نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 389633
اجاره‌بهای آپارتمان‌های نقلی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۶
نزدیک شدن به آخرین روزهای فصل طلایی جابه جایی ها، بازار اجاره آپارتمان‌های نقلی بر خلاف سایر آپارتمان‌ها هنوز پر جنب و جوش و پر رفت و آمد است.

به گزارش دنیای اقتصاد، شاید این جنب و جوش را حتی بتوان در برخی مناطق بیشتر از دو ماه و نیم اخیر مشاهده کرد. واحدهای نقلی یا ریز متراژ که عموما به آپارتمان‌های با مساحت ۳۰ تا ۵۵ مترمربعی اطلاق می‌شود طی روزهای اخیر با موج تازه‌ای از تقاضا مواجه شده است که معمولا هر سال در همین ایام نیز این موج مشاهده می‌شود.

موج تازه تقاضا برای آپارتمان‌های نقلی معمولا از نیمه دوم شهریور ماه هر سال از سوی دانشجویان، خانوارهای تک نفره یا متقاضیانی که به‌صورت مجردی، انفرادی یا همراه با همخانه زندگی می‌کنند تا نیمه مهرماه بازار این دسته از آپارتمان‌ها را گرم تراز سایر ماه‌های سال می‌کند. هم اکنون با عبور از نیمه شهریور ماه افزایش تقاضا برای این دسته از واحدهای نقلی یا ریز متراژ در مناطق مختلف شهر تهران قابل مشاهده است.

هر چند پراکندگی این تقاضا عموما مربوط به مناطق ارزان قیمت تر و محلات مرکزی رو به جنوب شهر تهران است اما به دلیل پراکندگی دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی و همچنین محیط‌های اداری و فضاهای کسب و کار در نقاط مختلف پایتخت، این تقاضا تقریبا در تمام مناطق شهر تهران مشاهده می‌شود.

با این حال، علاوه بر موج جدید تقاضا در بازار آپارتمان‌های ریز متراژ، هنوز هم برخی زوج‌های جوان و خانوارهای کم جمعیت متقاضی اجاره آپارتمان‌های نقلی، در بازار مسکن حضور دارند. به رغم افزایش تقاضا برای رهن و اجاره آپارتمان‌های نقلی طی روزهای اخیر، هم اکنون تنوع مناسبی به لحاظ قیمتی و سایر ویژگی‌های این آپارتمان‌ها در مناطق مختلف پایتخت قابل مشاهده است.

 
کلمات کلیدی : قیمت اپارتمان
 
Shima
Sweden
۱۳۹۵-۰۶-۱۷ ۱۱:۳۷:۳۰
خدای من

قرارداد ما تمام بشه چ باید بکنیم

آخه درآمد ما که کمتر شده نمی دونم
با حقوق دو نفر کارشناسی‌ارشد مملکت
که حقوق همسرم هر چند ماه یک‌بار پرداخت می‌شه

چه کنم!

خدایا خودت کمک کن از من بنده
کاری ساخته نیست. (3924183) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.