توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 483115
شرایط جمع‌آوری زکات فطره توسط موسسات خیریه
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۰
مدیرکل بهزیستی استان تهران با اشاره به برگزاری جلسه هماهنگی جمع‌آوری زکات فطره در استانداری تهران، شرایط جمع‌آوری زکات فطره برای موسسات خیریه تحت نظارت بهزیستی استان تهران را اعلام کرد.

به گزارش فارس، اصغر باقری با بیان اینکه مقرر شده در عید سعید فطر امسال صرفاً موسسات خیریه‌ای امکان اخذ مجوز جمع‌آوری زکات فطره داشته باشند که بیلان مالی سال گذشته خود را به طور شفاف به بهزیستی ارائه کرده باشند، گفت: به منظور جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده از نیات خیر مردم مصوب شد موسسات خیریه پس از دریافت مجوز جمع‌آوری، هولوگرام‌هایی را که توسط دبیرخانه شورای زکات طراحی شده است را دریافت و بر روی صندوق‌های جمع‌آوری زکات فطره خود نصب نمایند.

وی با عنوان اینکه موسسات خیریه متقاضی که تحت نظارت بهزیستی استان تهران می‌باشند، می‌بایست جهت اخذ مجوز جلب و جذب و دریافت هولوگرام از روز شنبه 27 خرداد ماه به نزدیکترین مرکز بهزیستی محدوده فعالیت خود مراجعه کنند، افزود: با توجه به هماهنگی‌های بعمل آمده، نیروی انتظامی نسبت به جمع‌آوری صندوق‌های فاقد هولوگرام اقدام خواهد کرد.

باقری با اشاره به تدارک گشت‌های ویژه از سوی بهزیستی جهت نظارت بر حسن اجرای فرآیند جمع‌آوری زکات فطره، خاطر نشان کرد: از مردم عزیز می‌خواهیم زکات فطره خود را در صندوق‌های مشخص شده که دارای هولوگرام می‌باشند واریز کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، موضوع را از طریق سامانه پیامکی دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات به شماره 30008530 و همچنین شماره تماس 88879158 مربوط به دبیرخانه کمیسیون نظارت بر مراکز و موسسات غیردولتی بهزیستی استان تهران اطلاع دهند.

 
 
کلمات کلیدی : زکات فطره ،موسسات خیریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.