نظر منتشر شده
۱۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 168773
مهلت تعویض پلاک موتورسیکلت های بدون پلاک ملی
با موافقت دولت و به منظور جلوگیری از تردد موتورسیکلت های فرسوده و مدیریت مصرف سوخت، موتورسیکلت های بدون پلاک ملی مکلف به تغییر پلاک شدند.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۰۶
به گزارش واحد مرکزی خبر ، با تصمیم نمایندگان ویژه رئیس جمهور در کارگروه توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت و به استناد اصل صد و بیست و هفتم قانون اساسی، صاحبان موتورسیکلت های بدون پلاک ملی مکلف شدند بر اساس برنامه زمانبندی شده برای دریافت پلاک ملی به مراکز شماره گذاری مراجعه و برای تغییر پلاک خود اقدام کنند.
۱-سال تولید از ۱۳۸۶-۱۳۸۱ مهلت تعویض پلاک تا ۳۰ / ۱۰ /۱۳۹۱
۲-سال تولید از ۱۳۸۸-۱۳۸۷مهلت تعویض پلاک تا ۲۹ / ۱۲ /۱۳۹۱
بر این اساس، سوخت حمایتی موتور سیکلت های بدون پلاک ملی با سن کمتر از (۱۰) سال در صورت مراجعه نکردن در مهلت های یاد شده برای تغییر پلاک، شصد درصد از تاریخ انقضای مهلت کاهش می یابد.
همچنین از ابتدای سال ۱۳۹۲ به موتور سیکلت های بنزینی نو با پلاک جدید در صورت ارائه گواهی اسقاط موتور سیکلت فرسوده سهمیه سوخت تعلق می گیرد.از ابتدای سال ۱۳۹۲ سوخت حمایتی به موتور سیکلت های فرسوده تعلق نمی گیرد.بر اساس این مصوبه، کارت سوخت موتور سیکلت های توقیفی ازجانب نیروی انتظامی که در مهلت زمانی تعیین شده، ترخیص نشده باشند با اعلام ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت، ازجانب وزارت نفت باطل می شود.
ترد موتور سیکلت های فرسوده از ابتدای سال ۱۳۹۲ در شهرهای تهران، مشهد، تبریز، اراک، اصفهان، شیراز و کرج ممنوع است و وزارت کشور(نیروی انتظامی) موظف است؛ برای توقیف و تحویل آنها به مراکز اسقاط اقدام کنند.
همچنین خرید موتورسیکلت های بنزین سوز ازجانب دستگاه های اجرایی موضوع ماده(۵) قانون مدیریت خدمات کشوری ممنوع است.
موارد استثناء با مجوز کارگروه توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت سوخت مجاز است.
 
صفانیا
۱۳۹۱-۱۱-۱۸ ۲۱:۵۰:۰۵
بسمه تعالی
اگر برای شماره گذاری نظر معاینه فنی مطرح باشد نه مدل منطقی تر می باشد
خیلی از موتور ها مدل پایین از لحاظ کیفیت بهتر از این انواع موتور های چینی بدون کیفیت می باشد . (1123942) (alef-11)
 
علی اوسط
۱۳۹۱-۱۲-۰۴ ۲۰:۳۹:۲۷
باسلام در شهرستانهایی که جهت تعویض پلاک مراکزی برای بازدید موتور نبوده ونیست چگونه امکان دارد موتور سیکلت را به مراکز استان ببری ؟ از سوی دیگر متور هایی که مدل 82 تا85 بوده بخاطر عدم اطلاع از آخرین مهلت جا مانده اند چکار باید بکنند . آیا انصاف است اسقاط شوند. (1150066) (alef-15)
 
۱۳۹۳-۰۱-۰۵ ۲۰:۱۴:۴۸
اگر موتورهای بالای 10 سال فرسوده به حساب اید پلاک ملی مدل موتور را نیز عوض میکند؟ (2038763) (alef-11)
 
حامد
۱۳۹۲-۱۱-۲۸ ۱۳:۵۶:۳۷
سوزاندن بنزین درون کارت که حق مردم است درست نیست (1979113) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۰۵ ۲۰:۲۰:۲۸
بنده موتوری دارم و تمام کارهای روزمره را با همین موتور انجام میدهم الان چون موتور بنده پلاک ملی نشده است کارت سوخت موتورم را سوزانده اند موتور بنده مدل 82 است و اگر پلاک ملی میشد هیچ مشکلی نداشت؟ پس مدل ساخت مطرح نیست خود پلاک ملی مدل ساخت موتور به حساب میاید مثلا یک موتور واقعا اسقاطی چو.ن پلاک ملی شده است مشکلی ندارد؟ خواهشا برای بنده یک دلیل قانع کننده بیاورید که بنده موتورم را که هنوز سالم ودر حد نو است را چکار کنم (2038772) (alef-11)
 
مهدی
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۶:۱۹:۰۳
قبل از تصمیم اسقاط موتورهای بیش از 10 سال سهمیه های داخل کارتهای سوختشان مربوط به قبل از 10سال بوده چرا سهمیههای قبل را الان میسوزانند خواهشمند است رسیدگی فرمائید (2055064) (alef-11)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۱-۳۰ ۲۲:۵۹:۴۵
با سلام,من یک موتور طرح هوندا دارم مدل 82 پلاکم نداره.میخواستم ببینم این موتور اسقاط میشه؟اگه میشه چطر باید اسقاط کنم؟ (2692538) (alef-3)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۹:۲۰:۰۱
با سلام می خواستم ببینم موتورهای پلاک قدیم مدل 82 ایا می شود ترخیص کرد به هرنو شکلی باتشکر. (3372642) (alef-11)
 
سعید
۱۳۹۴-۱۱-۱۰ ۱۳:۲۰:۴۹
باسلام برای تعویض پلاک قدیم بایدمستقیما به مرکز تعویض پلاک مراجعه کرد ؟درضمن موتور مدل 85است (3507437) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۲ ۱۲:۵۴:۴۸
سلام خسته نباشید.موتور مدل82 ایا میشه پلاک ملی کرد؟ (3971140) (alef-3)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۸ ۱۶:۲۷:۵۴
سلام من یه موتور دارم مدل ۷۱ هوندا ۱۲۵ سی جی آیا میشه پلاک ملی کرد.؟؟ (4221161) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته