توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507217
نوری همدانی: هر فرد قلم به دستی محقق و نویسنده نیست/ بر حوزه چاپ و نشر نظارت جدی شود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۴
یکی از مراجع تقلید نظارت بر کتاب‌ها را از دغدغه‌های اصلی مورد نیاز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و گفت: نمی‌توان هر فرد قلم به دست را محقق و نویسنده بدانیم به همین علت باید بر حوزه نشر و چاپ کتاب نظارت جدی داشته باشیم.

به گزارش فارس، آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که در دفتر این مرجع تقلید انجام شد، با بیان اینکه کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مرزهای ایران اسلامی محدود نمی‌شود، اظهار کرد: این وزارتخانه باید کارهای گسترده‌ای را در سطح فراملی دنبال کند.

وی با تاکید بر اینکه قشر جوان و نوجوان در عرصه‌های مختلف کشور تاثیرگذار هستند، اضافه کرد: کانون‌های فرهنگی هنری باید ظرفیتی داشته باشند که بتوانند پاسخ‌گوی نیازهای جوانان و نوجوانان باشند.

این مرجع تقلید با اشاره به اهمیت حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای اقشار مختلف جامعه به ویژه اهالی فرهنگ، هنر و دین خاطرنشان کرد: در مقابل جوانان و نوجوانان مسؤولیت سنگینی داریم که نباید نسبت به این مسؤولیت‌ها غافل شویم.

وی ارتباط با حوزه‌های علمیه و روحانیون را از دیگر اولویت‌های مورد نیاز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: باید با ایجاد تعامل میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و روحانیون بتوانیم نتایج انقلاب اسلامی را به دنبال معرفی کنیم.

آیت‌الله نوری همدانی یادآور شد: همیشه نمی‌توانیم فرصتی را برای معرفی اسلام در اختیار داشته باشیم اما اکنون به برکت انقلاب و خون شهدا این فرصت ایجاد شده است که باید قدردان آن باشیم.

وی نظارت بر کتاب‌ها را از دغدغه‌های اصلی مورد نیاز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و تصریح کرد: نمی‌توان هر فرد قلم به دست را محقق و نویسنده بدانیم به همین علت باید بر حوزه نشر و چاپ کتاب نظارت جدی داشته باشیم اما در گذشته یکی از مشکلات این بود که کتاب‌هایی منتشر می‌شد که از نظر محتوایی دچار مشکل بود و نظارت کافی بر آنها انجام نمی‌شد.

این مرجع تقلید از جذابیت قالب‌های مختلف هنری یاد کرد و ادامه داد: قرآن کریم با آن محتوای بسیار بلند جنبه‌های هنری بسیاری غنی را به خود اختصاص داده است که باید به صورت گسترده از این جنبه‌ها استفاده شود.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به اینکه هنر مثبت و خالی از لهو و لعب در اسلام بسیار تاثیرگذار است، یادآور شد: اسلام در هیچ زمانی با هنر مخالفت نکرده است اما گاهی هنر بر اساس آموزه‌های دینی اسلام به کار گرفته نشده است.

وی از اهمیت فعالیت‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی یاد کرد و گفت: همانطور که رهبر انقلاب اسلامی نیز تاکیدات بسیاری داشته‌اند فعالیت فرهنگی در خارج از کشور نیز بسیار تاثیرگذار و مهم است.

آیت‌الله نوری همدانی با تاکید بر اینکه جهانیان به دنبال این بوده که انقلاب اسلامی را یک شورش داخلی معرفی کنند، اظهار کرد: زمانی که مردم دنیا با محتوا و اهداف انقلاب آشنا شدند دچار گمراهی نشدند، در عرصه تبیین انقلاب اسلامی رسالت‌های مهمی بر دوش ماست که نباید نسبت به آن غافل باشیم.
 
کلمات کلیدی : آیت الله نوری همدانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.