نظر منتشر شده
۷۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 174677
پیش بینی قیمت طلا و سکه در روزهای آینده
رامین استقامت، 11 دی 91
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۱ ساعت ۰۲:۵۸
اخبار مربوط به معیار قرار گرفتن نرخ ارز در بازار مبادلات برای محاسبه قیمت طلا با شروع این هفته، بیش از پیش بازار این فلز گران بها و به تبع آن سکه را دست خوش تغییر و تلاطم کرده است.

واقعیت این است که هم مردم و هم فعالان بازار طلا، اینک در پی ماه ها تلاطم و نوسانات شدید در بازار طلا و ارز، دیگر به آن به عنوان یک پدیده نوظهور نمی نگرند، اما نوسانات این بار واجد یک ویژگی جدید است. نخستین بار است که به طور مشخص و رسمی، نرخ طلا به عنوان تابعی از قیمت ارز در بازار غیر رسمی نامعتبر تلقی شده و نرخ ها در مرکز مبادلات ارزی مبنای محاسبات قرار می گیرد.

به طور طبیعی واکنش اولیه بازار به این اخبار، کاهش محسوس قیمت ها بود اما سوالی که بسیاری در بازار به دنبال کشف پاسخ آن هستند این است که این کاهش قیمت تا کجا ادامه خواهد یافت؟

آخرین تغییرات نرخ جهانی طلا عدد ۱۶۵۷/۳ دلار را نشان میدهد که بر اساس نرخ دلار ۲۴۵۸ تومانی تالار مبادلات ارزی در روز یکشنبه، قیمت یک گرم طلای ۱۷ عیار معادل ۹۲هزار ۳۳۶ تومان خواهد بود. به بیان دیگر می توان پیش بینی کرد در روزهای آینده قیمت هر گرم طلای ۱۷ عیار در بازار به کمتر از ۹۵هزار تومان کاهش یابد.

با همین محاسبه نیز می توان قیمت روزهای آینده سکه را نیز عددی در حدود ۹۶۰ هزار تومان پیش بینی کرد. نکته قابل ذکر دیگر برای علاقمندان این بازار آن است که نمودار قیمت های جهانی طلا نیز در یک ماه گذشته، روند کاهشی را نشان می دهد.

البته تمام این پیش بینی ها مشروط به آن است که وعده مذکور به مرحله اجرا درآید. وعده ای که با اظهارات عصر روز گذشته رییس اتحادیه کشوری طلا و جواهر مبنی بر آن که تا این لحظه دستورالعمل محاسبه قیمت طلا بر اساس نرخ ارز در اتاق مبادلات، ابلاغ نشده است، با دیگر در محاق تردید فرو رفت.

برای اطلاع شما از نحوه محاسبه قیمت طلا و سکه فرمول های مربوطه به شرح ذیل تقدیم می شود:
برای به دست آوردن مظنه طلاي ايران از طريق اونس جهاني، قيمت يك اونس طلا را ضرب در قيمت يك دلار و سپس تقسيم بر ۹/۵۷۴۲ می کنیم. حال کافی است برای محاسبه قیمت یک گرم طلای ۱۷ عیار، عدد به دست آمده را بر عدد ۴/۶۰۸ تقسیم کنیم.

برای بدست آوردن قيمت سكه تمام از طريق اونس جهاني نیز قيمت يك اونس طلا را ضرب در قيمت يك دلار کرده و عدد حاصل را تقسيم بر ۴.۲۴۹۲۷ می کنیم.
 
rahaa
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۰۳:۱۰:۴۶
من كه با اوضاع گراني قيد ازدواجو زدم

راستي خبر داريد در استان كرمانشاه قحطي برنج امده به گونه اي كه حتي يك عدد در مغازه ها وجو ندارد و هر كيسه اگر باشد قيمتش به 50 هزار تومان رسيده لطفا خبري تهيه كنيد (1068930) (alef-1)
 
رامین
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۱۶:۵۹:۱۹
دقیقا این وضع تو ارومیه هم هست. (1069538) (alef-11)
 
محمد
۱۳۹۱-۱۰-۱۲ ۰۸:۵۲:۲۶
اگه مبناي قيمت طلا قيمت جعلي دلار باشد قيمت طلاهم جعلي خواهد بود (1070353) (alef-11)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۱۸:۱۳:۲۶
بالاخره حتی یک عدد هم وجود ندارد یا 50 هزار تومن است؟ (1069625) (alef-11)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۲۲:۴۴:۴۱
در تهران هم 25 درصد گران شده (1069991) (alef-11)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۲ ۰۲:۵۵:۰۴
لطفاً سفسطه نکنید! برنج دولتی 2000 تومانی در تمامی بازارها موجود است. (1070246) (alef-11)
 
ی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۶:۲۰:۱۷
چرا بی خودی حرف میزنی و اطراف خودتو میبینی برو بگرد بعد بازگو کن (4048137) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۲ ۱۱:۰۰:۱۳
قطعا قحطی در کار نیست. یا احتکار کرده اند که گران تر بفروشند. یا مردم جلو جلو نیاز چند ماهشان را یکجا خرید کرده اند. (1070512) (alef-11)
 
Latvia
۱۳۹۱-۱۰-۱۲ ۱۳:۵۹:۳۲
اصفهان هم اوضاع همین جوره. (1070709) (alef-11)
 
مهران
۱۳۹۱-۱۰-۱۲ ۲۲:۵۷:۳۵
شهر زابل ما که ریخته است 10 کیاو 25000 تا (1071278) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۰۳:۲۳:۳۹
این خبر نشان میدهد تا چه اندازه مسئولین اقتصادی کشور از واقیتهاهی علم اقتصاد به دور هستند و چه اندازه سیاستهای اقتصادی دولت دچار از هم گسیختگی و تشتت می‌باشد ، البته ظاهراً عامه از چنین اخباری استقبال میکنند و شاید هدف دولت هم همین باشد که استفاده تبلیغی کنند و وقتی‌ نمایندگان و اقتصاد دانان با آن اعتراض کنند دولت ژست حق به جانب بگیرد و بگوید ما میخواستیم طلا را ارزن کنیم ولی جریان سنگینی‌ به وجود آمد که جلوی دولت را گرفت، این اصل اقتصادی در همه کشورهای دنیا است که نرخ دلار و طلا با هم افزایش و کاهش می‌یابد و هر دو به عنوان تنها وسائل بینلمللی مبادله شناخته شودند و به جز اینکه نرخ طلا در بازارهای ا جهانی‌ به عنوان یک فلز در طول ماه و سالها دچار نزول یا افزایش میشود ولی در خصلت مبادله ای‌ آن با دلار تغییری حاصل نمیشود و اگر دولت به راستی‌ میخواهد قیمت طلا را به نرخ مبادله برساند ابتدا لازم است دلار آزاد ۳۲۰۰ تومنی را به ۲۵۰۰ تومن برساند و بعد از آن خود به خود نرخ طلا بار اساس آن حدود ۹۰۰ هزار تومن خواهد شد...شاید این سیاست هم از همان دست سیاستهای مدیریت جهانی‌ باشد که فقط در ایران به فکر دولتیان می‌رسد و در دنیا هرگز وجود ناداشته است!! (1068932) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۲۰:۲۴:۲۶
جدای از اینکه چه خوابی دیده اند تا بیشتر بیت المال را به یغما ببرند در روزهای اینده معلوم می شود ولی جالبه که این طرحهاییکه بر هیچ مبنایی استوار نیست و حتی دولت و بانک مرکزی هم ان را تایید نکرده اند به چه منظور با تحلیل ابکی آن در سایت الف منتشر می شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (1069804) (alef-11)
 
بی پول
۱۳۹۱-۱۰-۱۲ ۰۰:۵۸:۳۳
متاسفانه تعدادی از مردم به باور واقعی شدن این مسله شروع به فروش طلا های خود کرده اند و بازگول خرده و در بازار ریخته و همه فروشنده شده اند به طوری که نهایت استفاده را خریداران ابشده برده و روز یکشنبه عصر 523000تومان در هر مثقال 17 عیار از مردم طلا میخریدندو مراجعات مکرر باعث باعث افت قیمت بیشتر شده و الان که تقریبا همگی شان تمام موجودی نقدی خود را طلا خریدند طلا را به قیمت قبل یعنی 550 تا 560 هزار تومان رساندندوا مردم ما اینقدر ساده لو تشریف دارند و تیتر هر روزنامه ای را که بیشتر شان نوعی حربه اقتصادی هست را باور میکنند و سریع تصمیم به فروش میگیرند و یک لحطه به این مسله فکر نمیکنند که خود بانک مرکزی که تمامی فروش شمش های وارداتی را به عهده دارد ایا با قیمت ارز مبادلاتی به سازندگان و کارخانه دارها و یا حتی به مردم (سکه)طلا میفروشد و یا فقط به اجبار به طلا فروشان میخواهد این قیمت را پیاده کنند که در این صورت خرید فروش کاملا متوقف خواهد شد البته دولت این مسله را با فشار به ریس اتحادیه کشوری میخواهد که اجرا نماید و جندین روز است که تمامی سایت های طلا و حتی جی پی ار اس اعلا م نرخ و اس ام اس قیمتی کلیه طلا فروشان کشور را مسدود کردها اندو تمامی طلا فروشان کل کشور نرخ را از ابشده فروشان بازار میگیرند و باز سواستفاده بسیاری از مفسدان اقتصادی. (1070204) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۰۳:۲۴:۲۸
این خبر نشان میدهد تا چه اندازه مسئولین اقتصادی کشور از واقیتهاهی علم اقتصاد به دور هستند و چه اندازه سیاستهای اقتصادی دولت دچار از هم گسیختگی و تشتت می‌باشد ، البته ظاهراً عامه از چنین اخباری استقبال میکنند و شاید هدف دولت هم همین باشد که استفاده تبلیغی کنند و وقتی‌ نمایندگان و اقتصاد دانان با آن اعتراض کنند دولت ژست حق به جانب بگیرد و بگوید ما میخواستیم طلا را ارزن کنیم ولی جریان سنگینی‌ به وجود آمد که جلوی دولت را گرفت، این اصل اقتصادی در همه کشورهای دنیا است که نرخ دلار و طلا با هم افزایش و کاهش می‌یابد و هر دو به عنوان تنها وسائل بینلمللی مبادله شناخته شودند و به جز اینکه نرخ طلا در بازارهای ا جهانی‌ به عنوان یک فلز در طول ماه و سالها دچار نزول یا افزایش میشود ولی در خصلت مبادله ای‌ آن با دلار تغییری حاصل نمیشود و اگر دولت به راستی‌ میخواهد قیمت طلا را به نرخ مبادله برساند ابتدا لازم است دلار آزاد ۳۲۰۰ تومنی را به ۲۵۰۰ تومن برساند و بعد از آن خود به خود نرخ طلا بار اساس آن حدود ۹۰۰ هزار تومن خواهد شد...شاید این سیاست هم از همان دست سیاستهای مدیریت جهانی‌ باشد که فقط در ایران به فکر دولتیان می‌رسد و در دنیا هرگز وجود ناداشته است!! (1068933) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۰۳:۵۰:۵۱
شاید آقایان پیش بینی‌ کرده‌اند که با توجه به وضعیت بودجه آمریکا در روزهای آینده طلا در بازارهای جهانی‌ به شدت کاهش خواهد یافت و با رندی میخواهند از این کاهش احتمالی‌ به نفع کنترل بازار دلار استفاده کنند و با تبلیغ بسیار این چنین کاهشی را نتیجه فراست خود بدانند ولی به خوبی‌ می‌دانند که اگر در بازار جهانی نرخ طلا کاهش شدید بیابد بیشترین ضرر را کشور ما خواهد برد که در چند ماه اخیر به دلیل تحریمها به جای دلار صدها تن طلا وارد کرده و کاهش نرخ طلا در بازارهای جهانی بدترین خبر برای ایران میتواند باشد که همه تخم مرغهای خود را در سبد طلا گذشته ، و بعد از این کاهش احتمالی‌ نرخ دلار در بازار بیش از پیش افزایش خواهد یافت به دلیل اینکه ارزش ذخائر ارز و طلای کشور به شدت کاهش خواهد یافت و هرچه طلا در بازار کاهش یابد ،افزایش دلار جبران آن را خواهد نمود (1068936) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۱۶:۵۰:۵۰
ارزش طلا و ارز ارتباط مستقیم با هم دارند چطور میشود قیمت دلار افزایش پیدا کند و لی قیمت طلا کاهش .؟؟؟
لطفا" اظهار نظر علمی ارائه شود (1069529) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۲ ۱۴:۲۹:۴۱
البته ارزش دلار و طلا در بازارهای جهانی و خارج از ایران رابطه معکوس با هم دارند لیکن چون ارزش ریال هم در برابر دلار ثابت نیست اکثرا این اتفاق می افتد . (1070742) (alef-11)
 
محمدپور
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۰۷:۰۷:۱۰
بسمه تعالی
از شما که داعیه علم اقتصاد دارید توقع نمی رود به این تصمیمهای ساده انگارانه و ساده لوحانه رنگ و بوی علمی بدهید. آخر وقتی سکه را 950 هزار تومان قیمت بزنند، هر فردی می تواند آن سکه را در خارج از کشور به دلار تبدیل کند و دلار آن را به داخل بیاورد و آزاد بفروشد. در این صورت رواج وحشتناک قاچاق طلا به خارج از کشور در ظرف یک هفته قیمت ها را متعادل می کند ( بر مبنای دلار آزاد) و در نتیجه این تصمیم بی ارزش نقش بر آب می شود. (1068947) (alef-1)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۲۱:۳۷:۲۱
دوست عزیز مثل اینکه دلال طلا هستید یا ذخیره کردید که از پایین اومدنش ناراحتی؟الان طبق قانون هر شخص 150 گرم بیشتر نمیتونه طلا خارج کنه در ثانی هزینه بلیط رفت و برگشت و هتلینگ رو حساب کن(دلار ازاد) ...ارزششو نداره ...داره؟؟پس قاچاق بی قاچاق (1069906) (alef-11)
 
بی پول
۱۳۹۱-۱۰-۱۲ ۰۰:۲۹:۳۵
قابل توجه اقا سعید اینکه الان قاچاق بصرفه نیست ولی در صورت نزول به گرمی 98هزار تومان با ارز مبادلاتی و ورود دلار قاچاق به کشور و فروش ان در 3200تومان خیلی به صرفه است و باعث افزایش قاچاق بیش از حد طلا از کشور میشود و در دراز مدت باعث کاهش قیمت دلار میشود چون دلار زیادی قاچاقی وارد کشور میشود و در ضمن کسانی که طلا را از کشور خارج میکنند شخصی مثل من و شما نیستند تنی خارج میکنند و تنی وارد .و از همین رانت هم باز یک سری استفاده های هزار میلیارد تومانی خواهند کرد (1070173) (alef-11)
 
ابوالحسن-ع
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۰۷:۲۸:۰۲
راستی باکسانی که از رانت اطلاعاتی اقتصادی برخودار بوده اند از سفته بازی ارز و سکه سودهای کلانی برده اند آیا برخوردی می شود یا همچنان درسایه امنیت هستند.! (1068953) (alef-1)
 
امير
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۰۷:۳۰:۵۳
سلام
در نگاه اول شايد بگين خيلي خوب قيمتها كاهش پيدا كرد و لي چرا؟ اتحاديه به فكر مردم است كه قيمتها را كاهش داد يا چيز ديگري است در اين تصميم بعضي از دوستان ميگن خوب شد حالا طلا مي‌بريم بيرون (قاچاق) ميفروشيم بعد دلار ميارين داخل مطمئن باشيد كاسه‌اي زير نيم كاسه‌اي است مگيد نه پس صبر پيشه كنيد و نتيجه‌اش را ببينيد (1068954) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۰۷:۵۳:۱۲
فرمول قیمت سکه غلط است.
هزینه ضرب سکه نیز به آن اضافه می گردد، فکر کنم مالیات هم رویش هست . البته مالیات را مطمئن نیستم (1068963) (alef-1)
 
محسن
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۰۸:۱۲:۱۸
بانك مركزي اجازه اجراي طرح مذكور را نمي دهد چون خود قلبا به مجازي بودن و غير واقعي بودن قيمت ارز در اتاق مبادلات واقف است تاكنون مسئولين بانك مركزي و وزارت اقتصاد و شخص اقاي وزير از بازار ازاد ارز بعنوان بازار مكاره ياد كرده و قيمت ها در مركز مبالات را مبنا مي دانستند اما از زمان مطرح شدن بحث نرخ گذاري طلا بر مبناي قيمت مبادلاتي با چرخشي ماهرانه ان را غير واقعي و قيمت بازار مكاره را مبنا قرار مي دهند (1068968) (alef-1)
 
ali
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۰۸:۱۶:۵۷
ما شما رو سایت اقتصادی فرض می کنیم
این چه تحلیل بی دلیل و بی مبنایی است
اولا رییس اتحادیه طلا گفته من نامه ندادم
دوما بانک مرکزی تکذیب کرده
سوما مگه با صورتجلسه و انشا نویسی بازار خودشو از قد می اندازه
چهارما در قیمت گذاری ارز و طلا خیلی چیزها دخیلند غیر از اقایان بانک مرکزی (1068970) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۰۸:۳۷:۰۱
الف برو خودتو سیاه کن
این توهم کاهش شدید قیمت و بیشترین رشد اقتصادی و پاکترین دولت و ... رو دیگه بزارین کنار تا دیر نشده به این نتیجه برسین که نمیتونین آقا نمیتونین (1068983) (alef-1)
 
کامران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۰۸:۳۹:۵۸
ببین دوست خوب من پایین اومدن قیمت طلا یعنی پایین اومدن قیمت دلارچون در حال حاظر طلا نرخ دلار را تعیین می کند در بازار آزاد
ولی چون دولت و بانک مرکزی مخالف پایین اومدن قیمت دلار در بازار هستند و ضرر می کنند این طرح اجرا نخواهد شد. (1068987) (alef-1)
 
رضا
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۰۸:۴۰:۵۴
امیدوارم این هم یک بلف سیاسی نباشد (1068991) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۰۸:۴۴:۳۰
عقبی
بانک مرکزی بامحاسبه قیمت سکه با ارز مرجع مخالفت کرد
تمام محاسباتت اشتباه (1068994) (alef-1)
 
امیر
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۰۸:۴۵:۱۵
چرا باید سه نرخ برای ارز وجود دتشته باشه و چرا باید برای طلا و سکه گرانترین نرخ را محاسبه کنند تا همه جیز فقط به نفع دولت و به ضرر ملت بیچاره باشه؟ چرا؟ چرا؟ چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (1068996) (alef-1)
 
امیر
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۰۸:۴۶:۵۰
بعدشم اینا که میگن نرخ ارز آزاد قاچاقه پس چرا واسه خودشون ارز آزاد محاسبه میشه؟ چرا؟ چرا؟ چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (1068998) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۰۸:۵۳:۲۶
در این روزها شاید کاهش شدید(1000 برو بالا 200 بیا پایین) ولی ترسم از شب عیدو بعد عید ای جان دل برادر..... (1069005) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۰۸:۵۶:۲۰
مبنای محاسبه چه چیزی را تغییر می دهد؟! آنچه شرایط را عوض می کند توزیع به اندازه تقاضا با نرخ اعلامی خواهد بود که چنین چیزی امکان ندارد. (1069007) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۰۹:۱۰:۱۶
سه مسئله مهم وجود دارد که در دراز مدت افسوس آنها را خواهیم خورد :
1- قاچاق شدید طلا
2- اعتراف مدیران به اینکه به زور نمیتوان بازار طلا را پایین نگه داشت و سوء استفاده ها بیشتر خواهد شد
3- اعتراف به تیشه به ریشه سرمایه های خانواده ها زدن که البته در دراز مدت جبران خواهد شد و این فرود شدید با یک فراز بسیار شدید تر جبران خواهد شد و البته رکورد خواهد زد (1069018) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۰۹:۱۳:۵۳
با این روش محاسبه هیچ گاه قیمت سکه زیر یک میلیون تومان نخواهد آمد و تا یک میلیون و هشتصد تومان نیز احتمال افزایش خواهد یافت (1069021) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۰۹:۱۷:۱۹
لطفا اطلاع رساني نادرست نكنيد. هنوز قيمتها به سطح اواخر آذرماه ( قبل از مصاحبه تلويزيوني) نرسيده است.
دلار مبادلاتي نوعي دلار دولتي است كه با هدف تنظيم بازار ارايه مي شود كه تخصيص آن به طلا نادرست است. اما اگر احيانا پول جديدي پيدا شده كه نمي دانند چه طور خرجش كنند، خيلي هم بد نيست كه به خريداران سكه داده شود. مثل قضيه پيشفروش سكه سال گذشته. (1069023) (alef-1)
 
جلالی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۰۹:۱۹:۵۶
خوش بحال کسانی که با این طرح خردمندانه طلا را به خارج از کشور قاچاق می کنند مرحبا چه سودی نصیبشان میشود (1069026) (alef-1)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۰۹:۳۱:۱۷
لطفا اطلاعات درست بدید
بانک مرکزی گفت همون ارز بازار ملاک هست (1069034) (alef-1)
 
سعید افشار
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۰۹:۳۱:۵۸
البته بانک مرکزی این موضوع را تایید نکرده و بشدت مخالف این قضیه است.
چون در صورت وقوع چنین اتفاقی قاچاق طال به خارج از کشور سیر سعودی وحشتناکی پیدا می کنه.
دیگه مثلا تو ترکیه که با ارز مبادلاتی ایران طلا رو نمی خرن (1069035) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۰۹:۴۶:۵۲
صورت مسئله را پاک می کنید. خود مشکل باقی است. (1069052) (alef-1)
 
در کل یک گام به عقب
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۰۹:۴۹:۰۳
اگر قیمت طلا کاهش یابد مردم شروع به فروش آن میکنند و این یعنی افزایش پول دست مردم و بتدریج طی یک چرخه باعث به هم خوردن تعادل قیمت پول ملی در مقابل دلار خواهد شد و این یعنی از بین رفتن سرمایه و ایجاد تورم شدید و بالا رفتن قیمت دلار و بتبع بالا رفتن قیمت سکه
در کل یک گام به عقب (1069056) (alef-1)
 
امیر
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۱۷:۱۷:۲۵
شخص محترم! وقتی قیمت طلا و سکه پایین بیاد که نمیتونی بگی بالا رفته. از طرفی این افزایش بی رویه قیمت طلا و سکه 1- باعث افزایش بیشتر قیمتهای دیگر اجناس میشه.2- جوانهایی که بخوان ازدواج کنن دیگه صرف نظر میکنن چون هیچ ازدواجی بدون خرید طلا وجود نداره 3- اون آقایونی که دارن مهریه پرداخت میکنن که بیچاره تر از دیروز میشن و از طرفی خیلی از خانمهای دیگه فیلشون یاد هندستون میکنه و میرن مهریه اجرا میزارن و آمار طلاق بالاتر میره. خیلی به ضرر مردم و جامعه هست. (1069559) (alef-11)
 
مهسا
United States
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۱۰:۰۵:۴۱
خدا کنه که ین اتفاق بیفته. آخه تا کی باید وضع این مملکت در تمام زمینه ها اینقدر بی حاب و کتا باشه که مثلا چند تا دلال و طلا فروش پولدار تعیین کنن که قیمت چی باشه. پس بقیه مردم چی؟ بابا به خدا بقیه هم حق دارن که اگه خواستن یه طلایی بخرن با قیمت منصفانه ای پول بدن....خدا کنهاین بانک مرکزی زودت این کار رو نجام بده و دماغ این دلال ها بسوزه که فقط ه فکر سود خودشون هستن و م خوان بی حمت دردسر، کلیپول به جیب بزنن (1069075) (alef-1)
 
عاطفه
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۱۰:۰۶:۱۰
این تصمیم رئیس اتحادیه طلا یه تصمیم خودسرانه بوده، طوری که رئیس بانک مرکزی دیروز اعلام کرده به هیج وجه برای طلا نمی تونیم ارز مبادلاتی استفاده کنیم.بنابراین این کاهش قیمت موقتیه و به عقیده من بازار طلا از هفته آینده روند افزایشی خودشو از سر می گیره (1069076) (alef-1)
 
ققنوس
United States
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۲۲:۱۴:۳۴
با این تصمیم بقول شما خودسرانه هزاران نفر از هموطنان به خیال اینکه سکه 950 هزار تومان خواهد شد به بازار ریختند و سکه های خود را به قیمت نازل فروخته و متضرر شدند آیا کسی هست که رئیس غیر محترم اتحادیه را مواخذه کند که چرا این تصمیم خودسرانه را اتخاذ کرده است؟ و منظور ایشان از این تصمیم چه بوده است ؟ و چرا موجبات ضرر و زیان هموطنان را فراهم نموده است ؟ من که امیدی به به اقامه عدالت از سوی مسئولین ذیربط ندارم شمارا نمیدانم !!!! (1069943) (alef-11)
 
سلام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۱۰:۱۳:۰۷
سلام عزیز شما که اقتصاد خوندی این جوری تمام طلای سرزمین ایران به خارج قاچاق میشه اگه دوست داشتی نشز بده!!!!! (1069084) (alef-1)
 
شاغل در صنعت طلاسازی
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۱۰:۱۳:۴۲
با سلام
من از شاغلین در صنعت طلاسازی هستم و در این کامنت قصد دارم توضیحاتی را در مورد این رشته ارائه کنم. چندین هزار نفر در صنعت طلاسازی (که گاهی با طلافروشی و مسائل مرتبط با آن اشتباه گرفته می شود) مشغول فعالیت هستند و با انجام عملیاتی نظیر ذوب، نورد، تراشکاری، ریخته گری و مانند آن مصنوعات مرتبط با طلا و جواهر را تولید می کنند. در ایام اخیر به دلیل افزایش چندبرابری قیمت طلا و از رونق افتادن خرید و فروش مصنوعات طلا و جواهر ناشی از افزایش قیمت ها و عدم ثبات بازار، این صنعت تا درصد زیادی به ورطه رکود و تعطیلی کشانده شده و خانواده های زیادی که از این رشته ارتزاق می کنند، دچار مشکل شده اند. راه برون رفت از این وضعیت در درجه اول ثبات قیمت ها و در درجه دوم کاهش قیمت طلاست که برای تحقق مورد دوم، روش کاهش عیار طلا و همچنین طرح اخیر برای محاسبه قیمت طلا بر اساس ارز مبادله ای می تواند بسیار موثر باشد. البته طبیعی است که در مورد اخیر، منافع بسیاری از افراد که دارایی های خود بصورت طلا ذخیره سازی کرده اند به خطر می افتد. اما ای کاش این افراد در زمره مسوولین و تصمیم گیران نباشند و منافع شخصی در تصمیم گیری های کلان موثر نباشد.
(با تشکر از سایت وزین الف که در زمینه فراهم کردن امکان تبادل نظر از طریق کامنت ها یکی از سایت های پیشتاز است.) (1069086) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۱۰:۱۶:۰۶
نرخ مبادله ای برای طلا غیر ممکن است! اولا دلار مبادله ای به طلا اختصاص نمی یابد. ثانیاً این کار باعث میشود طلا با دلار مبادله ای در داخل خریداری و در خارج به دلار تبدیل و دلار در بازار آزاد داخل با نرخ آزاد فروخته شود.
این کار همچنین میتواند باعث ورود بخشی از سرمایه ها به بازار ارز شده و در نتیجه قیمت دلار مبادله ای را که تابعی از بازار آزاد است گران کند.
چرا مسألۀ به این سادگی مورد غفلت قرار میگیرد؟ (1069087) (alef-1)
 
حمید
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۱۰:۲۱:۰۰
واقعا متوجه نیستید یا خودتان را به آن راه زده اید؟ زمانی می توان قیمت سکه را با ارز مبادله ای سنجید که شما بتوانید هر مقدار دلار که خواستید با این قیمت براحتی تهیه کنید. مگر اینجوری است که یکهو مبنا را تغییر دهید و همه چیز عوض شود؟؟؟؟؟ یعنی اگر رییس اتحادیه زبان مبارک را در دهن چرخانده و قیمت سکه را به ارز 1226 تومان حواله کند سکه می شود 400 هزار تومان؟؟؟؟؟ بابا چرا خودتان را به خواب زده اید و هر چه بانک مرکزی این حرف را بی اساس میداند شما بر اساس آن تحلیل بخورد مردم بیچاره می دهید؟ اگر سانسور کنید سایت الف را برای همیشه ترک میکنم! (1069091) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۱۰:۲۴:۳۶
تعیین قیمت جزو وظایف بانک مرکزی نیست (1069095) (alef-1)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۱۰:۵۶:۲۱
مطلب به این چیپی باید هم نام نویسنده نداشته باشه.
خواهشا با درج این مطالب به حیثیت این سایت وزین و مفید لطمه نزنید.
شما قیمت طلا را اگر با ارز 7 تومانی هم حساب کنید مهم این است که قیمت جهانی طلا چیست و با ارز رایج کشور چه قیمتی پیدا میکند.
هرگونه تغییری باعث خروج طلا از کشور خواهد شد مگر اینکه توتزن آن با دلار بازار و انس جهانی برقرار باشد. (1069125) (alef-1)
 
محمد
United States
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۱۱:۲۱:۴۱
با سلام چرا تمام حرفهای مسعولین غیر کارشناسی شده یا به عبارت دیگه احساسی مگر امکانش هست طلا به نرخ مبادله ای حساب بشه من خودم طلا فروش هستم وقتی این خبر رو شنیدم با خودم گفتم اینم یه خود کشی اقتصادی دیگه ما در حال حاضر که حباب زیادی در نرخ طلا نداریم طلا داره به شدت قاچاق میشه وای به حال اینکه قیمت طلا بیاد پایین در حال حاضر طلا برای هر گرم 1500 تومان داره قاچاق میشه وای به حال اینکه هر گرم 30000 تومان اختلافش بشه حقیقتش اگه این خبر صحت داشته باشه قاچاق بصرفتره تا فروشندگی (1069155) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۱۲:۱۸:۵۵
ساعت خواب (1069234) (alef-1)
 
دایی سعید
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۱۲:۴۹:۱۵
البته اگر به مرامنامه ی رییس بانک مرکزی خدشه ای وارد نشود. (1069272) (alef-1)
 
ولائی
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۱۳:۳۳:۴۴
تعیین نرخ طلا با ارز مرکز مبادلات احمقانه است؛ چون قاچاق با نرخ بازار آزد انجام می‌شود نه مرکز مبادلات!!! (1069324) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۱۳:۳۷:۳۸
جناب آقای استقامت
اگر جرات دارید طلاهای خود را هر چه سریعتر بفروشید تا متضرر نشوید. تجربه نشان داده است که حتی با پایین آمدن نرخ طلا در دنیا ، نرخ طلا در ایران پایین نمی آید. (1069329) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۱۴:۰۷:۲۷
خدا كند قيمت طلا پائين بياد بالاخره طلا هم نياز است. (1069361) (alef-1)
 
محمد علی
United States
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۱۴:۱۴:۴۰
برادر یا نمیدانید چه می گو ئید یا کلا خود را به آن راه زده اید خاصیت کشور ایران می دانید چیست مردم عادی از کارشناسان بهتر می فهمند و تحلیل می کنند . (1069366) (alef-1)
 
007
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۲۲:۴۷:۱۱
مردم چون در بطن مشکل هستند ولی کارشناس با یک دکتری نیم بند میخواهد حل مشکل کند ازبرج عاج نمیتوان سختی مردم را دید (1069999) (alef-11)
 
مهرداد
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۱۴:۳۵:۳۴
آره بعدش قاچاق طلا به خارج وتبدیل آن به دلارشروع میشه وحسابی خوش به حال قاچاق چی ها... (1069378) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۱۴:۴۵:۵۸
اگر قیمت طلا با ارزمبادله ای محاسبه شودقدرت خرید مردم برای طلا بیشتر شده (1069391) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۱۵:۲۷:۰۲
چرا خبر دروغ به مردم مي دهيد ؟ شايد حق الناس ضايع شود و گناه آن گريبانگيرتان شود . (1069430) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۱۵:۴۰:۳۳
این کار ناشیانه فقط باعث ایجاد قاچاق طلا از کشور میشود واز این راه قاچاقچیان محترم نفع زیادی برده و منابع طلای کشور کاهش پیدا میکند . وفقط یک مسکن چند ماهه برای پایین امدن نرخ طلا میباشد (1069448) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۱۶:۲۹:۲۱
تا بیاد زیر یک میلیون صف خرید زیاد میشه بلافاصله قیمت میره بالا تحلیل شما 2زار ارزش نداره وقتی نقدینگی به بالای 400 هزار میلیارد رسیده! (1069511) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۱۶:۴۵:۲۳
نويسنده محترم مقاله مشخص نيست كه چه مي گويد. اين خبر كه از سوي بانك مركزي رد شد. به اين دليل كه امكان انجام آن نيست. پس اين تحليل ها روي يك خبر رد شده و غير قابل اجرا چه معني مي دهد. در ضمن اطلاعات اقتصادي شما كافي نيست كه از راهكارهاي اجرايي شدن طرح صحبت كرده ايد. در حاليكه گفته شد 40 درصد ارز از بازار آزاد تامين مي شود چگونه مي توان قيمت سكه را به نرخ ارز مبادله اي تعيين كرد. (1069525) (alef-11)
 
محمد
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۱۸:۴۷:۲۱
اصلا این کار شدنی نیست که بخوایم بحث کنیم که خوبه یا بد، مثل اینه که دولت از امروز بگه دلار 2500 در بازار آزاد، مگه بازار با دستورات کاغذی اداره میشه، فرض سکه بشه 950، خوب قاچاق میشه خارج مرز، دلاری که وارد میشه در بازار آزاد میفروشن میشه یک و سیصد، اگه بزور قیمتا ارزون بکنن همه خریدار میشن، من خونمو میفروشم سکه مبادله ای میخرم، کسی دیوونه نیست بفروشه که،امکان نداره طلا فروشی با این قیمت بفروشه، (1069691) (alef-11)
 
ببب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۱۸:۵۴:۰۱
رئيس اتحاديه كشوري طلا پاسخ گو نبود خودشم ميدونه چه گندي زده. (1069698) (alef-11)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۱۹:۰۷:۳۴
چرا طلای 17 عیار؟ (1069715) (alef-11)
 
دلی خون
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۲۰:۲۰:۵۵
فعلا که تمام پیش بینی هایتان اشتباه از اب در امده است. (1069799) (alef-11)
 
ساسان بهادری
Kuwait
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۲۰:۴۱:۳۱
میبینم انروزی که کوله برهای مرز های غربی که اکنون به شغل شریف قاچاق گازوئیل و بنزین بیشتر از پیش اشتغال دارند بجای کوله بنزین با یک سامسونت پر از طلا از مرز میروند و با سامسونتی پر از دلار باز میگردند!!!! مگر میشود دولت و دستگاههای تابعه از این تصمیم سودی نبرد؟؟؟؟ خواهش میکنم به شعور خواننده توهین نفرمایید (1069829) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۲۰:۴۳:۲۵
اولا" طلا جایگزین دلار توسط بانک مرکزی شد به ناچار وثانیا" دولت اینگونه تبدیل ذخایر طلا را به ارز به عهده خود مردم می گذارد و کاهش دلار هم به دنبال آن (1069831) (alef-11)
 
arezozed
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۲۱:۱۵:۱۳
متاسفم که هر کسی هر جور بخواهد نرخ تعیین میکند ولی به فکر دارایی مردم نیست (1069863) (alef-11)
 
ایرانی
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۲۱:۱۶:۰۱
به قول یکی از مسئولان امریکا بره فکری به حال خودش بکنه که قینت دلارش تو ایران بالا نره. (1069865) (alef-11)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۲۱:۲۷:۴۶
عمراً (1069882) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۱-۱۰-۱۲ ۰۰:۴۴:۲۲
نتیجه دلال بازی وارز بازی وسکه بازی این شده که من ِ کارمندآپارتمانم رافروختم وآپارتمانی کمی بزرگترقولنامه کرده ام امافروشنده 3باراست زیرقولش زده وتاریخ محضررابه تاخیرانداخته است وبادویست وپنجاه میلیون تومان پولی که بابت خانه به ایشان داده ام به معامله درکارارزوسکه افتاده وباکمال وقاحت همسرشان می گویندشوهرم داردباپول کارمی کند6ماه است که دارم باایشان مجادله می کنم واومراسرمی دواندومی گویدمخابرات هنوزسندخانه رابه نامم نکرده ایشان کارمندمخابرات اندوخانه راازمخابرات به صورت مزایده خریده اندضمنن قبلاهم درهمین خانه ساکن بودندچه بایدکرد؟واقعن دارم سکته می کنم ونمی دانم بااوچه کنم تادوماه دیگربازچه بازی درخواهدآوردنمی دانم .آیاقوه قضاییه به شکایت امثال من سریعن رسیدگی خواهدکردازجناب آقای لاریجانی خواهش می کنم بنگاه های مسکن راهم تحت کنترل قوه قضاییه قراردهندتاامثال بنده بی خانمان نشویم . (1070190) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۲ ۰۲:۲۹:۵۱
چه اتفاقی افتاد که ارزش پول ما یکهو یک سوم شد و همچنان دولت به رویکرد اقتصادی خود می بالد و مردم هم هیچی نگفتند (1070242) (alef-11)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۲ ۱۵:۰۳:۲۸
ما سر وته این حرفها را نمی فهمیم. .،بالاخره چی میشه وضع من کارمند معلم خوب میشه من و شوهرم تقریبا بیستم هر ماه حقوقمان ته میکشه....بضی مواقع برای بچه ها شام می پزیم. ...هر چه در بشقاب آنها موند خودمان را سیر می کنیم. .،،،حالا بترکه شکم که با هر چیزی پر میشه. ...اگر وضع به این منوال جلو بره. ....بچه ها چی میشوند..،، (1070790) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۱-۱۰-۱۲ ۲۲:۳۱:۲۲
من اطلاعی در مورد اینکه این کار چه نتایج منفی و مثبتی میتونه داشته باشه ندارم فقط خداکنه اگه قبل انجام دادنش باچنتا اقتصاددان مشورت کنن . خداکنه (1071251) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۱۱ ۲۰:۴۴:۱۲
اینا رو ولش کنید آفا بگید کی ارزونی میاد مردیم ار این همه گررررررررررررررونی (1110055) (alef-10)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته