نظر منتشر شده
۲۳۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 280165
آيا جذب مخاطب با مانكن و ساقدوش قبل از لحظات ملكوتي افطار، پايان تلخ ماه عسل است؟
احسان رستگار، 11 تیر 94
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۰
 دغدغه ی این یادداشت، بی خاصیت دانستن برنامه ی ماه عسل یا تخطئه ی عملکرد احسان علیخانی نیست، بلکه بیان نکاتی است که باید مورد توجه مدیران سیما قرار گیرد؛ نکاتی که ریشه در سوء مدیریت های فرهنگی ما دارند و در عرصه های مختلف به طرق مختلف رخ داده و می دهد.

 ۱- برنامه ی ماه عسل به عنوان ویژه برنامه ی ایام ماه مبارک رمضان از سال ۸۶ تا امسال همواره روی آنتن رفته است و جز چهار سال که مجریان برنامه فرزاد حسنی، حسن جوهرچی و سیدعلی ضیاء بوده اند، مابقی ماه عسل ها با اجرا و تهیه کنندگی احسان علیخانی مهمان پیش از افطار مردم ایران بوده است؛ یعنی ماه عسل اگر از شماره ی اولش عدد گزاری شوند، امسال شاهد ماه عسل ۹ هستیم.

 این جنس برنامه ها که بر اساس سوژه ها و مهمانان تصادفی و غیرقابل پیش بینی تهیه می شوند و محور جذب مخاطب و فلسفه ی وجودی شان بر اساس اصل غافلگیری شکل گرفته است، به مرور زمان تازگی و بکر بودنشان از دست می رود و به تکرار می افتند. طبیعتا حس مخاطب نیز متناسب با تکراری شدن سوژه ها، دچار تکرار می شود؛ حتی اگر دکور برنامه از حالت دو صندلی مقابل هم به یک دکور کهکشانی منحصر به فرد با مه مصنوعی و صفحه های گردان تبدیل شود، باز هم ریزش مخاطب گریز ناپذیر است. مخاطبی که از سال ۸۶ همراه ماه عسل شده، جذب دکور برنامه نبوده که اکنون با طراحی صحنه ی پر خرج و چشم نواز، اقناع شود؛ مخاطب ماه عسل و جامعه ی هدفش، طبیعتا یک مسلمان روزه دار است که می خواهد حدود یک ساعت و نیم پایانی روزه اش را با تماشای این برنامه بگذارند؛ روزه داری که از یک سو عطش رمقش را گرفته و از سوی دیگر سبک بالی و حالت معنوی خاص مخاطب روزه دار، فضای عاطفی و روانی او را تلطیف و بهتر و بیشتر تاثیرپذیر کرده است. نقشه ی راه چند فصل ابتدایی ماه عسل، کاملا درست و دقیق طراحی شده بود و مخاطب را کمی به خود می آورد و به او تلنگر می زد. مخاطب ماه عسل در سال های گذشته، می فهمید که قطعا خیلی ها از او خیلی بیش از حد تصورش دچار مشکلات و گره های کور زندگی شده اند. می فهمید که باید شکرگزار باشد؛ چه از نظر سلامتی و وضع زندگی اش، چه از این جهت که مسلمان به دنیا آمده است، چه از این حیث که مثلا وزنش نزدیک ۲۰۰ کیلوگرم نیست یا همین که چهار ستون بدنش سالم است و معلولیت شدید ندارد یا خیلی از مشکلات بعضا لاینحل که بسیاری از مهمانان ماه عسل با آن در مقطعی از زندگی شان مواجه بوده اند و او هرگز آن مصائب را تجربه نکرده است.

این ها گاهی باعث می شد مخاطب اشک در چشمانش حلقه بزند و گاه او را به فکر فرو می برد. این حس قبل از افطار، خیلی شیرین و مفید بود؛ اما امروز شاهدیم که بسیاری از مردم با طعنه به ماه عسل می گویند «گریوانه» و از آن جا که امسال برای اولین بار ماه عسل با رقیبی محبوب مواجه است و تقارن زمانی بین پخش اول «خندوانه» و پخش زنده ی «ماه عسل» وجود دارد، خواسته یا ناخواسته مقایسه هایی از جانب مردم و تحلیلگران مطرح شده است که البته نمی توان تمامی آن ها را نامربوط و نامتجانس به شمار آورد.

 ۲- مقایسه هایی که بین خندوانه و ماه عسل چه از جانب عوام و چه از جانب خواص مطرح می شوند، بعضا بسیار تامل برانگیزند. مثلا این قیاس که علیخانی مردم را می گریاند و پول در می آورد و رامبد جوان مردم را می خنداند و کسری از حقوق علیخانی را می گیرد، از این نظر تامل برانگیز است که ماه عسل از همان سال ۸۶، یک برنامه ی گفت و گو محور بود که یک مهمان یا نهایتا دو نفر به برنامه دعوت می شدند و سرنوشتشان را برای مخاطبین روایت می کردند. همین روایت این قرد عبرت آموز بود که برخی از لحظات، ناخودآگاه مخاطب ممکن بود بغضش بگیرد و این از جانب مردم به عنوان عیب ارزیابی نمی شد بلکه پس از اتمام آن قسمت برنامه، احساس می کردند که نگاهشان نسبت به دنیای اطرافشان و منظرشان نسبت به جایی که خودشان ایستاده اند اصلاح شده است. گویی یک نفر جلوی ما می نشست و آب سردی می ریخت به روی طمع ما، حرص و ولع ما، آرزوهای دور و دراز ما و شکایت ها و گله های ما با خدایمان. قدری آرام می شدیم و به خود می گفتیم که «برو خدا رو شکر کن. نه بدبختی هات مثل این بنده خدا بود و نه الان این بنده خدا اوضاعش از الان تو بهتره. پس این قدر به درگاه خدا شکایت نکن. سعی کن خودت مشکلاتتو حل کنی؛ این قدر تقصیرها رو گردن بقیه ننداز.» از این حیث ماه عسل واقعا توانسته بسیاری از مردم را با واقعیات تلخ زندگی کسانی که از ما سختی کشیده ترند آشنا کند. اگر برخی نقدشان به ماه عسل این است که «ماه عسل می خواد بگه که نگران نباش! آروم باش! یکی از تو بدبخت تر هم هست!»، باید گفت که این نقد بی انصافی و بدترین توصیف از ماه عسل های ابتدایی است. مگر ما در تعالیم اسلامی نیاموخته ایم که همیشه فقط بهتر از خود را نبینیم و پایین تر از خود را نیز ببینیم؟ ماه عسل های گذشته این هدف را کمابیش محقق می کرد و حقیقتا هم مفید بود، اما نقدی که به ماه عسل ۹۴ وارد است، این ها نیست؛ موارد فوق الذکر، محاسن ماه عسل بوده که امروز در برنامه غایبند.

مشکل از آن جا شروع می شود که فتح باب ماه عسل ۹۴، با سوژه ای شاذ همراه می شود و آن «خودکشی یک جوان برای اثبات عشقش به دختر مورد علاقه اش پیش از ازدواج است». یک زوج جوان که با ذوق زدگی حماقت دو طرفه شان را با آب و تاب تعریف می کنند، پیش از لحظات افطار، مهمان روزه داران شده اند و خیلی معمولی دارند از تجربه ی احمقانه ای داستان سرایی می کنند که در اسلام، بدترین گناه و بزرگ ترین گناه کبیره محسوب می شود یعنی «خودکشی». جالب تر این جاست که در همان برنامه مشخص می شود که جز خود دختر و پسر، خانواده ی هیچ کدام و هیچ احدی از این ماجرای خودکشی خبری نداشته! یعنی عطش خلق لحظات بی مثال و به نحو محیرالعقول غافلگیرکننده توسط احسان علیخانی، کار را تا آن جا پیش می برد که برای خلق یک لحظه ی تکان دهنده یا به اصطلاح انگلیسی «WOW Moment» خیلی راحت خلاف دستور صریح اسلام عمل می کند؛ در احادیث متواتر متعدد امده است که اگر مسلمانی گناهی انجام داد، پس از توبه، درصدد جبران آن برآید و سعی کند آن گناهش را به کسی اعتراف نکند، مخصوصا اگر حق الله است. خودشکی دقیقا از همین مصادیق است که بزرگ ترین ظلمی است که یک نفر به خودش روا می دارد و اتفاقی است بین خود و خدا. حال این که یک مجری به همین راحتی این حرام الهی را نادیده می گیرد و اسلام را با مسیحیت اشتباه گرفته و یک نفر در مقابل چشم و گوش میلیون ها مسلمان، به کبیره ترین گناه ممکن اعتراف می کند و با ته مایه های یک خاطره ی شیرین از آن نقل می کند،‌ خیلی تاسف بار است. طبیعتا صرف گفتن یک جمله ی «نه من الان پشیمونم. اگه زمان برگرده عقب دیگه خودمو نمی کشم.» هیچ چیز از قبح زدایی از این اعتراف غلط به بزرگ ترین گناه کاسته نمی شود. بگذریم از این که پسری که بعد از خودشکی به کما رفته بود و خداوند اجلش را به تاخیر انداخته و به وی رحم کرده بود، اگرچه پشیمان بود ولی حس یک عمل متحورانه ی قهرمانانه در پس زمینه ی صحبت های او و نیز احساس رضایت در آن دختر دیده می شد.

مثال دوم، مربوط می شود به قسمت یازدهم ماه عسل ۹۴ که هر ۵ مهمان یکی از یکی بیشتر حضورش به لحظات پیش از افطار نامربوط به نظر می رسید. مهمان ویژه ی آن شب تنها رئیس معدن خانم بود. اگرچه در برخی سوالات علیخانی سعی می کرد تا ادای به چالش کشیدن را در بیاورد ولی خانم مهمان با تمام وجود و ذوق و شوق می گفت که انگیزه ی اصلی اش پول نیست و لذت می برد از این که در زیر زمین با کارگرها کل کل کند و آن ها را مدیریت کند و خلاصه از این شغلش خیلی اقناع روحی می شود. این که به فضای سبک زندگی اسلامی-ایرانی چقدر مرتبط است که یک خانم عاشق ریاست کارگران معدن و ریاست یک معدن هست یا این که چقدر با اولویت های دختران و زنان میهن عزیزمان هم خوانی دارد که یک زن چقدر دوست داشته رشته ی مهندسی معدن بخواند یا دوست نداشته و شغلش خط قرمزش هست یا نیست، همه نقاط مبهمی است که آن شب برای هیچ کس روشن نشد.

اما مهمان ویژه ی نهایی پازل فضای فمنیستی ماه عسل را کامل کرد و آن مهمان کسی نبود جز دختری که از ۴ سالگی روی دیوار مرگ پارک ارم تهران هنرنمایی می کرده است. دختر داشت می گفت که وقتی همه او را تماشا می کرده اند و به او خیره می شده اند و او سوار بر موتور روی دیوار هنرنمایی می کرده لذت می برده و وقتی دیگران قلبشان در دهانشان می آمده، او قند در دلش آب می شده است! بعد از مرور خاطرات کودکی دختر، داستان رسید به وضعیت حال و وی گفت که حدود دو سال است که موتور سواری نمی کند چون اجازه نمی دهند و بعد هم انتقاد کرد به این که «چرا من نباید بتونم گواهینامه ی موتور بگیرم؟ چرا خانوما نباید بتونن تو شهر موتورسواری کنن؟ دوچرخه سواری که می کنن موتور سواری چه ایرادی داره؟» و قس علی هذا. یکی از روش های شابع و نخ نما شده ی الگوسازی و جامعه پذیر کردن یک پدیده و هنجارکردن یک فعل ناهجار و تابو شکنی، همین است که یک مساله را که اصلا مساله ی زنان و دختران نیست را این گونه داراماتیزه کنی و انگار داری یک قهرمان زن را به دختران جمهوری اسلامی ایران نشان می دهی!‌ کسی که پدرش با هر ادراک و فهمی او را از چهار سالگی روی دیوار مرگ می چرخانده تا از آن راه امرار معاش کنند، یک انسان محترم است، ولی قطعا قهرمان و الگوی زن مسلمان نیست و قطعا انگشت نما شدن، جلوی چشم مردان موتورسواری کردن و هنرنمایی کردن از فضایل یک زن مسلمان محسوب نمی شود و تبلیغ چنین فضایی جز تابو شکنی، هیچ معنای دیگری نمی دهد.

مهمان دیگر آن شب که بیش از همه پر سر و صدا شد، خانمی بود که مانکن بود و در ماه عسل خود را پوزر (!)‌ معرفی کرد. با توضیحات بعدی اش مشخص شد پوزر به معنای کسی است که ژست ها را تعلیم می دهد به عروس و داماد یا مانکن های دیگر. یکی از مهم ترین مشکلات ازدواج جوانان، پرخرج شدن و تجملاتی شدن مراسم عروسی است؛ در وانفسایی که همه ی علما، جامعه شناسان، تحلیلگران و حتی مقام معظم رهبری بارها و بارها تاکید داشته اند بر ترویج و تبیین ازدواج های آسان و ازدواج بر اساس سبک زندگی اسلامی-ایرانی و آسان گیری در مراسم ها و کم خرج برگزار کردن مراسم ها، نماد پرخرج شدن مراسم ها یعنی تیم کلیپ سازی بیایند در ماه عسل و از قضا خانمی بیاید که خودش هم مانکن است و عکس های نیمه برهنه ی وی در اینستاگرام و فضای مجازی موجود است و کسانی که در زمینه ی برگزاری مراسم های مجلل فعالیت می کنند، همگی وی را می شناسند، دعوت می شود به برنامه و احسان علیخانی هم بعد با ذوق زدگی شروع می کند به تعریف و تمجید کردن از یک کلیپ خیلی به قول خودش باکیفیت از یک مراسم عروسی، دیگر دلیلی نمی ماند که ما دفاع کنیم که ان شاء الله نیت علیخانی خیر بوده. نیت سازنده بر ما پوشیده است و قابل احراز نیست؛ بر اساس اسلام ما موظفیم که بر اساس ظاهر حکم کنیم، به این معنا که فارغ از نیت و قصد شخص،‌ فعل و عمل او را بررسی و نهایتا ارزیابی و قضاوت کنیم. برآیند آن برنامه که بسیار هم از جانب قشر مذهبی جامعه و بسیاری از تحلیلگران مورد اعتراض واقع شد، یک برنامه ی فمنیستی و تبلیغ سبک زندگی تجملی-غرب گرایانه بود. این که یک مهمان دیگر برنامه هم جوانی بود که آرزویش همین بود که پشت ویترین مغازه ها به عنوان مدل لباس بی حرکت بایستد هم از شیرین کاری های دیگر علیخانی در آن قسمت بود.

خلاصه این که دستمزد و درآمد جوان و علیخانی از قبل خندوانه و ماه عسل دقیقا چقدر است، بیش از حد شایعات شفاف نیست و نمی توان قضاوت کرد، اما آن چه دغدغه ی نگارنده است، درآمد یا دستمزدها نیست، بلکه پیامی است که با این حجم و غلظت از شذوذات به خورد مخاطب داده می شود آن هم در اوقات عزیز و معنوی پیش از افطار.

۳- آن چه بسیاری را به مخالفین این برنامه بدل کرده،‌ این است که معمولا سوژه ها و موضوعات، جذاب و بکر هستند، اما پردازش و نتیجه گیری مشخصی از تماشای برنامه، به مخاطب منتقل نمی شود. این ناشی از نگاه شبه روشنفکرانه ی احسان علیخانی است که مدام هم در کلامش با ربط و بی ربط تکرار می کند که «قضاوت نکنیم»، «من اصلا نمی خوام ارزش گزاری کنم»، «اصلا ما نمی خوایم بگیم کی چی کار بکنه چی کار نکنه»، «هر تصمیمی که هر کس بگیره نظر شخصیشه و به خودش مربوطه» و «یاد بگیریم همو نصیحت نکنیم» و جملات مشابه. این جملات اگرچه از منظر تعالیم اسلامی، کاملا قابل نقد،‌ قابل قضاوت و قابل رد است و برای مثال این نگاه هم را قضاوت نکنیم، به معنای تجسس در اسلام کاملا مردود است ولی از منظر امر به معروف و نهی از منکر،‌ از اوجب واجبات است؛ مرز این دو این است در تجسس، ما به موضوعی شخصی که در حریم شخصی رخ داده ورود می کنیم و این کار در اسلام حرام است، اما دقیقا نقطه ی مقابل آن، امر به معروف و نهی از منکر به این ترتیب است رفتاری غلط در فضای جمعی و جامعه رخ می دهد که در این حالت، بر تمام مسلمین واجب است که امر به عمل معروف کنند و نهی از عمل منکر که بر اساس ارزش گزاری های اسلامی، درست و غلط و معروف و منکر کاملا مشخص و قابل تشخیص است.

اصرار علیخانی به نسبی گرایی در ماه عسل، موجب شده که بعضا نتیجه گیری های نامعلومی از برخی قسمت های برنامه اش رخ دهد؛ مثلا یک نفر به این نتیجه برسد که حتما باید مهاجرت کند و اگر در ایران بماند، به خود ظلم کرده و دیگری به این نتیجه می رسد که فعلا شرایطش را ندارد و اگر بخواهد برود، باید از طرق غیر قانونی از مرزها خارج شود و ممکن است در مسیر وی را در آب بیندازند و بمیرد، پس فعلا نرود و وقتی پولدار شود مهاجرت کند. مشخص نبودن تکلیف علیخانی با مخاطب، نگاه شخصی نسبی گرایانه و نگاه غیر عمیق،‌ شبه ژورنالیستی به معنای اولویت جذابیت های زودگذر و کم خاصیت بر جهت دهی های عمیق و اثرگزار، موجب شده تا بسیاری از مردم مثل سابق طرفدار این برنامه نیستند و این برنامه نیز مانند سابق اثرگزار نیست و نمی تواند مانند قبل تلنگر بزند، مثل گذشته دل کسی را بلرزاند و هم چون سال های پیش،‌ مخاطب را دگرگون کند.

جنس ماه عسل، مانند برنامه ی نود عادل فردوسی پور نیست؛‌ عادل هر هفته فوتبال ایران را از متن تا حاشیه تحلیل می کند و شخم می زند و این موجب رشد عملکرد بازیکنان، تیم ها و مسئولان شده است و امتداد هر ساله ي آن از سال ١٣٧٨ تا كنون، از كيفيت برنامه نكاسته است، ولی ماه عسل، یک پدیده مثل فوتبال را تحلیل نمی کند، بلکه اتفاقات غیرمترقبه، عجیب، خاص و بکر را محور قرار می دهد، حال آن که این اتفاقات و سوژه ها، نمی توانند مانند نود الی الابد ادامه یابد. ماه عسل تا کنون سه مجری، یعنی احسان علیخانی، فرزاد حسنی و سیدعلی ضیاء را به خود دیده است و هر کدام،‌ طرفداران و تماشاگران خود را جذب و برخی را هم دفع کرده اند، اما به نظر می رسد که دیگر برنامه ی تصادفی و بی قاعده و غیرقابل پیش بینی، به این شکل که به موضوعاتی بپردازد که توسط برنامه هایی دیگر به طور تخصصی و مفصل و منطقی پرداخته شده، مانند مهاجرت، نشان دهنده ی به تک دیگ خوردن کفگیر اتاق فکر و سوژه پردازی های احسان علیخانی و ماه عسل است و یک خداحافظی آبرومندانه، اصلا ماه مبارک رمضان را از بعد شبکه ی ۳ اش تلخ نمی كند. ماه عسل، اگر "گِريوانه" هم مي بود، اتفاقا اصلا نا به جا نبود كه در لحظات پيش از افطار، اشك مردم را هم در بياورد، ولي بعضا در بسياري موارد، اخم مردم را در مي آورد و مخاطب گاهي احساس مي كند كه دارد با احساساتش بازي مي شود و از حس هم ذات پنداري اش، در راستاي ترحم برانگيزي سوء استفاده مي شود.

برخي معتقدند كه اگرچه شايد ماه عسل مانند قبل جذاب و مفید نيست و ادامه اش بیشتر به نفع جیب احسان علیخانی است تا به نفع مردم، اما هنوز بودنش بهتر است از نبودنش ولی باید برای سال های آینده، حتما به فکر یک برنامه ی جایگزین با مجری جدید و محتوایی غنی تر و شکلی مخاطب پسندتر و غير تكراري باشیم. با این تفاسیر، البته تیتراژهای ماه عسل، هنوز هم از جذاب ترین تیتراژها و موسیقی های همه ی سال ها محسوب می شود و بسیاری از مردم با آن خاطراتی فراموش نشدنی دارند و شايد بتوان از معدود فوايد باقي مانده ي اين برنامه را، تيتراژهاي ابتدايي و انتهايي شنيدني اش عنوان كرد.

۴- علی رغم تمام انتقادات فوق، دو قسمت پیرامون آن ۲۳ رزمنده ی نوجوانی که در عملیات بیت المقدس به اسارت در آمدند و در دو قسمت از ماه عسل ۹۴، ۲۱ نفرشان در این برنامه حاضر شدند و از خاطراتشان گفتند (یک نفر از ۲۳ نفر فوت کرده بود و یک نفر هم بیمار بود)، بسیار شنیدنی و ستودنی بود، اما آن دو قسمت دلیل نمی شود که این همه انتقادات منصفانه مطرح نشود، چون آقای علیخانی لطف کرده اند و اجازه داده اند تا جانبازان دفاع مقدس در برنامه شان حاضر شوند. اثرات مخرب تابوشکنی و قبح زدایی و ترویج نگاه فمنیستی و سبک زندگی غربی خیلی قابل توجه تر است تا اثرات مثبت ترویج سوژه ی یکی از رمان های دفاع مقدس یعنی آن ۲۳ نفر.

۵- ادامه ی ماه عسل نه به صلاح احسان علیخانی است و نه به صلاح ماه عسل؛ مگر این که ایشان اصرار داشته باشد که هژمونی رسانه اش را در ایام ماه مبارک رمضان حفظ کند که از جانب یک تهیه کننده ی صدا و سیما، اصلا عجیب به نظر نمی رسد و این میل، خیلی مترتب است. اما روی سخن با مدیران سیماست که داعیه ی ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی دارند و می گویند حاضر نیستیم به هر قیمتی آنتن را پر کنیم؛ این که آقای علیخانی چقدر مایل است تا ماه عسلش را در سال های اتی ادامه دهد، مساله ی شخصی ایشان است، اما سیمای جمهوری اسلامی ایران،‌ حیاط خلوت یا ملک طلق کسی نیست و چه آقای علیخانی بخواهد و چه نخواهد، مجموعه ی سوژه های شاذ و نگاه سطحی نگرانه و موهوم آقای علیخانی در ماه عسل ۹۴، نشان می دهد که عمر این مجموعه ی جذاب به سر آمده و باید عرصه را برای گروه های تازه نفس تر و با ایده های متفاوت و بکرتر باز کرد. بنا نیست شخصی در سیما به هر دلیلی که در مجال این نوشتار نمی گنجد، دچار این وهم بشود که شبکه ی ۳ سیما در ایام ماه مبارک رمضان حاضر است هر کاری بکند تا وی افتخار دهد و برنامه ی مخاطب کشش را روی آنتن ببرد؛ دلیلی ندارد مدیران ماه عسل را هنگام از آنتن ماه مبارک رمضان شبکه ی ۳ حذف کنند که کام مردم تلخ شده باشد. امسال به قدر کافی اتفاقات نامبارک در ماه مبارک در ماه عسل رخ داد؛ هم برای شبکه ی ۳ بهتر است و هم برای علیخانی و مهم تر از همه برای شهروندان جمهوری اسلامی ایران که برنامه ای ببینند که خروجی اش نهادینه سازی افکار فمنیستی و نگاه هر دم بیل مسلکی نباشد.
 
کلمات کلیدی : ماه عسل+احسان علیخانی
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۱ ۲۲:۰۱:۰۴
عکس دختر مردمو چرا پخش میکنید؟! مگه خودش همه صفحه هاشو نبسته که مردم دسترسی نداشته باشن؟!
آقا شاید اصن توبه کرده باشه ، از کجا میدونید؟
بردارید این عکس رو خجالت بکشید (3011523) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۹:۴۰:۰۰
عبارت "دختر مردم" که در گفتار شما هست در ایران جاافتاده ولی کسی نمگیه "پسر مردم"!!!! این نتیجه نگاه مالکانه به زنه که از خودش استقلال نداره و همیشه یک نفر مالکش هست. (3013178) (alef-18)
 
طنین
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۲۱:۰۴:۲۲
ما ایرانیها فضولی و خاله زنک بازی و یک کلاغ و چهل کلاغ بازی رو

جدیدا خیلی الگو کردیم شرم برما شرم بر ما

بجای تحقیر همدیگه که خودمون و پیش چشم جهانیان بد جلوه بدیم

بیاییم عیبهای هم رو به جای حوار زدن مودبانه نه بجهت فضولی بیان

کنیم (3013254) (alef-18)
 
ب
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۰۱:۱۲:۵۵
شايد هم علتش اينه كه دختر مردم تحت نظارته و بهتر بگم صاحب داره. اما پسرا متاسفانه-البته بعضي هاشون- ول اند و كسي باهاشون كاري نداره. (3013477) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۰۲:۰۵:۵۹
نباید گذاشت در صدا و سیمای یه کشور مرزهای عرف یک جامعه رو به راهتی بشکنند. کاری به این قصه ندارم ، اقای علیخانی خیلی راحت حرفها و کارایی جلوی دوربین زنده میکنه که صحیح نیست. ولی این فقط یه نقده . لطفا جبهه و پهلو نگیرید.
در کل برنامه خوبیه (3013524) (alef-18)
 
صدرا
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۰۴:۴۸:۰۷
چقدر بی ربط! (3013584) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۰۹:۲۶:۵۰
خوب که چی هالا؟ مثلا از حقوق زنان دفاع کردی ؟ (3013758) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۰۱:۰۳:۰۱
یه مقاله خوندم در مورد دستمزد میلیاردی احسان علیخانی و خیلی به همه چیز و همه کس بدبین شدم برا خیلیا هم تعریف کردم اما امروز گفت بیچاره فقط ۴۵ میلیون. در سال میگیره ! چرا با ابروی مردم بازی میکنید و ما را هم به گناه غیبت و تهمت میکشونید ؟ جواب خدا را چی میخواهید بدهید ؟ چرا وقتی میبینید یکی حرفاش و برنامه اش رو مردم اثر خوب میذاره میخواهید به هر طریقی شده خرابش کنید و مردم را با دین و انسانیت بد؟ یکم به خودتون بیایید این کارا اون دنیا جواب داره از خدا بترسید!!!!!!! (3013472) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۱۱:۰۴:۲۲
چهل و پنج میلیون مستقیم است. غیر مستقیمهاش چقدر است. یک اساتد دانشگاه آزاد اسلامی در سال 12 ماه ماهی 3 میلیون می گیره یعنی سال 36 میلیون تومان. اونوقت یک مجری برای یک ماه برنامه سی شب. 45 میلیون. والله کار پ درآمدی است (3013939) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۱۵:۵۰:۳۰
نرخ دست نیست چرا الکی می نویسی ؟ از کجا آما ر آوردی برای این مبلغ هیچ مجری درجه سه هم نمی آید برنامه اجرا کند ؟ مگر همان هنرپیشه ای که در تمام سریال ها است و امسال مجری شده است ؟؟؟ (3014788) (alef-3)
 
بنده خدا
۱۳۹۴-۰۴-۲۳ ۲۳:۵۷:۳۳
45 ملیون از نظر شما پول ناقابلیه نمی دونم اهل کجایید کارتون چیه پدرتون چه کارس
این اقا روزی یک ساعت حرف میزنه که شاید ایا اگررررررر 1 نکته مفید توش باشه اما معلم آموزگار حتی دبیر های کشور ما با 20 سال سابقه روزی 6 ساعت در روز زحمت میکنشن شاید کل در امدشون در سال 10 ملیون باشه یا نه (3041928) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۱۱:۱۳:۵۸
میلیاردها تومان خرج می کرد اینطوری نمی توانست تبلیغات کند. مفت و مجانی صدا و سیما، روزنامه ها، سایت ها، مجالس، شب نشینیها، میهمانی ها و تاکسی و مترو و همه دارند تبلیغ این خانم را ناخواسته انجام می دهند و انهایی که باید مشتری شوند جای کالای خودشان را پیدا کردند. حالا شما هی زور بزنید که چرا تبلیغ را علیخانی کرد. این خانم امروز با این کار ناسنجیده صدا و سیما و مطبوعات و سایت ها شهرت جهانی پیدا کرد!!!!؟؟؟ (3013965) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۱۴:۳۲:۰۸
نیمی از مردم کشور گرسنه و فقیر هستند و بسیاری به اعتیاد -خودفروشی و سرقت و فاچاق و... رو آوردند .روز نیست که میلیارد میلیارد حق همین مردم فقیر و همه ما ایرانی ها بلیعیده میشه - محیط زیست و منابع طبیعی بلعیده میشه حالا چی شده که یک خانم مانکن هستش نیستش خوبه نه بده - بابا یه خانم خارجی که تا دیروز به قول بعضی ها کافر بوده بعد مسلمان میشه 10 ساعت ازش فیلم می سازیم ولی الان مشکل ما شده این خانم - طرف میگه رمضان تحت شعاع قرار گرفته - داداش اسلام دین رفعته - دین مهربانی - دین عدالت - دین گذشت - دین توبه - دین برابری و برادری -ما حق قضاوت نداریم . (3014528) (alef-18)
 
من
۱۳۹۴-۰۴-۱۴ ۱۸:۱۰:۵۸
کاسه داغ تر از اش که نمیشه بود، دختر مردم خودش عکسهاش رو برای تبلیغ به صورت عمومی قرار داده، کافی بود روی سایتهایی که خودش قرار داده میرفتید. فقط بعد از این برنامه یادش افتاده یهو حذف کنه که مشکلی پیش نیاد براش. همچین میگن عکس دختر مردم رو چرا گذاشتید که انگار اصل داستان و شغل طرف رو فراموش کردن یا نفهمیدن. (3017657) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۱ ۲۲:۰۷:۴۶
ﻣﻮﺍﻓﻘﻢ (3011531) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۰۳:۴۸:۲۵
مردم به اندازه کافی شاهد غم و غصه و ناراحتی و مصیبت تو این برنامه بودن در کشور هم سلایق مختلف وجود داره به نظر منکه این میهمان خانم اتفاقا میهمان خوبی بود کمی باعث شادی ملت شد حداقل از بدبختی هاش نگفت خدا پشت و پناهش (3011900) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۹:۱۹:۲۷
الف نطرات طولانیو حوصله نداری بخونی یهو میزنی بره کلا خب طرف زحمت میکشه طولانیتر نطر میده (3013148) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۲:۲۵:۵۵
اصلا هم نقد خوبی نیست چرا که نکته منفی برنامه ماه عسل رو همین دو سه قسمت اخیر میبینه و روال برنامه های گذشته رو درست میدونه
اقای محترم شما که میگید روزه دار مومن نشسته جلوی تلویزیون تا بهش تلنگر وارد بشه و اسلام گفته از خودتون پایینتررو ببینید .من چند تا سوال دارم

ایا اسلام دین پوشاننده عیوب و بدبخیتهای مسلمین هستش یا نشاندهنده اون ؟
کجای اسلام گفته افراد بیچاره رو بیارید جلوی مردم نمایش بدید تا بقول شما ازش پند بگیرن ؟
حضرت علی (ع) چرا همیشه در خفا و شبها به مومنان کمک میکرد ؟ایا نمیتونست برای پند دادن به مومنان فقرا و یتیمهارو بیاره مسجد شهر به نمایش بگذاره؟
نکته ای که شما در نقدتان فراموش کردید اینه که در دین ما آبرو و عزت مومن بالاترین درجه رو داره ولی این برنامه یک کپی از برنامه های خارجی هستش نمونه زیاد داره که تنها چیزی که براش مهمه افزایش مخاطب

سوال دیگر اینکه این برنامه در ساعت اوج مخاطب بینندگانش چه طیف سنی است ؟ بله کودکان و نوجوانان .آیا نشان دادن زجر و بدبختی مردم و یا یک دختری که فلج شده برای کودکی که قدرت تمایز ندارد کاردرستی است ؟
ایا باعث تزریق غم و غصه و ننا امیدی در کودک نمیشود ؟
مردم به قدر کافی هرروز با انواع افراد بیچاره روبرو میشوند و اگر قرار بر پند گرفتن بود میگرفتند
ضمنا از کی تا حالا یک مجری سابق و تهیه کننده فعلی صلاحیت پنددادن به مردم را پیدا کرده؟ایشان با کدام صلاحیت فقهی و اندیشه ای برای 80 میلیون نفر تصمیم میگیرد که چطور پند دهد؟ (3012304) (alef-18)
 
یه نفر
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۲۱:۲۱:۳۱
سلام عزیزم چه قدر خوب بود کمی درست تر به این موضوع نگاه میکردی ! زندگی که همش طنز و مسخره بازی نیست آدم همیشه باید به پایین تر از خودش نگاه کنه و درس بگیره و به بالاتر از خودش نگاه کنه و پیشرفت کنه اما اگه فقط به بالاتر از خودت نگاه کنی و بگی پایین تر از من به من چه اوقاتم تلخ میشه اون وقته که هرگز ترقی نمیکنی دوست عزیز ماهی یکبار لطفا قشر پایین تر از خودت رو ببین فکر نمیکنم ضرر کنی این قدر برای ماه عسل و احسان علیخانی موضع بیجا و نادرست نگیرید شما سایت هام لطفا بهش دامن نزنید هرگز درد مردم تکراری نمیشه ممنون . ماهتون عسل (3015376) (alef-18)
 
یکی
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۲۱:۲۸:۳۴
عزیزان من نمیدونم چرا این همه برای احسان علیخانی موضع بیجا میگیرین بابا اون بیچاره میتونست یه برنامه کم زحمت تر بسازه یا اصلا برنامه نسازه فکر کردین بی نون میموند نه بخدا داره واسه مردم زحمت میکشه کلا ما ایرانی ها همیشه همیشه قدر نشناسیم حالا در هر موردی !!!! (3015383) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۲:۲۶:۵۰
ماه عسل expired میباشد یعنی اینکه مدت هاست از پایانش گذشته (3012306) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۲:۳۳:۳۶
مخالفم.
این برنامه فقط در اصطلاح غربی ان یک talk show یا گفتگو محور است. و سعی میکند به موضوعات و اشخاصی بپردازد که کمی غیر معمول باشند. و اوردن ان صنوفی که اشاره شد به همین دلیل است
ثانیا در مورد اینکه همدیگر را قضاوت نکنیم کاملا با مجری موافقم و باید باور کنیم بسیاری از کارهایی که مردم انجام می دهند حریم خصوصی خودشان است و به کسی مربوط نیست (3012318) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۲:۳۵:۱۸
عین همین برنامه رو یک زن سیاهپوست تو انریکا احرا نیکنه به اسم اپرا وینفری که پرمخاطب ترین بدنامه سال انریکا شده و دقیقا همین مدل ادمارو میاره پس لطفا تو نقدتون نگین که تو قسمتای قبل داشته کار معنوی میکرده و تلنگریه برای روزه دار و هیلی فصای معنوی ایجاد میکنه
اینجور برنامه ها کاملا تجاری و ژورنالیستین و تنها جهت افزایش مخاطب و افزایش قیمت پخش تبلیعات هستن (3012321) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۱۱:۲۴:۲۴
لطفآ در مورد نگارش ودیکته کلمات بیشتر دقت کن (3013989) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۶:۲۳:۰۲
چرا موافقی؟
با پمپازغم و غصه موافقی ؟ متاسفانه مخلص نقد شما هم همین است که با نشان دادن بیچارگی مردم به فکر خدا بیوفتید و
یه جورایی ماه مهمانی خدا تبدیل شده به ماه نشون دادن بدبختیها و این عین ظلم به مفهوم اصل این ماهه اینکه دم افطار اینطور مخ مردمو درگیر بدبختیهای دیگران میکنن چه فایده ای برای ما داره البته برای این گروه که خیلی فایده ! داره نشون دادن اینگونه برنامه ها توی این ماه که ماه عزم برای ترگ گناه و رفتن به تعالی است و ماه خود خداست این گونه تفکر رو یواش یواش توی ذهنها جا میاندازه که هر موقع بدبختیها طرف شما اومد یاد خدا باشید ! .... واین ظلم به خدا و این ماهه متاسفانه بیشتر از این از صدا و سیما انتظار نمیره چون مثل بقیه جاهای این مملکت کارشناس درست حسابی نداره به این نکات ریز فکر کنه یا شایدم قصد خاصی از پخش اینگونه برنامه ها دارنباشید (3012863) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۷:۰۶:۵۷
داستان تخریب آقای علیخانی از زمان فوت مرتضی پاشایی شروع شد،...
یکم به عقب برگردیم و انتقادهایی که از علیخانی صورت گرفت نگاه کنیم، معلوم بود کارش تموم میکنن (3012939) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۹:۱۸:۲۱
مگه صدا و سیما ارث یک عده خاص ؟ صدا و سیما متعلق به تمام افراد جامعه با سلایق و نظرات گوناگون است . (3013146) (alef-18)
 
likns
۱۳۹۴-۰۴-۱۱ ۲۲:۰۹:۴۲
من به احسان علیخانی کار ندارم . این خانم با چه رویی اومده تو این برنامه؟ (3011533) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۰۳:۴۰:۴۷
تلوزیون مال همه مزذم ایران و تمام سلایق هست نه ملک شخصی و یک گروه انسان و یک طرز فکر (3011898) (alef-3)
 
aboomahdi
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۷:۳۸:۵۵
مردم ایران مسلمان هستند باید تابع قوانین اسلام باشند. (3012991) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۰۳:۰۶:۲۵
همه مسلمون نیستند و باید رو خدا تعیین میکنه نه تو (3013546) (alef-18)
 
مصطفی
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۸:۱۰:۳۸
یک جوری می نویسید که انگار خبر ندارید این برنامه مثلا ماه عسل مخصوص دم افطار در ماه رمضان است.
بعد میگم اسلم ومسلمان هیچ. بیان چنین شغل های تشریفاتی در جامعه متوسط روبه پایین ما چه معنایی دارد.
اگر چنین شغلی نیود به کجای زندگی ما ادم هابر می خورد
از جمع شدن پول در دست عده ای که باعث احیای چنین مشاغلی می شود ناراضی ایم (3013041) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۲۱:۰۲:۴۲
خیلی از مردم وضعشون خوبه حاضرن سر عروسی بابت همین کمکهای این خانم بهش پول بدن شما باید از این خجالت بکشی که تو کشور اسلامی این قدر تکدی گری و روسپیگری و اسفند و گل فروشی سر چهار راه ها زیاد شده (3013250) (alef-18)
 
Hamvatan
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۰۵:۱۸:۱۴
عجب پس باید بیایند و از شما مجوز عبور بگیرند؟ ،امثال شما هستند که مانع پیشرفت کشور شده اند تاریخ مصرفتان رو به اتمام هست روزی فرا میرسد که مردم این مرز و بوم freedom واقعی را حس خواهند کرد (3011938) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۹:۵۰:۵۳
امیدوارم زنده باشم و آن روز را بینم (3013194) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۰۸:۰۸:۰۷
اگه میرفت کاری دیگه میکرد نباید روش میشد ، قبول کنید ما جزء جامعه جهانی هستیم . (3011976) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۷:۳۵:۵۳
چ ربطی داره
جامعه جهانی رو انداختین تو دهنتون (3012987) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۳:۱۷:۳۷
خب بخاطر همین ابهام هست که بعضی ها میگن قضیه بیزنس بوده (3012452) (alef-18)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۵:۰۶:۴۶
ب نظر من برنامه ی احسان علیخانی مشکلی ندارد (3012701) (alef-3)
 
علی
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۸:۵۴:۳۱
این یکی را داشته باش یارو شیشه ای با چاقو زده تو شکم مادر باردارش اومده تو برنامه زنده اونوقت رییس جمهور اصلاحات ممنوع التصویره !!!!!!!!!! (3013111) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۲۱:۰۶:۵۵
اون یک مهمان بود منظورت از چه رویی یعنی چه

واقعیت اجتماع ما است چرا الکی شلوغ می کنید خودت هم در

همین موقعیتها همینطور می شی بیخودی هم حرافی نکنید

خاله زنکها (3013259) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۱ ۲۲:۱۱:۲۱
عکس سر لخت این بنده خدا رو شما مجازید بزارید؟؟؟ هرچند در فضای مجازی پخش هم شده باشه؟؟؟فقط که نمیشه آدمهایی که شما دوست دارید دعوت کنن؟این هم یک شغل هست/یک نوع دید/ (3011534) (alef-3)
 
م ن
۱۳۹۴-۰۴-۱۱ ۲۲:۱۴:۱۷
رمضان هر سال که نباید ماه عسل باشه .
بد نیست صدا وسیما یه خلاقیتی هم رو کنه. (3011539) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۲۱:۰۸:۵۰
تو جزء اون دسته آدمهای مقابل آقا علیخانی هستی و میخوای به

هردلیلی جو رو به هم بزنی این برنامه نه هرجی دیگه هم که باشه

شما حالتون خرابه عزیزم (3013260) (alef-18)
 
تیمور پ
۱۳۹۴-۰۴-۱۱ ۲۲:۱۹:۳۳
صدا و سیما انگار فکر میکنه رمضان بدون ماه عسل رمضان نیست .بابا ماه عسل که دیگه از ربنای شجریان بیشتر با رمضان عجین نشده .... (3011546) (alef-3)
 
آریابان
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۲:۳۳:۰۴
آخه واقعیتش اینه که همیشه و حتی تا چند سال پیش !!! برای ایرانیها ، رمضان یک ماه سوگواری بود زیرا پس از نیمه هایش دردناکترین جنایت ناجوانمردانۀ تاریخ شیعه و شهادت شاه مردان مولای متقیان علی (ع) دراین ماه تأثر آفرین و آکنده از حزن شدید رقم میخورد ؛
ولی چند سالیه که درایران این وضعیت سنتی فرق کرده و در تأسی به سایر کشورهای مسلمان که رمضان منتهی به عید فطر را بسیار گرامی میدارند (و در عین حال ، آئینی هم برای سوگواری در رثای شهادت حضرت علی (ع) ندارند)، درکشور ما هم این رسم !!! برقرار شده که تا روزهجدهم رمضان ، همه جا شادمانی فراوان و جشن و موسیقی برقرار است ولی از شب نوزدهم تا روز بیست و سوم عزاداری و سوگواری جای اونو میگیره ولی باز هم مجددا از شب بیست و چهارم به بعد دوباره بساط جشن و شادمانی شدید برقرار میشه ؛
اینجوریه که در سیما هم ، ماه عسل هم بجای ربنای شجریان روی آنتن میره ؛ (3012317) (alef-18)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۰۱:۵۷:۴۹
متاسفانه واقعا همین طور است فقط در خصوص گاف های نابخشودنی این برنامه و عده ای که دائما می گویند پای شهدا را به میان نکشید ، ظاهرا این عده به مزاق شان خوش نمیاید ما فرهنگ شهدا را همچنان در جامعه خود حفظ کنیم متاسفم که برخی رسانه ها هم آن چنان تلاشی را که باید در راه حفظ و نشر فرهنگ شهدا داشته باشند ندارند
با این حال به ذکر خاطره ای از زنده یاد شهید عباس بابایی بسنده می کنم شاید که دوباره تلنگری باشد برای برخی که خود را به خواب زده اند و می خواهند همه فرهنگ ناب اسلامی جامعه خود و عفت و ساده زیستی و حیا خود را فدای سوژه هایی کنیم که شرم م میگردد نام شان در کنار خاطرات شهدا قرار گیرد
در خاطره ای از شهید عباس بابایی این طور روایت شده:
""با اصرار می خواست از طبقه ی دوم آسایشگاه به طبقه ی اول منتقل شود. با تعجب گفتم : به خاطر همین من رو از دزفول کشوندی تهران! »
گفت : « طبقه ی دوم مشرف به خوابگاه دخترانه است. دوست ندارم در معرض گناه باشم.
وقتی خواسته اش را با مسئول آسایشگاه در میان گذاشتم نیش خندی زد و با لحن خاصی گفت : « آسایشگاه بال کلی سرقفلی داره ، ولی به روی چشم منتقلش می کنم پایین""
حال من مانده ام این همه ساده زیستی و عفت و حیا را در کدام کنار این چنین فرهنگ های بیگانه با دین و جامعه خود قرار دارم.
به هر حال امیدوارم که حداقل الف و مسئولین آن این بار مانع درج یاد و خاطر شهدا نشوند (3013516) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۱ ۲۲:۲۴:۰۴
تحلیلی جالب و منصفانه بود. (3011552) (alef-3)
 
کلماس جلالی
۱۳۹۴-۰۴-۱۱ ۲۲:۲۵:۱۷
جالبه علیخانی میکه باید یاد بگیریم همدیگرو نصیحت نکنیم . اصلا هم حواسش نیست که این جملش خودش یه نصیحته . و کلا برنامه ماه عسل یه جورایی میخواد به مردم تلنگری بزنه که خودش هم یه جور نصیحت کردنه..!! (3011554) (alef-3)
 
حسن بک
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۴:۰۴:۴۲
من نمی دونم این دیدگاه که همه برنامه ها باید "بصیرت افزا" و متعاقب آن فراری دهنده ببینده باشند بر کدام اصل دانش ارتباطات و رسانه استوار است؟ آقا جان مگه شما " اون آقای خاص کارشناس همه چیز " هستی که در مورد همه چیز نظر ات تخصصی میدی ؟ (3012559) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۵:۳۲:۲۳
علیخانی بیخود میگه نباید همیدیگرو نصیحت کنیم. این صاف برخلاف اعتقادات شیعه امامیست. (3012773) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۱ ۲۲:۲۹:۳۱
یه عده آدم رو میاره ازشون سین جیم میکنه
تو تمام زوایای زندگیشون سرک میکشه
اونم در ساعت قبل از افطار
یکی مثل این خانم رو هم میاره
که خودشم نمیدونه چه نسبتی با مسائل مذهبی داره
برنامه ای پولدوست و مردم فریب (3011566) (alef-3)
 
احمدی
۱۳۹۴-۰۴-۱۱ ۲۲:۳۲:۰۹
سلام. شما از برنامه ماه عسل ایراد میگیرید ولی عکس بی حجاب دختر مسلمان را -خودش راضی باشد یا نه- به راحتی منتشر می کنید. آیا این رفتار اسلامی است؟ (3011570) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۰۸:۳۴:۱۴
این سایت یا نویسنده عکس شخص مورد اشاره شما رو منتشر کرده که الان دارین اعتراض میکنین؟!
اعتراض رو به جایی بکنین که چنین اقدامی انجام داده!
هرچند به گفته منتشر کنندگان ایشون خودش اینا رو به صورت عمومی منتشر کرده و منهای رفتار زشت منتشر کنندگان اعتراض ایشون محلی از اعراب نداره! (3011989) (alef-18)
 
مسعود
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۳:۱۰:۰۹
چی میگی اسمش رو سرچ کنی تمام عکساش میاد بالا . بعضی ها نظر میدن فقط بخاطر این که یه چیزی گفته باشن. (3012435) (alef-3)
 
پژمان
۱۳۹۴-۰۴-۱۴ ۱۶:۵۲:۴۸
درسته نباید عکس رو قرار میدادند. ولی اون دختر مسلمان به قول شما که ممکنه راضی نباشه عکسش رو بذارن، یه شبه عکسهاش رو برداشت و تا قبل از این برنامه روی اینستاگرام و سایر شبکه ها، خودش در دسترس قرار داده بود عکسهاش رو چون از این کار تبلیغات و کسب درامد میکنه و در این قید و بندها نبوده و برای جنجالی نشدن و دوری از دردسر سریعا عکس ها رو برداشته و نیت این بوده نه به خاطر اسلام و حفظ محرم و نامحرم. خیلی ها فقط چون در این کشور قوانین اسلامی حاکمه در ظاهر مراعات میکنن وگرنه چنین اعتقاداتی ندارن. ولی کسانی که مسلمان واقعی هستن و معتقد نباید به این مسایل دامن بزنن و عکس رو پخش کنن. این نظر منه با تشکر (3017435) (alef-18)
 
کارون
۱۳۹۴-۰۴-۱۱ ۲۲:۳۳:۴۱
ببخشید این خانم مانکن مالیات هم می ذهد؟ (3011572) (alef-3)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۴-۱۱ ۲۳:۰۵:۳۶
ماه عسل در سال گذشته هم بعضا سوژه هایی با بدآموزی داشت و امسال هم رئند سقوطش زیاد شده است. البته خندوانه هم برنامه جالبی نیست بخصوص با آن خنده های زورکی و لوس و بیمزه.
امید است مسئولان تلویزیون بجای این که تنها به فکر پر کردن زمان پخش برنامه باشند به خود بیایند و به فکر ساختن برنامه هایی ارزنده باشند که بیش از این باعث دفع بینندگان نشود. (3011603) (alef-3)
 
پژمان
۱۳۹۴-۰۴-۱۴ ۱۷:۲۴:۱۶
عزیز دل برادر شما بگید در جامعه ما و در کشور ما که قوانین اسلامی جاریه و باید انواع حدود و خطوط مذهبی و عرفی رعایت بشه، اگر ساختن برنامه ای مثل خندوانه که همه جوانب رو رعایت میکنه و همچنین شاد هم هست هنر نیست و بیمزه هست دیگه چیکار میشه کرد؟ وقتی عده ای خشک مقدس و تندرو هستن که فکر میکنن ۸۰ میلیون باید مثل اونا فکر و زندگی کنن و سریال های طنز مثل شمعدونی رو ترویج رفتارهای غلط و زندگی غربی میدونن و نمیدونن که کار طنز چیه، دیگه چه برنامه ای میشه ساخت که هم شاد باشه و هم در ظاهر بهانه ای دست این جماعت نده. وقتی عده ای از پزشکان و افراد تحصیل کرده به سریال طنزی که در قالب طنز حقایقی رو هم از بیسوادی و بی مسئولیتی و پول دوستی عده ای بیان میکنه، اعتراض میکنن تا جلوی پخش اون گرفته بشه، چه برنامه ای میشه ساخت که از نظر شما بیمزه نباشه و از نظر همه این سلایق مختلف هم مورد تایید باشه. (3017532) (alef-18)
 
سلام
۱۳۹۴-۰۴-۱۱ ۲۳:۲۵:۲۷
فرزاد حسنی هیچوقت مجری ماه عسل نبوده. مجری یه برنامه ای بود به نام کوله پشتی که اون هم مربوط به قبل از سال 86 هست. (3011630) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۰۸:۳۱:۵۶
مجري ماه عشل هم بود اوايل شما خاطرت نيست (3011988) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۲:۴۵:۱۹
خیر دوست عزیز شما احتمالا پارسال بدنیا امده اید
ماه عسل طرح فرزاد حسنی بود یه مدت هم مجریش بود تا اینکه در یکی از برنامه ها اختلافی پیش اومد از فرداش این برادر علیخانی اومد جای ایشون (3012347) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۴:۴۳:۳۹
اولین مجری ماه عسل فرزاد حسنی بود (3012648) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۱ ۲۳:۲۵:۵۶
من که برنامه های صدا و سیمای ضد ملی رو نگاه نکرده و نمیکنم. ماه عسل رو هم تا حالا حتی یه قسمتش رو ندیدم. اما اینکه مسوولان به هر وسیله ای که شده میخواهند واقعیتهای جامعه را پنهان کنند یا آنرا ماله کشی کنند، بیشتر به خودزنی شبیه است. با انگ زدنهایی مثل فمینیست و .. جامعه از مطالبات برحق خود کوتاه نخواهد آمد. (3011631) (alef-3)
 
مصی
۱۳۹۴-۰۴-۱۱ ۲۳:۳۱:۳۳
کاملا مغرضانه ... (3011642) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۱ ۲۳:۳۳:۰۵
تنها راه پایان دادن به این برنامه بی محتوی است (3011647) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۱۰:۱۰:۳۶
حالا تو صد تا مهمون یه مهمون اشتباهی آورده ! نباید تعطیلش کرد ! (3013831) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۱ ۲۳:۳۸:۵۹
خوب پوزر عروس هم یه شغله دیگه. حتما باید همه دانشمند هسته ای و متخصص هوافضا باشن تا شما راضی بشی؟ (3011658) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۰۸:۳۵:۳۴
بهتره اول تعریف مشخصی از شغل ارائه بدی بعدش بگی شغله!
اگر میگفت بازیگردان باز یه حرفی این اسم تخیلی که برای این شغل انتخاب شده خودش نشون دهنده من دراوردی بودن این شغل هست! (3011991) (alef-18)
 
احسان
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۵:۰۰:۰۷
دوست عزیز کار به شغل این خانم نداریم مهم اینه که دغدغه عموم مردم تفریح های چند صد میلیونی افراد ثروتمند نیست که بخواهند با دیدن برنامه بیشتر در فکر اختلاف طبقاتی بروند (3012690) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۶:۰۵:۲۰
اشتباهی مثبت دادم. (3012830) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۶:۴۱:۱۰
مشکل اینه که این شغل با هنر و زیبایی و شادی سرو کار داره. (3012893) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۷:۰۴:۵۹
نه عزیزم. شغل ایشلن تحمیق دخترها و پسرهای جوان است که برای چشم و همچشی دنبال اینها می روند. ضمنا برنامه ماه عسل توهین به شعور مردم است. (3012932) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۷:۳۷:۰۶
احسنت به شما !!

مشکل الفیون و همفکرانشون اینه که این پوزر در صفحات نت یه جور عکس داره و در تلویزیون یه جور دیگه ظاهر شده که مورد پسند متشرعین نیست. وگرنه اگر در اینترنت هم مثل تلویزیون ظاهر میشد نه تنها مشکلی نداشت بلکه شغلش هم عالی بود و هیچ ایراد دیگری هم وارد نبود !!

این در حالی است که این جنس از تناقض در رفتار سالهاست در این کشور نهادینه شده انشالله یه روز الف پیش قدم بشه و این تناقضات بررسی جامعه شناسانه و بدون پیش داوری انجام بده. (3012989) (alef-18)
 
هاله
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۸:۵۱:۴۴
خیلی از افراد تو جامعه ما به نان شب محتاج هستن. نمیشه یه شغلهای شادی رو معرفی کرد که به این افراد کمک کنن وضعیت زندگیشون بهتر بشه ؟ شاد بودن خیلی خوبه ولی خود رو به شادی زدن احمقانه است. شادی واقعی ژست گرفتن نمیخواد. شغل شاد داشتن و از کار لذت بردن چیزی نیست که کسی بگه باهاش مخالفم. اما برای ما جهان سومیها کارهای مهمتری هم از ژست گرفتن وجود داره.... (3013102) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۸:۵۷:۰۳
درست است که پوزر هم شغل است.اما قطعا ارتباطی با یک برنامه مناسبتی ماه رمضان ندارد.لطفا اینقدر ادای روشنفکری درنیاورید. (3013115) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۱ ۲۳:۴۲:۱۸
مطمئن باشید اگر برنامه ماه عسل به توصیه های نویسنده این مقاله عمل کند، برنامه هایش دچار ریتم یکنواخت و تکراری شده و مخاطبش را از دست خواهد داد. من نمیدونم حالا چون ماه رمضانه، برای به معنویت رساندن بینندگان دم افطار باید حتما آه و ناله و زاری و اشک و بدبختی و عسر و حرج نشون بدن؟ (3011662) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۱ ۲۳:۴۶:۳۲
این لفظ کثیف " عوام " و " خواص " انسان را به یاد جوامع طبقاتی و ارباب و رعیتی می اندازد . (3011671) (alef-3)
 
علی
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۰۰:۰۰:۳۱
ممکنه به یک سری مسائل ماه عسل انتقاد وارد باشه اما این دلیل نیست که بگیم ماه عسل به پایان رسیده . بدون هیچ شکی احسان علیخانی و ماه عسل حتی در موارد مورد نقد هم از دیگر مجریان و برنامه ها بهتر ظاهر شدن. (3011686) (alef-3)
 
یکی
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۲۰:۵۹:۴۹
فقط بلدید از بقیه ایراد بگیرید .خیلی زورتون میاد مخاطب برنامه ماه عسل زیاده.خودش معذرت خواهی کرد به خاطر اشتباهشم ناراحت بود. (3013243) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۰۰:۰۹:۵۰
در کل برنامه مطلوبی نیست و معایب آن بیشتر از محاسنش است۰ (3011699) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۰۰:۱۶:۳۰
دو ساله که دیگه حوصله دیدن این برنامه رو ندارم (3011705) (alef-3)
 
سارا
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۰۰:۲۵:۴۴
با این نظر مخالفم که ماه عسل باید مردم را بگریاند. بلعید به مردم انگیزه بهتر بودن و خوبتر شدن را بده و ابن ميتونه با دعوت از آدمهای کاملا موفق باشه و یا آدمهای با شرایط سخت. و یا کسانی که مبارزه کردن و نتیجه گرفتن.ولی متاسفانه این برنامه رسالتش را فراموش کرده و به تقلید ناقص از برنامه های ماهواره به معرفی مشاغل رو آورده. مثلا به خانم مدل چه اثر مثبت روحی در من بیننده به وجود میاره. ?? (3011713) (alef-3)
 
علیرضا
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۰۰:۲۷:۵۷
آقای علیخانی بردار بزرگوار همیشه میان بالا رفتن سخته ولی بالا موندن سخت و دشوارتر. و متاسفانه شما هم از این قاعده مستثنی نبودی . (3011715) (alef-3)
 
مریم
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۰۰:۲۹:۴۰
وقتی این آقا به خودش اجازه میدهد دختران مملکتو به سخره بگیرد دیگر انتظار دیگر ای هم نميشه داشت که بخواد از یک مدل دعوت نکنه (3011717) (alef-3)
 
منتقد
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۰۰:۳۰:۰۰
خیلی از مباحثی که بررسی شد درست بود نگاههایی که در این برنامه است با افکار جامعه در بعضی نقاط تضاد داره ولی همون گونه که در اول نقد شما گفته شد بسیاری از قسمت های این برنامه در این 8 سال مفید و باعث ترویج فرهنگ درست و اسلامی به سبک تماشاگر پسند و زیبا بوده و اگه خوبی و بدی با هم تراز بشه حمله یک جانبه و تند شما که اگه نقد ادامه داشت غیر از درخواست تعطیلی برنامه شاید به درخواست اعدام مجری هم میرسید منصفانه نبود و خارج از دیدگاه منصف و الهی و عقلی اسلام بود به نظر بنده مشکلات این برنامه با بررسی بهتر مدعووین حل میشه نه با اعدام مجری (3011720) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۰۰:۳۱:۳۱
برنامه ای که در فضای مبهم و تاریک اجرا بشه روی متن و محتوا هم اثر تاریکی خواهد گذاشت.متاسفانه دکور کهکشانی هیچ جذابیتی نداره (3011722) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۰۰:۳۶:۵۸
بطور کلی در شرایط موجود بزرگترین تاسف، ناشنیده گرفتن صدای افراد صحیح و دلسوز است که به کلی به انزوا کشیده شده اند و فضا دادن به موج سواران شیاد ریاکاری که هر روز در چهره ای پرده از نقابشان می افتد.
بیچاره ما ملت که هر روز دردی به درهایمان اضافه میشود و صدایمان به هیچ جا هم نمیرسد. (3011732) (alef-3)
 
matin
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۰۰:۴۳:۲۷
آیا این خانم عکس اینچنینی اش را برای انتشار در خبرگزاری ها شخصا در اختیار شما قرار داده بود که اینطور بی محابا آن رو منتشر کردید؟! درسته این کار؟! اخلاق حرفه ای رسانه ای کجا رفته است؟ (3011741) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۱۰:۵۵:۴۸
خوبی؟"
قبل اینکه این زنه بیاد ماه عسل عکساش بود
تو برو هر ارایشگاهی تو تهران با اب و تاب عکسای تینو نشونت میدن
خودشون می گن عکس بالاتنه یعنی به ازای بالاتنه ای که تو عکسه پول می دن. بازم حرفیه؟ (3013921) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۰۱:۱۹:۱۶
تقلید کورکورانه از اپرا وینفری است. (3011779) (alef-3)
 
هاله
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۸:۵۳:۵۴
دقیقا تقلید از اپرا وینفری هستش متاسفانه... یه ذره بومی سازی میکردن لااقل !!!! (3013110) (alef-3)
 
هاله
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۹:۱۴:۱۷
برنامه دم افطار باید حال آدمو خوب کنه. مثل دعای ربنا که حال آدمو خوب میکرد. مثل صدای اذان که حال آدمو خوب میکنه. برنامه علیخانی الان دو سه ساله که دیگه حال خوبی به آدم نمیده. برعکس گاهی حال آدمو بد هم میکنه..... اینکه زنها گواهینامه موتور بگیرن یا نگیرن ، بحث جدی میخواد نه برخورد احساسی. اینکه زنها گواهینامه موتور بگیرن واسه اینکه مثلا برای موقعیتهای اورژانسی ازش استفاده کنن عالیه ولی اگر گواهینامه بگیرن که با موتور تو خیابون تک چرخ بزنن جالب نیست. شاد کردن آدمها خوبه ولی شادی باید معقول باشه. مثلا یه خانم آرایشگر اگر بیاد به عروس و دامادهای کم درآمد تخفیف بده ، هم کار ثوابی کرده هم خودشو شاد کرده هم دیگران رو.... ولی تعلیم ژست واسه یه جامعه که مشکلات بسیار بزرگتری داره ، یه جورایی آموزش گول زدن خود و دیگرانه و ترویج چشم و همچشمی..... (3013142) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۲۳:۵۸:۵۹
بسسسسسسسسسسسسس کنیدانقد سخت گیرنباشید (3013415) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۰۰:۰۹:۱۵
برنامه ماه عسل واقعا عالیه وهیچ مشکلی دران نمیبینم که بخوام نظربدبهش بدم شماکه انقدانتقادپذیرهستین اگه واقعازبون دارین برین جلوی اختلاص کننده هاروبگیرین ونظربدین نه بخاطراوردن یه پزر بالاخره هرکسی یه شغلی داره واین خانومم شغل خودشو شماچیکاربه شغل دیگران دارین والابه خدامنتظر یه سوژه این فقط (3013426) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۱۵:۴۵:۱۵
افرادی که جواب مثبت دادن این اپرا را دیدن ؟ که تایید می کنند (3014771) (alef-3)
 
e.fara
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۰۱:۱۹:۳۶
برنامه خوبیه اما درسته اشکالاتی داره اما ما نباید این برنامه را خورد کنیم وانتقادات سخت گیرانه ای رو برایش بگیریم (3011780) (alef-3)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۰۱:۳۱:۴۱
شروع نامیمون 94 علیخانی با ماه عسل نبود بلکه با برنامه ای توهین آمیز علیه معلمان بود . آنجا که گناه ( یک ) سرباز معلم را در برنامه اش با پوزخندی معنا دار به پای همه معلمان گذاشت و منفور جامعه فرهنگیان کشور شد. بدون هیچ توضیح و مستثنی کردن سرباز معلم ، از معلم. !!! (3011793) (alef-18)
 
محسن
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۰۲:۱۱:۲۳
"بر اساس اسلام ما موظفیم که بر اساس ظاهر حکم کنیم، به این معنا که فارغ از نیت و قصد شخص،‌ فعل و عمل او را بررسی و نهایتا ارزیابی و قضاوت کنیم.؛
بر اساس کدوم و کجای اسلام‌؟؟؟؟ (3011829) (alef-3)
 
علی
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۰۲:۱۱:۴۵
به علیخانی انتقاد وارد است ولی نه در مورد اینکه یک خانم محترم و یک مانکن و ... دعوت کرده است .
آیا شغل آن آقا (مانکنی) خلاف است ؟ به نظر شما همیشه باید جانبازان و آزاده های عزیز مهمان برنامه باشند ؟ پس بقیه مردم این سرزمین چه می شوند ؟ (3011830) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۰۲:۲۰:۵۲
حالا که بد شد شد روشنفکر ، چقدر شما ها بی انصافید (3011840) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۰۲:۲۵:۳۶
بابا تورابه خدا این برنامه را سیاسی نکنید .ما جوونا از این برنامه لذت میبریم.بگذارید در افطار لذت یک روز سخت را درک کنیم .اینقدر هم به دنبال جیب این وآن نباشیم .اگر هنری دارید جلوی اختلاص های میلیاردی را بگیرید. (3011844) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۰۲:۲۹:۵۸
من خیلی باتحلیلتان موافق نیستم وهیچ دفاعی ا زعلیخانی نمی کنم اماماه عسل اتفاقا به همه لایه ها و اقعیتهای موجو دجامعه وآسیبهای فرهنکی واجتماعی خیلی سا ده وصمیمی می پردا زد وانگا ر خواسته ها وسوالات مردم به زیبایی از طرف مجری برنامه بیان میشه ودریک فضای راحت وصمیمی پاسخها شنیده می شود اتفاقا علیخانی خیلی حرفه ای می خواهد بدون مداخله میهمانان نظراتشان رابگویندواین به معنای نگاه نسبی ویا نسبی گرایی مجری نیست یادمان باشد اگرعلیخانی بخواهد درب خوردبا برخی ناهنجا ریها واسیبهای جامعه صورت مسیله را پاک کند خیلی هنر نکرده است والبته طرح برخی مشاغل یا ناهنجاریها برای عبرت گرفتن یاتلنگر به مسولین است نه تبلیغ ان اقدامات (3011848) (alef-18)
 
ف
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۰۲:۳۹:۳۶
زن از نظر نویسنده محترم که نظز خودشون رو اسلامی-ایرانی میدونن فقط باید بشینه تو خونه و به امر فرزند آوری و خانه داری مشغول باشند؟تا مقبول باشد؟هر کسی خودش تعیین میکنه میخاد چی باشه یا نباشه!و ضمنا دنیای جدیدی که در آن هستیم نقشهای جدید رو برای انسانها مطابق میل و علاقه شان تعریف کرده و پذیرفته!شاید شما در عصر دیگری هستید! (3011856) (alef-18)
 
n.e.d.a
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۱۰:۳۱:۲۸
اولا که کسی نگفته خانم باید توی خونه بشینه
اگه قرار بود زن خونه نشین باشه پس با نامحرم ها ارتباطی نداشت ، و دلیلی هم برای فرهنگ و احکام حجاب نبود
خوده پیامبر زن هاشونو با خودشون به جنگ هاشون میبردن ...
خطبه های حضرت زهرا(س) که روشن گر راه اسلام بود معروفه ...
خطبه ی حضرت زینب که باعث رسوایی یزید و دارو دستش و بیان زیبای عاشورا شد معروفه
ما با حظور زن در جامعه مشکل نداریم در واقع هیچکس مشکل نداره
ما میگیم حظور زن در جامعه به شکلی باشه که اولا شخصیت و شان و منزلت خودش حفظ بشه و بعدش جامعه ، برای فعالیت مثبت و سازنده ی مردان سالم بمونه
به نظر شما اینکه یه خانم توی خیابون تک چرخ بزنه بیشتر از اینکه خودش لذت ببره مرد های اطرافش لذت نمیبرن؟ ایا توی این جامعه که زن با موتور تک چرخ میزنه شان و منزلت زن حفظ میشه؟
با اینکه با تیکه ای که احسان علیخانی به دختران انداخت ( که البته خیلی تیکه ی بیمزه و قدیمیی و خزی هم بود ) اما میخواست قظاوت رو به عهده ی مخاطب بزاره
بگه : ببینید این خانم تک چرخ میزنه ، حالا خودتون نتیجه گیری کنید ، از نظر شما شان و منزلتش حفظ شده؟ و پایان این نتیجه گیری رو هم باز گزاشته ... یکی میتونه بگه بلی و دیگری میتونه بگه خیر ! (3013878) (alef-18)
 
آنا
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۱۴:۰۹:۴۰
حضور، قضاوت، برعهده گذاشتن، باز گذاشتن
شما لطفا قبل از توجه به شان و منزلت زنان، كمي املا فارسي تمرين كنيد! (3014456) (alef-18)
 
n.e.d.a
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۱۰:۳۸:۰۸
با اینکه من طرفدار ماه عسل هستم ولی امسال سوژه هاش به خوبی انتخاب نشدن !

کسایی که میگن اقای علیخانی صلاحیت نصحیت کردن نداره .... برفرض حرف شما درست
ایا اقای علیخانی کسی رو نقد کردن؟ ایا نصحیت کردن؟
جز این بوده که روای و روایت گر یه قصه بودن و در پایان یه برداشت ازاد ازش گزاشتن
مثلا وقتی یه خانم موتور سوار رو نشون میده ، نمیخاد بگه که باید خانم ها موتور سواری کنن
میخاد توی ذهن مخاطب این مسئله مورد تحلیل قرار بگیره ....
که ایا این خانم با موتور سواری و تک چرخ زدن توی خیابون شان و منزلت خودش رو حفظ کرده ؟
چقدر با اداب و رسوم ایرانی - اسلامی شبیه هستش؟

و بیشتر برنامه هاش به همین شکله
همون موضوع خودکشی برای نشون دادن عشق هم نگفت که جوون ها اینکارو بکنن
گفت جوون ها ببینن ... توی ذهنشون پردازش کنن که این کار کار خوبیه؟
چقدر با عقل و تفکر انجام شده؟ و نتیجه اش چیه؟

در کل اقا علیخانی کسی رو نقد نکرده ... نوع ، شیوه و یا سبکی رو هم به کسی معرفی نمیکنه
اون فقط راوی هستش و میخاد که مخاطب نتیجه گیری کنه ... که ایا از اون پیروی بکنه یا نه؟ (3013885) (alef-18)
 
محسن fgtybmj34@yahoo.com
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۰۳:۰۱:۲۷
سلام آیندگان چه خواهند گفت که دریک برنامه زنده که راست یادروغ بیش از هفتصد میلیون تومان دستمزد مجری دارد یک مانکن با آن عکسها درشبکه های اجتماعی زنده با آب وتاب از کارهایش می گوید ویا یک کسی که برای همسرش دست به خودکشی می زند می تواند به راحتی از خودکشیش بگوید اما رییس جمهور 8 سال مملکت بدون اینکه فرصت صحبت ودفاع از عملکرد درست وغلطش داشته باشد ممنوع التصویر می شود ....... بره ده (3011881) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۰۳:۰۵:۲۴
اینکه در حکومت بخواد یک الگوی مناسب رو از نظر خودش رو داشته باشه و اون رو تبلیغ کنه ایرادی نیست اما از اونجا مشکل شروع میشه بخواد به زور الگوی رو معیار کنه
درست یا غلط در این جامعه تعداد زیادی دگر اندیش (از مذهبی بگیر تا فمنیست ) زندگی میکنه
حکومت باید یک بار برای همیشه مشخص کنه میخواد یکدستی فرهنگی داشته باشه یا میخواد حکومتی باشه برای همه مردم. (3011884) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۰۴:۵۰:۱۴
وقتي خانم هماهنگ كننده سوژه هاش اون تيپ و ادبيات داشته باشه بايد اين مهموناش باشن حالمون بد شد از بس سوژه داغون ببينيم (3011926) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۰۴:۵۵:۳۴
چون با آداب ملت همخوانی ندارد فوراتعطیل شود (3011928) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۰۵:۵۲:۳۹
البته یک حسن برنامه نشان دادن واقعیات جامعه هست که البته موقع شناس نیست. این که طرف با داشتن تحصیلات عالیه دنبال کارهای عجیب و بی ربط باشد را دقت کنید.من که از وجود بعضی از این مشاغل بی خبر بودم (3011950) (alef-3)
 
سمیه
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۰:۰۸:۴۰
با سلام . شما که این همه ادعاتون میشه ببینید همین خانم پوزر داره کار میکنه و شغلش اینه پس میخواد تو ایتن مملکت ما چکار کنه؟؟؟؟؟ از گشنگی بمیره که امثال شماها سر سفره یه دل سیر بخورید و به اطرافیانتان نگاه هم نکنید . واقعا برای همتون متاسفم ایناها که ادعای مسلمونیتون میشه چند نفر گرسنه رو سیر کردید ها؟ بیاید جواب بدید ؟ ببنید فقر با مردم چکار میکنه که حاضرن دختراشون رو بفروشن حتی به مبلغی اندک . سرتون کردین تو برف فقط خودتونو میبینید . از هر چی ادم اینجوری هست متنفرم متنفر (3012047) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۲:۱۵:۴۱
چرا مخاطبان به این موضوع علاقمندند؟! (3012276) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۱۲:۲۷:۵۸
نمی دونم (3014147) (alef-18)
 
علی
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۲:۲۸:۰۵
در جامعه سلایق مختلف وجود دارند و یک برنامه موفق بهتره همه این سلایق رودرنظر بگیره شما از خاطرات 23 رزمنده خوشت آمده اکثر مردم هم خوششون میاد اما برا یک یا دوبرنامه قرار نیست همه برنامه در همون راستا باشه .بعد هم نویسنده در جایی از متن می گوید:یک مساله را که اصلا مساله ی زنان و دختران نیست» من بعد از این جمله به بالای صفحه رفتم ببینم نویسنده زن است و در کمال تعجب دیدم مرد است ایشان بعنوان یک مرد چطور به خود اجازه می دهد تعیین کند چه چیزی مساله ی زنان و دختران هست یا نیست ؟ (3012307) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۲:۴۴:۳۶
رانت خواری و بی هنری سرانجام خوبی ندارد (3012346) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۲:۴۷:۱۳
به نظر بنده برخی مجریان، مانند مجریانی که همین برنامه تا کنون داشته کسانی هستند که خیلی احساس خوش تیپی، احساس محبوبیت و سوار کار بودن، خیلی توانمند و فهیم بودن می کنند. کسی در آنها احساس تواضع، احساس همرنگی و مردم داری، احساس این که اگر کاری می کنند برای مردم است نه این که نمایش بهتری داشته باشند، این که میهمان می آوردند برای این که فکر می کنند این میهمان این برنامه برای مردم ساخته می شود و می خواهد به آنها به هر شکل کمک کند بلکه به دنبال آن هستند که برنامه شان به قول جوانان بترکاند و سر و صدا کند و باز هم خودشان معروف تر شوند. البته طرفدارانی هم دارند و برخی همین را می پسندند اما باید دید که درصد آنها چقدر است و در نهایت بعد از یک ماه، یک سال چه چیزی حاصل شده و چه به فرهنگ عمومی اضافه شده است.
در یکی از برنامه های صحبت محور بود که مادر یکی از مجریان سر رسید و مجری هم مثلا خیلی شوکه شد و رفت پای مادرش را ببوسد، اما کسی نپرسید که کجای جامعه ما چنین عرفی وجود دارد، آیا شما در فرودگاه ها که گاهی افراد سالهاست که همدیگر را ندیده یا از والدینشان دور بوده اند چنین حرکاتی را دیده اید که کسی جلوی دوربین زنده تلویزیون آن را انجام دهد؟ آیا در هیچ یک از خرده فرهنگ های ما در هیچ یک از شهرهای ما چنین رسمی هست؟ حداکثر گفته می شود دست مادر یا دست پدر را بوسید. این گونه حرکات هستند که شائبه دورویی و دو رنگی و برنامه سازی را به وجود می آورند و مانع از این می شوند که برنامه ای بر دل بنشیند نه این که فلان مجری به خاطر تیپش و معروف شدنش در تلویزیون طرفدار پیدا کند نه محتوای برنامه ای که اجرا می کند. (3012354) (alef-18)
 
حسن
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۲:۴۹:۱۶
کاری به برخی دیدگاه های ضد زن این نویسنده که مثلا مخالف حق داشتن گواهیتامه موتور سواری برای زنان است ندارم ولی انصافا ترویج وآموزش ژست عروس از تلویزیون از چه اولویتی برای مردمی برخوردار است که هشتش گرو نهش است؟؟؟؟!!!!! (3012358) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۲:۴۹:۳۴
شغل هیچ کس را مورد تمسخر قرار ندید، آموزش ژست هم یک شغل محترمیه برای خودش. شاید به گوش همه ما نخورده باشه یا به جیب خیلی از مردم هم نخورده، ولی این دلیل نمیشه که با لحنی تحقیرآمیز درباره این شغل بنویسیم. (3012359) (alef-18)
 
علی جاوید
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۲:۵۴:۳۴
به نظر من ماه عسل رو بدن به رامبد جوان بسازه تا با روحیه شاد به استقبال اذان مغرب بریم نه با روحیه در بو داغون و چشم گریون (3012370) (alef-3)
 
محمدامين
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۲:۵۶:۵۲
(نقشه ی راه چند فصل ابتدایی ماه عسل، کاملا درست و دقیق طراحی شده بود و مخاطب را کمی به خود می آورد و به او تلنگر می زد. مخاطب ماه عسل در سال های گذشته، می فهمید که قطعا خیلی ها از او خیلی بیش از حد تصورش دچار مشکلات و گره های کور زندگی شده اند. می فهمید که باید شکرگزار باشد؛ چه از نظر سلامتی و وضع زندگی اش...)
«ماه عسل می خواد بگه که نگران نباش! آروم باش! یکی از تو بدبخت تر هم هست!»، باید گفت که این نقد بی انصافی و بدترین توصیف از ماه عسل های ابتدایی است.)
اين قسمتش تناقض دارن باهم داداش...
اين برنامه هيچ جذابيتي براي من نداره اينكه بذبختي هاي ديگران ر. نش.ن بدي چه خوبي داره؟ (3012376) (alef-18)
 
محمود
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۳:۰۶:۱۱
ای کاش الف به تمجید و تبلیغ محمود احمدی نژاد از یک تنیسور نیمه برهنه به نام ارغوان رضایی در سال 87 و 88 هم انتقاد می کرد یادمه اون موقع الف مقاله ای با نام نویسند مصطفی میرمحمدی به دفاع از این خانم تنیسور لختی انتشار داد که دل همه مومن و معتقدان راستین نظام و اسلام ناب محمدی را به درد آورد در حالی که همگان می دانند که تنیسوری که با آن وضعیت نیمه برهنه جلوی نامحرمان تنیس بازی کند حتی اگر بواسطه پول مدافع و طرفدار نامزد مورد نظر اصولگرایان و شخص آقای احمد توکلی یعنی محمود احمدی نژاد باشد هیچگاه الگوی زنان و دختران پاک و مومن کشور اسلامی ما نبوده بلکه مورد تنفر آنان نیز خواهد بود عجب باندی و جناحی عمل کردن خیلی بده یادمه اون سال ها تازه مصطفی میر محمدی نویسنده مقاله در سایت الف در یک مقاله جدید کابرانی که تذکر داده بودند که الگوی زن مسلمان شیعه حضرت زهرای مرضیه (س) هست را مورد حمله قرار داد که ارغوان رضایی حداقل با معرفته؟! که با هماهنگی در اکثر سایت های اصولگرا منتشر شد آقای توکلی شما تحلیل های سایت تان سیاسی و بر اساس منافع باندی و جناحی است ای کاش این حساسیت را در آن زمان به خرج می دادید (3012416) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۳:۰۸:۱۲
مملکت مشکل دیگه ای نداره؟ (3012421) (alef-3)
 
یاس
۱۳۹۴-۰۴-۱۴ ۰۴:۳۱:۲۷
نه فعلا تنها مشکلمون مدلیه که توی برنامه ماه عسل اومده بود. (3015819) (alef-18)
 
الهام
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۳:۱۵:۰۶
امسال برنامه ماه عسل هیچ جذابیتی نداره وکاملابرعکس سال گذشته هستش (3012446) (alef-3)
 
مهندس جنت شهري
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۳:۱۷:۰۴
مجرياني كه ابتدا با شما گفتن در ميان مردم جا باز ميكنند ولي كمكم در محاوراتشان با ميهمانان برنامه بجاي شما از كلمه تو استفاده ميكنند دچار پارادوكس خود بزرگ بيني هستند...برنامه هايي كه بخواهد با اسپانسر اجرا شود دغدغه اصليش رضايت اسپانسر است نه رضايت مردم...برنامه سازاني كه درصدي از اسپانسرينگ را متعلق به خود ميدانند نهايتا فرهنگ جامعه را به پول ميفروشند...جناب سرافراز ...شما اگر با اين بودجه اي كه از دولت ميگيريد..با اين حجم تبليغاتي كه داريد ..يا حذف تعدادي از برنامه ها وشبكه ها..با تكرار كردن مكرر برنامه هاي روتين..وهزاران بايد ديگر..اگر توان اداره مناسب صدا و سيما را نداريد بسپاريد دست كسي كه ميتواند اداره كند...شما فقط گويا از يك رسانه نقادي به دولت را گرفته ايد مابق را فروخته ايد...برادر من شما دانشگاه هستيد..فروشگاه نيستيد..... (3012451) (alef-18)
 
نادر اصلی
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۳:۲۳:۱۸
برنانه کاملا بی محتوا ولی در حین حال جذاب است حالا این جذابیت به چه قیمتی اگه صرفا جذب مخاطب و جذابیت باشه شو و فیلمهای پورنو اکر پخش بشه فک کنم جذابیت و مخاطب بیشتری دارد (3012470) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۰۳:۳۸:۴۸
پیشنهاد خوبیه ولی بعد افطار باید پخش کنن که به روزه آسیب نرسونه (3013556) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۰۳:۴۴:۴۸
اون كه بله شما خودت يك تنه همه رو نگاه ميكني ولي اوج بي انصافيه كه ماه عسل رو با اين برنامه هاي كثيف مقايسه ميكني بي انصاف.
الف محترم شما از اول شمشير رو عليه ماه عسل و عليخاني از رو بسته بودي. آخه چرا؟ (3013561) (alef-18)
 
مسعود
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۳:۲۳:۴۹
متاسفانه گستاخی و بی تربیتی علیخانی از حد گذشته.ایشان به جمع کردن بیننده به هرقیمت رو آورده.اون از موضوع شب اول..اون از توهین به دختران مجرد و...
حس بنده اینه که ایشان به هرقیمتی میخواد خودشو تو دل جا کنه.که بالاخره چون از دل نبود،به دل هم نبود.
رامبد جوان رو ببینید،اصلا ذات این آدم شوخه.هرکار میکنه به دل میشینه.بی هیچ توهین یا تهمتی.
کلا خیلی از ایشان من دلخورم.مخصوصا زمانی که به دختران مجرد توهین کرد.یعنی چه؟این قسمت الهیه.دیگه در حد پیرزن های تو کوچه در رسانه ملی حرف زدن،اصلا جالب نیست. (3012474) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۳:۲۵:۲۸
نویسنده محترم چرا واقعیت های جامعه رو باید ندیده گرفت. چرا شما می خواید یک جامعه با نظر شما زندگی کنند. (3012476) (alef-3)
 
بی نام
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۳:۵۱:۰۸
امسال خیلی خیلی از نظر کیفی افت کرده (3012528) (alef-3)
 
Z
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۴:۰۳:۵۷
کاملا درسته که آوردن چنین مهمانی در این برنامه کار اشتباه و غیر اخلاقی بوده ولی این هم درست نیست که این برنامه پر بیننده را به خاطر یک مهمان توبیخ کنند ! باید تذکر بدهند (3012555) (alef-3)
 
smigel
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۴:۱۰:۴۲
داره تلاش می کنه برنامه رو یه کم از گریه و غم انگیز بودن دایم در بیاره، دیگه این انگ زدن ومقالات نوشتن علیه اش چیه؟! (3012577) (alef-3)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۴:۱۳:۱۵
اینکه برنامه ی ماه عسل قابل نقد است هیچ شکی در آن نیست... اینکه تلویزیون ملی با انحصار گرایی داره برنامه ها را بین افراد محدود تقسیم میکنه خیلی زشته ولی احسان علیخانی یه مجریه تواناست....درستش این بود که تلویزیون خصوصی داشتیم و هر کسی مطابق با استعدادش پیشرفت میکرد

اما در مورد سوژه ها به نظر من نویسنده ی متن حق و باطل را با هم آمیخته در مورد زوج نادانی که روز اول آمده بودند کاملا حق با نویسنده است.... اما در مورد مهمان های برنامه قرار نیست هر کسی به برنامه دعوت میشه به عنوان الگوی زن مسلمان ایرانی باشد... یه آدم عادی یا حتی یه پوزر عروس هم جزئی از این جامعه است و حق دارد که در برنامه شرکت کند اما نباید به کسی القا شود که ایشان راه درست رو رفته و همچنین نباید تبلیغ بی حجابی بشود....اما همه باید بدانند این افراد هم جزئی از جامعه هستند

ما در مورد افعال میتوانیم قضاوت کنیم مثلا بگوییم فلان کار به فلان دلیل درست است و فلان کار درست نیست اما در مورد اشخاص( منظور اشخاص عادی جامعه ی اسلامی خودمان نه مثلا نتانیاهو و صدام!!!!!) اصلاااااااو ابدا هیچ کسی حق قضاوت ندارد (3012582) (alef-18)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۴:۱۸:۰۲
کاش اینقدر که به این مهمان برنامه پرداخته شد، به اسپانسر برنامه که موسسه مالی غیر مجاز است نیز پرداخته می شد ولی چه حاصل که توجه مسولان فقط روی حجاب است و مفاسد اقتصادی کلا در توجه مسولان نیست و شرایط این شده که میبینیم (3012592) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۴:۲۱:۳۷
ربنای شجریان که از تلویزیون حذف می شه لودگی های اینطوری جایگزینش می شه . این رسم روزگاره . همیشه همینطوری بوده . (3012597) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۰۳:۴۰:۱۸
پس بگين ناراحتي شما از كجاست؟ به خاطر يك وطن فروش ؟؟؟!! (3013558) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۴:۳۲:۵۶
بخاطر ی اشتباه نمیشه زحمات علیخانی رو نادیده گرفت
شما تو مجلس کلی نماینده متخلف دارید آیا حاضرید در مجلس رو تخته کنید؟ (3012627) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۴:۳۹:۳۶
واقعا مسخره هست این برنامه طرفدارانی دار د من نمیدانم قبل از ماه رمضان یک عده شروع به تخریب این برنامه کرد حالا یک اشتباهی در برنامه صورت گرفته است دلیل نمی شود کل این برنامه را تخریب کنید شما نمی توانید از طرف مردم سخن بگویید که این برنامه متوقف شود این برنامه طرفدارانی دارد (3012641) (alef-3)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۵:۰۱:۱۶
همه مردم از جمله این خانم و میلیونها همفکر این خانم هم مالیات میدند تا صدا و سیما کارکنه.

اگر بنا باشه بخشی از مردم در صدا و سیما نادیده گرفته شوند پس نباید توقع داشت که دیگر مالیات هم بدهند. (3012691) (alef-18)
 
امین ابطحی
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۵:۰۹:۵۸
ای بابا ول کنین دیگه...خب اینم مخطب خاص خودشو داره...نقطه ضعفم داره قطعا...چرا ب همه چی گیر میدید تو این مملکت...خوشت نمیاد...نگاه نکن داداش (3012712) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۵:۲۲:۲۰
ماه عسل کپی تاک شوی بی خاصیت اپرا وینفریه واسلام (3012741) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۰۳:۳۷:۵۵
ما به همين ماه عسل راضي هستيم. بعدم هر چيز غربي كه بد نيست، استثناً اين مورد خوبه. ماهواره نداريم مدل ايرانيش رو ميبينيم. (3013555) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۵:۲۴:۵۶
هر کسی یکجور نون در میاره اینهم اینطوری با بازی با احساسات مردم (3012752) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۵:۳۰:۵۱
لحظات ملکوتی یعنی چهره های عبوس و اخمو؟ (3012769) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۵:۳۱:۳۰
خندوانه به این شرف داره.باعث شادیه مردمه (3012770) (alef-3)
 
یاس
۱۳۹۴-۰۴-۱۴ ۰۴:۲۷:۴۰
ماه عسل همش گریه نیست.به نظر من امسال مهمونایی که اورد خیلی خوب بودن و هیچکدوم ناراحتی نداشتن.مثلا همین امروز یه مهمونی اورده بود که من با دیدن ماه عسل حتی بیشتر از خندوانه هم خندیدم.شما اینجا داری اینو میگی ولی بهتره دقیقتر تیتر این خبرو بخونی. (3015815) (alef-18)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۵:۳۷:۳۷
خیلیها بابت پول خیلی کارا میکنن.این آقا هم مستثنی نیست.اول با سوء استفاده از احساسات و دین مردم خودشو و برنامشو جا کرد حالا هم دیگه کارش به تزویر و ریاکاری رسیده.همش هم بابت پول میلیاردی که به جیب میزنه.یه روز که میخواست به زور از دختر مردم تلفنی جواب بله بگیره برای اون پسر که دختر آخرشم گفت نه و آبروی اون پسر هم رفت و در پی اون حرفای بدی در مورد دخترا، علیخانی زد.یه روز دیگه مانکن آورد یه روز دیگه خودکشی رو نشون داد یه روز دیگه ......این آقا فکر میکنه تهیه کننده که شده یه پولیم اومده دستش همه کاره صدا سیما شده.چند وقت دیگه جای مدیرا هم ممکنه بگیره.کت شلوار چند میلیونیش در انواع مختلف، گوشی چند میلیونی ،کفش چند میلیونی!!!!!!بیرون هم اگه ببینیدش با کسایی در ارتباطه که بیشتر به همون مانکن شبیه هستن نه افراد مستمند و ...... (3012786) (alef-18)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۵:۵۲:۱۳
برنامه جالبی نیست - شاید از اول هم نباید سرک کشیدن به زندگی دیگران را برای جامعه نهادینه می کردیم - ريالا احسان ادمی ست با ظواهری کاملا روشنفکرانه که می خواهد دین را به چالش بکشد نه بر اساس استاندارهای روانشناسی نه مذهبی بلکه بر اساس برداشت های خود از دین و علم - راستی کمی هم به فکر زندگی شخصیت باش دیگران که در زندگی دیگران سرک کشیدن چه سرنوشتی پیدا کردند - آن روز که در تحویل سال به معلمان توهین کرد فراموش نشده کسی اعتراض کرد؟ بهتر دیگه نباشه (3012808) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۶:۱۴:۴۸
با وجود اینکه از این برنامه اصلن خوشم نمیاد اما اراجیف شما رو هم نمیدونم کجای دلم بذارم!!!

نه پوزر عروس بودن بده نه رئیس معدن بودن. دید متحجرتون رو عوض کنید (3012850) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۶:۲۵:۵۴
شایدزندگی ی حقیقی ی یک شهروندرابه نمایش گذاشته است جناب علیخانی میاد برنامه تلوزیونی باحجاب زندگی شخصیش گونه ای دیگر حقیقت راپذیراباشیم (3012865) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۶:۲۷:۱۸
تمام سلایق مجریان و عوامل پشت صحنه باید به دنبال تحقق ارزشهای ملی و دینی کشور باشد نه به دنبال سوژه های فمینیستی و لمپنسیمی و نه پوپولیستی کردن صدا و سیما!
اگر لازم هم باشد سلایق و دیدگاههای مختلف ارائه شود اولویت با آنهایی است بدون چشم داشت مادی برای این مرز و شرف کشور فداکاری جانی و مالی میکنند نه افرادی که برای عشق مجازی خود،مانند خل و چلها خودکشی کند و یک آموزه بد از خود بجا گذارد.
یا خانمی و آقایی را به معرکه گردانی در بیراهه ها برای شکم سیران بی درد و غافل از همه چیز و همه مسائل مهم کشور به نمایش درآورد.
مشکل کشور را با مطرح کردن افراد بی هویت و بی مسئولیت و فاقد مناعت طبع انسانی و ارزشی به مسلخ نبرید. (3012871) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۶:۲۷:۱۹
اصلا هم معلوم نبود فقط می خواستین احسان علی خانی رو از میدان به در کنین!!! (3012872) (alef-18)
 
ح-ز
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۶:۳۷:۲۵
می دونید هر از گاهی برنامه ای گل میکند سپس یا مجری در کیش به دلیل خلاف اخلاقی می گیرند.یا یکی دیگر کار خلاف عرف جامعه انجام داده.......یکی زن خودش سیاه و کبود می کنه.چون مجری ها و کل برنامه ریز های هیچ اعتقادی به ان مسئولیتی برلپای آنها تعریف شده ندارند.فقط ماموریت دارند چند ساعتی مخ مردم را پیاده کرده و هر زوز آتنها را را یاد بد بختی هایشان بندازند. همه آنها وقتی از آنجا بیرون رفتند به اصل خودشان بر می گردنند. (3012889) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۶:۴۷:۳۵
فقط پاسخی به تیتر:

این پایان تلخ صدا و سیما است = ایجاد جذابیت کاذب و جذب مخاطب بدون هیچ پشتوانه محتوایی (3012908) (alef-18)
 
یاس
۱۳۹۴-۰۴-۱۴ ۰۴:۲۳:۴۰
به نظر شما و این نویسنده محترم چرا باید تمام برنامه هایی که توی تلویزیون ساخته میشه مردم رو به گریه بندازه؟سریال ساختمان پزشکان واقعا خوب نشون داد.مردم نیابد زیاد بخندن.همینه که شدیم غمگینترین مردم جهان. (3015812) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۷:۱۴:۲۲
اون خواستگاری مسخره از یه دختر و اجبار به بله گفتن خیلی زشت بود..... (3012952) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۷:۵۱:۴۷
پیشنهاد مینمایم در برنامه ماه عسل روشهای مداحی وسینه زنی وزنجیر زنی ودشمن شناسی ووونمایش داده شود (3013014) (alef-18)
 
وحید
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۷:۵۹:۳۴
این گوشه ایی از جامعه ما هس
نویسنده چشماشو به واقعیات جامعه بسته
اینها همه گوشه ای از جامعه ما هستند
یادمون‌ باشه تو‌جامعه ایی زندگی میکنیم روابط دختر پسر از حد گذشته
سن فاحشه گری اومده پایین
و مشکلات دیگر
واقع بین باشیم نه اینکه همه چیزو پشت اسلام و اسلام گری و مملکت اسلامی قایم کنیم (3013022) (alef-18)
 
sajjad
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۸:۰۴:۳۴
خود علیخانی هم گفته که در انتخاب 150 مهمان هم ممکنه اشتباه پیش بیاد.
درسته که باید دقت بیشتری به خرج میداد. ولی من نمیدونم چرا از قبل از شروع ماه رمضان(!!) برخی شروع کرده بودند به سیاه نمایی و بد گفتن از ماه عسل.

به نظرم ماه رمضان بدون ماه عسل و ماه عسل بدون علیخانی یه چیزی کم داره. (3013032) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۰۳:۲۸:۴۸
احسنت احسنت احسنت داداش. (3013551) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۸:۰۷:۳۷
آیا پول این خانم حلال است یا حرام............بعد بیایم تحلیل کنیم (3013036) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۸:۱۴:۲۳
محتواى برنامه يك چيز است ورفتارهاى مجرى چيز ديگر بر نامه هاى امسال كه جز همان ٢٣ نفر واقعاً خالى ازمحتواست اما بدتر از ان حركات وفيگورهاى اقاى عليخانى است كه كاملاً تصنعى است از كت وشلوارهاى رنگارنگ غير متعارف تادكور پر هزينه راستى ان دود وبخار چيه
همين الان اقاى رامبد جوان دارد برنامه اى از شبكه نسيم پخش مى كند كه بسيار صميمى وساده است نه مجري هر شب لباس ان چنانى مى بوشد ونه خود را انشتين مى داند راحت با مخاطب رابطه بر قرار مى كند ودر هدف خود هم موفق است
در برنامه ماه عسل هدف درميانظواهر گم شده راستى ايا ماه عسل هدفى هم دارد يا هدف نشان دادن خود اقاى عليخانى است
لطفاً اين برنامه راتعطيل كنيد ودم افطار روى اعصاب مردم راه نرويد (3013047) (alef-18)
 
فرزاد
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۹:۰۳:۲۵
سال اخرشه دیگه علیخانی.سال دیگه ی مجری بدرد نخور عصا قورت داده میارن و فاتحه ماه عسل خونده میشه خیال همتون راحت میشه. (3013128) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۰۳:۲۷:۴۰
ماه عسل با عليخاني معني داره و بس. يكي دو سال مجريش رو عوض كردن ديگه بيننده اي نداشت چون بسيار مزخرف شده بود. انشاءالله هم ماه عسل باقي مي مونه و هم عليخاني. (3013550) (alef-18)
 
علی
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۹:۰۴:۳۰
من دیدم که مجری این برنامه ابرو برداشته بود. تعجب من از این بود که «آن 23 نفر» چطور جلوی صدام درآمدند اما یکیشان به وضع مجری اعتراض نکرد. شجاتشان کم شده بود یا باید قبول کنیم دیگر فرهنگ و ارزشها عوض شده. (3013131) (alef-18)
 
مجتبی
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۲۲:۱۰:۰۹
به نظرمن صدام بایدجلواحسان لنگ بندازه

واینکه چندسال ی برنامه میاد خودش بوی رانت وپارتی میده (3013312) (alef-18)
 
یاس
۱۳۹۴-۰۴-۱۴ ۰۴:۲۱:۱۱
شما اشتباه دیدی احسان علیخانی ابروهاشو برنداشته و اگر هم برداشته بود این خیلی بچگانس که تو یه برنامه زنده به یه نفر بگی چرا ابروهاتو برداشتی. (3015810) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۹:۳۳:۰۷
مثال دوم، مربوط می شود به قسمت یازدهم ماه عسل ۹۴ که هر ۵ مهمان یکی از یکی بیشتر حضورش به لحظات پیش از افطار نامربوط به نظر می رسید. مهمان ویژه ی آن شب تنها رئیس معدن خانم بود. اگرچه در برخی سوالات علیخانی سعی می کرد تا ادای به چالش کشیدن را در بیاورد ولی خانم مهمان با تمام وجود و ذوق و شوق می گفت که انگیزه ی اصلی اش پول نیست و لذت می برد از این که در زیر زمین با کارگرها کل کل کند و آن ها را مدیریت کند و خلاصه از این شغلش خیلی اقناع روحی می شود. این که به فضای سبک زندگی اسلامی-ایرانی چقدر مرتبط است که یک خانم عاشق ریاست کارگران معدن و ریاست یک معدن هست یا این که چقدر با اولویت های دختران و زنان میهن عزیزمان هم خوانی دارد که یک زن چقدر دوست داشته رشته ی مهندسی معدن بخواند یا دوست نداشته و شغلش خط قرمزش هست یا نیست، همه نقاط مبهمی است که آن شب برای هیچ کس روشن نشد.

اما مهمان ویژه ی نهایی پازل فضای فمنیستی ماه عسل را کامل کرد و آن مهمان کسی نبود جز دختری که از ۴ سالگی روی دیوار مرگ پارک ارم تهران هنرنمایی می کرده است. دختر داشت می گفت که وقتی همه او را تماشا می کرده اند و به او خیره می شده اند و او سوار بر موتور روی دیوار هنرنمایی می کرده لذت می برده و وقتی دیگران قلبشان در دهانشان می آمده، او قند در دلش آب می شده است

چرا فکر میکنید اگر خانمها به جز چندشغل کلیشه ای که شما مد نظرتان است نداشته باشند،این به معنی فیمینیسم است.وافعا واژه ها را لوٍث کرده وذهن متحجر ومحدودو بسته تان را مبنای قضاوت قرار داده اید.ضمنا فردمذکور قصد جودکشی به معنی از بین بردن خود را نداشت بلکه فضد ثابت کردن عشفش را داشته که البته کار احمقانه ای کرده است (3013166) (alef-18)
 
نادر اصلی
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۹:۳۶:۱۵
یکی از خاصیتهای برنامه ماه عسل این بود که چهره جدید و مثبتی از صدام به مردم نشان داد (شوی23نفر) (3013171) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۰۳:۲۴:۵۶
واقعا شما عده اي هستيد كه ميگيد: چرا آسمون آبي؟ چرا زمين گرده؟ چرا من آدمم؟؟؟؟؟؟؟ ..... يكي نيست ايراداي خودتون رو بگه همه چي دان ها. (3013549) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۱۹:۴۶:۰۶
نمره این مقاله 20 بود(یک مقداری اش به خاطر بی تجربگی و مجرد بودن مجری است) (3013185) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۲۰:۰۳:۳۶
ماه عسل دارد به بیراهه می رود. حق با نویسنده محترم است. (3013205) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۲۱:۱۱:۱۰
چشمها را باید شست و جور دیگر باید دید (3013266) (alef-18)
 
طنین
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۲۱:۱۳:۵۰
ای کاش بجای پیش داوری کمی فقط کمی عاقل بودیم و به جای

دهن به دهن کردن حرفهای صد من یک غاز مودبانه جهت اصلاح

به سلیقه شخصی خودمان اظهار نظر می کردیم (3013268) (alef-18)
 
مجتبی
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۲۲:۱۲:۵۵
ازاول منحرف بود دیده نمیشد

ی خط کج اخراش منحرف تره ودیده میشه راحت (3013315) (alef-18)
 
حمید
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۲۰:۴۱:۳۸
با سلام صدا وسیما فقط به فکر پول سازی است ان هم به هر قیمت تا بلکه بتواند خرج n تا کانال بدون بیننده راکه درست کرده تامین کند (3013233) (alef-18)
 
طرفدار ماه عسل
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۰۳:۲۰:۵۳
ما بينندش هستيم و تن به نصب ديش ماهواره هرگز هرگز نخواهيم داد، نه براي استفاده مفيدش و نه براي استفاده غير مفيدش.
درود بر شرف احسان عليخاني، خيييييلي مردي داداش....
من هميشه نظراتم تأييد نميشه الآنم منتظر تاييدش نمي مونم. (3013548) (alef-18)
 
قمیصی
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۲۰:۵۲:۰۴
آقایی که این مطالب رو مینویسی حال میکنی این همه نطر زیرش میاد آره؟
واقعا متاسفم
حالا گیرم این نظر رو تایید نکنی ولی حرف خیلیاست (3013240) (alef-18)
 
عسل
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۲۱:۰۱:۱۵
شماهمسال شما جاواسه نفس کشیدن واسه جونا نمیزارید ولی حیف که دیگه دست شما نیست ه حکم ایرانی بودنمون همهچی داره عوض میشه برنامه عالی خوبی چون از عیده ها دیگه حرف نمی زنه فقرنشون ملت جهان نمبده که مسخرمون کنن انقدر سنگ جلو ملت نندازین (3013245) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۲۱:۰۱:۲۱
خیلی برنامه جالبی هست (3013246) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۲۱:۱۴:۴۲
من این برنامه رو نمی بینم اما اینطور که شما نوشتید، عجب برنامه ایه! چقد حاشیه داره؟ (3013270) (alef-18)
 
علی
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۰۹:۲۰:۵۱
بهتر که ندیده ای حیف وقت (3013743) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۲۱:۲۸:۴۳
ااره علی خانی باید یرنامه رو قطع کنه چون بیننده ها یک عده ازم تک بعدی کوتاه بینه سطحی نگرن و کم فرهنگ برای این مردم یا برنامه چرت خنده دار خوبه یا گریه زاری. (3013274) (alef-18)
 
سمیرا
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۲۱:۴۳:۳۷
با سلام
این نقد کمی غیر منصفانه است در برنامه اول کار پسر کاملا کار مضحکی نشون داده شد و بنظرم حتی آموزنده بود بعنوان یک جوان که تازه وارد زندگی مشترک شده برای من آموزنده بود که با همسرم موقع عصبانیت کل کل الکی نکنم و طرف مقابل هم کنترل خشم داشته باشه
در مورد خانم رئیس معدن با اعتقادات من هم سازگار نیست و بعنوان یک قهرمان شاید همچین الگویی برای یک بانو زیاد مناسب نیست هرچند هردو نفر قابل احترام بودن و به اعتقادشون عمل میکردن ،برنامه راجع به مشاغل عجیب بود نه قهرمان سازی ولی شاید چون ایشون و دختر موتور سوار مهمان اصلی بودن این برداشتو میشد کرد ولی هر دو از کارشون راضی بودن در مورد دختر موتورسوار ایشون هم جوان بود و با توجه به موقعیت شغلی پدرش حرف عجیبی نمیزد بنظرم میشد مهمان ویژه این دو نفر نبودند
در مورد پزر عروس کارشون اصلا از نظر دین توجیه نداشت ولی یک انسان بودن مثله خیلی آدمای دورو ور ما هر کی بود هر کار کرده باشه هیچ مسلمونی حق نداره آبروی کسیو بریزه کسیکه عکسای این خانومو پخش کرده بدونه اون دنیا بد ازش حساب میکشن کسیکه از یک اسم تو برنامه میره سرچ میکنه عکسای خصوصی طرفو پیدا میکنه مسلمون نیست بیماره بحق همین شبای عزیز دعا میکنم خدا اینجور مریضارو شفا بده اینا همونان که تو مسابقه والیبال چشماشون دخترارو رصد میکنه و شماره شناسنامه طرفم در میارن محض اطلاع من خودم به حجاب اعتقاد دارم و حجاب کامل دارم
در مورد حقوق مجری که به من چه و دکور برنامه که بعضی سایتا میگن واقعا چی بگم شما ها از کجا دکور شو مدونارو دیدید !............................
امیدوارم یک روز همه در عمل مسلمون بشن (3013284) (alef-18)
 
هاله
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۲۳:۱۷:۴۹
من شوی مدونا رو ندیدم اما خدا وکیلی مدونا رو به برنامه آقای علیخانی ترجیح میدم. میدونین چرا ؟ برای اینکه تکلیفم با مدونا مشخصه ، من مدونا رو نمیپسندم و نمیخوام ببینم. مدونا هم تکلیفش با خودش مشخصه : یه خواننده و بازیگر و سرگرم کننده که خودشو در جایگاه خیرخواه و اندرزدهنده و روشنفکر فرهیخته و غیره قرار نداده. مشکل آقای علیخانی یا در واقع مشکل امثال من با ایشون اینه که نمیدونیم وقتی برنامه ایشون شروع میشه قراره منتظر چی باشیم ، قراره اشکمون دربیاد یا تحقیر بشیم یا حرص بخوریم یا بخندیم یا....... (3015498) (alef-18)
 
جانباز
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۲۲:۱۹:۱۰
من اصلا ديگه اسلام رو نميفهمم واقعا نميفهمم.هر كس تعبير خودشو داره.شده چماق .اسلام شده چماق روي سر مردم بدبخت و فلك زده اين كشور.هر گروه تفسير خودشو داره و بدبختياش واسه ماست.ضمنا من نميفهمم با اين همه محدوديت چرا انتظار ندارين ملت بشينن پاي سريالاي مزخرف ماهواره؟؟؟؟ا (3013324) (alef-18)
 
هاله
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۲۳:۱۲:۱۶
دکور آنچنانی و مجری اونچنانی باعث جذابیت یه برنامه نمیشن . مسخره بازی و لودگی و توهین به شعور آدما و اشک ملت رو دم افطار درآوردن هم هنر نیست. نمیدونم قدیمیها یادشون میاد یا نه. یه زمانی با کمترین بودجه برنامه هایی تو تلویزیون میساختن که الان با اسپانسرهای میلیاردر یک دقیقه از اون برنامه ها ساخته نمیشه.... این نتیجه ی مستقیم جانشین شدن آدمهای بی هنر و زبون باز و پول پرست به جای هنرمندای واقعی هستش. جلال مقامی هم مجری بود ، بعضی حضرات هم مجری هستن... مرحوم ادیب خوانساری هم خواننده بود و بعضی حضرات هم خواننده هستن...... جز افسوس و دریغ چیزی برای گفتن باقی نمیمونه. (3013379) (alef-18)
 
فهیم
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۲۳:۲۲:۴۱
ای بابا شما چه گیر سه پیچ دادی به شهدا؟؟؟؟؟!!!!
شهدا رفتن جنگ واسه اینکه منت کسی رو سرشون نباشه، این خانم پزر عروس هم اینجوری میره سرکار تا منت کسی بالای سرش نباشه.
اگه گدایی میکرد یا تو خیابونا عشوه میومد معقول تر بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!
بخوای یا نخوای یه سری واقعیت های تلخی تو جامعه هست که تا وقتی رو بودنشون سرپوش بذاری یه وقتی میرسه که دامن عزیز خودتم میگیره!!!!!!!
برنامه ماه عسل یه برنامه واقعیت گراست مثل مستند فقرو فحشا. (3013387) (alef-18)
 
محمدرضا
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۲۳:۴۴:۲۶
واقعامن نمیدونم چی بگم بااین وضع ولی خدایی حق علیخانی نیست که این طوری درموردش صحبت کنین اون یه مرد واقعی خیلی زحمت کشیده .ماه عسل متعلق ب علیخانی هست.ماه عسلوعلیخانی ب اینجارسونده . (3013400) (alef-18)
 
باران
۱۳۹۴-۰۴-۱۲ ۲۳:۴۶:۲۱
واقعا باید تاسف خورد به خاطر عقیده ی چرت بعضی ها علیخانی هیچی نکرده باشه کاری کرد که خیلی ها انجامش ندادن اون مردم متفاوت از هر قشری رو توی جامعه اورد و نشون داد حالاهم اتفاقی نیفتاده بر فرض اون مانکنم اوردن تو برنامه شون میخواین بگین این چیزا تو جامعه نیست ما همه پاکیم بسه دیگه ملت که خر نیستن دارن میبینن حالا شما هم اگه مشکلی دارین کار مناسب برا جوونا پیدا کنین تا نرن مانکن بشن و به کثافت کشیده بشن علیخانی با برنامه ی خوبش خیلیامونو بیدار کرد همیشه نمیشه که یه نفر بیاد حرف بزنه مجری سوال بپرسه اونم جواب بده یه وقتای ما مردم باید بیایم حرف بزنیم تاکی باید فقط بیننده باشیم بذارین یه وقتایی هم ماهارو اون صندی بشینیمو حرف بزنیم
چرا کسایی که بدحجابن موقع انتخابات و یه سری مراسم دیگه عزیز میشن بقیه موقع ها اخ و تف میشن مگه اینا ادم نیست اگه اینا جاشون تو سینما نیست یکم به خودتون بیاین نگاه کسایی که تو صدا سیمان بکنین بعد حرف بزنین...انگار تاسفم واسه بعضی ها کمه.....
خدایا همه ی ماها رو سر عقل بیار ..... (3013402) (alef-18)
 
رویا
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۱۴:۲۴:۲۲
آقای رستگار حرفایی که زدین درست .ولی آقای علیخانی هیچ وقت دنبال اون چیزایی نیستن که شما گفتید ( فمنیسم و ....)این برداشت شماست ... ... در ضمن من با نظر خانم باران هم کاملا موافقم حرفایی رو زدن که من میخواستم بگم ... بابا آقای علیخانی میخواست تفاوت مشاغل ؛ دستمزدها رو نشون بده همین ... (3014498) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۰۰:۵۷:۲۶
من سوالی دارم از نویسنده ::
اشکال موتور و دوچرخه و سالن رفتن خانومها چیه؟!بعد عربستان رو مسخره میکنند که زن ها گواهینامه ندارند...
یک جوری از زن ها حرف میزنند و می چسبانند به اسلام و حضرت زهرا آدم حیران می ماند!!
من با چشم خویشتن دیدم در نلویزیون کشور ترکیه را مورد سوال قرار داد که چرا ازادی دارید و محجبه ها را راه نمی دهید در مدرسه و غیره!!!ببخشید من مسلمان نیستم....ایرانی هستم....دین من حجاب معنا ندارد می خواهم بدون حجاب باشم!انقلاب رای گرفتند مردم گفتند حجاب... یک رای را پدران و مادران ما دادند ما نخواهیم دوباره رای بگیرید ببینید چه می شود!!فی المثل رای بگیرید برای دوچرخه و موتور.... (3013469) (alef-18)
 
حمید
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۰۱:۱۸:۵۹
توکشورما نمیذارند یکی تااخرش بره چون دولتی هست (3013485) (alef-18)
 
یاس
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۰۲:۱۱:۴۱
شاید احسان علیخانی از وضع این خانوم اطلاعی نداشته.و این کار ایشون به دلیل دیگه ای بوده.شما که انقدر راحت به یک آدم تهمت میزنی چطور به خانوم ها عفاف رو یاد میدی؟چرا تا یک خانوم وقتی از حق خودش دفاع میکنه میشه فمینیست؟شما مردگرا نیستید؟چرا ما خانوم هارو از همة چی منع میکنین؟چرا به جای اینکه ما رو از خیلی کارهارو منع کنین رفتار خودتونو درست نمیکنین؟ (3013526) (alef-18)
 
باران
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۰۷:۰۵:۳۰
آوردن این خانوم نشون میده همچی واقعیتی تو کشور ما وجود داره.دیدن واقعیت واقعا این قد تلخ بود؟؟؟؟؟؟؟ یه عده نمیدونن چی میگن,از طرفی میگن ماه عسل میخواداختلاف طبقاتی رو به رخ مردم بکشه از طرفی میگن این خانوم نباید میاورد...
مشکل وجود یا عدم این برنامه نیست.مشکل اینکه بله اختلاف طبقاتی هست.کارهایی هم هست که با زحمت کم ولی درآمد زیاد داره و کلا بی عدالتی هست ... حالا نشون دادن این وقایع اینقد تلخ بوده؟
ماه عسل هر چی که هست ازش ممنونم که واقعیت و نشون داد. (3013602) (alef-18)
 
هاله
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۲۲:۲۶:۰۶
مشکل نیمه خالی و نیمه پر لیوان نیست ، مشکل اینه که صداقت در رفتار و گفتار آقای علیخانی وجود نداره. یه روز رومی یه روز زنگی ،... حرفش از دل برنمیاد به همین خاطر به دل نمیشینه.... یکی به نعل میزنه یکی به میخ.... من خودم برنامه اون رزمنده ها رو دوست داشتم و برنامه اون خانم مهندس معدن رو هم دوست داشتم ولی من تو جایگاه مخاطب هستم ، نه جایگاهی کهکشانی آقای علیخانی که مدام از اونجا با اون کت و شلوار شیک تکرار میکنن من قصد نصیحت ندارم !!! خب پس چه قصدی داری باباجان ؟؟؟!!! اون خواستگاری افتضاح جلوی دوربین برای حفظ شان خانمهاست یا برای خنده و مسخره بازی ؟؟؟!!!! اگر برنامه کمدی هستش و اهداف معنوی نداره ، خب دیگه اشک مردمو چرا دم افطار درمیاری ؟؟؟!!! بالاخره شما با خودت چند چندی آقای علیخانی ؟؟؟!!!! (3015440) (alef-18)
 
ali
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۰۷:۳۶:۱۰
خيلي بي بي سي وار و حساب شده تخريب كردي.آقا كسي دوست نداره 20 كانال ديگه رو تماشا كنه.اين برنامه بايد بخاطر مخاطبان زيادش بماند (3013609) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۰۸:۰۱:۳۸
بهتر نیست علیخانی ضمن مغذرت خواهی از ملت شریف ایران دیگر خود برنامه را اجرا نمی کرد و حداقل از مدیریت سازمان اینک حالا خود دست بکار شود و از ملت عذر خواهی کند و مجری این برنامه که به قول خود یک سال زحمت کشیده و حالا ساق دوش و مایکن در برنامه ماه رمضان دعوت کرده کنار بگذارد اگر یک سال زحمت برای ساق دوش یشان دادن این است ! پس باید در عمل نتیجه ای بهتر نصیب ملت ایران شود (3013631) (alef-18)
 
عادل
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۰۸:۴۰:۱۸
به نظر من کار رسانه های منتقد خیلی زشت تر از کار برنامه ماه عسل بود .
خدشه دار کردن آبرو و حیثییت یه فرد بدلیل اینکه اشخاصی یدون اطلاع و بدون مجوز عکسهای شخصی شون رو پخش کردن کار خوبیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اتفاقا این کار تو ماه رمضان خیلی ناپسنده توسط رسانه ها...
اشتباه ماه عسل به جای خود . اشتباه بدتر کار رسانه هاس ...... . (3013681) (alef-18)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۰۸:۴۲:۲۲
برنامه بايد تعطيل شود (3013683) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۰۹:۰۵:۲۴
من نمیدونم الان مشکل موافقین و مخالفین توی این جریان چیه بابا انقدر توی زندگی مردم سرک نکشید اه اه (3013716) (alef-18)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۰۹:۴۰:۳۰
جناب آقای رستگار
نهایت بی انصافی در مورد برنامه ای که 9 سال ادامه داره و این برنامه با تلاشهای احسان علیخانی و تیمش تونسته واقعا فضای خوبی رو بوجود بیاره و شما که بخوبی تحلیل کردید نهایتا مثل خیلی های دیگه بدون اینکه دلایل قوی داشته باشید نتیجه می گیرید که باید برنامه رو تعطیل بشه در این 9 سال برنامه تونسته مفاهیمی مثل شجاعت، صبر ، استقامت، ایثار و ... را بصورت واقعی به مردم منتقل کنه کاری که صدا وسیما توی فیلم و سریالهای پر هزینه اش که بعضا با کلی انتقاد همراهه منتقل کنه. احسان علیخانی معصوم نیست که اشتباه نکنه اگه ضعفی داره باید تلاش کنیم که ضعف برطرف بشه نه اینکه کلا نابودش کنیم نوشته شما دچار ناموزونی شدیدی است از یکطرف کلی از برنامه تعریف و تمجید میکنید و از طرف دیگه طوری انگ بی فرهنگی به برنامه میزنید که انگار این برنامه اصول دقیق تهاجم فرهنگی رو پیدا میکنه. بهتره برنامه های دیگه ای که از صدا و سیما پخش میشه و شما تحلیلش کنی فک کنم اونوقت عملکرد کل نظام رو زیر سوال ببری ... (3013785) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۰۹:۵۵:۰۳
من که از این برنامه و مجریش متنفرم. فرزاد حسنی شرف داره (3013804) (alef-18)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۱۱:۲۳:۳۲
صدا وسیما اول باید نحوه درست اخبار گفتن وحمایت ناعادلانه از یک گروه وتخریب مردم راکنار بذاره بعدا کارهای جزئی مثل موارد بالا را حل کنه. (3013985) (alef-18)
 
maryam
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۱۲:۲۸:۲۲
اینکه ماه عسل برنامه مفید و تاثیر گذاری هس شکی درش نیست اما باید قبول کنیم که امسال یکسری کاستی هایی داشت که جای انتقاد داشتن برای مثال بهتر بود جای این شغلای مزخرف و راحت و پر درآمد یه نانوا یا یه جوشکار یا خیلی شغلای سخت دیگه که توی این گرمای طاقت فرسا به وظیفشون عمل میکنن و با وجود کار سختی که دارن روزه میگیرن و میاوردن تا الگویی بشن برا کسایی که به راحتی و به بهانه های مختلف از زیر روزه گرفتن در میرن یا کسایی که به سختی کار میکنن تا یه وقت نون شبهه ناک سر سفره زن و بچشون نبرن چه برسه به این پولای تقریبا حروم
ولی در کل انتقاد هم حد و اندازه ای داره بنده خدا آقای علی خانی چندین بار صراحتا عذرخواهی کردن وپشیمونیشونو ابراز کردن درسته که اشتباهی پیش اومده ولی همین که ایشون قبول دارن که اشتباه کردن خودش میتونه یه درس بزرگ باشه واسشون که دیگه از این اشتباها نکنن ایشونم باید سعی کنن که به پیشرفت ماه عسل کمک کنن و این برنامه رو به سمت معنویت پیش ببرن چون زمان فوق العاده خاصی این برنامه پخش میشه گرچه که همه میدونن که ایشون از هیچ تلاشی برا بهتر جلوه دادن برنامه باز نمیمونن
پس خواهشا دیگه بیهوده قضاوت نکنیم واز این همه انتقادای بیجا دست برداریم! (3014149) (alef-18)
 
یاس
۱۳۹۴-۰۴-۱۴ ۰۴:۱۴:۴۲
هدف احسان علیخانی از اوردن این آدما با این شغل ها و یک خانومی که در معدن کار میکرده نشون دادن تضاد بوده که خودش هم در برنامش گفت. (3015806) (alef-18)
 
طاهری
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۱۲:۴۶:۳۳
دوستان؛مخاطبان ومسئولان محترم الف شما را به خدا وبه احترام این ماه عزیز قسم میدهم این قدر به نام نقد یکدیگر را لجن مال نکنیم. علیخانی مثل هر انسان وهر جوان دیگری هم خلاقیت دارد وهم اشتباه . هم ما را خندانده هم گریانده وهم شگفت زده کرده است.یادتان هست آن سالی که مجری عوض شد مخاطب ماه عسل به زیر 10 درصد رسید. من در رادیو کار کردم .برای صدا وسیما ونشریات آمار مخاطب خیلی مهم است ومجری موفق کسی است که بتواند مردم را پای تلویزیون یا رادیو بنشاند واین موضوع استمرار داشته باشد.علیخانی در این کار موفق بود ولی البته اشتباهاتی هم داشته ودارد که همه ی این ها برای او وهمکارانش گنجینه ای از تجربیات می شود. خواهش می کنم هنگام نقد بی ادبی نکنیم .بی انصاف نباشیم .وضمن گوشزد کردن اشکالات زیر پای یکدیگر را خالی نکنیم. به آقای علیخانی هم عرض می کنم هنگام اجرا درباره ی خانم ها کمی مناسب تر صحبت کنند ومراقب باشند که فضای شوخی های دوستانه با اجرای زنده ی تلویزیونی فرق دارد. در عین حال من از اجرای ایشان لذت می برم وبرای این جوان خلاق آرزوی موفقیت دارم. (3014208) (alef-18)
 
افرین
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۱۳:۱۱:۰۷
یه برنامه ست تو تلویزیون که نگاهش میکنیم اونو میخواید ببندید.وبشینیم سریالهای مسخره رو نگاه کنیم.ماه عسل زندگی خیلیها رو متحول کرد از جمله من.ماه عسل مال مردمه.صاحبش مردمی هستند که هیچ جایی در هیچ کدام از برنامه های صداوسیما ندارند.ترا خدا بس کنید.بزارید این برنامه باشه.خندوانه خوبه نه همیشه.وقتی ورشکست شدی.هزار ویک مشکل داری باید برنامه ای باشه که امید رو درت زنده کنه واون برنامه خندوانه نمیتونه باشه.همین ماه عسله (3014279) (alef-18)
 
سعید
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۱۳:۲۱:۳۷
پست ترین ادمها کسانی هستند که ضعیف ها را نشان میدهند تا مردم خدای خود را شکر کنند (3014299) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۱۳:۲۷:۴۴
من موافق علی خانی نیستم اما

از وقتی اومده با همه انتقادی که به شیوه حرف زدنش کارهاش و... دارم این برنامه رو می بینم
این برنامه رو دوست دارم و اصلا هم بهم مربوط نیست چقدر حقوق می گیره
این برنامه رو نگاه می کنم چون بهم خیلی نگاه نو و درستی داده
و اگر یک پزر هم دعوت کرد این واقعیت جامعه ماست ... چرا ازش فرار کنیم
تنها برنامه تی وی ایران هم هست که نگاه می کنم (3014314) (alef-18)
 
بیطرف
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۱۴:۵۳:۵۰
در ابتدا خواهشمندم دو گزینه برای تایید یا رد نظرات بگذارید یکی مثبت و یکی منفی.در مورد برنامه ماه عسل هم بگم اگه دقت کرده باشید میهمان جانباز در ابتدا داشت میگفت که برنامه شما سوژه هاش غمناک هست که یک دفعه علیخانی شروع کرد به هوچی گری و بحث پول و ... را کشید وسط.البته اون گفت و مردم هم باور کردن.علیخانی گفت یکسال هیچ کاری نمیکنه بجز ماه عسل پس اون برنامه عید نوروز را کی اجرا کرد .در ضمن باید بهش یاد بدن که وقتی میهمان خانم روبروش میشینه مرتب سرتاپای یک خانم را با نگاهش متر نکنه.( (3014621) (alef-18)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۱۴:۵۶:۱۰
چه ساده قضاوت می کنیم....... (3014629) (alef-18)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۱۷:۳۴:۲۸
چرا ما ایرانی ها همیشه نیمه خالی لیوانو میبینیم والیبال یه بازیشو میبازه به شخصیت و کل کاراشون توهین میکنیم تو یه برنامه یه اشتباه پیش میاد کل زحماتو زیر سوال میبریم تا کجاکجا ؟ اخه خوشت نمیاد نببین (3015049) (alef-3)
 
علی
۱۳۹۴-۰۴-۱۴ ۰۹:۴۶:۵۸
چون از اول برنامه ریزی نداریم همه چیز میذاریم برای دقیقه 90 و اما اگر تو فوتبال تو والیبال وغیره............................... (3016171) (alef-18)
 
معلم
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۲۰:۰۰:۴۱
توهین جناب علیخانی بدون عذرخواهی از معلمان که نتونست مانع حذف ایشان از تلویزیون بشه!
انشا.. مانکن و ساقدوش بتونن! (3015308) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۴ ۰۱:۴۸:۴۵
پارسال یکی دو قسمت این برنامه رو دیدم و دورویی را بین دکور اشرافی برنامه و گفتارهای پندآمیز مجری و مخاطبان دریافتم. در کل از این برنامه متنفرم چون به نظرم غم پاشی می کند. اما ظاهرا یکی دو قسمت شادتر برنامه به مذاق نویسنده این گفتار خوش نیامده و معترض است که چرا به سیاق سایر برنامه ها ارزشی و سوگیرانه به سمت غم و غصه نیست! (3015733) (alef-18)
 
یاس
۱۳۹۴-۰۴-۱۴ ۰۴:۱۸:۵۰
ما ایرانی ها کلا آدما جوگیری هستیم وقتی فوتبال شروع میشه همه تو کوچه خیابون دارن فوتبال بازی میکنن وقتی والیبال شروع میشه همه عاشق والیبال میشن.این بحث ها هم همنطوره خدا نکنه یه کی یه چی بگه دیگه تموم شد همه کار و زندگیمونو میذاریم کنار میشه یه قاضی درجه 1 و حکم میکنیم.مثل اسید پاشی رو صورت دخترا دیگه تموم شد دیگه هیچ خبری ازش نیست این بحثم چهار روز دیگه تموم میشه و شماهایی که قضاوت بیجا کردین تسویه حسابتون میمونه برای اون دنیا. (3015808) (alef-18)
 
یسنا
۱۳۹۴-۰۴-۱۴ ۰۸:۵۲:۰۳
خوب یا بد برنامه ماه عسل بماند شما فقط با مهمونای زن مشکل دارین گویا!!الان باید شمارو نقد کنیم نه احسان علیخانی رو.... شما ضد زن هستی چرا پای اسلام رو وسط میکشی ؟؟؟؟
یعنی الان اسلام همه کامل هست مال این خانمها ناقصه و دشمن اسلام شدن ... (3016091) (alef-18)
 
هم وطن
۱۳۹۴-۰۴-۱۴ ۱۵:۱۲:۵۵
ماه عسل ازابتدا این گونه بود که مهمانی دعوت میشد واقای علیخانی با دویدن وسط کلام مهمان آن حرفی را که خودش دوست داشت از دهن مهمان یا کارشناس خارج می کرد البته حرف باید تلخ وگریه آور باشد نشان دادن موارد عبرت آور خیلی در بیدارکردن جامعه نقش دارد ولی فکر نمیکنم نشان دادن بدبختی های دیگران مردم رابیدارکند ،بدبختی و مشکل مردم بیان کردنی نیست بلکه باید مشکل را حل کرد مانند خیلی افراد دیگر که به خود زحمت داده وبا استفاده از اعتبار خود از افراد توانگر کمک گرفته ومشکل دیگران را بدون سروصدا ویا بدون اینکه خودشان بفهمند برطرف می سازند نشان دادن بدبختی دیگران با هدف افزایش شمار بیننده ازتمامی اشکالات دیکر برنامه ماه عسل زشت تر ووقیح تر است آقای علیخانی نکات پند آموز با بدبختی مردم اززمین تا اسمان تفاوت دارد (3017145) (alef-18)
 
ابوذر
۱۳۹۴-۰۴-۱۴ ۱۸:۰۸:۱۰
اگر این خانم پوزر به واسطه شرکتش در این برنامه و شأن و احترامی که براش قایل شدیم در موقع مناسب توبه کرد و کارش رو عوض کرد و تبدیل شد به یکی از بندگان با تقوای الهی باز هم شما از این کار علیخانی انتقاد می کنید. آیا فکر نمی کنید ما دافعه خیلی داریم ولی اصلا؛ جاذبه نداریم. ما تحمل یک شهروند خودمون رو نداریم. آیا خدا خوشش می آید راجع به بنده اش که معلون نیست به چه دلایلی به سمت این شغل کشیده شده اینجوری صحبت کنیم؟ آیا شما همه چیز را می دانید. (3017649) (alef-18)
 
علی
۱۳۹۴-۰۴-۱۵ ۱۰:۱۳:۱۱
این درست است . چرا بعضی ها خودشون را مالک همه میدونن ودر خصوص همه چیز برای همه کس صحبت میکنن و نظر میدنند . (3018980) (alef-13)
 
مینااااااا
۱۳۹۴-۰۴-۱۴ ۱۹:۲۷:۰۹
اولا قرار نیست صداسیما فقط مصاحبه بااصحاب جبهه داشته! باشد،،، آخه چقدر تکرار مکررات،،،،؟ بنده اصلا از علیخانی خوشم نمیاد چون در یک مصاحبه احمقانش به فرهنگیان توهین کرده است، همانجا گفتم خدااز چشم مردم بندازدت که انداخت،،،،
اما این برنامش بد نبود اون مانکن هم اااامینامینانسان است واین قدر پشت او بد وبیراه نگویید،،، ولی قطعا جای این مصاحبه در ماه عسل نبود،،، عمر ماه عسل تمام شده است چون دیگر سوژه هایش تمام شده است، ایشون میتونند همین برنامه را در خارج رمضان اجرا کنند وموفق هم باشند،
نمیونم چرا مجری های ما همینکه باتجربه وسرشناس میشوند از دورررر خارج میشوند؟؟ اونا جنبه ندارند یا مااا؟ (3017814) (alef-13)
 
مریم
۱۳۹۴-۰۴-۱۴ ۱۹:۴۴:۵۰
با سلام. من بیشتر از همه به برنامه ای که پسر جوان از طبقه 4 برای اثبات عشقش پریده بود و برنامه ای که به ترویج برخی مشاغل عجیب و غریب در جامعه دامن میزد اعتراض دارم. صحبت من اینه که این برنامه مخاطب های زیادی داره و تونسته عده زیادی را با خودش همراه کنه و این نقطه قوت کار آقای علیخانی است. ولی بالاخره باید فیلتر هایی هم وجود داشته باشه و از لحاظ محتوایی توسط کارشناسان بررسی بشه و در یک کلام جذب مخاطب به هر وسیله ای اصلا منطقی به نظر نمی رسد. (3017849) (alef-13)
 
ایرانی
۱۳۹۴-۰۴-۱۵ ۰۷:۴۸:۲۵
احسان علیخانی خیلی بیش از حد به خودش و سوژه هاش اطمینان داره. امسال در اکثر برنامه هاش شروع می کنه به پیش دستی و نمی ذاره که ازش انتقادی بشه و خدا میخواد که همچین گاف بزرگی بده. من و خانواده هرسال برنامشو میدیدیم ولی دگه نگاه نمی کنیم چون خلوص نیت نداره... (3018770) (alef-13)
 
samira
۱۳۹۴-۰۴-۱۵ ۱۲:۰۱:۲۴
سلام دوستان فکر نمیکنید دارید زیاده روی میکنید ما همه مسلمان هستیم اینهمه توهین وتحقیر برنامه ماه عسل واقای علیخانی کار درستی نیست همه دارن واسه کارها و برنامه های خودشون زحمت میکشن اونوقت یه عده راحت نظر میدن انصافتون شکر واقعا ما مردم به دشمن نیاز نداریم چون خودمون براحتی بین هم دشمنی میکنیم کمی به خودتون بیایید با ابروی کسی بازی نکنید خدارو خوش نمیاد.خدا گفته بنده منو حتی درحین گناه دیدی قضاوت نکن شاید توبه کرده وآبروشو نبر کمی عاقل باشید البته عاقل هستید بیشتر عاقل باشید.موفق و موید باشید.در پناه حق (3019288) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۱۵ ۱۵:۵۶:۴۲
دردو بلای احسان و همکاراش بخوره تو فرق سرتون که داارید از حسادت میترکید.جلوی این برنامه رو بگیرید احسان باز هم کار خلاقانه دیگه میکنه.ماه عسل با احسان شد ماه عسل وگرنه باقی مجریا که... (3020015) (alef-13)
 
ایرانی
۱۳۹۴-۰۴-۱۶ ۱۵:۱۱:۰۹
خدا تمام مریض ها را شفا بده.کار خلاقانه؟!!!ماه عسل مال احسان نیست (3022623) (alef-13)
 
روجا
۱۳۹۴-۰۴-۲۰ ۱۱:۲۱:۰۳
تمام موفقیت ماه عسل به دلیل اینه که مال مردمه اما نباید از اجرای خوب احسان هم غافل شد وگرنه چرا سال هایی که احسان نبود با ریزش مخاطب همراه بود ؟
خلاقیت علیخانی رو در برنامه های دیگه هم دیدیم تا کور شود هر انکه نتوان دید (3030223) (alef-3)
 
Rassol
۱۳۹۴-۰۴-۱۶ ۱۲:۴۹:۰۹
واقعا که ...
شما نمیتونی بجای 70 -80 ملیون نفر حرف بزنی یا حرف از رفتن یا ماندن کسی بزنی
تصمیم و نظر هر شخصی در مورد هر اتفاق و رخدادی به خودش مربوطه و شما دخالتی نداشته باش لطفا
تازه ... کی گفته همیشه مردم باید گریه کنند ؟کی گفته باید اتفاقات تلخ نشون داده بشه؟
اتفاقا به نظر من وقتی حرف از یه مانکن میشه که توبه کرده یا حرف از پسری ک بخاطر عشق دست به کار اشتباه بزرگی میزنه و ... اینا بیشتر روی فکر جوونا تاثیر میزاره تا بتونن راه درست رو انتخاب کنن
با قشر جوون باهوش و منطقی هستن (3022211) (alef-13)
 
MONA
۱۳۹۴-۰۴-۱۶ ۱۴:۲۲:۵۴
متاسفم برا کسایی که فقط از رو حسادت دارن انتقاد میکنن .واقعا چطور میخوا اون دنیا جواب خدا رو بدین این همه تحقیر و تهمت یعنی چی.مشکل اینجاس که مردم ما نمیتونن موفقیت کسی رو ببینند.وگرنه لزومی نداره این همه حاشیه سازی شه اما از اونجا که خدا میخواد برنامه ماه عسل همیشه موفق بود و هست. (3022467) (alef-13)
 
تبریزی
۱۳۹۴-۰۴-۱۶ ۱۴:۲۵:۴۱
اون دختره روسری سیاه تو عکستون دقیقا از روی یکی از چهره های Lady Gaga در کلیپ Applause گریم شده. (3022474) (alef-13)
 
mina
۱۳۹۴-۰۴-۲۰ ۰۰:۳۵:۱۵
تا کی میخواین بزنین تو سر زن و بگید اسلام گفته زن نمیتونه این کارو کنه . زن نمیتونه اون کار رو کنه؟؟؟ مگه جنس مونث انسان نیست؟ چه ایرادی وجود داره که یه زن موتور سواری کنه؟ نکنه با موتور سواری زن هم مرد تحریک میشه؟ خجالت آوره که توی ایران به مردا یاد دادن شما حیوان هستین و قراره با هر چیزی تحریک بشید!! چرا همیسه میگید خواهرم حجابت را نگه دار؟ چرا یه مرد واقعی باید انقدر ضعیف باسه که با چهار تا تار مو تحریک بشه؟ فقط حیوانه که نمیتونه جلوی شهوت خودش رو بگیره. این همه مدل توی ایران کار مدلینگ انجام میدن و دولت اسلامی کاملا ازشون با خبره چرا کسی جلوشون رو نمیگیره؟؟؟چون ملت ازشون بی خبرن و الان نگرانی اینجاست که با اینکار علیخانی خونواده هایی که وضع متوسط رو به پایین دارن با این شغل آشنا شدن در حالی که اون ها همچنان به کارشون ادامه میدن و ما باید سرمون رو مثل کپک بکنیم زیر برف .من مخالف حجاب نیستم اما با موتور سواری یا سرگارگری یه زن توی معدن چه لزمه ای قراره به اسلام بخوره؟ اسلام به هیچوجه این جوری نیست که شماها نشون میدین و خدا خیلی خیلی مهربون تر از این چیزای وحشتناکیه که شما ازش به تصویر میکشین . کاش انسانیت رو یاد میگرفتیم. این همه پارتی و دورهمی توی تهران و شهرای دیگه میزارن ، این همه دختر و پسر برهنه و نیمه برهنه از مهمانی های خودشون توی اینستاگرام عکس میزارن اما کسی برای جلو گیری از این قشر آدما کاری نمیکنه . چون اونها پولدار هستن و ظاهرا اسلام رو به خطر نمیندازن و اصلا مهم نیست اگر کاری بر خلاف عرف جامعه انجام بدن.. تنها کسایی اسلام رو به خطر میندازن که بدبخت بیچاره باشن و بخوان موتور سواری کنن یا سرکارگر بشن. توی ایران آزادی در حد خارج هست . از مشروب و پارتی و رابطه های نامشروع گرفته تا چیرای دیگه اما فقط برای قشر پول دار و کارخونه دارای ایرانی نه برای مردم عادی . مردم عادی باید سرشون زیر برف باشه و نفهمن توی ایران این همه آزادی هست (3029245) (alef-13)
 
یک ماه عسلی
۱۳۹۴-۰۴-۳۱ ۱۳:۰۶:۰۹
واقعا برای کسایی که این متن رو نوشتن و کسایی که اینقدر راحت به احسان علیخانی و همکارانش تهمت می زنند و بد گویی می کنند متاسفم،متاسفم که اسممان مسلمان هست و این اسم را فقط به یدک می کشیم،آیا ثواب پیدا کردن حامی برای 270000 کودک کم و ناچیز است ؟پس چرا بزرگش نمیکنیم و در سایت های مختلف به آقای علیخانی و همکارانش تبریک نمیگیم و ازشون تشکر نمی کنیم؟در طی این سالها ماه عسل باعث آزاد شدن چند نفر از زندانی های غیر عمد شده؟امکانات مالی و معنوی برای چند نفر فراهم کرده پسری که در سالهای قبل در ماه عسل آمده بود به دلیل بلند بودن بیش از اندازه قدش خونه نشین شده بود کسی میپرسه که کی باعث شد که به بسکتبال راه پیدا کنه،ماشین شخصی بذارن واسش،کفش و لباس هم اندازش تولید بشه و...این کارها را کی کرد؟ماه عسل،احسان علیخانی .ما چه انسانهایی هستیم که همه خوبی ها ودنییایی ثواب یک انسان را از یاد می بریم؟چرا نمیتوانیم رشد و موفقیت کسی را ببینیم؟ (3061244) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.