توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 477563
25 درصد اختلالات روحی روانی در سنین کمتر از ۱۵ سال آغاز می‌شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۶
رئیس سازمان بهزیستی کشور به دچار شدن ۲۳.۴ درصد جمعیت ۱۵ تا ۶۴ سال به نوعی اختلالات روحی روانی اشاره کرد و گفت: باید اقدامات مشاوره‌ای را از گروه سنی جوان آغاز کنیم؛ زیرا ۲۵ درصد شیوع این اختلالات از زیر ۱۵ سال آغاز می‌شود و در بلندمدت بروز و ظهور می‌یابد.

به گزارش ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در مراسم تفاهمنامه گسترش همکاری‌های علمی_تخصصی و بهره‌مندی از امکانات و توانمندی‌های بهزیستی و دانشگاه فرهنگیان که در راستای استفاده بهینه از فرصت‌های علمی، آموزشی و پژوهشی با موضوع مشاوره و خدمات روانشناختی و آموزش‌های حوزه سلامت روان، ازدواج و خانواده، میان «انوشیروان محسنی‌بندپی» معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور و «محمود مهرمحمدی» رئیس دانشگاه فرهنگیان امضاء شد؛گفت: این همکاری مشترک، جامعه هدف بسیار وسیعی از دانش‌آموزان و دانشجویان را با هدف توانمندسازی و ارتقاء سلامت روانی و اجتماعی را شامل می‌شود که این جمعیت با مداخلات بهنگام می‌توانند این خدمات را به سایر اقشار جامعه تسری دهند.

 رئیس سازمان بهزیستی کشور در پایان به صدور مجوز بهزیستی برای 1600 مرکز مشاوره خبر داد.
 
کلمات کلیدی : اختلال روانی + بهزیستی + بیمار روانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.