توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 363064
قیمت قطعی آپارتمان در بهار ۹۵+ جدول
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۳
گزارش آماری تحولات بازار مسکن در ماه‌های فروردین و اردیبهشت سال جاری از سوی معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی به تفکیک مناطق ۲۲ گانه تهران منتشر شد.

این گزارش نشان می‌دهد بیشترین سهم معاملات خرید و فروش مسکن در دو ماه ابتدایی سال‌جاری مربوط به منطقه پنج بوده که طی این دو ماه به ترتیب ۲/ ۱۴ و ۳/ ۱۵ درصد از مجموع معاملات خرید وفروش در شهر تهران را به خود اختصاص داده است. همچنین بررسی فراوانی تعداد معاملات برحسب ارزش هر واحد مسکونی نشان می‌دهد طی این دو ماه بالاترین سهم خرید وفروش به واحدهای دارای ارزش ۱۳۰ تا ۱۶۰ میلیون تومان اختصاص داشته است.

براساس این گزارش در دو ماهه فروردین و اردیبهشت ۹۵، تعداد معاملات واحدهای مسکونی آپارتمانی به ۲۰ هزار و ۸۳۱ واحد رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱/ ۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

طی این مدت متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای مسکونی معادل ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳/ ۴ درصد رشد را نشان می‌دهد.

همچنین ارزش کل معاملات زیربنای مسکونی آپارتمانی طی این دو ماه هفت هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲ درصد افزایش داشته است.

در جدول امروز قیمت‌های قطعی فروش آپارتمان‌های مسکونی در پنج منطقه اول تهران اول طی خرداد ماه گزارش شده است.
 
کلمات کلیدی : بازار مسکن ، قیمت مسکن ، مسکن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته