توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 469878
صادرات گاز به عراق به زودی کلید می‌خورد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۲
مدیرعامل شرکت ملی گاز گفت: هزینه احداث خط لوله چابهار رقمی معادل ۱.۳ میلیارد دلار است.

به گزارش مهر، حمیدرضا عراقی در حاشیه بیست و دومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی با اعلام اینکه بیش از ۹۶ درصد اقلام مورد نیاز گازرسانی توسط بخش داخلی تولید می‌شود، گفت: همه نیروگاه‌های کشور در حال حاضر از سوخت گاز استفاده می‌کنند. در سال ۹۲، ۴۷ درصد سوخت نیروگاه‌ها، سوخت میان‌تقطیر بود که در حال حاضر این مقدار به زیر ۱۰ درصد رسیده است.

وی ادامه داد: ما توانستیم به ۹۲۰۰ روستا گازرسانی داشته باشیم که همین امر تأثیر بسزایی بر کاهش مهاجرت از روستاها به شهرها دارد؛ از سوی دیگر نقش پررنگی در اشتغالزایی ایفا می‌کند.

عراقی با بیان اینکه به زودی خط لوله گازی چابهار احداث می‌شود، افزود: هزینه احداث این خط لوله معادل ۱.۳ میلیارد دلار برآورد شده است.

به گفته معاون وزیر نفت در حوزه گاز از خودکفایی به خوداتکایی رسیده‌ایم.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر وضعیت بازارهای جدید صادراتی گاز و وضعیت بازارهای گازی قبل گفت: در حال حاضر مذاکرات با عراقی‌ها به منظور حل مشکلات بانکی این کشور در راستای گشایش LCهای لازم انجام شده است که به این ترتیب باید ۵۰ میلیون مترمکعب از گاز کشور را برای بازار صادراتی عراق در نظر بگیریم؛ این در حالی است که مذاکراتی با عمان و افغانستان داشته‌ایم که به نظر می‌رسد هرات مقصد صادراتی مناسبی باشد.
 
کلمات کلیدی : صادرات گاز + عراق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.