توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 439231
ترامپ: در سوریه مناطق امن ایجاد می‌کنم!
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۲
رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای گفت مناطق امنی را در سوریه ایجاد خواهد کرد.

العالم: به گزارش رویترز، دونالد ترامپ – رئیس‌جمهور آمریکا – گفت در سوریه مناطق امنی را ایجاد می‌کند تا از فرار مردم از درگیری‌ها در این کشور جلوگیری شود.

ترامپ روز چهارشنبه در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی ای‌بی‌سی نیوز گفت: "من حتما مناطق امنی در سوریه برای مردم ایجاد می‌کنم."

وی افزود: "به باور من اروپا با اجازه دادن به این افراد برای مهاجرت به آلمان و کشورهای مختلف دیگر، اشتباه بزرگی مرتکب شده است."

وی همچنین به ای‌بی‌سی نیوز گفت با "جیمز متیس" – وزیر دفاع آمریکا – و "مایک پامپیو" – رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا – درباره راه‌های مبارزه قانونی با تروریسم رایزنی خواهد کرد.

وی گفت در حالی که گروه‌های تروریستی مشغول گردن‌زدن مردم در خاورمیانه هستند "بازی ما برابر نیست."
ترامپ درباره مسئله شکنجه نیز گفت می‌خواهد امنیت آمریکا را تامین کند.

وی گفت: "وقتی آن‌ها دست به حمله مسلحانه می‌زنند، وقتی مردم ما و دیگر کشورها را گردن می‌زنند، وقتی گردن افرادی را در خاورمیانه می‌زنند که مسیحی هستند، وقتی داعش به اقداماتی دست زده است که کسی از قرون وسطی آن‌ها را نشنیده بود، آیا من درباره شکنجه با آب نظر مساعدی دارم؟"

او افزود: "من با افرادی با بالاترین سطح هوش صحبت کرده ام و از آن‌ها پرسیده ام آیا شکنجه موثر خواهد بود؟ و پاسخ‌ها «بله، قطعا» بود."

وی در ادامه اظهاراتش گفت: "من هرچه به صورت قانونی مجاز باشد را انجام خواهم داد. اما آیا فکر می‌کنم شکنجه موثر است؟ بله فکر می‌کنم قطعا موثر است."
 
کلمات کلیدی : ترامپ، سوریه ، مناطق امن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.