکلات سیاست خارجی
اتفاقاتی که برای وزارت خارجه افتاد برکناری متکی و اون جریان برزیل و..
به هر حال هشت سال دولت قبل تموم شد و فرصت خوبیه یه نیم نگاهی به عملکردها داشته باشیم
امار ارقام پایانی دولت هشتم در سال 84 هم هست امار سال 92 هم هست اعداد هم گویا هستند. (2846675) (alef-17)
 
د4
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۸:۰۰:۳۲
قاعدتا شما باید اصل این همایش برگزار کردن را مورد سوال قرار دهید. منطق این برنامه چه بوده است؟
در ثانی در صورتی که فرضا اصل ماجرا را بپذیریم بدیهی ست که بایست در مورد شخصیت ایشان گفتگو کرد، در حالیکه دوستان مراسم اهدای لقب علامه و اثبات خاطرات خود بعد از فوت افراد راه انداخته بودند! (2847116) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۴:۰۹:۳۰
چه سوال احمقانه ای ؟ در همایش بانوی آفتاب باید فقط از ایشان صحبت بشه نه تعریف از خود ...به این میگن از حق نتیجه باطل گرفتن (2849045) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۲:۲۳:۴۸
به نظر من امروز بزرگترین جفا در حق امام توسط اطزافیان ایشان می شود. متاسفانه هر اسم سیاسی که آقایان برای فعالیتهای سیاسی خود انتخاب می کنند امام را به آن منتسب می کنند. یک روز امام را اصلاح طلب می نامند، یک روز امام را معتدل معرفی می کنند و فردا معلوم نیست چه شود! یک روز برای گشایش در راهبرد سیاسی یک جریان خاص از امام هزینه می شود. انگار نه انگار که امام یک اصولگرا بود، یک آرمانگرای فارغ از ژشتهای روشنفکرمابانه تمدن زده! انگار نه انگار که بزرگترین یادگار امام همین جمهوری اسلامی است! ولایت فقیه است! حاکمیت اسلام ناب است! ظلم ستیزی است! استکبار ستیزی است! امام نه متعلق به نوه های امام است نه به جناح اصولگرا و نه اصلاح طلب. امام متعلق به اسلام ناب داشت و اصولش نیز اصول اسلام ناب بود. وظیفه ماست که با درک درست آرمانهای امام میزان سنخیت جناحها و گروههای سیاسی با آرمانهای امام را بسنجیم انوقت می توان درباره میزان وفاداری مدعیان به خط امام و راه امام قضاوت کرد. در این بین منسوبین امام باید در خط مقدم باشند که اگر چنین نکنند تکلیف از دوستداران انقلاب ساقط نمی شود. (2846076) (alef-17)
 
آزاده
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۴:۲۶:۱۳
این واژه "تمدن زده" تون خدا بود!!!! مرسی، خیلی خندیدم!!! یعنی شما الان با تمدن هم ضدیت دارین؟!! (2846452) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۴:۱۴:۴۱
داداش داره میگه ژست روشنفکرمابانه تمدن زده شما چرا بخودتون بر میدارید نکنه باهاشون نسبتی دارید حرف بدی نزده اگر متعصبانه نگاه نکنیم (2849063) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۴:۲۷:۰۴
جالبه، اول میگین "نگار نه انگار که امام یک اصولگرا بود"، بعد میگین نه اصولگرا بود، نه اصلاح طلب!! آدم کدوم حرفتونو باور کنه بالاخره؟!!! (2846455) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۱۷:۴۹
امام خمینی ابتدا با اصلاح طلبی آغاز نمودن آگر سیر مبارزاتی حضرت امام را از دهه چهل شمسی پیگیری نمایید ابتدا ایشان به حاکمان وقت نصحیت فرموده و زینهار دادن و با برخورد رادیکالی نظام وقت رو بسوی انقلاب و سرنگونی سلطنت آوردن امام از اصلاح طلبی به انقلابگری رسیدن نه اصولگرایی و انقلابی بودن اصولگرایان ریشه در سنت و بطور واضح تحجر دارن ام امام به فقه جواهری که زمان و مکان را در نظر میگیرد اعتقاد داشتن و در بعد از پیروزی انقلاب و حکومت داری نیز در عمل ثابت نمودن مانند قانون کار جمهوری اسلامی و یا فتوای معروف ایشان در باب شطرنج و موسیقی (2846979) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۲:۲۴:۴۹
درود بر هاشمي (2846079) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۲:۲۵:۴۹
از نظر حاج اقا انتخاباتی خوبه که طیف ایشون روی کار باشن ولی بقیه ی انتخابات ها مثل 88 مورد قبولشون نیست و رای مردم اون موقع حق الناس نبود. (2846086) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۵:۳۲:۰۷
خیلی عجیبه که دشمنان فعلی هاشمی درست کاری را میکنند که منافقین نیز میکردند!
نکنه اینا همان ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2846670) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۴:۲۶:۴۹
ما همان مردمی هستیم که فرزندانمان و خودمان در جبهه بودیم و پای انقلاب تا آخر ایستاده ایم و نخواهیم گذاشت که حاج آقا و باندشان با خاطرات الکی از اموات برای خود آبروی رفته را برگردانندحالا هر چی دوست دارید برای ما اسم بگذارید و توهین کنید (2849100) (alef-17)
 
عبدالرحمن
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۲۲:۳۳:۳۳
كدوم جبهه تشريف داشتيد ؟ اخه خيلي جا ها را جبهه ميگفتند . شهر اهواز و عقب ترش رو هم ميگفتند جبهه
فكه و شلمچه و طلاييه و مهران و ميمك وو...رو هم ميگفتند جبهه
يك كسي مثل برادر شهيد من از گرسنگي از لونه موش نون خشك دراورده و خورده .يكي هم پشت جبهه توي اشپزخونه حال ميكرده . اخرش هم اونايي كه توي خط بودن يا شهيد شدند يا اسير و يا جانباز . اونايي هم كه پشت جبهه بودن شدن سردار .
ضمنا من طرفدار هاشمي نيستم (2850170) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۲:۲۷:۲۲
برای یک لحظه فقط یک لحظه باور کنید روز جزایی هم هست وعدالت او حق است ،حالا اگر سخنان نوه های امام و یا آقای رفسنجانی باب دل گروه سیاسی مطبوع شما بود آنوقت برخوردتان همین بود و یا از لبه دیگر بام می افتادید ؟؟ آیا هزار توجیه و تکریم نمی کردید؟؟؟؟!
شاید فراموشتان شده باشد ولی خدا وعدل او حق است و هر مثقال عملی محاسبه می شود. (2846092) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۲:۴۳:۵۴
ایشالا خدا عدالت را درمورد م.ه هم رعایت می کند. (2846161) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۵:۳۴:۵۵
اینا ( مخالفین هاشمی ) که بد تر از منافقین هستند ، اینقدر پررو تشریف دارند که حتا با اینکه عددشان اندک است اما خودشان را مردم فرض کرده اند . مردم 4 میلیونی !!!!!!!! (2846682) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۱:۳۶:۰۴
چرا تهمت مي زني مگر چهار ميليون عدد كمي هست همين است كه ميگويم اينهايي كه دم از روشنفكري ، دانستن حق مردم است مي زدند ببنيد چه مي كنند خيلي زود منافق مي شويم ، حتي اگر عددمان كم باشد شما به چه حقي به خودت اجازه اين تهمت مي دهد يا آنقدر خالي از ذهني كه معني منافق را نمي داني يا خود در جمع منافقيني و همه را به كيش خود مي پنداري (2848645) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۴:۳۳:۲۴
اونوقت دوستداران ایشان که اینهمه هستند و دوستدار انقلاب احیانا همانها نیستند که خانم حاج آقا بهشون فرمودند مثل لجن بریزد سطلهای ذباله را آتش بزنید ؟خانوادگی در نگهداری این انقلاب بسار بسیار فعالند (2849123) (alef-17)
 
د4
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۸:۰۲:۱۰
احسنت به نظر شما، کاش همیشه همه مان به روز جزا قائل باشیم.
حالا با فرضیات بدیهیات را کنار نزنید. شما که از خدا و وعده های حق او فراموشتان نشده است، بفرمایید بودجه بیت المال که به مجموعه جماران تزریق می شود در چه راهی خرج می شود؟ (2847121) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۲:۳۰:۰۵
چه ارتباطی به هاشمی داشت که عکس او را در تیتر خبر زدید؟ چرا عکس افراد مورد نظر خودتان از منسوبان امام را نزدید؟ (2846103) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۲:۳۰:۱۶
خیلی متن محکم و دقیقی بود متشکرم. یک سوال داشتم امام عزیز تا چند نسل بعد ازخود یادگار به جا گذاشته اند؟؟ دو نسل سه نسل؟ (2846104) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۵:۳۹:۲۶
پاسخ شما چهار میلیون با بنده:
برای اینکه چشم دشمنان و منافقین و حجتیه کور دربیادر، باید عرض کنم امام(ره) یکی بود و خانواده ایشان نیز روی چشم انقلابیون و السابقون و علی الخصوص جوانان و پیروان ایشان قرار دارد . (2846694) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۰:۵۱:۲۸
بيچاره ملت ايران ! بيچاره مردم وطنم ! كه به واسطه پولهايى كه از سر سفره خودشان برداشته شده ، در چه بازى تمام نشدنى در شكل دو تيم ( يك روز اصولگرا و اصلاح طلب و روز ديگر اعتدالى و پايدارى و رزوهاى ديگر … ) گرفتار شده اند ! بيچاره وطنم … (2847993) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۲:۳۷:۰۱
متن فایل صوتی آیت الله خامنه ای رهبرجمهوری اسلامی به شرح زیر است:

«امروز به حمدالله در رآس دستگاه‌های اجرایی کشور یک کسی است که امام(ره) درتمام طول دوران انقلاب، قبل از انقلاب و بیش‌تر از همه بعد از انقلاب، تا لحظه وفات‌شان نهایت اعتماد و اطمینان را به او داشتند؛ رئیس جمهور ما. خوب، کسی که این‌قدر مورد اعتماد امام(ره) است، این‌قدر به امام(ره) نزدیک بود، حرف‌های امام(ره) را او بیش‌تر از آن‌ها شنیده، درد دل‌های امام(ره) را او بیشتر از دیگران شنیده و خبر داره، یک‌ عده همین‌طور حرف می زنند، اصلا نمی‌دانند حرف دل امام چه بود، یک چیزی می‌گویند بعضی‌ها.» (2846135) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۴:۲۷:۴۱
میزان حال فعل است که حال فعل بعضی آقایون 180 درجه فرق کرده.......... (2846457) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۴:۳۷:۲۹
این آقا 360 درجه فرق کرده.... امام خودش گفته در وصیت نامه که شاید در جایی من از بعضی اشخاص تعریفی کرده باشم که تحت تاثیر شرایط بوده است (2849131) (alef-17)
 
عبدالرحمن رياضي دان ميشود
۱۳۹۴-۰۲-۰۷ ۱۶:۳۰:۱۹
اگه رياضيات بلد نيستيد مجبور نيستيد از عدد و رقم استفاده كنيد . 360 درجه فرق كردن يعني صفر درجه تغيير (2852127) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۵:۱۷:۰۰
آدرسش هم بدید
البته اگر شما هم خوابشون ندیده اید؟ (2846597) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۵:۳۲:۴۰
عالی بود واقعا! این نشون دهنده اوج سیاسی کاری و تکریم و تخریب افراطی افراد در دوران مختلفه! (2846671) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۶:۰۳:۱۰
بنی صدر هم به امام نزدیک بود که توانست رئیس جمهور شود، اما عملکرد ایشان با امام، زمین تا آسمان تفاوت داشت.

بالاخره دم خروس یک روزی میزن بیرون، آقای بنی صدر در زمان امام و آقای هاشمی بعد از حیات امام

رهبری از آقای هاشمی تمجید کردند، آیا این بود دستمزد تمجید آقا که نامه بدون سلام برای ایشان ارسال کند، شائبه تقلب بزند، آیا قدرت اینقدر ارزش دارد که بخاطرش ایمانمان را زیر سوال ببریم، نظام را تا پرتگاه نابودی ببریم.

ای کاش آقای رفسنجانی اجازه می دادند که آقای احمدی نژاد عملکردش را نشان می داد و مثل خودشان که در مجلس رای نیاورند آنوقت مردم ما پاسخ عملکردشان را می دادیم. (2846759) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۱:۴۰:۰۷
كساني كه زماني سلطنت فقيه را در ذهنهايشان هست و در جريان انقلاب و كاريزماي امام بر خوردند و به سمت انقلاب سو گيري كردند و تكليفشان را تنها در كانديداتوري و تهديد ديگران مي دانند و از اسرار نظام و ديگران را در سينه خود سخن مي رانند و بلوغ سياسي نرسيد چه توقعي است؟ (2848653) (alef-17)
 
سانسورنکن
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۲:۳۸:۲۶
نمیدونم چرا وقتی چهره ی این اقا را می بینم از زندگی نا امید میشم! (2846139) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۲:۴۹:۱۰
احسنت گل گفتی. (2846175) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۲:۵۳:۵۳
منم ناامید میشم!!! که میتونی به بزرگی هاشمی باشی ولی اینقدر مظلوم بشی و قدرتو ندونن (2846191) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۳:۳۴:۱۴
بله. فقط نمیدونم که ایشان جدیدا بزرگ شده یا در دوران اصلاحات که بهش عالیجناب سرخپوش میگفتید هم بزرگ بود؟! (2846294) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۶:۰۶:۵۸
همیشه بزرگ بوده، احمدی جونتون که یه روزی اونطور اطوار داشت و به خیال خودش شاخ امریکا رو میخواست بشکنه، برای ادامه حیات سیاسیش حداقل هفته ای یکبار کنار دست این مرد بزرگ میشینه. مگه همین آدم نبود که یه روزی به خیال خامش مجمع رو به حساب نمی آورد؟ حالا چطوری با افتخار وردست آیت الله میشینه؟ (2846771) (alef-17)
 
امیررضا
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۶:۰۵:۱۶
جای طرفداران و انتقاد کنندگان ( بخوانید فحش دهندگان) سابق حاج آقا تغییر کرده چرا؟ مردم عوض شدند یا حاج آقا؟ (2846766) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۴:۳۶:۲۲
برو چهره ي احمدي نژاد را نگاه كن تا به زندگي برگردي ! (2846478) (alef-17)
 
منافق پیر
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۵:۴۱:۵۲
از قضا « بنده که یکی از پیر و پاتالهای منافقین هستم » هم نظر شما را دارم !!!!!!!! (2846703) (alef-17)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۱:۳۷:۴۰
جناب مثلا پیر منافق مگه شما شعار نمی دادید دروغ ممنوع؟! (2848072) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۶:۰۹:۲۴
چون ایشان متمایز کننده ی نفاق از حق هستند. (2846777) (alef-17)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۲:۳۹:۴۷
واقعا عجیب است که عده ای که هیچ نقشی در انقلاب و جنگ نداشته اند و تازه از راه رسیده اند به کسانی که اصل انقلاب بوده اند و سالها در زندانهای ستم شاهی به سر برده اند حمله می کنند.
چرا باید مردم اجازه دهند عده ای قلیل به بیت امام ، بیت آیت الله مطهری ، بیت آیت الله بهشتی بیت آیت الله هاشمی ، بیت آیت الله ناطق نوری ، بیت ایت الله .... حمله کنند؟؟؟؟
اگر این افراد زیر سوال بروند معلوم است که مردم در این سی چهل سال سرکار بوده اند زیرا اصل انقلاب زیر سوال می رود .
مسئولین بیایند و این مساله را روشن کنند (2846144) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۲:۴۸:۳۷
زمانی که سال88 به رهبری توهین کردند وتصاویر ایشان در تهران را پاره کردند چرا شما واقای هاشمی ساکت بودید؟ اون موقع انقلاب در خطر نبود؟ (2846172) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۳:۰۹:۵۷
کی ساکت بود؟ شما اطمینان داری که حرفی که زده اند به گوش شما رسیده؟ صدا و سیما بهشون اجازه داد ؟ تلفن منزل شما را داشتند که بیان به شما اعلام موضع بکنند؟ (2846234) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۵:۳۴:۲۱
سایت که داشتند.این همه خبرگذاری طرفداره ایشون هست (2846679) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۸:۱۰:۴۴
خبر گزاری طرفدار؟
یا جیره خور؟ (2847132) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۶:۱۳:۱۷
چرا دیگه احتمالا دخترشان وسط اختشاش که رفته بود ساندویج بگیرد می خواستند که پیام پدر و ناراحتی پدر را به گوش مردم برسانند، که نظام اشتباهی ایشان را گرفتند.

بهتر است که کمی سرتان را از زیر برف بیارید بیرون

برای کسی پنهان نیست که فتنه 88 کار چه کسی و کسانی بوده است، حالا دیگه برای ما لازم نیست که جا نماز آب بکشید. اگر در راهپیمائی 9 دی شرکت می کردید، می دانستید که شعارهای مردم حول و هوش چه کسانی می چرخید اما دریغ که صدا و سیما آنها را سانسور کرد. (2846787) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۶:۵۱:۰۰
بی ادب مهجور ماند از لطف حق (2846912) (alef-17)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۵:۰۲:۳۶
ببخشید توهین کنندگان به رهبری ،همان کسانی بودند وهستند که از ابتدای انقلاب به ناحق به امام وشهیدبهشتی واقای هاشمی ورهبری توهین کردند وکسی هم اعتراض نکرد.درفضای غبارالود 88 هم اقای هاشمی وهم همه نامزدها اعلام برائت کردند ولی رسانه ای دراختیارنداشتند (2846554) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۷:۲۰:۴۴
آخه آخه چقدر مظلومه این هاشمی ....نامه بی سلامش رو میده چاپ کنند ولی هیچ رسانه ای دستش نبوده که اظهار برائت از فتنه گران را بخواد به گوش همه برساند (2849493) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۵:۲۸:۳۲
نمیدونم اما اون موقعی که احمدی نژاد تو تلوزیون چماش رو بسته بود و دهانش رو باز کرده بود و تمام دولتهای پیش از خودش را متهم به جاسو.سی و دزدی کرده بود شما داشتی ذوق میکردی و براش دست میزدی (2846653) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۲:۵۲:۵۴
دقیقا نقش سید حسن خمینی را که زمان انقلاب 6 ساله بوده، میشه در انقلاب توضیح دهید؟ (2846186) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۵:۴۷:۲۴
آقای رندی که پرسیدی « دقیقا نقش سید حسن خمینی را که زمان انقلاب 6 ساله بوده، میشه در انقلاب توضیح دهید؟»....
شما اول برادری خودتو ثابت کن ، سپس ادعای ارٍ کن.
حالا شما بگو که حجتیه کجای انقلاب و مبارزه بوده که امروز نسل جدیدشان طلبکار انقلاب شده اند ؟؟؟!!!!!!!! (2846717) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۰:۵۷:۴۶
چه با حال ! همه سوال رو با سوال پاسخ ميدن ! خدايى كامنتا رو از اول تا آخر كه ميخونى حظ ميكنى از اين همه منطق كلام و ادب گفتار هر دو طرف !
يعنى فكر مى كنيد اگر آقاى هاشمى اين مقاله و كامنتهاى زيرش رو بخونه ، چى فكر مى كنه بنظر شما ؟! غير از اين كه مطمئن ميشه حالا حالاها اين ملت ……… (2848002) (alef-17)
 
حسن
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۶:۱۲:۰۰
همان نقشی که امام ره در سال 42 در مورد یارانش فرمودند : یاران من درگهواره اند. و خداوندعلامه حاج حسن آقا را ذخیره ی انقلاب قرار داده است. (2846783) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۴:۳۳:۰۴
همه این آقایون که میگی اصل انقلابن زندان افتادن و این بحث ها میدونی کیان بزار بهت بگم اینا سوار جوش و خروش مردم شدن و خودشونو به امام چسبوندن شدن همه کاره وگرنه خودشون و آقازادهاشون روی هم رفته 2 روز رفتن جبهه که از انقلاب دفاع کنن نه نرفتن چرا؟ چون احتمال مردن بود جنگ هم تموم شد بابا تو همه جای حکومتی نفوذ کردن بچه ها هم شدن آقا زاده .......... (2846469) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۵:۱۸:۳۶
سید حسن علامه انقلاب!
دقیقا ایشون چه نقشی داشتند در انقلاب. همسن من هستند و موقع انقلاب داشتند قاقالی میخوردند.
من جز حرم امام که 20 سال است در حال تعمیر است، چیزی از مدیریت ایشان ندیده ام (2846604) (alef-17)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۸:۲۶:۲۷
ایشان ذخیره ای گرانقدر برای انقلابند و چشم امید ما برای استمرار آینده ی نظام به ایشان است. (2848278) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۲:۴۰:۵۸
وقتی بزرگانی نظیر آقای هاشمی تخلفات فرزندان خود را لاپوشانی می کنند و سرنوشت فرزندان خود را به انقلاب گره می زنند. وقتی نوه های امام آبرو و آرمانهای امام را صرف احیای حیات سیاسی بستگان خود می کنند!!! وقتی طرفداران واقعی امام با هزار انگ مختلف تحقیر و تخریب می شوند! وقتی دلسوزان امام متحجر و عقب مانده خطاب می شوند! وقتی دشمنان امام در راس مجلس ختم همسر امام می نشینند و... بعید نیست در آینده اتفاقات زشتتری رخ دهد. (2846150) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۲:۴۱:۰۸
الف جان با ای رویه ای که درپیش گرفتی باید به فکر نصب فیلترشکن و منابع خبری خارجی باشیم!
البته به خاطر تربیت صحیح بچه ها قید ماهواره رو فعلا میزنیم. (2846151) (alef-17)
 
ش ش
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۲:۴۷:۰۷
پدر ارجمند اقا محسن بهتر است به جاي نقل قول از اين و آن پاسخگوي عملكرد خويش باشد . كسي كه پايه گذار ناعدالتي در تقسيم ثروت وقدرت در كشور بوده و نقش اساسي در انحراف اهداف حقيقي انقلاب 57 را داشته نميتواند با اين در و آن در زدن خود را تبرئه كند (2846167) (alef-17)
 
منتقد الف
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۳:۲۹:۳۷
شما گفتید و ما هم باور کردیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2846279) (alef-17)
 
علی
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۴:۰۹:۴۵
اخه برادر من!

مگه تو اصلا اهداف انقلاب و میدونی چی بوده؟

یا اصلا در تمام طول تاریخ، کدوم انقلابی و سراغ داری که تونسته باشه به اهدافش برسه، پس بهتره بیخودی اسمون و ریسمون و به هم نبافی

اقای هاشمی واقعا در چند سال اخیر پایگاهی مردمی کسب کردن که کس دیگه ایی فعلا در نظام ما چنین جایگاهی نداره،

درد امثال شما اینه (2846391) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۵:۲۹:۴۳
دوره 8 سال عدالت پروری و مهرورزی نتیجه ملموسش برای مردم چه بود؟؟ (2846660) (alef-17)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۲:۵۲:۳۰
بسمه تعالی. تقصیر هاشمی نیست.تقصیر ذهنهای بسته انسانهای تکفیری مانندی است که همه چیز را با عینک محدود خود می بینند. اگر آقای هاشمی که حدودا از سال 1340 با امام در ارتباط بوده، همسر ایشان را نشناسد، لابد آقای بذرپاش ایشان را بهتر میشناسد!متاسفانه ادب از خانه تا سیاست از جامعه ما رخت بربسته وتوهمات شیطانی وتنگ نظری باعث رواج تهمت وسوظن شده که خاطره گفتن هم مصداق فتنه 88 دکانی برای کاسبان شده تا عقده های فرومانده گذشته را به هر نحوی تخلیه کنند. همین الان هم کارنامه آقای هاشمی درخشان است. معرفی شخصیتی چون روحانی ودولت شایسته اش وتغییر فضای ضد ایرانی در دنیا ونقد های صریح وسازنده و...که البته چشمان تیزبین میخواهد وعبرت گیرنده و قضاوت انسانهایی خودساخته وخداشناخته نه انسانهای مغرور وخودبین وتنگ نظر. یاحق (2846185) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۲:۵۵:۰۱
مدیران سایت الف
با سلام
فکر می کنید این تحلیل آنقدر قوی بود که تیتر یک شود؟؟؟
می توان صدها مقاله نوشت و به راحتی مطالب گفته شد را رد کرد
مطلب از انظر تحلیل در حد کامنت است
البته اگر قصد شما تخریب نویسنده تحلیل باشد انتخاب آن می تواند توجیه داشته باشد
والله اعلم (2846198) (alef-17)
 
منتقد الف
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۳:۳۰:۴۲
برای " الف " بسیار متاسفم. (2846282) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۳:۵۸:۱۵
خب شما یکی خوبشو بنویس بده تیتر یک یا سوتیتر برن بقیه ام استفاده کنن (2846355) (alef-17)
 
یوسف
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۴:۰۸:۴۷
بفرمایید نقد کنید الف چاپ می کند (2846390) (alef-17)
 
كامران
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۲:۵۶:۵۵
سركار خانم آسوپار ..به يقين حق با شماست .اما استاد محترم در نظر داشته باشيد كه وقتي جهت شخصي همايش يا بزرگداشتي ميگيرند خب طبيعي است كه مدعوين و سخنرانان از منصوبان و نزديكان نزديك به طيف فكري ان شخص باشند ...و ديگر اينكه دوستان الف لطفا به موضوعي كه تمام شده و شبهات ان نيز بر طرف شده است دان نزنيد ...ابهامي در صحت مطالب گفته شده توسط اقاي هاشمي پيش امد كه با تاييد ان توسط نوادگان امام موضوع خاتمه يافت... (2846203) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۳:۱۴:۳۶
استاد محترم؟؟؟؟ (2846249) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۵:۵۱:۴۵
کامران عزیز ....
این خانم کارش همینه . قلم زدن در مخالفت با انقلابیون و السابقون . (2846730) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۸:۱۱:۵۲
ابوبکر و عمر و عمروعاص هم السابقون بودند، عایشه هم... (2847134) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۳:۰۰:۳۲
شما که حرف هاشمی رو قبول ندارید، حرف نوه های امام هم سیاسی و دروغ است، حرف بسیاری از بزرگان هم راجع به زمان حال نیست و مال گذشته بوده، شک ندارم این تفکر موجود اگر خود امام هم الان زنده بود حرفش را به هزار دلیل تفسیر به رای خویش می کردند. همانطور که امثال جناب شریعتمداری صحبت مفام معظم رهبری را هر طور دلش بخواهد تفسیر می کند. پس مشکل هاشمی یا نو ه های امام نیست مشکل افرادی هستند که خود را مالک این نظام می دانند/// (2846212) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۶:۳۵:۲۱
دوست عزیز و بزرگ در زمان امام هم برخی از این افراد بودند که حرف های امام را توجیه میکردند و دستور ایشان را به مولوی و ارشادی تقسیم میکردند و ... (2846860) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۳:۱۵:۳۵
از مزخرفات آسوپار خسته شدیم
خودش جناحی فریاد میزنه بعد میاد از بقیه ایراد میگیره (2846253) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۵:۵۸:۱۱
الف جان ... ترا بخدا تمام کن . امروز همه بلند چگونه بصورت پنهان و مستتر ، ناسزا بگند .
دیگه داره از این نویسنده بعد از این حالمون ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2846742) (alef-17)
 
یوسف
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۴۴:۳۶
یعنی واقعا نمی فهمید یا نمی خواهید بفهمید ؟

جناحی حرف زدن و جناحی بودن بد نیست، ولی سو استفاده از یک همایش فوق جناحی و مصادره به مطلوب کردن یک فرد فوق جناحی است که ناصواب است

خواهش می کنم بفهمید ، تمنا دارم بفهمید (2847067) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۸:۱۲:۲۵
همین که شماها رو خسته کرده یعنی داره درست پیش میره (2847136) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۳:۲۲:۲۷
خدا را شکر که بیت امام هنوز در سلطه دلواپسان تمامیت خواه درنیامده است. چون متاسفانه فضای مجازی، صدا و سیما، شورای نگهبان ، سپاه و بسیج، قوه قضائیه و ... کاملا به تصرف دلواپسان درآمده. (2846266) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۳:۳۱:۳۱
در گوشه ای همایشی برگزار شده و عده ای سخنرانی کرده اند. البته منطبق با جهتگیری های سیاسی خودشان. صدا و سیما نیز پوشش نداده و لذا جای نگرانی برای سایت الف و نویسنده شکاک مقاله نیست. اما این دو فراموش کرده اند که حداقل قریب به 10 سال است که همه تریبونها، مجالس، و رسانه های تاثیرگذار مانند صدا و سیما، نمازجمعه، شورای نگهبان، مجلس و ... منحصرا در اختیار عده ای خاص با جهتگیری های تندروانه و در خدمت حفظ قدرت جناحی خاص (بخوانید حزب پایداری) قرار دارد و حتی به مرور صحنه را از وجود میاروهای جریان اصول گرایی پاک کرده است. مسلماً مقاله حاضر ارزشی جز یک متن تخریبی و جهتدار ندارد چرا که عنصری اساسی که عبارت است از نگاه عادلانه به موضوع را از دست داده است. (2846285) (alef-17)
 
حسين
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۳:۳۵:۱۲
خيلي زورتون اومده كه علامه خطاب شده؟!! همه درد و مرض شماها از همين يك كلمس كه خودتون هم مي دونيد كجا رو نشونه رفته و همه نقشه ها و برنامه ريزي هاتون مختل شده همين و بس -درود بر علي اكبر امام راحل و عظيم الشانمان كه اگه بخوام بيشتر باز كنم منتشر نمي كنيد. (2846296) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۳:۳۷:۲۲
.اصل قضیه این‌که خانواده امام دیدگاهپایداریچیها بسیاری از اصولگراهارا قبول ندارند چه خوشت بیاد خانوم چه بدت بیاد ارادتشون هم به آقای هاشمی هرروز بیشتر میشه (2846298) (alef-17)
 
یوسف
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۴۷:۲۳
بر منکرش لعنت ، فقط این بحث رو به شخص امام نچسبونن ، هر عقیده ای که دارن مال خودشون ، لطفا از امام هزینه نکنن

هر روز یه خاطره دوزاری از امام تولید میکنن که مرغ پخته خنده اش میگیره میشنوه (2847078) (alef-17)
 
گلاره
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۳:۳۷:۵۸
واقعا می دونید که با این نوشته ها دارید چه بلایی سر انقلاب میارید؟ چقدر میشه آدمها رو حذف کرد و دایره خودی ها رو محدودتر؟ سایت الف هم نشان می دهد که چقدر به فکر مملکت است.
اگر واقعیت باشد و همسر امام این حرفها را زده باشد چه؟ آیا می پذیریم که اشتباهه کردیم؟ کاش مملکت مان، پیشرفتش و سربلندی اش را وظیفه می دانستیم نه حذف و مقابله با هم میهنان (2846301) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۳:۳۸:۴۹
بعد از رحلت حضرت رسول نیز با خاندانش چنین کردند این رسم تاریخ است .درود برحضرت امام و اهل بیت مکرمشان (2846304) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۶:۰۱:۰۲
شما مثل اینکه حالت خوش نیست . رابطه ائمه با پیامبر فرق می کرد با رابطه امام خمینی با خانواده ایشان . شما اقای سید حسن خمینی را با ائمه قیاس می کنید ؟ گوشهای مار ادراز فرض کرده اید ؟ و یا خود را اعتدالی می نامید ؟ (2846752) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۶:۲۳:۴۲
فرقى ندارد رابطه ، رابطه است .. مشخص است كه دشمنان امام و نظام بعد از امام به ياران امام و خانواده امام ظلم و تعدى كرده و تهمت زده و ميزنند . (2846820) (alef-17)
 
یوسف
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۵۳:۴۷
مگر این جمله امام نیست:

"اکنون که من حاضرم، بعضی نسبت‌های بی‌واقعیت به من داده می‌شود و ممکن است پس از من در حجم آن افزوده شود؛ لهذا عرض می‌کنم آنچه به من نسبت داده شده یا می‌شود، مورد تصدیق نیست مگر آن‌که صدای من یا خط و امضای من باشد، با تصدیق کارشناسان؛ یا در سیمای جمهوری اسلامی چیزی گفته باشم"

آقای هاشمی مگه مواردی رو به امام منصوب نمی کنه ؟ ما هم داریم طبق گفته امام عمل می کنیم

شما فرمایش خود حصرت امام رو ول کردید چسبیدید به هاشمی ؟

بیت امام هم ساکت است ، کجا بیت پیامبر در مورد تحریفاتی که در دین وارد می کردند ساکت بودند ؟

بترسید از قیاس بیت پیامبر با بیت امام راحل (2847096) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۸:۳۴:۱۹
هر دو بیت از پاکان هستند. (2848292) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۲۱:۱۲:۳۷
مصداق بیارید ، بی دلیل که نمیشه یکی رو پرستید (2849988) (alef-17)
 
سیدرسول
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۳:۴۲:۰۹
سلام برهاشمی (2846308) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۳:۴۸:۲۴
هر همایشی که به کام شما باشه سیاسی نیست و هر همایشی که یکم از شماها فاصله داشته باشه میشه سیاسی شماها همونایی هستین که سید حسن عزیز رو هم به خاطر منافع سیاسی و جناحیتون فحش میدین بعد حالا این حرفا رو میزنین
دست از تمامیت خواهی بردارین افراد دیگری هم در این کشور زندگی میکنن که خیلی از شما بیشترن و تفکر شما و امثال شما رو قبول ندارن
اینجا همش ماس شما نیست
بفهمید (2846322) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۳:۵۴:۵۴
چه خبر از علامه!!!!!!! (2846342) (alef-17)
 
پویان
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۳:۵۵:۴۲
هاشمی پس از مرگ سیاسی و شکست مفتضحانه از آقای احمدی نژاد در سال 84 همش در حال دست و پا زدن و ابراز وجود است...
خدا انشاالله همه را عاقبت بخیر کنه... (2846343) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۸:۳۴:۵۸
ایشان به وظیفه ی ارشادی خود عمل می کند . (2848294) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۳:۵۷:۰۷
ادم قطعه واقعا که نوشته های این خانم محترم! را منشتر می کنید؟!! اسم نویسنده را ادم می بینه یاد کیهان میوفته! (2846347) (alef-17)
 
یوسف
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۵۴:۳۸
مجید جان دلبندم ، قحط ، نه قطع !!! (2847097) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۸:۱۳:۱۶
شما که بلدی بیا بنویس ببینیم یاد چی می افتیم (2847139) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۳:۵۷:۳۴
صاحبان انقلاب خانواده های شهدا و مفقود الاثر ها ،شهدای گمنام و جانبازان هستند که یادکارانشون یا زفتند زیرخاک یا گوشه خونه یا آسایشگاه دارند با درد خودشون سر می کنند (2846351) (alef-17)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۳:۵۷:۴۷
وشما به بهانه کم توجهی به همسر امام در همایش مخالفین خودرا قشنگ کوبیدید
نتیجه: شما نیز ازاین مطالب انگیزه سیاسی دارید (2846352) (alef-17)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۳:۵۸:۰۱
این کار سایت الف هست که موضوعات مرده ودست چندم را تیتر یک میکنه شما کنار نظرات منفی هم بدارید ببینید چقدر منفی میخوره (2846353) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۴:۱۲:۳۶
خانم آسوریار قیمت نان چند است؟ (2846401) (alef-17)
 
یوسف
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۵۵:۳۶
الان که نون توی اعتداله دوست عزیز ، شما قیمتش باید دستت باشه (2847101) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۴:۱۳:۵۷
ظاهرا خاطرات حاج آقا خاطرتان را بدجوری مکدر که چه عرض کنم حسابی بهمتان ریخته؟ (2846404) (alef-17)
 
یوسف
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۵۶:۰۵
"اکنون که من حاضرم، بعضی نسبت‌های بی‌واقعیت به من داده می‌شود و ممکن است پس از من در حجم آن افزوده شود؛ لهذا عرض می‌کنم آنچه به من نسبت داده شده یا می‌شود، مورد تصدیق نیست مگر آن‌که صدای من یا خط و امضای من باشد، با تصدیق کارشناسان؛ یا در سیمای جمهوری اسلامی چیزی گفته باشم"

امام خمینی (ره) (2847103) (alef-17)
 
حسن
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۸:۳۶:۵۶
استفاده ی ابزاری از بیانات امام در جهت منافع خود. (2848296) (alef-17)
 
یوسف
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۲۱:۱۵:۰۰
این بیانات نیست عزیزم ، وصیت نامه امام هست ، برای اینکه استفاده کنیم ازشون ، نه اینکه قاب کنیم بزنیم دیوار (2849996) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۰:۳۷:۵۴
دلبندم از ایت اله هاشمی کارشناس تر میشناسی معرفی کن مدیونی تو رو در وایسی گیر کنی بذر پاش معرفی نکنیا (2848445) (alef-17)
 
یوسف
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۲۱:۱۴:۰۸
کارشناس خط شناسی برای تشخیص خط امام ، نه کارشناس خاطره گویی :))

توی فهم 3 خط از امام عاجز هستید ، خب معلومه هاشمی راحت شماها رو گذشاته سر کار (2849992) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۸:۱۳:۳۷
توهمات حاجاقا! (2847142) (alef-17)
 
سهراب
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۴:۱۹:۳۴
حالا اشکال کار کجاست اکر جناحی بخواهد همان راه امام وبیت ایشان را برود واز خاطرات انها استفاده کند مگر قراره بیت حضرت امام هیچ نظری درباره هیچ گروه یا حزبی نداشته باشند واگر به کسی علاقه نشان دادن باید امثال این خانم قلم فرسای بفرمایند که انها محصور در بین یک جناح خاص هستن اینها همه از روی عقده ای هستش که در انتخابات گذشته افراد مورد نظر ایشان نتوانستن به پیروزی برسند وکسی دیگر که مورد علاقه مردم وبیت رهبری هستش برنده انتخابات شدن وحالا به هر وسیله که شده برای تخریب انها اقدام میکنند اگرافراد مورد نظرشان برنده میشدن هرگز کاری به اینگونه رفتارها وهمایش ها هم نداشتن به طوری که در گذشته انها نشاندادن انها مراسمات فرزندان امام را بر هم میزنند اجازه حرف زدن به انها نمیدهند حالا چطورشده که اینگونه برایشان اشک نمساح میریزند مگر سید حسن از همین خانواده نیست چرا اجازه سخنرانی به او نمیدهند وهر جا که ایشان قراره سفر کند از قبل یرنامه های ایشان را بر هم میزنند حالا کار بجایی رسیده که حتی حاضر نیستن در منزل شخصیشان هم انها حرفی بزنند یا نظری بدهند متهم به این میشوند که طرف دار یک گروه خاص هستن ومحصور درمیان انها خدا به دادایندگان برسند که نمی دانندکه وقایع انقلاب را از چه کسانی باید بشنوندوبه چه کسانی باید اعتماد کنند زمانی که ایت الله رفسنجانی ها دروغگو نامیده بشوند معلوم نیست راستگوهارا چگونه باید بشناسند (2846421) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۴:۲۰:۵۲
اقاي توكلي خراب كردن هاشمي نزد مردم با اين جور مقالات صد من يه غاز اب در هاون كوبيدن است مردم به هاشمي عشق ميورزند همين (2846426) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۳:۴۱:۵۶
بله ! البته فقط در فضاى مجازى ! به فضاى واقعى كه برميگرديم چيز ديگه اى ميشه ! معلومه خوب چون كلن تقلب شده ! كلاً … (2848964) (alef-17)
 
ارسطو
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۴:۲۲:۵۵
حالا دیگه کبری خانم شده تحلیلگر سیاسی این مملکت؟! (2846434) (alef-17)
 
نقی
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۴:۲۵:۴۱
خانم آسوپار، حرف های شما هم یک طرفه و جناحی است. هر کس نداند ما که می دانیم دلتان برای بانوی انقلاب نسوخته. البته واضح و مبرهن است که سخنان آیت الله به مذاق شما خوش نیاید. (2846448) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۴:۲۶:۰۶
حال که خانواده امام خاطره را تأیید کردند و تیر الفی ها به سنگ خورد از در دیگری برای تخریب وارد شدند؟ (2846451) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۴:۲۶:۳۳
خانم آسوپار کار شما خیلی اجر داره. به تلاشتون ادامه بدید (2846453) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۶:۵۶:۰۴
و خودتون بیشتر معرفی کنین تا این قلم زن علم دار رو بشناسیم نکنه مثل اون خانم کارگردان فیلم آقای روحانی هستنین؟!!!؟!؟!؟ (2846926) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۳۹:۴۷
اجر نداره نون داره نون (2847049) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۴:۲۸:۴۲
وقتی همه درها را ببندید و فقط از تلویزیون میلی یک صدا پخش شود مسلم است یک حرف خلاف خط مشی تلویزیون چنین از پنجره وارد می شود.
شما کبری حانم یک بار در مورد دربسط بودن صدا و سیما به جناح خودتان مطلبیئ نو.شتید که ننوشتید حق چنین گنده گویی هایی ندارید.
حتی در این نوشتتان مطلب را به گونه ای شروع می کنید که گویی قصد نقد هر دو را دارید ، نقد صدا وسیما را که در این مدت یک خبر مثبت در مورد هاشمی نداشته است ولی به عمد مطلب را وارونه جلوه می دهید. آنوقت هم انتظار دارید کسی نقد شما را منسفانه بداند و قبول کند؟
شما حق ندارید به شعور دیگران اهانت کنید هر چند در مورد شعور خودتان هم باید کمی فکر کنید (2846459) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۴:۴۳:۰۲
جالب است که در بعضی نظرات بجای دلایل منطقی، مرتب نویسنده کوبیده می شود. بدون اینکه اگر اشتباهی دارد ذکر شود.
یک خوش انصاف نوشته می توان صدها مقاله نوشت و مطالب را رد کرد. ولی در چند خط نظرش یک دلیل یک جمله ای هم ننوشته!

یا اینکه بعضی نظرات می گویند آن موقع که شما بچه بودید فلان فرد چقدر کار کرده!
با این حساب افراد جوان تر هیچ نقدی به پیشینیان خود نباید داشته باشند!

یک معلم (2846494) (alef-17)
 
محمد حسین
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۴:۴۹:۵۵
در گزیده بیانات رهبر معظم انقلاب آمده است:
آقای هاشمی كسى است كه امام در تمام طول دوران انقلاب و قبل از آن و بيشتر از همه بعد از انقلاب تا لحظه‌ى وفاتشان، نهايت اعتماد و اطمينان را به او داشتند؛ ايشان كسى است كه اين‌قدر مورد اعتماد امام بود، اين‌قدر به امام نزديك بود، حرف‌هاى امام را بيشتر از آنها شنيده، درد دل‌هاى امام را بيشتر از ديگران شنيده و خبر دارد. حالا عده‌يى همين‌طور حرف مى‌زنند و اصلاً نمى‌دانند كه حرف دل امام چه بود!.
چنين آدمى حالا در رأس امور ماست. من هم به امور واقفم و مى‌بينم كه در مملكت چه كار مى‌شود. من آدم بى‌خبرى نيستم. همه‌ى اين اوضاع اجرايى كشور را از نزديك، هشت سال تجربه و لمس كرده‌ام. قبل از آن هم، از اول انقلاب در شوراى انقلاب و ديگر جاها بوده‌ام. مگر ممكن است امروز كسى حتّى به خاطرش بگذرد - چه برسد به عمل - كه از آن جهت‌گيرى و چارچوبِ ترسيم‌شده‌ى انقلاب تخطى كند، كه حالا يك عده دايه‌هاى مهربانتر از مادر، مرتب در اين‌جا و آن‌جا مى‌نشينند و ذهن مردم را خراب مى‌كنند؟!. مؤذن بانگ بى‌هنگام برداشت‌ / نمى‌داند كه چند از شب گذشته است‌ ... (2846517) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۴:۵۴:۰۰
سید حسن علامه !، سید طباطبایی (صاحب المیزان )هم علامه .

قضاوت باشما؟ (2846529) (alef-17)
 
حسن
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۸:۴۰:۱۲
در آینده وقتی به سن ایشان برسد ان شالله منشا برکات فراوان تری هم خواهند شد. ایشان ذخیره ای گرانقدر برای نظام هستند. (2848304) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۲:۳۲:۲۱
تهذيب نفس و تقوا ، عادل بودن ، عالم بودن ، آگاه به زمان خويش ، مراقبه و ... (2848784) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۳:۴۳:۲۵
IQ !! (2848970) (alef-3)
 
سید طاهر سیاح
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۵:۰۱:۱۸
بسیار مطلب مستتدل و بجایی بود.

اتفاقا آن ها که این استراتژی را دنبال می کنند که سید حسین خمینی را حسابی بالا ببرند و فراجناحی جلوه بدهند، با چنین رفتارهایی وی را بیش از پیش جناحی تر می کنند!

اصلاح طلبان درباره مداحی هایی که در مورد سیدحسین خمینی می کنند باید بدانند که با حلوا حلوا گفتن دهن کسی شیرین نمی شود...! (2846545) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۵:۰۹:۲۱
معلوم میشود کسانی که روزی شعار زنده باد مخا لف من می دادنند لقلقه زبان بوده والا چرا باید از یک مقاله انقدر بترسند حتی نمخواهند چاپ شود خوب خانم اسوپار مثل اینکه به هدف میزند لذا فریاد ازادی خواهان دروغین بلند شده . (2846572) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۱:۳۵:۴۰
کسی که با وارونه نشان دادن حقایق در پی تحمیل نظر خود است مخالف نیست دروغگو است و با دروغگو باید مبارزه کرد (2848643) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۵:۲۰:۴۳
این خانم آسوپار کی هست ؟ از پدیده های هزاره سومه؟
البته این نوشته اگر منطق درستی نداشته باشه ، حسنش اینه که این پدیده جدید معروف میشه (2846610) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۲۳:۵۸:۲۴
خانم لیلی محسنی هم همراه ایشان بودند الان خانم محسنی دیگه به ما رحم کردند و ما رو با این خانم اسوپار تنها گذاشتن بساط ایشون رو هر هفته باید ببینیم و شاخ در بیاریم (2847910) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۵:۲۰:۴۷
خانم اسوپار این لینک الف هست و میتونید بخونید که نوه امام هم صحبتهای هاشمی را تایید کرده اند:
عنوان مطلب:واکنش یکی از نوه های امام به خاطره هاشمی و پروین احمدی نژاد
http://alef.ir/vdcay0nuw49niy1.k5k4.html?267440

چه شما خوشتون بیاد چه خوشتون نیاد هاشمی از شخصیتهای مهم انقلاب و مورد اعتماد ایت اله خمینی بوده (2846612) (alef-17)
 
نادر
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۵:۲۳:۴۶
خیلی دوس دارم بفهمم مقاله های ایشون سهمیه ی کی و کدوم جریانه
که هربار کلی نقد منفی میگیره و 2روز بعدش یه مقاله دیگه ازش کار مبشه

یکی نیس به ابشون بگه شما خودت مصداق کامل سیاسی بازی هستی اونوقت به بقیه گیر میدی (2846634) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۵:۲۹:۲۸
این سایت با این مطالب مشخص کرد که ..... چرا سعی داریداز واقعیات فرار کنید. نوکیسه کان تازه نویسنده شده در چه فکر هستند . هاشمی از همه کسانی که شما انان را می شناسید و در خصوص انان مطلق گرائی می کنید به امام نزدیکتر بوده است . (2846657) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۵:۳۱:۵۵
همسر امام شخص بسیار محترم و فداکاری بوده اند اما ایشان شخص سیاسی نبوده اند قرار نیست تمام بستگان افراد مهم کشور هم ادمهایی تاثیرگذاری باشند که به دنبال شناخت شخصیت سیاسی و... انها باشیم همسر امام را بنده به شخصه نمی شناختم و هیچ گونه سخنی یا نقل قولی از ایشان ندیده بودم. اما در جای خود محترم هستند
هاشمی هم یک نقل قولی از ایشان کرده و هر چند نقل قول از فرد متوفی را درست نمیدانم اما توسط نوه امام تایید شد و ضمنا نشان داد که چقدر درست بوده و انتخاب رئیس دولت نهم واقعا به کشور لطمات شدید وارد کرد.
سوال بعدی من از نویسنده است: چرا ما مقاله مثبت از شما نمیبینیم و مدام زوم کرده اید روی چیزهای منفی و بزرگنمایی انها؟ بعد هدف شما چیست؟ چرا در دولتهای قبلی چنین حرکاتی از شما نمیدیدم؟ اخیرا هم میبینم زوم کرده اید روی اقای هاشمی که رئیس تشخیص مصلحت و از اعضای خبرگان هستند هدف شما چیست؟ مشکل شخصی با ایشان دارید؟ (2846669) (alef-17)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۵:۴۶:۲۵
بنده اعتدال را دوست دارم و شعار دولت را ولی به نظرم بزرگان دولت سازندگی واصلاحات بعد از در گذشت مرحوم حاج احمد اقا از بیت امام سو استفاده میکنند وبا برنامه ریزی قبلی اینکار را انجام میدهند به امید روزی که بیت امام از چمبره انها خارج شود (2846713) (alef-17)
 
بنده خدا_اصل
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۶:۰۰:۴۷
براي تارعنکبوتي که خودتان براي خود تنيده ايد و دران حبس شده ايد دلم ميسوزد!!
، ايکاش مقاله اي در ارتباط با دروغ خانم احمدي نژاد مينوشتيد و بيان ميکرديد يکي از دلايل قيام امام حسين ع رواج دروغ در جامعه بود.
واقعا متاسفم (2846749) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۶:۵۷:۳۰
آفرین به شما .
خانم نویسنده بسم الله. (2846928) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۴۲:۲۴
خانوم اسویار بنویس ببینیم چی مینیویسی برای ابجی پروین (2847060) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۶:۱۳:۲۸
بنده اصولاً از سال 1370 تا کنون با آقای هاشمی رفسنجانی مشکل جدی دارم. اما خانم آسوپار (که امیدوارم وجود خارجی داشته باشد)، اصولاً به همه چیز با دید «منفی» می نگرد و در دایرةالمعارف ایشان چیزی به نام «مثبت» وجود ندارد. این نویسنده در همه موقعیتها بنایش را بر «مخالفت» می گذارد و اصولاً چیزی به نام «حد وسط و تعادل» را به رسمیت نمی‌شناسد. به نظرم چنین کسی قبل از نقد افراد، باید به فکر حل این مشکل باشد تا نوشته هایش مؤثر واقع شود. نوشته خانم آسوپار یکی مثل بنده را که مخالف حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی هستم، راضی نمی کند. (2846788) (alef-17)
 
یوسف
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۸:۰۰:۴۷
مگه باید کسی رو راضی کنه ؟ مگه برای دل شما نوشته میشه ؟

مقاله باید حق رو بگه ، نه اینکه باب میل موافقت و مخالفت عده ای نوشته بشه ! فاین تذهبون ؟ (2847117) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۸:۱۵:۳۱
بنده خدا شما که ماششالا خودت خاطره ای، یه سرچ ساده بکن (2847149) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۶:۱۵:۱۲
خانم اسوپار از این ناراحته که چرا از رای مردم حرفی‌ به میان آمده. (2846794) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۹:۵۴:۳۷
خانم اسوپار به نظر من به اون 19 میلیونی که رای ندادن هم یه کم فکر کنی بد نیست (2847392) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۶:۲۴:۱۰
سنگ بدگوهر اگر کاسه زرين شکند.......قيمت سنگ نيفزايد و زر کم نشود....
خداوند اين کشور را از دروغ و افراط محفوظ بدارد. (2846822) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۶:۴۱:۴۲
خیلی جالبه الان بیت امام هم پس از بیت ایت الله مطهری بهشتی خزعلی هاشمی و ... بزرگان اون موقع نظام مانند نخست وزیر سابق رییس مجلس سابق ورییس جمهوران وسابق و... جز کسانی شدند که کمتر از یه عده محدود خاص برای مملکت دل می سوزانند.
من مطمینم اگر خود ایات مطهری و بهشتی و... الان مورد غضب این عده بودند یاد ایت الله طالقانی بخیر (2846884) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۲۹:۱۱
الف متشکریم حرف دلمونو زدی (2847018) (alef-17)
 
حسینی
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۳۸:۰۹
خانم آسوپار میبینید که بیشتر مخالفان شما دلیل منطقی برای رد حرف شما ندارند و تنها ابزار آنها توهین است. لطفا خمی به ابرو نیاورید. (2847046) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۲۳:۵۶:۰۸
اتفاقا ایشون ثابت کرده اند که خمی به ابرو نمیارن و مرغ یه پا داره و ماموریتی به عهدشون گذاشته شده و پایداری خواهد کرد. (2847902) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۴۲:۰۸
یعنی تیتر رو دیدم گفتم نوشته مال آسوپاره! (2847058) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۴۶:۰۶
بر حسب اتفاق ...اتفاقا... اتفاق هیچ نوه ای از امام دور اصولگرا جماعت نمیچرخه!!! (2847073) (alef-17)
 
مهندس جنت شهري
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۷:۵۸:۰۲
اگر چيزي ننويسم ميتركم وگرنه اين باصطلاح مقاله ارزش جوابگويي ندارد ولي بگذار بنويسم اگر چه منتشر هم نشود اولاكه مطالبي كه اقاي هاشمي گفتند توسط بيت امام تاييد ومطالبي كه توسط اعوان وانصار مريد شما گفتند تكذيب شد كه من اگر جاي شما بودم تا مدتها از خجالت از خانه بيرون نمي امدم البته اگر غيرت باشد ثانيا مثل اينكه نويسنده با هاشمي مشكل دارد كه هر چه اراجيف بعنوان متن مينويسد عليه هاشمي است نميدانم شايد حقوقش با اينگونه متون تامين ميشود ثالثا واقعا جاي تاسف است كه صدا و سيما حرفهاي اقاي هاشمي را بايكوت ميكند ولي سخنراني اوباما كه بقول شما دشمن ماست را زنده پخش ميكند اينها چه معني ميدهد به غير از اين كه هركه با ماست بگذريم ولي ما داريم اين نويسنده را بزرگ ميكنيم بياييد بعد از اين براي حرفهايش متن خالي بگذاريم تا جمعش كند و بساطش را با فال قهوه پهن كند كه كمكم براي رياست جمهوري ثبت نام ميكند پس لطفا متن خالي البته اگر ادعاي انتشار نظرات درست باشد و پيام به مخاطبان بيطرف برسد (2847107) (alef-17)
 
سعيدروشن
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۸:۲۹:۲۴
جماران فقط حسينه اي نيست ...اگر به عضويت نوه مرحوم امام درهيات موسس دانشگاه ازاد اسلامي و نفوذ دوستان و همپالگي هاي ايشان درسازمان سما تا مديريت بخش هاي ازاد توجه كنيد دليل بريده شدن نوه امام راحل از ساده زيستي و مشي بيطرفي امام راحل را متوجه مي شويد ...وابستگان آن شجره طيبه به چشم ما عزيز هستند تا زماني كه دندان طمع حضور در بخش هاي فرهنگي و اقتصادي پردرامد را ازكام خود بگيرند و چون حضرت امام و فرزند برومندش ساده زيستي و دوري از اشرافيت و جناح بازي را مشي خود قراردهند (2847182) (alef-17)
 
حسن
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۸:۴۶:۴۷
بیت امام ره برای درصحنه بودن از همه محق ترند. (2848313) (alef-17)
 
سها
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۸:۵۰:۴۲
پس فكر ميكني همه فعاليت هاي اقتصادي سياسي اجتماعي فرهنگي مالي تجاري بين المللي ... مخصوص و صرفا برازنده شما و جناح هاي شما هستند؟
اگر عضويت در سازماني يا فعاليت د موسسه اي عيب باشد به اكثريت تندروها كه كشور رو در همه زمينه ها مثل ملك پدري قبضه كرده اند چه بايد گفت؟ (2848317) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۸:۳۹:۵۰
ادعا ی تحمل مخالف توسط هاشمی دروغ و فريب است. زمان حکومت هاشمی رفسنجانی کسی جرأت مخالفت نداشت. فضای خفقان همه جا حاکم بود. (2847205) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۲ ۱۴:۱۸:۵۳
آره بود ، ما هم قبول داریم خیلی چیزها بود ، میزان حال فعلی افراد هست . (2862211) (alef-11)
 
فارض
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۸:۵۱:۱۱
من بعنوان يك خواننده دائمى الف واقعاً در حيرتم كه جناب توكلى و مسؤلين سايت چطور به اين خانوم نو قلم اجازه ميدن با آبرو و اعتبارشون بازى كنه ؟ اصلاً پيش خودتون فكر كرديد كه چرا به ساير نويسنده هاتون اعتراضى نميشه و هر اعراضى هست به اين خانومه ؟ بابا به پير به پيغمبر حكايت دوستى اين خانوم با الف حكايت دوستى خاله خرسه است چرا قبول نميكنيد ؟ بيش از حدّ جناحى فكر ميكنه و فرسخ ها از منطق دوره، اصلاً چيزى به اسم انصاف و عدالت در قاموس فكرى اين خانوم نيست بلد نيست بدون عينك جناحى به قضايا نگاه كنه، البته ناگفته نمونه عملكرد خود دكتر توكلى هم در بسيارى از موارد از اين خانوم بدتره نمونه اش هم همين سخنان آقاى هاشميه اين سخنان براى بار سوم يا چهارمه كه منتشر ميشه چرا جناب توكلى اعتراض نكرد ؟ همه درد و ناراحتى شما از اينجاست كه آقاى هاشمى از بزرگى و شايستگى سيد حسن سخن گفته ناگفته پيداست كه جناح راست از بيان چنين مسائلى به شدت عصبانى ميشه خيال ميكنند فقط خودشون آيه الله دارند كسى نيست بهتون گوشزد كنه كه پايگاه مردمى هم شرطه، دردهاى ملت رو گفتن و از حق اونها دفاع كردن هم شرطه شما عملكرد همين سيد حسن رو با شيوخ ثلاثه ( احمدها) بسنجيد بعد ببينيد كدوم يك از اونها دغدغه مردم رو داره ؟ با ندانم كاريهاى خودتان كارى نكنيد كه اين انقلاب و نظام مطرود ملت واقع بشه همه چيز رو باندى- جناحى نكنيد به فكر مردم و فرزندان اين سرزمين هم باشيد (2847232) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۲۳:۵۵:۰۹
کلی هم حرفاش مغالطه داره ما خیلی هشدار دادیم از یسال قبل کسی توجه نمیکرد. (2847899) (alef-17)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۸:۴۸:۲۵
احسنت و هزاران آفرین. (2848314) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۸:۵۷:۰۶
مردم به خوبي فهميدند كه ناراحتي اصولگراها به علت جملات تائيدي و كد دادن در مورد سيد حسن اقا و بيت امام ( علامه و مجتهد ناميدن سيد حسن و اينكه بيت امام مي تواند تكيه گاه مردم باشد) است ،اما جون نمي توانند به اصل موضوع اشاره كنند بهانه هاي ديگري مي گيرند (2847250) (alef-17)
 
حسن
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۸:۴۹:۱۱
درود بیکران بر شما . لب کلام را گفتی. (2848315) (alef-17)
 
س
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۹:۰۳:۴۵
سوای از این بحث که شما و بخش زیادی از جامعه نظرات مطرح شده از سوی ایت الله هاشمی در ان جلسه مهم را قبول ندارید و بخش زیادی از جامعه قبول دارند میخام بگم که اینقدر طی این شش سال تریبونهای رسمی کشور عادت شده که در اختیار یک جریان و صرفا بیان کننده ی نظرات خاصی باشه که بخش وسیعی از جامعه اون رو نمیپذیرند، شنیدن حرفهایی مخالف اون نظر در برنامه ای رسمی غیرعادی به نظر میرسه، همین حسی رو که شما در این روز تجربه کردید بخش زیادی از جامعه شش سال هست که بعد از هر نماز جمعه و یا سخنرانی یا اخبار صداسیما دارند تجربه می کنند و اگر نماز جمعه ایت الله هاشمی قطع نمیشد یا اگر صداوسیما از اصلاح طلبان تخلیه نمیشد قطعا تحمل اینگونه سخنان برای شما راحتتر بود، ایت الله هاشمی بعد از اخرین نماز جمعه اش احساس کرد که حق ندارد حرفی رو که به اون اعتقاد داره در نماز جمعه بیان کند که این خلاف عدالت امام جماعت است بنابراین تصمیم گرفت به این تریبون نیاید و حرفهایش ماند برای امروزی که خانواده و بخشی از دوستداران امام جمع بودند، به تشویق حضار حین سخنرانی دقت کنید، ایت الله موظف بود حرفهایش را بگوید و از این حرفها نه دختران امام تعجب کردند و نه نوه های ایشان و نه اون 50 درصد بعلاوه یکی از مردم که به روحانی رای دادند، بی انصافیست که از میان سخنان ایت الله در وصف بانوی انقلاب فقط جملات سیاسی را بیرون بکشید و خانواده امام رو به سیاسیکاری متهم کنید اما باید بپذیرید که خانواده امام سمت و سوی اصلاح طلبانه دارند و انتظار نمیره که از احمد خاتمی دعوت کنند که در مورد همسر امام حرف بزنه البته دلیل دیگر دعوت نشدن سخنران اصولگرا هم اینه که اکثر مدعیان امروز اصولگرایی دوران امام رو درک نکردند و از نزدیک با ایشان در ارتباط نبودند. التماس دعا (2847265) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۸:۵۰:۵۴
متشکرم. بجا و منطقی. (2848318) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۹:۱۹:۳۲
برای پیش داوری هایتان متاسفم که پشت سر کسی حرف بزنید، اونم کسی یه زمانی براش می مردید الان بعضی دشمن خونیش شدن. با این استدلال و اظهار نظر شماها به این نتیجه دست می یابیم که انقلاب به نتیجه منطقی و مثبت نرفته وکل این سیستم از اول به بیراهه رفته. (2847317) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۹:۲۲:۳۴
این تفکرات جبهه پایداری و حجتیه اخرش کشور رو به سمت ناپایداری میبره و همین یه ذره خاکی که بعد هجوم یونانی ها و مغول و اعراب سه بار با هزار خون دل و فداکاری و...جمش کردیم و ایرانش کردیم رو هم بر فنا میده تجزیه میکنه میره. دولت و ملت باید هوشیار باشند. ایندگان قضاوت بدی نسبت به ما خواهند داشت. (2847324) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۹:۲۹:۰۶
درشگفتم از نظرات مردم
یه روز همین هاشمی اونقدر منفور مردم میشه که بهش میگن عالیجنا سرخپوش
یه روز تا اسمشو میارن کلی کامنت مثبت میذارن

عجب مردمی داریم (2847339) (alef-17)
 
سهند
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۸:۴۲:۵۰
از سياه و سفيد ديدن پرهيز كنيد. اقاي هاشمي از زماني كه مواضعش را تعديل كرده و همراه مردم شده مردم هم مجددا نظرشان به ايشان جلب شده اين كجاش بده؟ اتفاقا به نظر من اين رفتار خوبه چون نظر مردم نبايد به شخص يك نفر خوب يا بد باشد بلكه بايد به عملكرد و رفتار و گفتار شخص بايد موضع بگيرند كه اين درست تر است و موضع اقاي هاشمي هم در حال حاضر به نظر مردم مثبت است و شما نبايد ناراحت باشيد. (2848309) (alef-17)
 
محمّد
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۲۰:۲۶:۴۶
جناح ِ مورد نظر نوۀ امام؟ اگر مقصود شما اصلاح‌طلبان سات، باید عرض کنم که از کی آقای هاشمی اصلاح‌طلب شده؟ اصلاً فارغ از این کلام‌ها، آیا دختر ایشان، داماد ایشان، عروس ایشان دورغ‌گوست که حرف‌های آقای هاشمی را تائید کرده‌اند؟ این هجمه‌ها را از جانب شما درک می‌کنم، من وبلاگ ِ شما را از خیلی وقت پیش می‌خواندم و با طرز فکر شما آشنا هستم امّا بعضی از آقایان که برای‌شان احترام قائلم هم این هجمه‌ها را وارد کرده‌اند، جریان سنتی چه‌قدر باید از طرف شما ضربه ببیند؟ به‌خاطر خدا بس کنید. شما اگر توانایی داشتید، همان حوزه را ادامه می‌دادید. نه این‌که بیایید و این‌ها را بنویسید. (2847460) (alef-17)
 
علی
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۲۱:۰۰:۲۱
افراطیون ودلواپسان از انتخابات92درس عبرت نگرفته اند ملت قدر امثال هاشمی را خوب می دانند وتخریب هاشمی بی اثراست (2847522) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۹:۱۵:۳۰
انتخابات 84 حاج آقا نامزد بودند. يادتون رفته؟ (2848354) (alef-17)
 
معلم بازنشسته
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۲۱:۱۹:۴۹
حضرت امام فرمودند تمام بدبختی ملت ایران زیر سر انگلیس است مرگ بر انگلیس (2847563) (alef-3)
 
سعید۵۷
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۲۱:۲۲:۰۲
بنده نه طرفدار هاشمی هستم ، نه مخالف ، اما اینکه نام هاشمی در میان اهل انقلاب اینهمه موج ایجاد می کند ، یاد آور بیانات امام در مورد هاشمی است . (2847565) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۲۱:۲۹:۳۰
وقاحت داره توهین و افترا به نوادگان حضرت امام به هر بهانه ای که باشد! خجالت بکشید خانم آسوپار ..... (2847587) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۲۳:۱۷:۴۴
آیت ا... هاشمی رفسنجانی در غیاب امام پدر و مادر انقلاب هستند و انقلابیون مدیون ایشان بوده و هستند. واقعاً بعد از رحلت امام حیلی از مسایل انقلاب بازیچه یک گروه گردید که در زمان امام این گروه حاکم فعلی جرات نداشتند اظهار نظر نمایند. (2847828) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۲۳:۲۹:۴۱
با حلوا حلوا کردن دهن شیرین نمیشه جواب اقای هاشمی درانتخابات داده شده . نمیدونم چراایشان هنوزهم درسراب به سر میبرند (2847847) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۸:۵۲:۱۳
هاشمی؛ خار چشم کج اندیشان. (2848320) (alef-17)
 
محمّد
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۸:۰۵:۳۲
انتخابات 92 منظورتون هست دیگه؟ (2849566) (alef-3)
 
سيد هادي
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۹:۱۳:۱۱
چون با تمام مخالفت هاي مردم ودلسوزان نظام رهبري هنوز از اين آقا حمايت ميكند (2849706) (alef-17)
 
علی
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۲۳:۴۹:۲۶
خیلی بیسوادی آسوپار (2847880) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۳:۴۰:۳۲
بی‌سواد، پرمدعا،‌ میان‌مایه و پر سر و صدا! (2848960) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۷ ۰۷:۰۹:۱۶
ممنون از نظرت ،راستش من نمی دونم پشت این اسم کبری آسوپار چه کسی نشسته است .وچقد رجالب که سایت الف اینقدر بهش بها میده ! (2850581) (alef-17)
 
ستمدیده
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۲۳:۵۹:۰۷
حرف دل مردم را میزنی آیت الله هاشمی مظلوم (2847915) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۲:۱۲:۰۱
خوب شد ما مظلوم را ديدم ؛ پس مظلوم را بايد يك جور ديگر معني كنم
مظلومين كساني هستند كه حتي مخالفانشان را هم سريع خفه مي كنند و يا زنداني مانند مرحوم عزت سحابي جالب شد . (2848724) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۸:۱۶:۱۶
درود بر هاشمی . (2848260) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۸:۲۵:۵۸
در این مقاله شما بجای تحلیل وقایع مختلف از جمله اهانت عده ای اوباش در مراسم سالگرد امام و توهین همین عده در حسینیه جماران و سنگ باران این حسینه و هزاران توهین بزرگ به ساحت علما و بزرگان انقلاب در طول آن 8 سال سیاه اشاره کنید و از رنجهای یادگاران امام بنویسید ؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
به بهانه بزرگداشت بانوی فداکار انقلاب به دنبال تخریب دولت تدبیر و امید و تخریب چهره بزرگی که بدون تردید یکی از ستونهای انقلاب می باشند، هستید؟
به نظر بنده آدم باید لقمه اندازه دهانش بگیرد !!!!شما چگونه چنین جسارتی را به خانواده امام و انقلاب می کنید و کسی هم شما را مورد عتاب و خطاب قرار نمی دهد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2848275) (alef-17)
 
آقای توکلی!
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۰۹:۱۷:۴۰
آقای توکلی؛ نوشته های دلواپسان را درج می کنید تا بگویید فراجناحی عمل میکنید؟!
این کارها لک و لوث است برای چهره وجیه شما. (2848356) (alef-17)
 
جديد الاسلام
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۱:۴۹:۴۸
دلواپسي اصلا معني بدي ندارد نويسنده محترم
امروز كه به سايت توليد خاطرات از امام مراجعه كرديم يك مقاله زده بود به اسم دلواپسي هاي امام ؛ جالب شد برايم چون امام هم دلواپس مي شد
حتي پيامبر هم دلواپس مي شد مي دانيد در چه مورد در مورد عاقبت بخيري
درست فهميد دلواپسان انقلاب هم به دلواپسي بايد افتخار كنند. شما حالا چرا وحشت از نظرات دلواپسان داريد . (2848674) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۱:۱۸:۰۱
این همه بغض و کینه با هاشمی عجیب و بسیار سؤال بر انگیز است (2848585) (alef-17)
 
علی کریمی
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۱:۳۰:۱۹
خانم آسوپار

آقای هاشمی در این مورد بخصوص اصولا به ذکر خاطره ای خلاف واقع ندارند چرا که مرور زمان نشان داد که آنچه ایشان در مورد روند امور کشور در آن دوران گفته بودند امروز دیگر برای همه روشن شده است. (2848627) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۳:۱۹:۵۷
دلواپسان امروزبرای رضای خدا دلواپسی ندارند,فقط دلواپس منافع شخصی وگروه خودشان هستندکه البته بایدهم دلواپس باشندتاانشاا...ازشدت این دلواپسی بمیرندزیراانها تشنگان قدرتندنه شبفتگان خدمت! (2848907) (alef-17)
 
سید
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۳:۲۳:۰۴
چرا بعضیا از اسم هاشمی هم میترسن؟؟؟ (2848917) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۴:۵۹:۱۳
ما و ترس!!!! اسم كه ترس نداره سيد ، شما توهم بزرگي نامبرده كه ذكر كرديد داريد ما نظرمان را جب ا. ه اينه :
وَأَعِدُّواْ لَهُم مَّا اسْتَطَعْتُم مِّن قُوَّةٍ وَمِن رِّبَاطِ الْخَيْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدْوَّ اللّهِ وَعَدُوَّكُمْ وَآخَرِينَ مِن دُونِهِمْ لاَ تَعْلَمُونَهُمُ اللّهُ يَعْلَمُهُمْ وَمَا تُنفِقُواْ مِن شَيْءٍ فِي سَبِيلِ اللّهِ يُوَفَّ إِلَيْكُمْ وَأَنتُمْ لاَ تُظْلَمُونَ (2849175) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۴:۳۰:۰۱
همسر امام نه شخص شناخت شده مذهبی بود و نه شخص شاخص سیاسی ، اگر هاشمی از ایشان صحبت کرد و گفت به خواست ایشان آمدم ، نه به خاطر تکلیف شرعی که ایشان به گردنشان گذاشتند ، بلکه به عنوان یک دلسوز و کسی که از نیت جناح مخالف خبر داشت ، و اکنون میبینیم که حق با ایشان بود ، چون نحوه برخورد شما با هاشمی و نوه امام میرساند که ، موفقیت خود را در برداشتن این دو نفر از سر راهتان می دانید و الا همسر امام نه اعتبار مذهبی دارتد ونه اعتبار سیاسی که برای مردم حجت تامه باشند.
و این حجمه اهانت و انتقاد به ایشان و یا کوچک شمردن حاج حسن آنهم در زمانی که به انتخابات سرنوشت ساز نزذیک میشویم بی دلیل نیست .

و میخواهند نور خدا رابا فوت ( باد دهان ) خاموش کنند و خدا نور خود را تمام خواهد کرد ، هرچند مشرکان را خوش نیاید.
میدونم منتشر نمیکنی ، ولی بخون ، فکر کن. (2849115) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۵:۰۷:۴۷
در گزیده بیانات رهبر معظم انقلاب آمده است:
آقای هاشمی كسى است كه امام در تمام طول دوران انقلاب و قبل از آن و بيشتر از همه بعد از انقلاب تا لحظه‌ى وفاتشان، نهايت اعتماد و اطمينان را به او داشتند؛ ايشان كسى است كه اين‌قدر مورد اعتماد امام بود، اين‌قدر به امام نزديك بود، حرف‌هاى امام را بيشتر از آنها شنيده، درد دل‌هاى امام را بيشتر از ديگران شنيده و خبر دارد. حالا عده‌يى همين‌طور حرف مى‌زنند و اصلاً نمى‌دانند كه حرف دل امام چه بود!.
چنين آدمى حالا در رأس امور ماست. من هم به امور واقفم و مى‌بينم كه در مملكت چه كار مى‌شود. من آدم بى‌خبرى نيستم. همه‌ى اين اوضاع اجرايى كشور را از نزديك، هشت سال تجربه و لمس كرده‌ام. قبل از آن هم، از اول انقلاب در شوراى انقلاب و ديگر جاها بوده‌ام. مگر ممكن است امروز كسى حتّى به خاطرش بگذرد - چه برسد به عمل - كه از آن جهت‌گيرى و چارچوبِ ترسيم‌شده‌ى انقلاب تخطى كند، كه حالا يك عده دايه‌هاى مهربانتر از مادر، مرتب در اين‌جا و آن‌جا مى‌نشينند و ذهن مردم را خراب مى‌كنند؟!. مؤذن بانگ بى‌هنگام برداشت‌ / نمى‌داند كه چند از شب گذشته است‌ ... (2849195) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۹:۱۳:۰۶
میزان در هر کس حال فعلی اوست! (2849705) (alef-17)
 
حیدر
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۵:۳۷:۵۳
آنجه برای من مهم است و شخصیت بانوی انقلاب را نشان میدهد خواب دیدن او نیست. سخنی است که به هاشمی گفته . همین هم به مذاق خیلی ها خوش نمی آید و با تصویری که میخواهند جور در نمی آید. (2849271) (alef-13)
 
saman
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۵:۴۲:۵۳
نتیجه ای که میشه از این مقاله گرفت اینه که ظاهرا در صدد این هستید که جماران و بیت امام رو هم تصرف کنید و نوه های ا یشان را از مجموعه ی بیت و محتوای معنایی اون خارج کنید. شما که همکار کردید اینم روش... (2849288) (alef-13)
 
مسعود
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۶:۴۳:۲۳
اگر دکتر احمدنژاد عزیز بیاید یک کلمه حرف حساب بزند وبگوید چند صد میلیون از مال مردم که بعضا به نان شب محتاج هستند هزینه این همایش شده تا جناب هاشمی مطالب سیاسی شان را مطرح کنند فوری انگ به ایشان می زنند جناب هاشمی هزینه این همایش رااز باغ پسته تان دادید جناب توکلی شما به عنوان نماینده ملت چرا مهر سکوت بر لب زدید (2849431) (alef-17)
 
مرتضي
۱۳۹۴-۰۲-۰۷ ۰۰:۰۵:۳۸
دوستان
به مثبت هايي كه به اطهار نظر هاي افراد داده ميشود دقت كنيد تا نگاه و نظر جامعه نسبت به موضوع و افراد مشخص شود. والسلام نامه تمام (2850354) (alef-17)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۲-۰۸ ۱۰:۲۹:۵۱
مشکل شما اینه که فکر می کنید نگاه و نظر جامعه ملاک و معیار است درصورتیکه ققط حق و باطل ملاک و معیار است. اگر معیار این بود که شما گفتید پس در بین یک میلیارد مسلمان که 90درصد آنها سنی هستند شیعیان هم باید حق رو زمین می گذاشتند و پیرو آن 90درصد می شدند. (2853600) (alef-13)
 
م ث
۱۳۹۴-۰۲-۰۹ ۱۱:۲۹:۱۶
خانم آسوریار متن ارزنده ایی مرقوم فرمودید اجرت با امام زمان (2856944) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.