توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 456278
رکورد تردد در اتوبان تهران - قم شکسته شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۷
رئیس مرکز مدیریت راه‌های استان قم گفت: رکورد تردد در اتوبان تهران - قم با ثبت حدود ۷۰ هزار تردد در یک روز شکسته شد.

جواد شاکری در گفتگو با مهر اظهار کرد: با شروع طرح نوروزی تسهیلات و مدیریت سفرها از ۲۵ اسفندماه تا امروز حدود ۸۸۸ هزار خودرو وارد قم شده و پیک تردد با حدود ۱۵۰ هزار تردد مربوط به روز ۲۹ اسفند ۹۵ است.

وی با اعلام این خبر که رکورد اتوبان تهران - قم با ثبت حدود ۷۰ هزار تردد در یک روز شکسته شد، گفت: جریان اصلی ترافیک در تهران به قم و قم به سلفچگان بوده که پرترددترین محورها، آزادراه تهران - قم، بزرگراه قم - سلفچگان، آزادراه قم - تهران و بزرگراه سلفچگان - راهجرد بوده است.

شاکری اوج ساعت تردد در محورهای استان را با توجه به اعلام سامانه زمان سفر، بین ساعت ۱۰ تا ۱۲ و ۱۶ تا ۱۸ اعلام کرد و افزود: بنا بر اعلام سامانه‌های هوشمند راهداری، سرعت متوسط در محورهای برون شهری ۸۷ کیلومتر در ساعت بوده است.

وی از افزایش ۹ درصدی ترددها در محورهای استان قم خبر داد و اظهار کرد: با توجه به این افزایش اما در تصادفات نسبت به مدت مشابه سال گذشته، کاهش  ۸ درصدی را شاهد هستیم که نصب و فعالیت ۲۰۰ سامانه هوشمند در سطح محورها با دوربین‌های ثبت تخلف سرعت نقش بسزایی در کاهش تصادفات و تخلفات داشته‌اند.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های استان قم به ۶۵ سامانه هوشمند ثبت تخلف که قادر به تشخیص میانگین سرعت و عدم امکان گریز از دوربین و همچنین ۷۴ سامانه ترافیک شمار و ۱۰ سامانه ثبت زمان سفر اشاره کرد و گفت: حضور شبانه روزی ۸ تیم فعال راهداری در محورهای استان قم نیز کمک شایانی به ایمنی راه‌ها می‌کند.
 
 
کلمات کلیدی : نوروز 96 + اتوبان تهران - قم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.