نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506911
شیب تُند افزایش قیمت خانه در مناطق شمالی پایتخت
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۹
تسنیم نوشت: درحالی دولتی‌ها همچنان توپ خانه‌های خالی را به زمین انبوه‌سازان می‌اندازند که قیمت واحدهای مسکونی در مناطق شمالی تهران در سال‌های اخیر با شیب تُندی افزایش یافته به طوری‌که میانگین قیمت هر مترمربع آپارتمان در این مناطق حدود ۱۹ میلیون است.

چند وقتی است موضوع خانه‌های خالی از سکنه به ترجیع‌بند برخی مسئولان و مدیران دولتی تبدیل شده است. آنها عامل وجود این خانه‌ها را انبوه‌سازان معرفی کرده و می‌گویند: انبوه‌سازان به جای  این‌که در بافت‌های فرسوده سرمایه‌گذاری کنند به دنبال ساخت و ساز در باغ‌ها هستند و این مسئله باعث و بانی وجود حدود 3 میلیون خانه خالی در کشور است.

مدیران وزارت راه و شهرسازی با انتقاد رویکر انبوه‌سازان به آنها توصیه می‌کنند به جای ساخت و ساز در مناطق یک و دو پایتخت سرمایه‌های خود را به سمت بافت‌های به قول آنها نارکارآمد یا همان فرسوده تغییر مسیر دهند. در این بین انبوه‌سازان همواره با تاکید بر این‌که مقصر وجود خانه‌های خالی نیستند می‌گویند این ریل‌گذاری اشتباه دولت بوده که باعث رکود مسکن و خالی از سکنه شدن واحدهای مسکونی شده است.

در این مناطق قیمت هر مترمربع واحد مسکونی به طور میانگین 19 میلیون تومان است. بر این اساس قیمت یک واحد مسکونی 56 ساله 131 متری واقع در حصار بوعلی 18.3 میلیون تومان است. ارزش کل این واحد 2.4 میلیارد تومان است.

واحد 186 متری نوساز با پارکینگ و انباری واقع در امام زاده قاسم با قیمت هر مترمربع 20 میلیون و مجموع 3.7 میلیارد تومان در فایل فروش قرار گرفته است.

در ولنجک واحد 210 متری نوساز 4.2 میلیارد تومان قیمت دارد. هر مترمربع این واحد دارای انباری و پارکینگ 20 میلیون تومان است. در تجریش یک واحد نوساز 180 متری 3.4 میلیارد تومان (قیمت هر مترمربع 18.8 میلیون تومان) قیمتگذاری شده است.

قیمت واحدهای مسکونی در منطقه دو هم تنه به تنه نرخ‌های مسکن در منطقه یک می‌زند. یک واحد نوساز 187 متری نوساز واقع در سعادت‌آباد 3.5 میلیارد تومان یعنی برای هر مترمربع حدود 18.7 میلیون تومان است.

قیمت واحد 240 متری 22 سال ساخت با پارکینگ و انباری 4.2 میلیارد  تومان تعیین شده است. هر متر مربع از این واحد مسکونی برای خریدار حدود 17.4 میلیون تومان آب می‌خورد.

در منطقه 3 نیز هر مترمربع واحد نوساز حدود 19 میلیون تومان است و وام 160 میلیون تومانی زوج‌های جوان می‌توان در این منطقه حدود 8.4 مترمربع واحد مسکونی خریداری کرد. قیمت یک آپارتمان نوساز 230 متری در دروس 4.5 میلیارد تومان تعیین شده، واحد یک سال ساخت 158 متری در همین منطقه نیز بیش از 2.8 میلیارد تومان قیمت دارد. یعنی متری حدود 18 میلیون تومان.
 
کلمات کلیدی : مسکن + آپارتمان‌ + بازار مسکن + خرید آپارتمان‌
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۱۵:۳۰:۵۵
قیمت خونه تو بالای شهر تهران به دلیل پول های باد آورده ای هست که بعضی ها دارند و نه تنها خونه ، بلکه ه چیزی رو به هر قیمتی بفروشند ، اونا می خرند.

ولی در کل قیمت خونه تو بالای شهر تهران چه ربطی به ماها داره!؟ (4540029) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۱۸:۵۹:۱۶
همه نرخهاي اعلام شده گران اعلام شده است و قيمتها در اين مناطق تا ٣٠ درصد ارزانتر هستند
اين خبر دقيق و صحيح نيست . ، (4540308) (alef-11)
 
محمدامین حیات مقدم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۱۹:۱۰:۰۴
با کاهش سود بانکی برای سبرده گذاران دلالی افزایش و قیمت مسکن به صورت نجومی افزایش خواهد یافت. (4540321) (alef-11)
 
Belgium
۱۳۹۶-۰۶-۰۹ ۰۳:۲۴:۳۷
مسولانی که صحبت از رکود در بخش مسکن می کردند، خواهشا سکوت نکنند و بگویند این گزارشات را چگونه ارزیابی می کنند.
اگر رکود اینه که ظرف کمتر از یکسال قیمتها 100 در صد افزایش پیدا کنه پس با رونق بازار مسکن حتما قیمتها ده برابر میشود. (4540758) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.