توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 375458
هشدار مقتدی‌صدر به انگلیس
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۱
رهبر جریان صدر عراق در واکنش به تصمیم بریتانیا برای اعزام نظامیان خود به عراق گفت اگر این اتفاق روی دهد با نظامیان بریتانیایی به عنوان اشغالگر برخورد می‌کند.

به گزارش فارس،«مقتدی صدر» رهبر جریان صدر عراق روز یکشنبه (امروز) هشدار داد اگر بریتانیا به بهانه مبارزه با داعش، به عراق نیروی نظامی اعزام کند با آنها به عنوان نیروهای اشغالگر برخورد می‌شود.

پایگاه خبری «ارم نیوز»، گزارش داد صدر در واکنش به طرح بریتانیا برای ارسال نظامیان خود به عراق گفت: عراقی‌ها در زمینه احقاق حقوق خود دچار تفرقه شده‌اند و به جان هم افتاده‌اند همین مسأله به دشمنان کمک کرده تا به راحتی کشور را به اشغال خود در آورده و ما را تحت امر خود قرار دهند.

وی تأکید کرد با نیروهای آمریکایی و بریتانیایی که تحت عنوان مشاور و آموزش‌ دهنده برای عملیات آزاد سازی موصل با موافقت دولت عراق به این کشور اعزام می‌شود به عنوان متجاوز و اشغالگر برخورد خواهد شد.

پیشتر بریتانیا اعلام کرده بود شمار نظامیان خود را در عراق به ۵۰۰ نفر می‌رساند تا در آموزش نیروهای عراقی و نیروهای پیشمرگه همکاری داشته باشند.
 
کلمات کلیدی : مقتدی صدر+عراق+انگلیس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.